Jak o małych kosztach założyć i prowadzić biuro

Jak o małych kosztach założyć i prowadzić biuro

Niezależnie od tego, czy jesteś zatrudniony przez pracodawcę czy samozatrudniony, praca w domu ma szereg korzyści, ale istnieją też jej pewne wady. Jedną z najważniejszych wad pracy w domu ze swojego własnego biura jest fakt, że najprawdopodobniej będziesz odpowiedzialny za wszystkie koszty związane z zakładaniem własnego biura. Oznacza to, że możliwe, że będziesz musiał zainwestować w umeblowanie biura, wyposażenie, komputery, oprogramowanie i inne przedmioty potrzebne do wykonywania pracy.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją sposoby na założenie biura w sposób, który pozwoli Tobie być produktywnym i czuć się komfortowo w pracy bez wydawania na to biuro fortuny. Idąc za poniższymi wskazówkami będziesz w stanie kupić potrzebne Tobie rzeczy w bardziej przystępnych cenach, dzięki czemu tanim kosztem wyposażysz biuro, w którym będziesz pracować na swój sukces.

1. Wyznacz właściwy czas na zakupy

Większość ludzi nie kupuje wyposażenia i urządzeń biurowych na bieżąco, dlatego najprawdopodobniej nie jesteś świadom jakie są ceny tego typu rzeczy i jak zmieniają się one na przestrzeni całego roku. Jeśli wiesz, kiedy kupować ten rodzaj produktów potrzebnych do biura, możesz trafić na fantastyczne oferty, które mocno zmniejszą koszty stworzenia i wyposażenia Twojego domowego biura.

Jeśli chodzi o takie materiały biurowe jak tusz do drukarki, papier, przybory do pisania i tym podobne przedmioty, najlepsze oferty są w okresie tuż po zakończeniu wakacji, kiedy dzieci wracają do szkoły, dlatego zaplanuj takie zakupy na okres września i października.

Jeśli chcesz kupić meble do biura to skorzystaj z przecen na koniec roku, które często trafisz jeszcze w styczniu. Te wyprzedaże pozwalają sprzedawcom stworzyć sobie przestrzeń na nowe produkty, które są wypuszczane przez producentów w styczniu i lutym, dzięki czemu robi się świetne zniżki w tym okresie dla klientów. Komputery i oprogramowanie jest często najtańsze w sierpniu, gdy to producenci i sprzedawcy mają skłonności do obniżania cen, aby powalczyć o pieniądze od studentów planujących powrót na uczelnię.

2. Korzystaj z darmowych wysyłek

Kiedy zarabiasz pieniądze z domu, zakupy przez Internet często są znacznie wygodniejsze niż chodzenie po sklepach, ale niestety cena wysyłek może sprawić, że kupowanie przez Internet wcale nie będzie takie przyjemne. Aby zaoszczędzić pieniądze możesz skorzystać z opcji w sklepach internetowych, które pozwalają na darmowe wysyłki oraz dają inne przywileje.

Oto niektóre z takich okazji:

  • Staples Rewards. Program ten pozwala Tobie na darmową wysyłkę plus 5% zwrotu wydanych pieniędzy w formie kuponów rabatowych. Dodatkowo otrzymasz $2 doładowania, jeśli kupisz powtórnie przetworzony tusz do drukarki oraz toner.
  • Quill.com. Dzięki Quill.com nie musisz dołączać do żadnego programu, aby uzyskać darmową wysyłkę.
    Sprzedawca oferuje darmowe wysyłki na wszystkie swoje meble i produkty biurowe przy zakupach za równowartość $45 lub większą kwotę.
  • Amazon Prime. Jeśli dużo kupujesz w Internecie to Amazon Prime da Tobie na każdy zakup darmową wysyłkę z dostawą w ciągu dwa dni. Możesz wypróbować to za darmo przez 30 dni, a potem będzie Ciebie to kosztowało $99 na rok. Może się to wydawać drogie, ale jeśli zamawiasz z tej strony regularnie, szybko ta inwestycja się Tobie spłaci.

3. Wykorzystaj darmowe oprogramowanie

Podczas, gdy większość znanych programów jest droga, istnieją darmowe alternatywy, które mogą pomóc Tobie wykonać wiele zadań.  Możesz użyć Google DocsGoogle Sheets oraz Google Slides zamiast Microsoft Office oraz używać programu do rozmów wideo jak Google Hangouts czy Skype. Aby chronić swój komputer przed złośliwym oprogramowaniem, dobry i darmowy program oferuje w tym przypadku Avast.

4. Unikaj pokusy kupowania w dużych ilościach

Jak o małych kosztach założyć i prowadzić biuroKupowanie w dużych ilościach jest dobrym posunięciem w przypadku produktów, które szybko zostaną zużyte, ale w innych przypadkach nie ma ono sensu. Dla przykładu, kupowanie klamerek do zszywania w dużej ilości będzie kosztować Ciebie znacznie więcej niż kupno kilku pudełek, a tak naprawdę możesz ich nawet nie zużyć w ciągu całego roku. 

Poza tym zszywki musisz gdzieś trzymać w swoim domowym biurze, co może wiązać się z potrzebą zakupu dodatkowych mebli. Dobrze jest też odrobić lekcję z matematyki i policzyć koszt jednej sztuki/pudełka, aby wiedzieć, czy rzeczywiście tak wiele oszczędzasz składając duże zamówienie na raz.

Twoje domowe biuro musi być funkcjonalne niezależnie od tego, czy chcesz zająć się Bitcoinem, zarobić na Instagramie, zmonetyzować blog, czy robić jakiekolwiek inne biznesy. Powinno ci ono pomóc osiągnąć wyznaczone cele i sprawić, że dobrze się w nim czujesz. Nie oznacza to jednak, że musi cię ono kosztować dużo pieniędzy. Jeśli wiesz, gdzie robić zakupy, możesz stworzyć biuro, które pomoże ci wykonywać dobrą robotę przez wiele kolejnych lat.

Przewiń do góry