6 sposobów na pracę w domu

Dla wielu ludzi praca w domu to marzenie – możesz spać do woli, cały dzień chodzić w dresie i każdy wieczór spędzać z przyjaciółmi. Internet pełny jest reklama i prac, które można wykonywać w domu.  To rozwiązanie doskonałe dla studentów, którym z pewnością przydadzą się dodatkowe pieniądze.

Niestety cała sprawa nie jest tak łatwa jak się może wydawać. Zebraliśmy więc kilka wskazówek, które powinny pomóc.

6 sposobów na pracę w domu

1. Znajdź właściwą pracę

Zdecydowałeś, że będziesz pracował w domu.  Zrobiłeś sobie herbatę, założyłeś kapcie i brakuje Tobie tylko jednej rzeczy – pracy.

Bardzo ważne, abyś zrozumiał, że szukanie pracy na odległość to to samo, co szukanie zwykłej pracy, także potraktuj to poważnie. Tu też będziesz musiał pisać listy motywacyjne i podania o pracę. A kiedy już otrzymasz pracę to będziesz musiał terminowo wywiązywać się z zadań i zgodnie z wymaganiami. Jak wszędzie, wysiłek i zysk idą w parze, więc jeśli nie chcesz oddać się obowiązkom w stu procentach to zapomnij o pracy.

Jeśli jeszcze nie odstraszyliśmy Ciebie to czas teraz na wysyłanie aplikacji. Jest wiele stron internetowych z pracą na odległość. My polecamy gumtree.com i jobs.theguardian.com.

Zawsze też możesz wybrać karierę freelancera, dzięki czemu jesteś bardziej elastyczny i możesz wykonywać bardziej różnorodne zadania. W tym przypadku polecamy przeczytać nasz artykuł „Wielki przewodnik freelancera”.

2. Nie daj się oszukać

Zdanie „za dobre, żeby mogło być prawdziwe” w odniesieniu do Internetu zwykle się sprawdza. Bądź więc uważny! Zapomnij o tym, że ktoś zapłaci Tobie 100 dolarów na godzinę chyba, że jesteś wybitnym specjalistą w jakiejś rzadkiej dziedzinie, jak na przykład trading kryptowaluty.

Zanim wyślesz odpowiedź na ofertę pracy z Internetu zawsze zrób rozeznanie, z kim masz do czynienia.Dokładnie tak samo jakbyś to zrobił szukając zwykłej pracy. Spodziewaj się również, że zanim dostaniesz pracę ktoś z firmy zechce przynajmniej z Tobą porozmawiać.

Pewnie słyszałeś już niejednokrotnie ostrzeżenie – „nikomu ślepo nie ufaj” – szczególnie komuś kogo nigdy nie spotkałeś. Jeśli nie posłuchasz, może skończyć się tym, że nie dostaniesz wypłaty albo co gorsza stracisz pieniądze.

3. Wzmocnij swoją silną wolę

Wylegiwanie się w łóżku, kiedy pieniądze same wpływają na Twoje konto to wspaniała wizja i trzeba dużo silnej woli, aby się jej przeciwstawić.

Kiedy pracujesz w domu nikt nie kontroluje kiedy i jak wykonujesz swoją pracę, ważne jest więc żebyś miał odpowiednie nastawienie, aby praca szła sprawnie nawet, jeśli Twoi współlokatorzy zaczynają turniej FIFA.

4. Unikaj samotności

6 sposobów na pracę w domuMimo, że praca w domu pozwala zawsze na kufelek piwa wieczorem ze znajomymi, to może być to najbardziej samotna praca na świecie.  Nie będziesz miał okazji żeby na przerwie, przy automacie z wodą, ponarzekać z kimś na szefa albo zaczepić koleżankę z sąsiedniego pokoju.

Pracując w domu z pewnością będziesz musiał odnaleźć sposoby na nawiązanie jakichś społecznych relacji żeby nie cierpieć z powodu samotności siedząc w domu przez cały dzień.

5. Nie pracuj za długo

Łatwo przesadzić z ilością czasu spędzonego przy pracy, kiedy pracujesz rozłożony na sofie. Nie zapominaj jednak o innych zobowiązaniach. Może masz do napisania esej z angielskiego albo zadanie z matmy do zrobienia?

Nie pozwól, aby możliwość zarobienia paru złotych w tej chwili przesłoniła Twoje długoterminowe plany lub studia.  Większość uniwersytetów poleca żeby studenci pracowali nie więcej niż 15 godzin tygodniowo, a resztę czasu poświęcać na naukę.

6. Naucz się pracować niezależnie

Mimo, że wiele firm pomaga swoim zdalnym pracownikom przy wykonywaniu ich zadań odpowiadając na wszelkie pytania to nie łódź się, że odpowiedzą o trzeciej nad ranem na Twojego e-maila.

Przywyknij, że pomoc dostępna jest zwykle od 9 do 17, a poza tymi godzinami będziesz musiał radzić sobie samemu. Zrób przegląd swoich codziennych zadań i sprawdź, czy jest na liście coś, z czym mógłbyś mieć kłopot i o co możesz zapytać. Dzięki temu dostaniesz odpowiedź w ciągu dnia, a wieczorem będziesz bez zakłóceń pracował. Oczywiście, jeśli wieczór to dla Ciebie najlepsza pora do pracy.

Praca w domu to świetna sprawa!

Jeśli powyższy tekst całkowicie Ciebie nie odstraszył i jesteś skłonny zrobić wysiłek, aby znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcie, to praca na odległość jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla studenta.

Praca zdalna ma co najmniej dwie niewątpliwe zalety. Możesz ustalić sobie, ile i kiedy chcesz pracować i nie musisz wydawać pieniędzy na dojazdy.

Jeśli jednak przeczytałeś ten artykuł i nie jesteś pewien, czy to praca dla Ciebie, nie martw się! Na stronie ZarobkowyNinja.pl opisujemy mnóstwo innych możliwości zarobienia pieniędzy.

Przewiń do góry