5 sposobów na zarabianie na Twitterze

5 sposobów na zarabianie na Twitterze

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Twitter to nie tylko miejsce, gdzie piszesz o tym, co zjadłeś na śniadanie albo chwalisz się osiągnięciami na siłowni. Jest też źródłem wielu możliwości na zarabiać pieniądze. Tutaj znajdziesz 5 sposobów na to, jak trochę dorobić.

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

Trudność środek
Średni

Czas

średni wynik
Średni

Dochód

Dochód środek
Średni

Czym jest Twitter?

Twitter jest portalem społecznościowym założonym w 2006 roku. Od innych tego typu miejsc różni się tym, że w jednym poście możesz użyć tylko 140 słów, co wymaga nieco kreatywności.Obecnie Twitter ma ponad 3 miliony użytkowników. Wielu z nich używa go nie tylko po to, żeby pokazywać swoje codzienne życie. Znani ludzie dzięki niemu stają się jeszcze bardziej znani, dziennikarze przekazują najnowsze informacje, a biznesmeni komunikują się ze swoimi klientami.

Jeśli masz coś ciekawego do przekazania albo jakieś produkty, które chcesz promować, możesz użyć Twittera, aby nieco zarobić.

1. ,,Twittuj” i sprzedawaj

Twitter jest świetnym miejscem żeby reklamować swoje produkty.

 • Masz sklep na Etsy, gdzie sprzedajesz ręcznie robioną biżuterię?
 • Zmonetyzowałeś bloga, na którym oferujesz kartki świąteczne i zaproszenia?
 • Masz mnóstwo rzeczy na sprzedaż na eBayu?

Cokolwiek masz do sprzedania, Twitter jest miejscem, gdzie na pewno znajdziesz ludzi zainteresowanych Twoimi produktami i skłonnych przyjść do Twojego sklepu internetowego. Musisz jednak wiedzieć, jak ich do tego nakłonić.

Znajdź produkty podobne do Twoich, sprawdź, jakich „hashtagów” używają sprzedawcy i stosuj je w swoich wpisach. Robiąc promocje, stosuj przyciski „udostępnij”. Dzięki temu osoby, które przeczytają Twój post będą mogły przesłać go dalej ze swojego osobistego profilu.

Oczywiście nie wystarczy robić codziennie wpisu z linkiem do sklepu. Oprócz tego, żeby przyciągnąć ludzi, musisz pisać ciekawe, zabawne i interesujące „Twitty”. Także oferowanie kuponów rabatowych jest świetnym pomysłem, szczególnie dla osób, które kupują u Ciebie po raz pierwszy.

2. Twittuj żeby promować swoje umiejętności

W momencie, gdy oferujesz swoje usługi to odrobina reklamy swojej osoby i własnych umiejętności może zdziałać cuda.

 • Projektujesz strony internetowe?
 • Jesteś wyjątkowo kreatywny?
 • A może po prostu szukasz pracy?

Pokazanie się na Twitterze to świetny, darmowy sposób na znalezienie pracy, sprzedawanie swoich umiejętności i zarabianie pieniędzy.

Wielu fachowców używa Twittera, aby utrzymywać kontakty z innymi osobami w swojej branży.Dana forma cyfrowej łączności daje Tobie możliwość poznania nowych znajomych, rozwijania kontaktów i świadczenia usług. „Twitty” na temat wykonanych i obecnych zleceń mogą zwrócić na Ciebie uwagę ludzi z całego świata. Twitter jest powszechnie używany jako platforma marketingowa nie wahaj się więc z niego korzystać. Trochę promocji własnej osoby może skutkować zwiększeniem ilości zleceń abo nawet długoterminowym kontraktem.

Uważaj jednak, aby Twój profil na Twitterze nie stał się długim wywodem na temat Twoich wszelkich możliwych, wspaniałych osiągnięć. Nie zamęczaj swoich czytelników. Pisz różnorodne posty, podawaj użyteczne informacje, wstawiaj zabawne teksty, zadawaj pytania albo zorganizuj konkurs. Jeśli zaciekawisz w ten sposób swoich odbiorców będą przychodzić codziennie żeby zobaczyć, co nowego przygotowałeś.

3. Twitty sponsorowane

Wiele znanych osób używa Twittera żeby zarobić dodatkowe pieniądze. Kim Kardashian, Rihanna czy Justin Biber mają miliony zwolenników, dzięki czemu na pojedynczym poście zarabiają mnóstwo pieniędzy.

Jako „zwykły” użytkownik raczej nie zdobędziesz tylu zwolenników, ale jeśli masz poczytnego bloga albo popularny kanał na YouTube to „sponsorowane Twitty” są w Twoim zasięgu.

Jeśli jakaś firma uzna, że Twoi odbiorcy są dla niej świetnym obiektem marketingowym, może zaproponować Tobie, że zapłaci za odpowiednie posty reklamowe umieszczone na Twoim profilu.Zwykle jest to jeden lub dwa Twitty na tydzień przez określony czas. To, ile zarobisz, zależy od ilości osób lubiących Twój profil i od okresu, na jaki zawarta zostanie umowa. Niektóre firmy jako zapłatę zaproponują Tobie umieszczenie na swoim profilu Twojej reklamy.

Kiedy umieszczasz post, za który dostajesz pieniądze, musisz zaznaczyć, że jest to post sponsorowany.  Inaczej Twoi czytelnicy pomyślą, że ich oszukujesz próbując wcisnąć im jakiś produkt.

