Jak Inwestować w Bitcoin [Osiągnij zysk z naszym Przewodnikiem]

czy warto inwestować w bitcoin

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Prawdopodobnie słyszałeś już, jak ktoś wcześniej powiedział „powinienem był zainwestować w bitcoin w zeszłym roku”, lub „będę inwestował w bitcoin! Jeśli jesteś zainteresowany bitcoinem i zastanawiasz się czy nie jest za późno oraz czy warto inwestować w Bitcoin, odpowiedź brzmi: nie, nie jest za późno! 

Jest jednak kilka rzeczy do przemyślenia, zanim nauczysz się, jak inwestować w Bitcoin. W tym artykule wyjaśnimy co musisz wiedzieć, omówimy opcje i różne strategie inwestycyjne, które możesz wykorzystać do tej metody zarabiania pieniędzy online.

Czym jest Bitcoin i Dlaczego jest tak Popularny?

Bitcoin jest formą kryptowaluty, która została stworzona do przeprowadzania transakcji i – być może – zastąpienia w przyszłości walut fiducjarnych, takich jak dolar czy euro. Został stworzony w 2009 r. przez Satoshiego Nakamoto i wzbudził zainteresowanie ludzi na całym świecie jako nowa forma inwestycji oraz przyszłość pieniądza.

Kiedy po raz pierwszy uruchomiono go w 2009 roku, bitcoin został wyceniony zaledwie na 1.309,02 BTC do 3.50 zł. W miarę jak zyskał akceptację, jego wartość pomnożyła się osiągając stawkę szczytową w grudniu 2017 r., gdzie 1 BTC był wart aż 70.000 PLN. Na wrzesień 2018 r. kurs 1 BTC wynosi prawie 24.000 PLN.

Spadki i wzrosty wartości bitcoin odbywały się w szalonym tempie. Perspektywy inwestowania w Bitcoin i zarabiania pieniędzy na innych kryptowalutach są zarówno ekscytujące, jak i ryzykowne. Jednego dnia jego wartość może znacząco podskoczyć, a drugiego załamać w przeciągu paru minut. Wiele osób żałuje, że nie zainwestowało, zanim jego wartość gwałtownie wzrosła, ale równie wiele pyta, czy inwestycja w Bitcoin teraz jest nadal dobrym pomysłem.

Pewnie sam zastanawiasz się czy warto inwestować w Bitcoin. Sprawdźmy.

Jak Inwestować w bitcoin: Strategia dla Twojego Sukcesu

czy warto inwestować w bitcoin

Jaki sposób jest najlepszy, by inwestycja w bitcoin była opłacalna? Zanim zaczniesz bez opamiętania ładować swoje oszczędności w tę kryptowalutę, mając nadzieję, że jej wartość wzrośnie podwójnie, potrójnie, poczwórnie, albo i dziesięciokrotnie, bo wierzysz, że zarobisz dodatkowe pieniądze, musisz wykonać pewne działania. Dopiero wtedy możesz kupić bitcoin:

praca przez internet

Obserwuj bitcoin, analizuj i badaj jego trendy

Zanim zainwestujesz  i zdobędziesz zysk, powinieneś poświęcić trochę czasu, aby upewnić się, że wiesz czym jest bitcoin. Jak działa? Dlaczego działa? Jaki jest powód tego, że ludzie są nim zainteresowani? Powinieneś również poczytać o jego historiii i wynikach rynkowych, śledzić wiadomości odnośnie kryptowalut oraz dowiedzieć się jakie bieżące wydarzenia mają wpływ na wartość bitcoina.

Będzie to wymagało czasu i sporo samokształcenia, ale aby inwestycja się udała, musisz bardzo dobrze wiedzieć jak inwestować w bitcoin. Jeśli będziesz na bieżąco śledzić nowości i pogłębiać swoją wiedzę, z czasem intuicyjnie nauczysz się, jak inwestować w bitcoin, oraz kiedy go sprzedawać lub zatrzymać na koncie.

zarabianie w internecie

Inwestycja w bitcoin, to jak inwestycja na giełdzie

Tak, Bitcoin jest nowy, ekscytujący i pozwala wierzyć, że jest przyszłością pieniądza. A wiesz, co ma wspólnego z rynkiem akcji? Cykle rynkowe. Zaskoczony? Nie powinieneś.

Jedyną różnicą pomiędzy giełdą a bitcoinem jest to, że cykle rynkowe bitcoin są krótsze i znacznie bardziej zmienne. Więc jeśli nie wiesz nic o inwestowaniu, poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się o cyklach giełdowych i zobaczyć jakie mogą mieć zastosowanie w stosunku do bitcoina.

praca przez internet

Poznaj oznaki cykli rynkowych

Cykle rynkowe mają kilka znaków ostrzegawczych, które mogą pomóc inwestorom stwierdzić, jak ustawić swoją strategię inwestycyjną, aby zmaksymalizować swoje inwestycje i – w razie potrzeby – zmniejszyć straty. Nauczy cię to, jak inwestować w bitcoin i pokaże kiedy najlepiej wejść na rynek.

Istnieje kilka różnych rodzajów strategii handlowych, z których ludzie stale korzystają, począwszy od handlu dziennego, poprzez inwestycje krótkoterminowe i długoterminowe. Każda stosowana strategia zależy wyłącznie od ciebie i od tego, z czym ci najwygodniej, bez względu na to, czy preferujesz inwestycje obarczone wysokim czy niskim ryzykiem. Podczas gdy nie ma niezawodnego, uniwersalnego sposobu na to, jak inwestować w bitcoin, poznanie terminów i trendów rynkowych może pomóc w stworzeniu strategii, która zadziała w twoim przypadku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się trochę o cyklach rynkowych bitcoina i innych kryptowalut, obejrzyj ten film!

praca online

Nie pozwól, aby emocje zaburzyły twój osąd

Jedną z najtrudniejszych lekcji odnośnie tego, jak inwestować w bitcoin i podejmować wszelkie decyzje z nim związane, jest nauczenie się, aby nie być emocjonalnie przywiązanym. Każdy może dać się pochłonąć gorączce szybkich zakupów, aby chwilę później wpaść w panikę, gdy kurs zacznie lecieć w dół.

Jeśli emocje będą dyktować ci kiedy kupować czy sprzedawać, ostatecznie stracisz swoją inwestycję. Najlepszym rozwiązaniem aby temu zapobiec jest znaleźć strategię inwestycyjną, która działa z korzyścią dla ciebie i się jej trzymać. Będzie to wymagać dyscypliny, ale po jakimś czasie nauczysz się jak inwestować w bitcoin.

Pierwsze Kroki na Drodze do Wolności Finansowej

Skoro już zdecydowałeś się kupić bitcoin, to musisz wiedzieć, od czego zacząć. Będziesz więc potrzebował:

jak inwestować w bitcoin

Portfela Bitcoin

Czyli metody online lub offline na przechowywanie bitcoinów po ich zakupie. Jest to jedna z pierwszych i najważniejszych rzeczy, których będziesz potrzebować, gdy zaczniesz inwestować w bitcoin.

Istnieje kilka opcji dostępnych na rynku, począwszy od kont online, oprogramowania offline, dysków offline i portfeli papierowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, który z nich będzie dla ciebie najodpowiedniejszy, sprawdź nasz przewodnik o tym, jak wybrać portfel bitcoin.

inwestycja w bitcoin

Platforma wymiany walutowej

Istnieje kilka platform wymiany online, na których można kupować, sprzedawać i handlować bitcoinem, jak również innymi kryptowalutami. Większość z nich jest dość łatwa w użyciu i pozwala na wymianę walut tradycyjnych na kryptowaluty bądź bitcoina.

W zależności od tego gdzie mieszkasz, platforma wymiany będzie dopasowana do twojej waluty, którą możesz wymienić na bitcoin. W ten sposób dowiesz się jak inwestować w bitcoin, będziesz mógł obserwować rynek i tym samym zarabiać na bitcoinie pieniądze!

zarabianie przez internet

I to wszystko! Łatwo nauczyć się podstaw tego jak inwestować w bitcoin. Potrzebujesz zaledwie dwóch wspomnianych narzędzi.

Day Trading czy Długoterminowa Inwestycja?

Obserwując rozwój bitcoina w ciągu ostatnich kilku miesięcy, można zadać sobie pytanie, co jest lepsze: day trading czy handel długoterminowy? Odpowiedź brzmi: zależy to wyłącznie od ciebie.

Oto kilka kwestii, które warto rozważyć, zanim zdecydujesz, jak inwestować w bitcoin:

Przeanalizuj swoje odpowiedzi, ponieważ może ci to pomóc w podjęciu decyzji, jakiego rodzaju strategię chcesz stosować i jak inwestować w bitcoin.

Oto kilka powodów, dla których niektórzy lubią inwestycje długoterminowe:

czy warto inwestować w bitcoin

Inwestycje długoterminowe mogą trwać około 6-12 miesięcy lub nawet dłużej, jeśli inwestor tak zdecyduje.

jak inwestować w bitcoin

Inwestorzy nie muszą tak ściśle przyglądać się rynkowi. Nie oznacza to, że w ogóle go nie obserwujesz, ale małe wzrosty i spadki nie powinny mieć wpływu na twoją inwestycję.

czy warto inwestować w bitcoin

Jako inwestor długoterminowy najprawdopodobniej wierzysz, że bitcoin będzie odgrywać znaczącą rolę w przyszłości.

