4 sposoby na zarabianie na Facebooku

4 sposoby na zarabianie na Facebooku

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Facebook to nie tylko zdjęcia z wczorajszego wieczoru w barze czy przechwalanie się, w jakim to hotelu ktoś spędził wakacje. Chociaż podpatrywanie swoich przyjaciół albo dziewczyny z liceum może być całkiem zajmujące, to z Facebooka można zrobić lepszy użytek.

Facebook to prawdopodobnie najbardziej rozrywkowa i najbogatsza w informacje sieć społecznościowa. Na pierwszy rzut oka nie jest on oczywistym miejscem do zarabiania pieniędzy. Ale jako że jest to też sieć największa, to umiejętnie potraktowany daje różnorodne szanse na zysk.

Tutaj zamieszczamy opis 4 sposobów zarabiania i bogacenia się na Facebooku, a na naszej stronie ZarobkowyNinja.pl możesz też znaleźć inny artykuł o zarabianiu na Facebooku.  Jeśli go jeszcze nie czytałeś, kliknij tutaj.

Czym jest Facebook?

O ile nie mieszkasz w jaskini, to prawdopodobnie wiesz mniej więcej czym jest Facebook.

Jest to największa sieć społecznościowa na świecie. Ma ponad miliard użytkowników. Kiedy Mark Zukenberg zakładał swoją stronę, przeznaczona była tylko dla studentów Harvardu i służyła jako elektroniczna kronika szkoły. Nie trzeba dodawać, że od tego momentu szybko się rozrosła.

Obecnie, dla wielu osób, świat bez facebooka jest nie do pomyślenia. Na portalu można umieszczać teksty, zdjęcia i tworzyć wydarzenia dla swoich „znajomych”. Strona, w stosunkowo szybkim czasie, stała się wielkim ośrodkiem społecznościowym i wiele osób zaczęło główkować jakby tu na facebooku zarobić.

1. Sprzedawaj niepotrzebne rzeczy

Kiedy przyjdzie czas uprzątnąć garaż, pierwsze, co przychodzi do głowy, to strony takie jak Allegro czy eBay.  Mimo, że popularność tych stron jest niezaprzeczalna to sprzedawanie używanych rzeczy na Facebooku staje się coraz powszechniejsze.

Jeśli masz coś do sprzedania, po prostu napisz o tym na swoim profilu. Ma to jeden minus – tylko Twoi znajomi zobaczą ten wpis.

Możesz też poszukać „grupy”, na której ludzie z Twojej okolicy wystawiają rzeczy na sprzedaż. W większości miast są już takie grupy, a nawet, jeśli ich nie ma, to możesz utworzyć własną.  Dzięki takiej grupie dużo więcej osób zobaczy Twoje ogłoszenie.

Na grupach sam ustalasz cenę i sposób zapłaty. Umawiasz się też, czy wyślesz przedmioty kupującemu lub czy sam je odbierze. Co bardzo ważne, na Facebooku nikt nie pobiera żadnej opłaty za to, że coś sprzedajesz. Cały zysk jest dla Ciebie.

Sprzedając coś na Facebooku zwróć uwagę na kilka rzeczy:

  • Dowiedz się, jakie zasady panują w grupie. Niektóre grupy mają szczególne wymagania odnośnie sprzedawanych przedmiotów.
  • Jako że każdy na Facebooku może umieszczać komentarze pod Twoim postem, zdarzy się pewnie, że ktoś zechce się targować.  Nic na to nie poradzisz, ale ustalając cenę weź pod uwagę możliwość małego upustu.

Jeśli pogodzisz się z zasadami grupy i z tym, że czasem trzeba się potargować, to Facebook jest świetnym miejscem, aby sprzedać zbędne rzeczy.

2. Reklamuj swoją firmę

Mając jakąkolwiek firmę, czy to salon fryzjerski, sklep internetowy czy kawiarnię, możesz reklamować te miejsca na Facebooku – za darmo.

Możesz stworzyć własną stronę firmową, na której będziesz reklamował swoje usługi albo produkty i kontaktował się ze swoimi klientami.

Wybierz nazwę, którą łatwo znajdą wyszukiwarki internetowe. Google Adwords pomoże Tobie znaleźć słowa, dzięki którym klienci łatwiej będą mogli odnaleźć Twoją stronę.  Jeśli nazwa będzie się składać z więcej niż jednego słowa, zwróć uwagę, aby pierwsze słowo było tym, którego ludzie najczęściej używają żeby znaleźć produkty i usługi, którymi się zajmujesz.

Kiedy umieścisz na swojej stronie kilka postów, Twoi klienci łatwiej ją odnajdą.  Powinny to być posty interesujące albo zabawne (najlepiej jedno i drugie) i odnoszące się w jakiś sposób do Twojego produktu.

Jeśli masz sklep internetowy to niech projekty graficzne sklepu i strony na Facebooku były spójne. Wygląda to bardziej profesjonalnie, a klienci łatwiej zapamiętają Twoją markę.

Mimo, że na Facebooku chcesz sprzedawać swoje produkty czy usługi, nie umieszczaj wyłącznie postów dotyczących sprzedaży. Pisz o tym, o czym ludzie chętnie przeczytają. Pomyśl o stronach, które sam lubisz. Dziel się cytatami, anegdotami, zdjęciami. Czymś, co jest interesujące albo dowcipne. Kiedy już zdobędziesz spory krąg wielbicieli, wtedy od czasu do czasu będziesz mógł wrzucić post sprzedażowy tak, aby ich nie zniechęcić. Jeśli na przykład twoje konto na Facebooku dotyczy Bitcoina, nie skupiaj się wyłącznie na sprzedaży. Odkryj trochę siebie, pokaż swoją ludzką twarz.

