20 Najczęściej Spotykanych Prac Wykonywanych w Domu

20 Najczęściej Spotykanych Prac Wykonywanych w Domu

Obecnie wielu ludzi ma aspiracje do tego, aby pracować w domu, a badania pokazują, że około 40 procent amerykańskiej siły roboczej pracuje zdalnie przynajmniej na pół etatu, a oczekuje się, że ta liczba tylko wzrośnie.

Niedawne badania wykonane przez GlobalWorkplaceAnalytics pokazały, że prace wykonywane z domu są w trendzie rosnącym, wzrastając o 80 procent w okresie od 2005 do 2012. Największy wzrost odnotowano na stanowiskach w rządach stanowych, gdzie ilość osób zatrudnionych zdalnie wzrosła o 122 procent. Praca zdalna wzrosła też o 80 procent w organizacjach non-profit oraz o 70 procent w firmach nastawionych na zysk, natomiast w samorządach lokalnych prace wykonywane zdalnie wzrosły w tym okresie o 62 procent.

Ale kto pracuje w domu? Strona FlexJobs, która pomaga ludziom w znalezieniu zdalnych prac, możliwych do wykonywania w domu, przeanalizowała rodzaje prac dostępnych w ofercie, aby się dowiedzieć, które prace są najbardziej powszechne pośród osób pracujących w domu. Oto lista 20 najbardziej popularnych zajęć wykonywanych w domu. Oto lista 20 najbardziej popularnych zajęć wykonywanych w domu, zarówno zleceń freelancerskich, jak również tych wykonywanych w ramach etatu dla firmy:

 1. Pisarz
 2. Konsultant
 3. Pracownik Obsługi Klienta
 4. Przedstawiciel Handlowy
 5. Inżynier
 6. Kierownik ds. Obsługi Klienta
 7. Programista Komputerowy
 8. Psychiatra lub Psycholog Prowadzący
 9. Programista Medyczny lub Specjalista ds. Kodowania Medycznego
 10. Adiunkt
 11. Analityk Systemów
 12. Kierownik Projektów
 13. Projektant Interfejsu Użytkownika lub Projektant UX
 14. Doradca ds. Wycieczek
 15. Rzeczoznawca Ubezpieczeniowy
 16. Grafik Komputerowy lub Specjalista ds. Projektowania Graficznego
 17. Tłumacz Języka Obcego
 18. Asystent ds. SEO i Marketingu
 19. Dyrektor ds. Rozwoju Firmy
 20. Wirtualny Asystent

20 Najczęściej Spotykanych Prac Wykonywanych w Domu

Niektóre z tych stanowisk są przeznaczone dla osób początkujących, wymagających małego doświadczenia bądź wcale, inne z kolei wymagają specjalistycznego przeszkolenia, ukończenia jakiejś szkoły, studiów czy zrobienia licencjata. Oczywiście najlepiej płatne prace to te, które wymagają czegoś więcej niż tylko matury.

Stanowiska prac w domu można znaleźć w wielu różnych branżach. Najczęstszymi kategoriami prac, które polegają wyłącznie na pracy w domu lub pracy zdalnej przez przynajmniej odrobinę czasu są:

 1. Opieka Zdrowotna
 2. Edukacja
 3. Sprzedaż
 4. Technologia Informacyjna
 5. Prace Administracyjne

Wielu ludzi pracujących z domu jest samozatrudniona lub są oni niezależnymi kontrahentami, ale możliwości pracy z pracodawcami, którzy potrzebują zdalnych usług są coraz częściej spotykane. Jest też możliwość stworzenia zdalnego przedsiębiorstwa w dziedzinie takiej, jak na przykład trading kryptowaluty.

Przewiń do góry