4. Twitty promujące inne firmy.

Nawet jeśli nie masz milionów zwolenników nadal możesz zarobić na tak zwanych „linkach afiliacyjnych”

Jeśli myślisz, że Twoi czytelnicy będą zainteresowani jakimś konkretnym produktem, możesz zwrócić się do producenta z prośbą o link afiliacyjny.

Następnie wstawiasz taki link do postów, które mają jakiś związek z promowanym przedmiotem.Za każdym razem, kiedy ktoś kupi taką rzecz używając Twojego linka, otrzymasz swój udział w zysku ze sprzedaży.  Wygląda to bardzo prosto, ale wymaga kilku rzeczy:

5 sposobów na zarabianie na Twitterze

 • Musisz mieć sporą grupę zwolenników
 • Twoi zwolennicy muszą ufać Twoim rekomendacjom
 • Twoi zwolennicy muszą kupować a nie tylko wchodzić na stronę, żeby się rozejrzeć

Linki afiliacyjne pewnie nie zrobią z Ciebie milionera, ale jeśli i tak lubisz jakieś produkty to czemu przy okazji trochę nie zarobić?  Jeśli chcesz zarabiać w ten sposób na Twitterze możesz przeczytać tutaj artykuł na temat marketingu afiliacyjnego.

Zawsze pamiętaj o tym, że Twitter jest miejscem ogólnodostępnym. Jeśli napiszesz post odnoszący się do jakiejś firmy weź pod uwagę, że ktoś z tej firmy może go przeczytać.  Zadbaj o to, aby nikt nie odebrał tego, co napiszesz w negatywny sposób.

5. Sprzedawaj swoje produkty w zamian za Twitty

Strona „ Pay with a Tweet” pozwala ludziom kupować Twoje produkty w zamian za umieszczenie postów o nich na Twitterze. Mimo, że na takim układzie nie zarabiasz bezpośrednio, to dzięki niemu masz darmową reklamę, a może to prowadzić do zwiększenia sprzedaży.  Szczególnie odnosi się to do nowych produktów, gdzie ogromne znaczenie ma upowszechnienie informacji o nich wśród potencjalnych klientów.

Odwracając sytuację – jest dużo firm, które chcą na Twitterze promować swoje produkty.  Jeśli uważasz, że Twoi czytelnicy mogą być zainteresowani jakimś produktem, skontaktuj się z firmą i umów się, żeby płaciła odpowiednią stawkę za każdego promocyjnego Twitta, którego umieścisz na swoim profilu.

Wszystkie punkty takiej umowy powinny być szczegółowo spisane, a każdy post musi być odpowiednio udokumentowany. Jednocześnie pamiętaj, żeby nie zrobić ze swojego Twittera witryny sklepowej, bo w ten sposób szybko odstraszysz swoich swoich zwolenników.  Wplataj reklamy do swojego przekazu w taki sposób, żeby nie były zbyt nachalne, bo jeśli stracisz czytelników to firmy nie będą dłużej zainteresowane Twoją stroną i będzie po umowie.

Co działa na Twitterze?

Jeśli chcesz, żeby ludzie obserwowali Cię, lubili i udostępniali Twoje posty, musisz poznać sposoby, które to Tobie zapewnią. Kilka z nich przedstawiamy tutaj:

  • Cytaty! Szczególnie te motywacyjne albo takie, z którymi czytelnik utożsamia się. Cytaty są często powodem, dla którego ludzie „polubiają” i udostępniają posty.

5 sposobów na zarabianie na Twitterze

 • Żarty, śmieszne obrazki albo urocze zwierzątka są zawsze na topie.
 • Kupony rabatowe to świetny sposób na przyciągnięcie zwolenników.
 • Raz w miesiącu (albo częściej) zrób konkurs z nagrodami. Żeby wziąć udział w konkursie chętny musi udostępnić zaproszenie na konkurs na swoim profilu. Dzięki temu coraz więcej osób dowie się o Twojej stronie.
 • Używaj hashtagów! Obserwuj, jakie są obecnie najbardziej popularne i używaj ich w swoich Twittach.

Podsumowanie

Na Twitterze nie zdobędziesz fortuny w ciągu jednego dnia, ale jeśli poświęcisz nieco czasu, żeby przyciągnąć sporą liczbę odbiorców, to pewnego dnia Twój profil stanie się maszynką do zarabiania pieniędzy i doprowadzi cię do bogactwa.

 • Zwolennicy to podstawa, jeśli chcesz zarabiać na Twitterze. Żeby ich pozyskać możesz użyć jednocześnie więcej niż jednego profilu. Wykorzystaj swoją pomysłowość, aby pisać zabawne, użyteczne i znaczące posty, które polubią Twoi odbiorcy.
 • Musisz zadbać o swój wizerunek i zawsze być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami.
 • Jeśli zalejesz swój profil reklamami to szybko stracisz zwolenników i tym samym możliwość zarobku.  Cały czas musi to być strona pełna postów, które ludzie będą chcieli czytać.

Nie jest łatwo zarabiać na Twitterze, ale jeśli jesteś cierpliwy i zdecydowany, uda się to Tobie.

Jeśli to, co przeczytałeś, utwierdziło Cię w przekonaniu, że zarabianie na Twitterze to coś dla Ciebie to przeczytaj również artykuły o zarabianiu na Facebooku i Instagramie. Media społecznościowe to miejsca, gdzie każdy może znaleźć sposób na zarobek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top