Pisanie Tekstów za Pieniądze: 3 Najlepsze Metody

pisanie tekstów za pieniądze

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Spójrzmy prawdzie w oczy: jeśli podejmujesz się pracy jako pisarz, z początku możesz czuć się trochę zagubiony…. Jak zacząć? Jest tyle pytań i tyle niewiadomych. Uwierz, są jednak łatwiejsze sposoby na pozyskanie klientów i znalezienie dla siebie odpowiednich ofert. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega właściwe pisanie tekstów za pieniądze!

Istnieją dosłownie nieskończone możliwości na pisanie tekstów za pieniądze i nie musisz być następną JK Rowling, by zarabiać pieniądze jako freelancer. Jeśli potrafisz pisać spójnie i w łatwy sposób przedstawiasz swoje pomysły za pomocą tekstu, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś został pisarzem-freelancerem. Dodatkowym atutem będzie też możliwość pracy z domu lub jakiegokolwiek innego miejsca na świecie.

Oto 3 metody, jakie według nas nadają się dla każdego, kto pisanie tekstów za pieniądze pragnie traktować, jako swoją drogę kariery:

pisanie i copywriting
Freelancing i copywriting
uprzejmy autor
Zostanie autorem Kindle
blogowanie
Blogowanie

Odpowiemy też na kilka pytań, jakie może sobie zadawać początkujący pisarz-freelancer. Zapoznaj się z metodami i zacznij zarabiać na pisaniu jeszcze dziś:

praca przez internet

Freelancing i Copywriting

Jako freelancer możesz zarobić poprzez tworzenie treści na wiele różnych sposobów. Pisanie tekstów za pieniądze można zacząć od pisania dla firm, które potrzebują treści marketingowych i postów blogowych. 

Copywriterzy są zawsze poszukiwani, a rynek dosłownie zalewają oferty pracy dla zdolnych pisarzy. Każdy, kto rozważa karierę jako freelancer, może zacząć od przeglądania ofert tego typu.

Dlaczego to polecamy?

Krok

01

Zaznacz Swoją Obecność w Sieci

Nie ma znaczenia, jak dobrym jesteś pisarzem, jeśli nikt nie wie o twoim istnieniu. Zarabianie na pisaniu będzie znacznie prostsze, kiedy wyraźnie zaznaczysz swoją obecność w sieci.

Możesz to zrobić przy pomocy swojej własnej strony internetowej, czy chociaż profilu na stronach internetowych takich jak Upwork, Fiverr, czy Guru. Uważamy, że najlepszym ruchem będzie zarówno założenie własnej strony, jak i profili na wszystkich wymienionych wyżej serwisach.

Posiadanie strony internetowej:

publikować własne treści
Pozwoli ci opublikować własne treści
strona profilowa
Stworzyć zaawansowany profil
sprzedać swoje usługi
Sieci i skutecznie sprzedawać swoje usługi potencjalnym klientom
hub komunikacyjny
Będzie również służyć jako centrum komunikacji dla potencjalnych klientów, którzy będą chcieli do ciebie dotrzeć

Posiadanie własnego zakamarka w cyberprzestrzeni jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kogo interesuje pisanie tekstów za pieniądze.

Platformy freelancingowe otwierają ci dostęp do dziesiątek tysięcy potencjalnych ofert pracy. Aż roi się tam od klientów z natychmiastowym zapotrzebowaniem na dobre treści, a ty możesz być tym, który zaspokoi te potrzeby. Dlatego tak ważne, obok posiadania własnej strony, jest zakładanie profili na tego typu stronach internetowych.

Krok

02

Zdecyduj się - Copywriting lub Pisanie Artykułów

pisanie tekstów za pieniądze

Teraz, gdy masz już zaznaczoną swoją obecność w sieci, musisz zdecydować, czy bardziej pasuje ci copywriting, czy może pisanie artykułów. Oczywiście, można zająć się jednym i drugim. Jednak w dłuższej perspektywie czasowej warto skupić się wyłącznie na jednym, aby uczynić pisanie tekstów za pieniądze wygodniejszym procesem.