Chcesz zarobić dodatkową gotówkę?

Mamy listę najlepszych sposobów na to, by zarobić w internecie.

Wystarczy, że wybierzesz sobie któryś z nich, a jeszcze dziś możesz zacząć zarabiać.

Metoda zarabiania ninjacallout

Przestań walczyć ze swoimi finansami. Odkryj sposób na to, by zarobić jeszcze dzisiaj.

Dołącz do tysięcy innych ludzi, którzy odmienili swoje życie dzięki możliwości zarabiania w internecie…
Ponad 15 różnych metod, z których każda została sprawdzona i każda przynosi zysk.  

ninja spadające pieniądze

3. Reklamuj inne firmy

4 ways to earn money on Facebook

Innym sposobem na zarobienie paru złotych jest zamieszczanie na swojej stronie linków do produktów innych firm. Wiele firm oferuje tak zwane „linki afiliacyjne”, które możesz wstawiać na swoją stronę na Facebooku. Za każdym razem, kiedy ktoś kupi produkt za pośrednictwem takiego linku, Ty otrzymujesz część zysku. Na Amozonie jest to 10% ceny produktu. 

Na większości innych stron jest to około 5%. Wygląda to na łatwy interes, ale dopiero kiedy na Twoja stronę będzie wchodziło naprawdę dużo osób, będziesz mógł na tym dobrze zarobić. Na przykład, jeśli wstawisz link do produktu za 20$ i otrzymasz 10% udziału (a zwykle jest to mniej niż 10%) to zarobisz jedynie 2$, będziesz więc musiał mieć bardzo dużo „znajomych”, którzy nie tylko wejdą na stronę, ale i również zechcą kupować.

Jednak nie zniechęcaj się! Jeśli zbierzesz na swojej stronie odpowiednią grupę oddanych osób będziesz mógł trochę zarobić. Na portalu, który ma ponad miliard użytkowników, istnieje wiele sposobów na zarobek.

Chcąc reklamować produkty innych firm:

  • wybierz firmę, której produkty chcesz promować
  • skontaktuj się z firmą żeby uzyskać „link afiliacyjny”. Pamiętaj, nigdy nie płać za otrzymanie linku!
  • przeczytaj warunki umowy, firmy często mają określone zasady co do sposobu reklamowania swoich produktów
  • stwórz stronę na Facebooku i zacznij promocję
  • zadbaj o to żeby osoby trafiające na stronę od razu wiedziały, że strona dotyczy sprzedaży produktów konkretnej firmy i nie czuły się wykorzystane.Jednocześnie, jak już zostało powiedziane, strona powinna być zabawna i interesująca.

Im więcej będziesz miał „znajomych”, tym więcej osób „polubi” Twoje posty i będzie je „udostępniać”, co przełoży się na zarobek z linku afiliacyjnego.  Włóż więc nieco wysiłku żeby Twoja strona była ciekawa i pasjonująca.

Linków affiliacyjnych możesz też użyć żeby zarabiać na blogu albo Twitterze. Więcej o zarabianiu na programach afiliacyjnych możesz przeczytać tutaj.

 

4. Znajdź pracę

Jeśli szukasz pracy, Facebook może być bardzo pomocny.

Przede wszystkim, jeśli spędziłeś mnóstwo czasu i wysiłku przygotowując profesjonalne CV, a potem wysłałeś je wszędzie, gdzie tylko można, a Twój profil na Facebooku to jeden wielki bałagan, popełniłeś duży błąd.

Obecnie wiele firm poszukując pracowników zagląda do sieci społecznościowych. Dlatego nie jest dobrze, jeśli masz zdjęcie profilowe, na którym wisisz na latarni po upojnym wieczorze „na mieście”. Nie oznacza to, że musisz mieć wyjątkowo nudną, „korporacyjną” stronę. Taka strona może sprawić też niekorzystne wrażenie. Pomyśl, jakie zdjęcie najlepiej Cię charakteryzuje.

Daj znać na swoim profilu, że szukasz pracy. Jeśli nawet Twoi znajomi nie słyszeli o niczym dla Ciebie to może ich znajomi będą coś wiedzieć. Poproś wszystkich, aby udostępniali Twój post. W ten sposób dotrze on szybko do wielu ludzi. Nie ma pewności, że to zadziała, ale przynajmniej próbowałeś.

Facebook nie jest oczywistym miejscem do szukania pracy, ale bywa użyteczny, możesz pokazać, że wyróżniasz się z tłumu.

Jeśli chcesz pracować w określonej firmie, znajdź osobę odpowiedzialną za rekrutację i wyślij jej wiadomość. Zwróć uwagę żeby wiadomość nie brzmiała zbyt rozpaczliwie. Jeśli zrobisz to właściwie zostaniesz zauważony.

Doszedłeś już do etapu rozmowy kwalifikacyjnej? Wejdź na profil osoby, z którą będziesz rozmawiał i poznaj jej zainteresowania. Rozmowa będzie łatwiejsza i z pewnością zostaniesz zapamiętany. Nie wspominaj jednak, że wchodziłeś na jej Facebooka, bo wyjdziesz na szpicla.

Tak samo jak w przypadku innych sieci społecznościowych, uważaj, co umieszczasz na Facebooku.Nigdy nie wiesz, kto zechce przejrzeć Twój profil. Bądź pewien, że nie ma tam nic, czego musiałbyś się wstydzić. Jeśli włożysz trochę wysiłku w porządny profil, wcześniej czy później się to Tobie opłaci.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry