Elon Musk i kryptowaluty

bitcoin elon musk
„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Przemawiając na konferencji The B Word, Elon Musk opisał siebie jako zwolennika bitcoin i powiedział, że Tesla prawdopodobnie wkrótce ponownie zacznie akceptować płatności BTC. Dyrektor generalny Tesli i SpaceX podzielił się również informacjami na temat swoich kryptowalut podczas panelu na temat sposobów wykorzystania bitcoina jako narzędzia do wzmocnienia pozycji ekonomicznej.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Crypto Council for Innovation w celu zwiększenia świadomości na temat popularnej waluty cyfrowej. Wśród prelegentów znaleźli się byki bitcoina, takie jak Cathie Wood z Ark Invest i Jack Dorsey z Square.

Elon Musk powiedział, że jedyne trzy kryptowaluty, jakie posiada to bitcoin, ethereum i dogecoin. Podkreślił, że w jego portfelu znajduje się więcej bitcoinów niż innych cyfrowych walut. Potwierdził, że zarówno SpaceX, jak i Tesla również zainwestowały w bitcoin. „Bitcoin, który posiadam, jest wart znacznie więcej niż ethereum lub dogecoin” – powiedział.

Entuzjasta kryptowalut powtórzył również, że jest w tym na dłuższą metę. „Mogę pompować, ale nie wyrzucam” – uśmiechnął się miliarder, którego tweety znane są z tego, że wstrząsają rynkiem kryptowalut.

Nie mógł też oprzeć się okazji, by podzielić się swoimi poglądami na temat Doge. Musk wyjaśnił, że lubi Dogecoin, ponieważ „kocham psy i memy” i nie traktuje siebie zbyt poważnie.

Musk powiedział dalej: „Najbardziej ironicznym i zabawnym wynikiem byłoby to, że kryptowaluta, która została zapoczątkowana jako żart, aby naśmiewać się z kryptowalut, kończy jako wiodąca kryptowaluta.” Chciałbyś rozpocząć handel cyfrowymi walutami? Na tej stronie znajdziesz poradnik, jak zacząć inwestować w kryptowaluty.

elonmusk kryptowaluty

Wpływ Muska na bitcoin

Musk wyraźnie wierzy w długoterminową przyszłość bitcoina. Ale jego offhandowe tweety i wsparcie dogecoin często zrażały go do innych w branży. Dogecoin został zapoczątkowany jako żart, a teraz znajduje się w pierwszej 10 kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, głównie dzięki częstym tweetom Muska.

Oto oś czasu niektórych kluczowych momentów Musk-Bitcoin w tym roku:

elon musk ochrona srodowiska a kopanie bitcoinow

Ochrona środowiska a kopanie bitcoinów

Obawy Muska dotyczące środowiska są uzasadnione, zwłaszcza biorąc pod uwagę zaangażowanie Tesli w zrównoważoną energię. Według Digiconomist’s Energy Consumption Index, bitcoin zużywa tyle energii, ile kraj taki jak Szwecja w ciągu każdego roku.

To co sfrustrowało wielu inwestorów, to nagły zwrot w notowaniach bitcoina, który zapoczątkował Elon Musk swoim tweetem. Mówi, że nadal martwi się o kwestie środowiskowe, ale wygląda na to, że bitcoin przesuwa się w kierunku odnawialnych źródeł energii.

Jeśli okaże się, że bitcoin jest zasilany przez co najmniej 50% energii odnawialnej, Tesla ponownie przyjmie płatności bitcoin. „NajprawdopodobniejTesla wznowiłaby przyjmowanie bitcoin, ale pod warunkiem zmiany w ilości zużywanej energii” – powiedział Musk.

Scroll to Top