Pisanie artykułów

To zasadniczo pisanie treści niehandlowych dla stron internetowych. Artykuły są zazwyczaj informacyjne i edukacyjne, takie jak ten, który właśnie czytasz. 

Prawie wszystkie strony internetowe, którym zależy na przyciągnieciu sieciowego ruchu, korzystają z usług pisania artykułów, ponieważ potrzeba produkcji treści jest niezwykle istotna dla każdego poważnego biznesu. Inną fajną rzeczą jest to, że zazwyczaj można stworzyć te artykuły w dość krótkim czasie. 

Z tego powodu, tworzenie artykułów jest prawdopodobnie najprostszym sposobem na pisanie tekstów za pieniądze, i tylko wypełnianie płatnych ankiet jest szybszą metodą na zarabianie online.

Copywriting

Copywriting natomiast polega na pisaniu w celu sprzedania danej usługi lub produktu. Może to być np. sporządzenie długiego formatu strony sprzedażowej – co możemy zobaczyć na wielu stronach sprzedających produkty, lub krótki e-mail zachęcający do zakupów. Niezależnie od medium, celem copywritingu jest sprzedaż.

Ponieważ celem copywritingu jest przede wszystkim generowanie sprzedaży, można za jego pomocą zarobić DUŻO więcej. Tworząc stronę sprzedaży, można zarobić od 2000 do ponad 5000 złotych i to za bardzo krótką stronę. Wielu kompetentnych copywriterów zarabia średnio 7000 złotych za pojedyncza stronę sprzedażową, a nawet więcej w zależności od tego, o czym piszą i jakie są ceny.

W przeciwieństwie do zwykłego pisania artykułu, w tym przypadku będziesz musiał nauczyć się, jak napisać skuteczny tekst, analizując trendy i statystyki sprzedaży. Ale ponieważ twój tekst będzie systematycznie zarabiać pieniądze dla twoich klientów, jest to zdecydowanie bardzo wygodna forma na pisanie za pieniądze.

Z drugiej strony, pisanie artykułów znacznie mniej się opłaca. Ponieważ istnieje potrzeba konsekwentnej produkcji artykułu po artykule dla celów marketingowych i SEO, zazwyczaj twórca zarabiać będzie w przedziale od 150 do 800 złotych za artykuł składający się z 1000 słów. W przeciwieństwie do copywritingu, tego typu artykuły można tworzyć znacznie szybciej. Pisanie tekstów za pieniądze sprawdza się więc także w tym przypadku, jednak polecamy copywriting, jako bardziej dochodowy wybór.

Krok

03

Znajdź Niszę

Większość ludzi popełnia błąd próbując odnaleźć się na każdym rynku, gdzie podstawowym źródłem dochodów jest pisanie tekstów za pieniądze. W imię starej zasady, jeśli starasz się zadowolić wszystkich, nie zadowolisz nikogo. 

Znacznie atrakcyjniejsza wyda się oferta od kogoś, kto specjalizuje się np. w artykułach prawnych, niż od osoby, która ma za sobą zlecenia dla dentystów, inżynierów, firm sportowych, czy księgarni.

Musisz więc określić, jaka nisza odpowiada ci najlepiej – w czym czujesz się najpewniej. Istnieją różne czynniki, które musisz wziąć pod uwagę:

rentowność

Zyskowność

Jest to pierwszy czynnik, który należy wziąć pod uwagę, gdy wybierasz niszę. Jeśli nisza jest zbyt…niszowa, to nie uda ci się zarobić, ponieważ treści nie będą trafiać do wystarczającej ilości odbiorców.

przemysł

Branża

Ważne jest również, aby wybrać branżę, którą znasz, lub przynajmniej potrafisz badać i konsekwentnie o niej pisać. Będzie to całkowita strata czasu, jeśli zdecydujesz się napisać np. O audycie finansowym, gdy nie masz żadnej wiedzy na jego temat, lub jeśli ten temat zanudza cię na śmierć. Istotne jest również by branża, którą wybierzesz, miała ciągłe zapotrzebowanie na nowe treści.

