Jak Stać Się Bogatym: 7 Strategii Milionerów

jak być bogatym

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Jeśli mielibyśmy wybrać jedno pytanie, które pojawia się w głowach większości ludzi, to byłoby to, jak stać się bogatym. Każdy chce być bogaty, ale wyjaśnijmy jedno: nie ma tu drogi na skróty, która pozwoli by stało się to w jedną noc.

Ludzie którzy mówią, że jest to możliwe najzwyczajniej w świecie – oszukują cię. Ale to nie oznacza, że nie można zbudować pożądanego dobrobytu powoli, krok po kroku.

Chcielibyśmy ci powiedzieć że jak najbardziej możesz stać się bogaty korzystając ze skutecznych systemów i posiadając odpowiednią samodyscyplinę. Nie w jedną noc. Nie w miesiąc, czy dwa, chyba, że jesteś wyjątkowym szczęściarzem i zainwestujesz w kryptowalutę, której wartość dosłownie wystrzeli w górę.

Ale używając sprawdzonych i powtarzalnych systemów możesz zwiększyć swój majątek. Co dzieje się, gdy budowany jest majątek? Oto właśnie odpowiedź na pytanie jak zostać bogatym. A inną świetną sprawą jest to, że te wszystkie metody i systemy są dostępne dla każdego. Ciebie, mnie, naszych sąsiadów – dosłownie każdy może skorzystać z tych systemów, by stać się majętnym.

W tym artykule omówimy niektóre ze sprawdzonych systemów i powtarzalnych metod, które możesz użyć do zbudowania swojego majątku i wzbogacenia się. Nie znajdziesz tu odpowiedzi na pytanie jak stać się bogatym szybko, ale raczej kilka wskazówek dotyczących tego jak zostać bogatym we właściwy sposób, na resztę życia.

Trójkątny model budowania majątku i jak stać się bogatym mądrze

Każdy szukający odpowiedzi na pytanie jak stać się bogatym musi wiedzieć, że są trzy rzeczy, które musi zrobić, by zbudować majątek. Nazywamy to modelem trójkątnym. Trzy podstawowe elementy tego modelu to:

Zobaczysz, że następujące metody budowania majątku i akumulacji korespondują z każdym elementem trójkątnego modelu:

jak być bogatym

1. Stań się fantastycznie dobry w tym co robisz

Musisz się zmusić i stać się na tyle dobry w tym, co robisz, aby nie dało się ciebie zignorować. Dlaczego? Bo, gdy stajesz się naprawdę, naprawdę dobry w jakiejkolwiek branży i spełnianej funkcji, osiągasz lepsze zyski niż ci, którzy są przeciętni.

Jest kilka sposobów na szlifowanie swoich umiejętności. Poświęć się temu i nie przestawaj. Im lepszy jesteś w tym co robisz, tym więcej zarabiasz. To odnosi się do “kreowania przychodu” w modelu trójkątnym. Jeśli jesteś we właściwej branży, może to być nawet jedyna odpowiedź na pytanie jak być bogatym!

jak być bogatym

Z lepszym dochodem o wiele łatwiej jest inwestować, odkładać i sprawić, że twoje pieniądze będą dla ciebie pracować.

jak stać się bogatym

2. Stwórz wiele źródeł dochodu

Wiedziałeś, że przeciętny milioner ma więcej niż pięć źródeł dochodu? Posiadanie wielu źródeł dochodu to zawsze dobra decyzja, bo dzięki temu nie będziesz stawiał wszystkiego na jedną kartę.

Tworząc wiele źródeł dochodu, nie tylko zwiększasz dochód, ale też tworzysz większą siatkę bezpieczeństwa. Nigdy nie wiesz kiedy któreś ze źródeł wyschnie!

Ach, i upewnij się, że przynajmniej jedno źródło dochodu, które stworzysz będzie źródłem dochodu pasywnego (o którym powszechnie mówi się, że jest to zarabianie pieniędzy, gdy śpisz)

jak zostać bogatym

3. Znajdź właściwą pracę

jak być bogatym

Nie wystarczy tylko zostać naprawdę dobrym w tym co robisz, musisz też znaleźć właściwą pracę, we właściwej firmie.

