5 sposobów jak zarobić, kiedy śpisz

5 sposobów jak zarobić, kiedy śpisz

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Zostaliśmy wychowani w przekonaniu, że zarabianie i sen nigdy nie idą w parze, ale w rzeczywistości są sposoby na to, aby zarabiać śpiąc. W tym artykule przedstawimy kilka trików na to jak bez większego wysiłku podnieść swoje dochody.

Niestety nie ma zbyt wielu legalnych sposobów żeby zarobić nic nie robiąc, a ten artykuł nie jest przewodnikiem, jak w jednej chwili stać się bogatym. To o czym chcemy powiedzieć nazywa się „bierny dochód” i jest sposobem zarabiania pieniędzy, w którym nie jesteś ograniczony do pracy o określonej porze. Nie zapomnij tylko, że na początku czeka cię trochę pracy, niezależnie od tego czy postanowisz zarabiać na YouTube czy też kryptowalutach.

Jest to trochę jak kieszonkowe, które dostawałeś za robienie różnych domowych obowiązków. Im więcej zrobisz, tym więcej zarobisz. Zaletą biernego dochodu jest to, że nie możesz na nim stracić, to Ty decydujesz, ile czasu chcesz spędzić nad zadaniem i ile chcesz zarobić.

Pokażemy tu pięć sposobów, dzięki którym będziesz mógł zarobić dodatkowe pieniądze. Możesz je potraktować jako zupełnie niezależne zajęcie albo początek własnego biznesu.

1. Sprzedawaj swoje umiejętności

Deweloperzy stron internetowych, programiści, niezależni twórcy – wszyscy potrzebują do współpracy ludzi o pewnych zdolnościach. Jeśli na przykład potrafisz robić zdjęcia, śpiewać, podkładać głos do filmów, budować strony internetowe, robić projekty graficzne, pisać fajne posty na bloga lub masz jakieś inne talenty to na pewno możesz je wykorzystać.

Jak?

Istnieje bardzo dużo stron, na których możesz umieścić swoją ofertę, nie ograniczaj się więc tylko do jednej. Jako że dochód z pojedynczej strony zwykle nie jest wielki, dobrze jest pokazać swoje możliwości w wielu miejscach. Żeby mieć dużo zleceń dobrze jest też sprawdzić na jakie usługi jest największy popyt na danej stronie.
Żeby proponować swoje usługi wcale nie musisz być profesjonalistą, ale na pewno musisz być pomysłowy i mieć umysł nastawiony na dostarczanie usług.  Możesz robić wiele rzeczy: grafikę – logo, ikony, banery, muzykę – dźwięki, sample, tło do filmów, ogranicza Cię tylko własna inwencja.

Możesz spróbować swoich sił na poniższych stronach:
http://www.shutterstock.com : zdjęcia, wideo, ilustracje i muzyka
http://www.istockphoto.com : zdjęcia, dźwięki, wideo, ilustracje
http://www.dreamstime.com , https://en.fotolia.com , https://www.picfair.com : zdjęcia
https://patternbank.com : projekty wzorów graficznych
https://creator.line.me/en/ : emotikony, wklejki
http://www.myfonts.com : typografia
http://themeforest.net/become_an_author : wszystko od grafiki przez szablony stron internetowych do muzyki

Jeśli Twoje umiejętności przewyższają poziom podanych stron możesz umieścić swoje prace na iTunes albo Soundcloud czy też zrobić własną stronę.

Weź pod uwagę, że niektóre strony będą chciały od ciebie próbki Twoich umiejętności, aby ocenić, czy przyjmą Cię jako sprzedawcę czy też nie.  Nie przejmuj, się że czasem któraś Tobie odmówi, ciągle jest wiele innych, na których masz szansę.

2. Napisz E-booka

5 sposobów jak zarobić, kiedy śpisz

Przewiduje się, że w 2018 roku ilość sprzedawanych e-booków będzie większa niż sprzedaż zwykłych książek.  Jeśli pisanie przychodzi Ci z łatwością, zwróć uwagę na rynek książek elektronicznych.

Pewnie masz już trochę gotowych opowiadań zalegających Twoje półki i szuflady. Możesz od nich zacząć, ale jeśli chcesz na serio zarabiać na rynku księgarskim, sprawdź co się teraz najlepiej sprzedaje i spróbuj wpasować się w ten trend. Pamiętaj, to nie musi być powieść, równie dobrze może to być literatura faktu, począwszy od polityki na poradniku gry w pokera kończąc. Wysil trochę swój umysł, może istnieje sfera, w której jesteś naprawdę dobry.

Wcale nie musisz być wyjątkowym geniuszem literackim, poradzi sobie każdy, kto przeczytał „50 twarzy Greya”. Poza tym ćwicząc pisanie możesz tylko stać się coraz lepszy. Może Twój debiut nie będzie bestsellerem, ale to nie powinno Cię powstrzymać przed pisaniem.

Selv om du virkelig ikke er i stand til å skrive en bok selv, er det alltid muligheten til å ansette en spøkelsesforfatter for å gjøre dette for deg. Det beste stedet å finne en slik person vil være på Fiverr, hvor du kan finne alle slags frilansere som tilbyr sine tjenester til rimelige priser.

Większość stron przyjmuje pliki .doc, ale jeśli chcesz poprawić wizerunek swojej książki, możesz użyć strony http://sigil-ebook.com. Natomiast na Amazonie znajdziesz narzędzia do tworzenia komiksów i książek dla dzieci.

Kiedy przygotujesz już materiał do książki, musisz znaleźć platformę która da Tobie dostęp do dystrybutorów. Żeby publikować na Amazonie wejdź na stronę https://kdp.amazon.com, a jeśli chodzi o większość innych dystrybutorów najlepszym miejscem będzie https://www.smashwords.com. Żeby zwiększyć zasięg sprzedaży możesz użyć obu stron jednocześnie.

Wydanie e-booka to nie problem, większym wyzwaniem jest przyciągnięcie kupujących. Chociaż mawia się „nie oceniaj książki po okładce” to w Internecie dane powiedzenie się nie sprawdza, dlatego poświęć trochę czasu i pieniędzy na przygotowanie ładnej, profesjonalnej okładki. Kolejną ważną sprawą jest zapowiedź. Odpowiednio napisana zapowiedź wzbudzi ciekawość i zainteresowanie książką zanim jeszcze zostanie wydana.

Dobre opinie o książce także wpływają na sprzedaż, nie krępuj się zamieścić w książce prośby do czytelników, aby w momencie, gdy im się ona spodobała pisali na stronie o niej opinie.

Przeczytaj więcej tutaj: Zarabiaj pieniądze na e-bookach

3. Stwórz swoją aplikację

5 sposobów jak zarobić, kiedy śpisz

Podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach nie musisz być profesjonalistą żeby sobie poradzić. Istnieje wiele miejsc, skąd możesz otrzymać pomoc.

Żeby stworzyć aplikację, najprościej będzie dogadać się z programistą, który w zamian za udział w zyskach ze sprzedaży napisze dla Ciebie program jaki zechcesz.

Możesz też spróbować swoich sił na stronie appinventor.mit.edu, gdzie bez znajomości programowania możesz sobie sam „zbudować” odpowiednią aplikację.

Jeśli interesują Cię gry to możesz stworzyć własną w zasadzie bez pisania kodu. Także w tej dziedzinie na wielu stronach można znaleźć pomoc. Szczególnie polecamy unity3d.com, która jest darmowa i łatwa w użyciu. Kiedy już Twoja aplikacja będzie gotowa, możesz ją wydać jednocześnie na różne platformy – IOS, Android i PC. Dzięki temu dotrzesz do większej liczby klientów.

Na aplikacjach można zarobić na wiele sposobów. Możesz zarabiać na ich bezpośredniej sprzedaży, na sprzedaży dodatków (takich jak: specjalne funkcje, pomoc, odblokowanie poziomów czy dodatkowe życie w grze) albo na reklamach wyświetlanych wewnątrz aplikacji. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z usług stron, będziesz musiał im zapłacić, więc nie cały dochód ze sprzedaży aplikacji trafi w Twoje ręce.

Mimo, że wcale nie musisz być maniakiem elektronicznych gadżetów, dobrze by było, gdybyś miał kilka urządzeń z różnymi systemami, na których na bieżąco mógłbyś testować swoje programy.

Jeśli myślisz o poważnych dochodach z rynku aplikacji będziesz musiał wydać co najmniej kilka gier czy programów. Oczywiście, jak zawsze, im więcej tym lepiej.

4. Zostań pośrednikiem

5 sposobów jak zarobić, kiedy śpisz

Chciałbyś prowadzić sklep internetowy, ale nie masz nic do sprzedania? Zamiast tego możesz zarobić jako pośrednik między sprzedawcą a klientem.

Jak?

Dodając specjalne linki do Twoich postów na stronie internetowej albo w mediach społecznościowych.Za każdym razem jak ktoś kupi produkt za pośrednictwem Twojego linku otrzymasz udział w zysku. W ten sposób nie musisz się martwić o składowanie towaru ani jego wysyłkę, o wszystko zadba sklep internetowy. Twoim jedynym zadaniem jest promowanie produktów.

Jeśli Twoją stronę odwiedza dużo ludzi i potrafisz tak zręcznie pisać posty, aby reklama w nich zawarta nie była zbyt oczywista i nachalna, to możesz zarobić całkiem przyzwoite pieniądze.  Oczywiście będzie to wymagało od Ciebie sporo pracy i czasu.

Bardzo dużo sklepów internetowych korzysta z usług pośredników. Dobrze jest zarejestrować się w sieci, która kojarzy sprzedawców z pośrednikami.

Jedną z nich jest:

Najbardziej przyzwoitym sposobem na zarabianie na pośrednictwie jest kupienie produktu, przetestowanie go i umieszczenie na swojej stronie recenzji wraz z linkiem „kup teraz”.

Czytaj więcej na ten temat klikając tutaj.

Zobacz też:

5. Wydruki

Masz świetne pomysły na ilustracje albo śmieszne obrazki z cytatami? Skorzystaj z możliwości zarobku, jakie daje drukowanie. Pomyśl o tych wszystkich rzeczach, na których da się obecnie zrobić nadruk: koszulki, bluzy, kombinezony dla dzieci, ręczniki czy kuchenne fartuszki.

Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest Printful, który oferuje łatwe drukowanie na żądanie, wysyłkę i usługi magazynowe. Skupiają się głównie na odzieży, ale są też akcesoria i tak dalej. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertami!

Staraj się znaleźć jakieś zachwycające, urocze albo śmieszne obrazki czy cytaty, które będą pasowały jako nadruk na wiele produktów. Dzięki temu zarobisz więcej na pojedynczym projekcie.

Większość opisanych sposobów zarabiania jest początkowo darmowa, ale weź pod uwagę, że będziesz musiał zapłacić za korzystanie z usług stron albo otrzymasz tylko część z zysku od sprzedaży produktów. Poświęć nieco czasu na znalezienie strony, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top