typ usługi

Rodzaj usługi

Istnieje wiele różnych rodzajów usług, które można wykonywać, gdy interesuje nas zarabianie na pisaniu tekstów. Jeśli chodzi o copywriting, można w swojej niszy poszukać jeszcze bardziej doprecyzowanych tematów do pisania, jak na przykład oferty sprzedaży filmów, gier, muzyki i innych produktów. 

Jeśli oferujesz usługi pisania artykułów, możesz wybierać spośród różnych rodzajów artykułów, takich jak poradniki, przewodniki czy instrukcje obsługi.

Być może zastanawiasz się, dlaczego powinieneś przejść przez wszystkie te kroki i wybrać niszę, kiedy możesz po prostu zaakceptować każdego klienta, który ci się nawinie. Powód jest prosty: bycie specjalistą stawia cię w pozycji autorytetu, co ułatwia pisanie tekstów za pieniądze. 

Gdy zaczniesz działać w swojej niszy, posiądziesz specjalistyczną wiedzę i doświadczenie, które zaznaczą twoją pozycję na rynku. Są to rzeczy, z którymi pisarz “ogólny” nie może konkurować, więc z czasem będziesz zarabiać więcej pieniędzy i zdobywać więcej klientów.

Wspaniałe doświadczenie w jednym polu przebija trochę doświadczenia w każdej dziedzinie.

Krok

04

Utwórz portfolio

pisanie tekstów za pieniądze

Teraz, gdy masz już obecność w sieci i profile online, nadszedł czas na stworzenie portfolio. Dlaczego? Ponieważ jeśli nie możesz pokazać żadnych dowodów swojej pracy, nie dasz rady znaleźć klientów. A jak zarabiać na pisaniu bez klientów?

Aby stworzyć portfolio, nie potrzebujesz nawet żadnych klientów, żeby móc chwalić się wykonaną dla nich pracą. Zamiast tego, możesz napisać kilka próbek swoich możliwości i umieścić je na swojej stronie internetowej i blogu. To właśnie w tym miejscu wybór niszy staje się bardzo pomocny, ponieważ będziesz dokładnie wiedzieć, jakiego rodzaju próbki do tworzenia portfolio powinieneś tworzyć i czego będą szukać potencjalni klienci.

Krok

05

Codziennie szukaj nowych ofert pracy

Teraz, gdy już jesteś odpowiednio przygotowany, nadszedł czas, aby zacząć prezentować się przed firmami, które mogą potrzebować freelancerów piszących teksty.

Jako niezależny pisarz, możesz znaleźć się w sytuacji, gdzie jednego tygodnia natłok pracy będzie bardzo trudny do ogarnięcia, podczas gdy w drugim nie pojawi się żadna oferta. Kluczem do uniknięcia cyklu „lat chudych i tłustych” jest ciągłe ogłaszanie się i przeglądanie nowych ofert. Zalecamy, abyś aplikował do co najmniej 3 firm lub miejsc pracy dziennie. Może to się wydawać dużą liczbą, ale jeśli poważnie traktujesz pisanie tekstów za pieniądze, to popatrz na to w ten sposób – lepiej dostać za dużo ofert i zrezygnować z tych najmniej opłacalnych, niż nie mieć prawie żadnych.

Oferty dla freelancerów łatwo znaleźć na portalach jak Upwork i Guru, gdzie najlepiej jest rozpocząć ogłaszanie swoich usług. Można również przejrzeć różne internetowe fora z pracą, gdzie czasem można znaleźć firmy szukające pisarzy-freelancerów do pracy zdalnej.