Nawet jeśli w tym co robisz jesteś na poziomie “mistrza czarodziejów”, nie ma to najmniejszego znaczenia, gdy pracujesz w firmie z ograniczonymi możliwościami. Nie bój się szukać nowych możliwości, a gdy znajdziesz tę właściwą pracę, wskakuj od razu na głęboką wodę i nie oglądaj się za siebie.

jak stać się bogatym

4. Zainwestuj w siebie

Najważniejszą inwestycją, jaką kiedykolwiek zrobisz w życiu według Warrena Buffeta, jest inwestycja w siebie. Jakże to prawdziwe!

Zawsze inwestuj w siebie – czytając książki, zdobywając nową wiedzę i szlifując swoje umiejętności. Poszerzaj swoje horyzonty ucząc się rzeczy spoza twojej branży i odmiennego zakresu obowiązków.

W ten sposób staniesz się lepszy nie tylko w tym co robisz, ale też w tworzeniu nowych powiązań między różnymi dyscyplinami w niekonwencjonalne sposoby. Będziesz też w stanie przeprowadzać burze mózgów i wynajdywać nowe sposoby na to, jak stać się bogatym.

jak być bogatym

5. Spraw, że pieniądze będą pracować dla ciebie

Jeśli chcesz być bogaty, nie możesz tylko pracować i zarabiać. Musisz sprawić, by pieniądze zarabiały dla ciebie. Jak? Zgodnie z jedną z kluczowych odpowiedzi na pytanie jak zostać bogatym – czyli przez inwestowanie.

Do dyspozycji masz różne instrumenty inwestycyjne. Na początek możesz rozważyć emerytalny plan oszczędnościowy, będący funduszem indeksowym. Jeśli możesz zaakceptować wysokie ryzyko i scenariusze oferujące wysokie zyski, możesz też poświęcić część (zalecamy nie więcej niż 15%) swojego dochodu na inwestycję w kryptowaluty, co będziemy omawiać w dalszej części artykułu.

jak zostać bogatym

6. Wykorzystaj jedną z topowych metod zarabiania, by stać się bogatym

Teraz, gdy omówiliśmy różne aspekty budowania i pomnażania majątku, nadszedł czas na przedyskutowanie najlepszych metod tworzenia dochodu.

Jako że oszczędzanie i inwestowanie jest najważniejsze przy pomnażaniu majątku, będziesz musiał zacząć od wytworzenia i zwiększenia swojego dochodu, by mieć na to wystarczającą ilość pieniędzy. Dlaczego? Ponieważ im więcej pieniędzy przeznaczysz na inwestycje i oszczędności, tym łatwiej będą się one mnożyć!

Używając tych sprawdzonych metod, będziesz w stanie stopniowo zwiększać swój dochód i niedługo z pewnością przestaniesz martwić się o to, jak stać się bogatym:

jak stać się bogatym

Freelancing – pracuj gdziekolwiek, na swoich zasadach

Trend, by pracować z domu jest coraz silniejszy, a freelancing jest jednym z najpopularniejszych wyborów w przypadku osób planujących budować swój majątek. Najlepsze w freelancingu to, że masz elastyczne godziny pracy i jest to doskonały sposób na budowanie dodatkowych źródeł dochodu, jeśli poważnie myślisz o tym jak zostać bogatym.

Każdy może znaleźć tam coś dla siebie, czy jest to projektant graficzny czy osoba pisząca teksty. Pracując jako freelancerzy ludzie mogą wykazać się różnymi umiejętnościami i nauczyć nowych rzeczy.

Ludzie decydują się na freelancing, ponieważ możesz pracować skąd chcesz, włącznie z własnym domem. W przeciwieństwie do popularnego wyobrażenia i obrazków z internetu pokazujących, że freelancerzy pracują z plaż, nadal możesz być produktywny pracując jako freelancer zarabiając pieniądze z domu.

jak być bogatym

Praca online – bezpieczeństwo i elastyczność

Pamiętasz kiedy wspomnieliśmy, jak ważne jest znalezienie odpowiedniej pracy, by móc tworzyć i mnożyć swój dochód? Dobra wiadomość jest taka, że naprawdę nie musisz ograniczać się do pracy, którą możesz wykonać w biurze.

