5 Negatywnych Stron Pracy w Domu

5 Negatywnych Stron Pracy w Domu

Kiedy ktoś wspomina o pracy w domu możesz tylko tęskliwie westchnąć i wyobrazić sobie, jak zmieniłoby się Twoje życie na lepsze, gdybyś mógł pracować z własnego biura domowego zamiast codziennego chodzenia do pracy. Przestałbyś mieć kłopoty i stres związany z korkami na drogach oraz nie ponosiłbyś kosztów na paliwo czy publiczne środki transportu. 

Nie musiałbyś martwić się, w co się ubierzesz, a bez współpracowników znajdujących się wokoło Ciebie mniej rzeczy by Cię rozpraszało.Miałbyś znacznie większą elastyczność w swoim harmonogramie, a tym samym lepszy balans między pracą, rodziną i czasem osobistym. Może nawet miałbyś możliwość poświęcenia się dodatkowej pracy, która generowałaby dodatkowy dochód. Praca zdalna umożliwia zarabianie przy pomocy różnych metod, takich jak handel Bitcoinem czy monetyzacja bloga, a ma przy tym mnóstwo zalet.

Wciąż jednak, pomimo wszystkich korzyści wynikających z pracy w domu, istnieją pewne negatywne jej strony. Mimo, iż dla większości ludzi korzyści przewyższają wady, ważne jest, aby znać minusy pracy w domu, zanim się w niej zanurzysz. Dzięki temu nie będziesz zaskoczony pewnymi problemami, a poza tym będzie Tobie łatwiej na nie reagować, aby poprawić sytuację i pokonać przeszkody.

1. Ludzie mogą zakładać, że jesteś bezrobotny

Wielu ludzi nie rozumie koncepcji generowania dochodu z domu i zakładają, że ktoś trudniący się telepracą tak naprawdę wcale nie pracuje. Być może będziesz otrzymywać smsy, maile lub telefony z ofertami pracy, o których słyszeli znajomi, ponieważ są oni przekonani, że jesteś bezrobotny lub pracujesz poniżej swoich kwalifikacji. Nie pozwól, by z tego powodu zraniona została Twoja duma.Odbierz to jako sygnał, że ludziom wokół Ciebie na Tobie zależy.

2. Możesz czuć się zawstydzony

Chociaż prawdopodobnie będziesz czuć podekscytowanie za sprawą pracy w domu, możesz czuć się również tym nieco zawstydzony. Kiedy siedzisz na konferencji w spodniach dresowych i widzisz współpracowników odzianych w garnitury lub pończochy i wysokie obcasy, możesz poczuć się niezręcznie. Możesz też czuć się winny, gdy będziesz brać zbyt wiele przerw w swoim harmonogramie w trakcie pracy w domu – staraj się tego nie robić. Zatem tak długo jak pracujesz taką ilość godzin, jaką ustaliłeś z szefem, nie jesteś zobowiązany do pracy w każdej minucie danego dnia.

Możesz czuć się również bardziej winny, gdy nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, ponieważ firma zaufała Tobie i wierzy, że podołasz zadaniu w domu, a Ty chcesz udowodnić, że był to dobry wybór.

3. Będziesz musiał określić granice z innymi ludźmi…

5 Negatywnych Stron Pracy w DomuJak już wyjaśniałem, wielu ludzi nie rozumie w pełni koncepcji pracy w domu i w rezultacie może nie potrafić szanować Twojej potrzeby skupienia się na pracy w ciągu dnia. Bądź przygotowany, że ludzie będą zabierać Twój czas na banalne rzeczy, będą chcieli porozmawiać przez telefon oraz kraść Twój czas na inne sposoby. 

Kiedy dane rzeczy pojawią się, ważne jest, aby od razu na nie reagować. Grzecznie wytłumacz, że chciałbyś porozmawiać czy odwiedzić rodzinę lub znajomych, ale ten czas musisz poświęcić na pracę. Nie zatrzymuj się i nie bój się otwarcie komunikować, że musisz pracować, ani też nie zostawiaj tego na później, jako że może to prowadzić do większej frustracji, a nawet konfrontacji i zranienia w przyszłości czyichś uczuć.

4. A co z Tobą?

Z tego względu, że nie masz już fizycznego oddzielenia pomiędzy pracą, a domem, może się zdarzyć tak, że praca tak Cię pochłonie, iż zapomnisz o swoim osobistym życiu, a także, że dom służy też do czegoś innego niż praca.  Wielu ludzi zaczynających pracę w domu robi to po to, aby mieć lepszą mieszankę życia osobistego z zawodowym, ale po pewnym czasie okazuje się, że proporcje nie są równe i miarka chyli się w jedną, bądź w drugą stronę. Upewnij się, że praca tak Ciebie nie pochłonęła, że zapominasz wziąć prysznica, ubrać się odpowiednio lub wyjść z domu, aby pobyć z innymi ludźmi.Nie daj się jednak też porwać zbyt mocno życiu osobistemu kosztem pracy.

5. Możesz zauważyć, że to jednak nie jest dla Ciebie

Oto największy sekret pracy w domu – nie jest ona dla każdego. Niektórzy muszą być w otoczeniu innych, aby odnosić sukcesy i jest to w porządku. Jeśli zdasz sobie sprawę, że praca w domu nie jest dla Ciebie, najlepiej być szczerym wobec siebie oraz wobec swojego pracodawcy, niżeli zmagać się z tym w samotności i ryzykując spadkiem swojej wydajności.

Jeśli naprawdę zdecydujesz się na pracę z domu, powinieneś zapoznać się z różnymi sposobami pracy w domu, które opisaliśmy na naszej stronie ZarobkowyNinja.pl. Znajdziesz tam całą gamę metod, dzięki którym możesz zarabiać przez Internet, podczas gdy wszystkie zadania wykonujesz z domu. Znajdziesz tam całą gamę metod, dzięki którym możesz zarabiać przez Internet, jak również pracę najlepszą dla ciebie

Przewiń do góry