Jeśli przemawia do ciebie którykolwiek z tych powodów, długoterminowa strategia może okazać się lepszą opcją. Wielu początkujących inwestorów zastanawiających się jak inwestować w bitcoin preferuję tę drogę, ponieważ jest ona z reguły mniej ryzykowna.

A oto kilka powodów, dla których niektórzy preferują inwestycje krótkoterminowe:

inwestycja w bitcoin

Krótkoterminowe inwestycje mogą trwać od kilku sekund do kilku dni przed dokonaniem wymiany, w zależności od rynku.

inwestycja w bitcoin

Inwestorzy będą musieli bardzo uważnie śledzić ceny rynkowe, ponieważ następna transakcja może zależeć od tego, czy uda ci się osiągnąć określony zysk, czy też zmniejszyć straty.

jak inwestować w bitcoin

Takie inwestycje są bardziej ryzykowne i podatne na straty, ale jeśli dokonywane prawidłowo, mogą być również bardziej opłacalne niż inwestycje długoterminowe.

Podczas gdy inwestycje krótkoterminowe nie brzmią aż tak kusząco, z pewnością jest to opcja typu wysokie ryzyko – wysoki zysk. Jeśli czujesz się komfortowo w handlu i działaniu na rynku kryptowalut, może to być dla ciebie bardziej atrakcyjna metoda. Powinieneś również dokładnie sprawdzić swoją platformę inwestycyjną i zadać im jedno, kluczowe pytanie: „Czy akceptujecie bitcoin?” Te wskazówki powinny pomóc ci zdecydować, jakiego rodzaju inwestycja w bitcoin jest dla ciebie.

Kopanie Bitcoina

jak inwestować w bitcoin

Inną metodą na to, jak inwestować w bitcoin, jest zaangażowanie się w kopanie bitcoinów. Czym jest kopanie bitcoina? Jest to proces zabezpieczania i potwierdzania transakcji za pomocą specjalnych programów wykonujących odpowiednie procesy na komputerze. Po potwierdzeniu transakcji i dodaniu jej do blockchainu lub sieci bitcoin, “koparka” zostaje nagrodzona bitcoinem.

Co jest potrzebne? Dedykowane komputery o dużej mocy obliczeniowej i źródło stabilnej energii elektrycznej. Obecnie większość osób zajmujących się kopaniem bitcoinów łączy swoje siły i dołącza do tzw. kopalni (ang. mining pool), w których to razem współpracuje w celu wydobyciu bitcoina. Jeśli twoja kopalnia potwierdzi proces w łańcuchu blokowym, otrzymujesz nagrodę w postaci bitcoina, który zostaje podzielony na wszystkie znajdujące się w systemie komputery.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź nasz przewodnik po tym, jak wydobywać bitcoin.

Czy kopanie to dobry pomysł na to, jak inwestować w bitcoin? To zależy. Jeśli możesz i chcesz zamienić proces kopania kryptowalut w swoją inwestycję, zalecamy wpierw skorzystać z kalkulatora Bitcoin, aby sprawdzić, czy kopanie jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem.

Jak Inwestować w Bitcoin: Uwagi na Temat Podatków i Rządów

inwestycja w bitcoin

Nauczenie się, jak inwestować w bitcoin, może być zarówno ekscytujące jak i zniechęcające. Na swojej inwestycji możesz naprawdę dobrze zarobić! Upewnij się jednak, że wiesz jak inwestować w bitcoin zgodnie z prawem.

Twój rząd może nie posiadać żadnych przepisów regulacyjnych odnośnie zarabiania na kryptowalutach i tym samym nie nakładać podatków na dochody płynące z inwestycji w bitcoina, ale lepiej się temu dokładnie przyjrzeć. Musisz wiedzieć czy istnieją jakieś zasady deklarowania swoich dochodów na formularzach podatkowych, ograniczenia lub przepisy dotyczące inwestowania w bitcoin w twoim kraju.

Wnioski

Wiedza o tym, jak inwestować w bitcoin może początkowo wydawać się zagmatwana, a samo inwestowanie ryzykowne i wymagające. Istnieje jednak kilka sposobów na mądre inwestowanie i osiąganie zysków. Najważniejsze, aby najpierw jak najbardziej oczytać się w temacie. Jeśli nadal nie jesteś pewien, jak inwestować w bitcoin, możesz przeczytać nasze inne artykuły na temat bitcoina oraz pozostałych kryptowalut, w których znajdziesz sporo przydatnych informacji.

Powodzenia i udanego inwestowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top