Wiele firm umożliwia w tej chwili pracę na odległość lub pracę online. Jedną prostą przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że utalentowani ludzie są wszędzie, a krajobraz środowiska pracy się zmienia. Dzięki Internetowi i wszystkim nowym narzędziom cyfrowym nie musisz pracować z biura, czy parę kroków od współpracowników, by wykonać swoją pracę. Dlaczego? Ponieważ teraz możesz po prostu pracować online.

Jeśli spojrzysz na Indeed.com, znajdziesz tam ponad 20 000 prawdziwych dostępnych zleceń online! To jedna z najlepszych odpowiedzi na pytanie jak stać się bogatym.

jak zostać bogatym

jak zostać bogatym

YouTube – najfajniejsza odpowiedź na pytanie jak zostać bogatym

Kiedykolwiek chcesz sprawdzić najnowszy klip muzyczny, obejrzeć trailer filmowy lub spojrzeć na nowe urządzenie, gdzie zaglądasz? Tak, zgadłeś! YouTube stało się w naszych czasach odpowiedzią na wszystkie pytania. Z tak wieloma dostępnymi opcjami monetyzacji, trudno się dziwić, że ta platforma dostarcza ci niektóre z najlepszych odpowiedzi na pytanie jak stać się bogatym.

Uwierzyłbyś, że YouTube jest drugą pod względem wielkości wyszukiwarką po Google? Obsługuje nawet ponad 3 biliony wyszukiwań miesięcznie. Nawiasem mówiąc nie wszystko, co tam się znajduje to tylko filmy o kotach i muzyka. Znajdziesz tam też wiele filmów z recenzjami produktów, vlogów, filmów reklamowych i wiele więcej. Jeśli rozważamy dostępne opcje, YouTube jest zdecydowanie jednym z najciekawszych sposobów na to jak stać się bogatym.

jak stać się bogatym

Nie musisz nawet wydawać tysięcy na nową kamerę. Zamiast tego możesz nagrywać filmy i zarabiać wykorzystując smartfona. Ponieważ to jest tak łatwe, wszystko co musisz zrobić to zdyscyplinować się i zapewnić stałą produktywność. W końcu nie możesz oczekiwać, że staniesz się bogaty natychmiast po stworzeniu kilku filmów.

Jest wiele sposobów, aby zacząć zarabiać pieniądze i złamać kod do tego, jak być bogatym dzięki YouTube. Możesz na przykład zostać vlogerem i pracować z markami jako influencer. Możesz też recenzować produkty i zarabiać na programach partnerskich. Więcej szczegółów możesz przeczytać w naszym przewodniku o tym jak zarabiać na YouTube.

W YouTube chodzi przede wszystkim o wyrobienie dla siebie możliwości i dostosowanie się. Dla większości tworzenie filmów wydaje się na początku przerażające, jednak gdy się z tym oswoisz, znajdziesz niesamowite możliwości i sposoby na to jak stać się bogatym dzięki YouTube.

jak być bogatym

Instagram – zostań influencerem

Jesz dobry deser? Wyjeżdżasz na długie wakacje? Byłeś na imprezie z przyjaciółmi? A może byłeś na spotkaniu po latach z kolegami ze studiów? Na Instagramie znajdziesz ludzi informujących o takich wydarzeniach cały czas.

Pieniądze w mediach społecznościowych są dosłownie nieograniczone. Ludzie są zainteresowani obserwowaniem dobrego życia innych, a marki to kapitalizują. Wykorzystanie potężnego narzędzia, jakim jest Instagram, to zdecydowanie ciekawy sposób na to jak zostać bogatym.

Budując swój profil i zdobywając więcej, i więcej obserwujących dojdziesz do zarabiania naturalnie. Istnieje wiele sposobów w jakie możesz zarabiać pieniądze na Instagramie. Możesz pracować jako marketer i pomóc innym promować ich profile. Możesz też pracować z markami i tworzyć treści na Instagramie reklamujące ich produkty.