Pisanie artykułów za pieniądze nie będzie możliwe bez odpowiedniej dyscypliny i organizacji czasu. Czasu, którego być może z początku będziesz musiał zainwestować więcej, aby znaleźć odpowiadające ci oferty. Nie ma jednak żadnego sposobu by to obejść!

zarabianie w internecie

Pisanie tekstów za pieniądze jako Autor Kindle

pisanie tekstów za pieniądze

Innym niesamowitym sposobem na to, jak zarabiać na pisaniu tekstów jest publikowanie na Amazon Kindle!

Kindle to prawdopodobnie najlepszy na rynku e-czytnik stworzony przez giganta internetowego biznesu – serwis Amazon.

Wszyscy właściciele Kindle mają bezpośredni dostęp do setek tysięcy eBooków na Amazon.com. Prawie 90 milionów sprzedanych urządzeń sprawia, że możliwości autora Kindle są praktycznie nieskończone.

A najlepsze? Możesz publikować jako autor, bez potrzeby należenia do wydawnictwa lub posiadania agenta! W tym przypadku, pisanie tekstów za pieniądze to przede wszystkim pasywny, comiesięczny dochód. Kiedy napiszesz i opublikujesz książkę, a ludzie będą ją kupować, pieniądze pojawią się na twoim koncie po każdej transakcji, 24/7 bez potrzeby wykonywania dodatkowej pracy.

Wady i Zalety Publikowania na Amazonie

Publikowanie swoich dzieł samodzielnie posiada zarówno zalety, jak i wady:

ikony zawodowców

Zalety

wady ikony

Wady

Wydaje się jednak, że zalety przeważają nad wadami, i pisanie tekstów za pieniądze jako autor Amazon Kindle, to świetny pomysł. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele przewodników dotyczących publikowania e-booków, które znacznie zwiększą twoje szanse na sukces przy pierwszej publikacji.

Postępuj zgodnie z radami ludzi, którzy już to robili, a dasz sobie radę.

Napisanie Pierwszej Książki na Kindle

Jeśli już postanowiłeś opublikować książkę na Kindle, będziesz musiał zdecydować, czy chcesz ją napisać sam, czy też zatrudnić niezależnego pisarza.

Mówiąc prościej, jeśli masz czas i wiedzę na ten temat, to lepiej napisać to samemu. W ten sposób zaoszczędzisz początkowe koszty związane z zatrudnieniem ghostwritera. Uważamy również, że napisanie książki na własną rękę jest wielkim osiągnięciem! Należy jednak pamiętać, że zamiast zarabiać, będziesz spędzać na pisaniu znaczną ilość własnego czasu – czasu, który można wykorzystać na czynności dające natychmiastowe wyniki. Jeśli chodzi o pisanie tekstów za pieniądze, jest to metoda o dużym ryzyku, ale i olbrzymich korzyściach w przypadku powodzenia.

Jeśli masz trochę kapitału na pokrycie kosztów z góry, to możesz po prostu wynająć pisarza-freelancera. W ten sposób zaoszczędzisz czas, który poświęciłbyś na pisanie książki i wykorzystał go produktywnie szukając nowych klientów. Jest to ciekawa metoda na to, jak zarobić na pisaniu jeśli masz początkowy kapitał i zamierzasz sprzedawać wiele książek na Kindle prowadząc biznes.

praca przez internet

Blogowanie

pisanie tekstów za pieniądze

Chociaż istnieją niezliczone przewodniki, artykuły i strony internetowe, które mówią, że pisanie tekstów za pieniądze najłatwiej jest rozpocząć poprzez blogowanie, musimy powiedzieć wprost: blogowanie jest zdecydowanie najtrudniejszą metodą wśród 3 wymienionych w tym artykule, jeśli chodzi o pisanie i generowanie pieniędzy.

Jest to jednak również jedna z metod, które można wykorzystać do budowy długoterminowych źródeł przychodu, które będą generować dochód na całe życie. Innymi słowy, poprzez blogowanie można zbudować prawdziwy biznes.

Najlepsza część? Założyć bloga można właściwie za darmo.