Marki płacą szalone pieniądze influencerom, sięgające od kilkuset do nawet tysięcy złotych. Możesz nawet założyć własny sklep eCommerce i sprzedawać na Instagramie własne produkty. Z punktu widzenia influencera – na Instagramie po prostu nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o możliwości odpowiedzi na pytanie jak stać się bogatym.

jak zostać bogatym

jak stać się bogatym

Blogowanie – zbuduj sobie zasoby

Zastanawiasz się w jaki sposób takie zajęcie, jak blogowanie może być odpowiedzią na pytanie “jak stać się bogatym”? To nie brzmi poważnie, prawda? Blogowanie wydaje się być łatwe, jednak skuteczne prowadzenie bloga jest zarówno sztuką, jak i nauką. W oparciu o blogowanie możemy zbudować naprawdę solidny biznes i zarabiać na blogu pieniądze, jednak wymaga to czasu, cierpliwości i oddania.

Na blogach znajdziesz wiedzę, opinie eksperckie i życiowe lekcje. Założenie i wystartowanie z blogiem jest całkiem proste i nie zajmuje dużo czasu! Jednak po założeniu go, musisz regularnie zamieszczać posty, by utrzymać zainteresowanie czytelników.

Równie ważne jest też wybranie właściwej niszy, a nie blogowanie na przykład o tym, co jadłeś na śniadanie (chyba że zakładasz bloga kulinarnego i jesteś aspirującym szefem kuchni) i pisanie o interesujących sprawach.

Jak być bogatym dzięki blogowaniu? Jest kilka sposobów na zarabianie pieniędzy na stronie internetowej: możesz zostać blogerem, któremu płacą duże marki.

Content marketing jest potężnym narzędziem i właściwie każda marka go potrzebuje. Na dłuższą metę jednak lepiej rozważyć zbudowanie własnego bloga i stworzenie własnych zasobów generujących zyski, takich jak kurs online, ebook czy coś podobnego.

Jeśli więc dobrze sobie radzisz ze słowami i lubisz wyrażać swoje pomysły, blogowanie może być dla ciebie odpowiedzią na pytanie jak stać się bogatym.

jak stać się bogatym

Kryptowaluty – możliwość zysków x1000

jak stać się bogatym

Potrzebujesz odpowiedzi na pytanie jak stać się bogatym siedząc w domu? Nauczenie się jak zarabiać na kryptowalutach może być odpowiedzią. Możesz zbudować fortunę inwestując pieniądze w różne technologie blockchain!

Zapoznaj się z tym jak inwestować w kryptowaluty i jak używać portfeli krypto, a będziesz gotowy do startu! Naucz się podstaw działania rynku kryptowalut i zaczynaj.

Zalecamy, byś zaczął od inwestowania mniejszych kwot i gdy już załapiesz o co chodzi oraz nabierzesz pewności siebie, zacznij inwestować więcej.

Kryptowaluty są doskonałą odpowiedzią na pytanie jak stać się bogatym niezależnie od tego, czy szukasz przynoszących wysokie zyski ale i bardziej ryzykownych instrumentów inwestycyjnych, czy po prostu chcesz oderwać się od regularnej pracy.

jak zostać bogatym

Podsumowując: wiedz, że stanie się bogatym nie oznacza robienia tylko jednej rzeczy...

Na odpowiedź na to, jak stać się bogatym, składa się wiele czynników. Nie jest to tylko jedna rzecz i jeśli dobrze się zastanowimy, idealne dla nas rozwiązanie będziemy w stanie znaleźć na podstawie własnych doświadczeń.

Odkryj w czym jesteś dobry: to co wspomnieliśmy powyżej, to tylko niektóre ze sprawdzonych systemów i metod zarabiania pieniędzy online, sprawiających, że pieniądze będą dla ciebie pracować i pozwalających ci bogacić się powoli, ale we właściwy sposób. Korzystając z tych systemów i metod na pewno zgromadzisz majątek. Odpowiedź na pytanie jak stać się bogatym jest właśnie tutaj.

Wszystko co musisz zrobić, to wykazać się zdyscyplinowaniem i zacząć działać by osiągnąć swoje cele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top