W przeciwieństwie do tego, co można przeczytać w niektórych artykułach, pisanie tekstów za pieniądze w formie bloga nie zacznie się z momentem jego założenia. Nie będziesz zarabiać z domu i wylegiwać się w piżamie przed kominkiem, gdy pieniądze zaczną zalewać twoje konto bankowe… przynajmniej dopóki nie uda ci się zdobyć dużej i zaufanej grupy odbiorców. 

To zaufanie działa w dwie strony – twoi odbiorcy wiedzą, że tworzysz dobrej jakości treści, z którymi warto się zapoznać, a ty wiesz, że możesz na nich liczyć i posłuchają twojego zdania.

Oczywiście, nie znaczy to, że stworzenie bloga przede wszystkim dlatego, że interesuje nas pisanie tekstów za pieniądze, jest niewarte zachodu. Upewniamy się tylko, że wiesz, iż wiąże się to z wyrzeczeniami i poświęceniem znacznej ilości czasu na jego rozwój. Jeśli możesz sobie na taką działalność pozwolić, to w przyszłości z pewnością ona zaprocentuje!

Pisanie Samemu vs. Zatrudnienie Pisarzy-Freelancerów

pisanie tekstów za pieniądze

Podobnie jak w przypadku Kindle – temat pisania samemu, a zatrudnienia kogoś z zewnątrz będzie tu bardzo istotny.

Zarabianie na pisaniu artykułów w formie bloga wymaga od nas przede wszystkim umiejętności tworzenia ciekawych treści – w dodatku musimy naprawdę to kochać. Fakt, że nie od razu zobaczymy wyniki naszej ciężkiej pracy może podciąć skrzydła. Każdy, kto ma problemy ze słomianym zapałem, prawdopodobnie nie poradzi sobie z prowadzeniem bloga. Wielu traci motywację i poddaje się, zanim ich wysiłki zaczynają procentować.

Jeśli masz trochę pieniędzy na inwestycje, to dobrym pomysłem może być zatrudnienie niezależnych pisarzy. Jeśli chodzi o produkcję treści, to nie musisz polegać całkowicie na nich. Zamiast tego ty możesz zająć się najważniejszymi i najbardziej ci odpowiadającymi tematami tworzącymi trzon bloga, podczas gdy oni będą dorabiać dodatkowy content. W ten sposób unikniesz wypalenia, a twój blog będzie regularnie publikował.

Sposoby na Zarabianie Pieniędzy na Blogu

Gdy już udało ci się przyciągnąć pokaźną liczbę zainteresowanych na swój blog, możesz skorzystać z kilku możliwości monetyzacji:

marketing afiliacyjny

Najczęstszym sposobem na pisanie tekstów za pieniądze jako blogger jest marketing afiliacyjny. Mówiąc prościej, można umieszczać w postach linki kierujące do produktów lub usług, które mogą być interesujące dla odbiorców, a gdy ci je kupią, otrzymasz prowizję.

współpracować z markami

Istnieją inne metody, takie jak publikowanie sponsorowanych treści i praca z markami

sprzedawać reklamy

Sprzedaż reklam

stwórz własne produkty

Tworzenie własnych produktów

Niezależnie od tego, jakie metody monetyzacji wybierzesz, kiedy już dotrzesz do tego etapu będziesz wiedział, że jesteś na dobrej drodze, aby zmienić swój blog w prawdziwy biznes.

Możesz dowiedzieć się więcej, czytając nasz przewodnik po tym, jak zarabiać pieniądze dzięki blogowaniu.

Podsumowanie

Pisanie tekstów za pieniądze jest dość proste, a Internet oferuje niezliczone możliwości, aby to robić. Jest to jedna z naszych ulubionych metod zarabiania pieniędzy online. Każdy może się za to zabrać, i zacząć generować sensowne dochody w naprawdę krótkim czasie. Wystarczy postępować zgodnie z krokami i metodami opisanymi w tym artykule, a już wkrótce i ty będziesz mógł zarabiać jako pisarz-freelancer!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top