Jak założyć Instagram i stworzyć świetny profil: Jak Sprawić By Był Wyjątkowy w 11 Prostych Krokach

jak założyć instagram

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Skoro wiesz już jak założyć Instagram, doszedłeś pewnie do wniosku, że duży ruch, lajki i followersów zapewnić może tylko wyjątkowo atrakcyjny profil na Instagramie!

Aby był to profil konkurencyjny, musi być on dobrze dopasowany do twojej grupy docelowej.

Myślisz sobie pewnie: “Ale podoba mnie się to, jak uroczo prezentuje się obecnie mój profil”. Nie ma problemu… są sposoby na to, aby był on zarówno dowcipny i ‘cool’, jak również pomagał znaleźć ludzi myślących w podobny do twojego sposób.

W tym artykule omówimy 11 zasad na to, jak założyć Instagram i stworzyć wyjątkowy profil.

jak założyć instagram

1. Jak najszybciej spróbuj wywrzeć odpowiednie wrażenie

hasztagi instagram

Jak podaje Consider.pl, Uniwersytet Missouri przeprowadził badanie, które wykazało, że pierwsze wrażenie powstaje już po 0.2 sekundy po wyświetleniu się strony. A już 2.6 sekundy później, ludzie skupiają uwagę w sposób, który wzmacnia pierwsze wrażenie.

Oznacza to, że jeśli chcesz zwiększyć ruch na stronie, musisz stworzyć profil, który zrobi na ludziach wrażenie. Istotne jest również, aby twoje imię było odpowiednio widoczne, a pierwsze zdanie skierowane do odbiorców trafiało w sedno. Może nie sprawi to, że twój profil stanie się najpopularniejszym profilem na Instagramie, ale liczy się to, jaką relację tworzysz z ludźmi.

Nazwa użytkownika oraz twojej strony internetowej (jeśli taką masz) powinny być dobrze widoczne, ale ważne jest również wymienienie zawodu w jakim pracujesz, umiejętności czy zainteresowań. Istnieje co prawda wiele popularnych profili, które udostępniają memy, zdjęcia czy cytaty, oryginalne zdjęcia zawsze generują największy ruch i są tym, co wyróżnia cię spośród konkurencji.

Twój profil nie zamierza bowiem repostować memów, lecz aspiruje do wizualnie stymulującej strony, która przypomina ludziom kim jesteś. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne!

jak założyć instagrama

2. Jak założyć Instagram: Napisz o sobie w sposób informacyjny, barwny i wzywający do działania

Limit słów w sekcji biograficznej wynosi zaledwie 150 słów. Musi ci to wystarczyć, aby przekazać ludziom informacje w sposób informujący oraz zachęcający do działania.

Jeśli chodzi o informacje, to zdecydowanie powinieneś napisać o zakresie prowadzonych działań, marce czy miejscu, gdzie funkcjonujesz. Twój profil powinien być kolorowy, dowcipny i kreatywny, co sprawi, że ludzie, którzy normalnie rzucają tylko na takie profile okiem, zainteresują się bardziej jego zawartością. Skoro już podjąłeś starania, by nauczyć się jak założyć Instagram, to zrób wszystko, aby przyciągnąć do niego ludzi.

Odpowiednie poczucie humoru jest oczywiście rzeczą oczywistą, więc jeśli takowe posiadasz, to się nim podziel. Jeśli jednak zależy ci na czymś nieco bardziej kreatywnym, warto popatrzeć jak wyglądają inne profile. Raczej nie naśladuj stylu celebrytów – oni przyciągają bardziej ze względu na swoją sławę. Warto natomiast zwrócić uwagę na to, co robią na Instagramie firmy i jak wykorzystują go w promocji swojej marki.

jak założyć instagram

Na Brand24.pl zobaczyć możesz jak kreatywnie do tematu Instagrama podchodzą różne marki. Warto jednak zauważyć, że zazwyczaj zaczynają one od opisania danego produktu, a następnie dodają krótkie objaśnienie podsumowujące ich działalność. Na przykład Oreo pisze “Spójrz na świat przez cudowny obiektyw Oreo”, a Hubspot przypomina odwiedzającym ten profil, że jest to “Platforma marketingu i sprzedaży”, dodając również, że znajdą tam dużo treści, konkursów i nie tylko.

Zauważ, że na swoim profilu Hubspot bezpośrednio podał powód dla którego warto obserwować ten profil. Mało subtelne, prawda? Na instagramie jednak ludzie nie przejmują się, że ktoś coś promuje. Jeśli profil jest ciekawy, tego typu zachęty i namawianie do obserwowania nie stanowią dla ludzi problemu.

hasztagi instagram

3. Jak założyć Instagram: stwórz profil dla konkretnego “avatara”

W kreatywnej pracy twórczej może pomóc to, aby profil stworzyć pod idealnego followersa (zwanego też avatarem).

Możesz zadać sobie wtedy następujące pytania:

profil na instagramie

Co on lub ona chce zobaczyć?

jak założyć instagram

Jakie ma inne zainteresowania?

hastagi na insta

Jakich słów kluczowych używa przeglądając Instagram?

Wielu ludzi nie do końca wie jak używać hasztagów. Użytkownik nie znajdzie bowiem danego posta, ponieważ jakiś hasztag jest popularny… użytkownik zobaczy go tylko wtedy, kiedy obserwuje daną frazę, albo inne tego typu profile.

Pierwsze wrażenie! Słowa kluczowe muszą być skierowane pod konkretnych ludzi, muszą coś dla nich znaczyć. Istotni dla twojego profilu użytkownicy wyróżniają się dłuższym czasem reakcji – a to ich właśnie potrzebujesz, jeśli chcesz, aby czas poświęcony na naukę tego jak założyć Instagram nie poszedł na marne.

hasztagi na insta

4. Zrób świetne pod instagram zdjęcie profilowe

Zdaniem specjalistów od mediów społecznościowych, więcej osób zdecyduje się obserwować twój profil na Instagramie, jeśli na zdjęciu profilowym umieścisz twarz zamiast logo. Wynika to z tego, że logo nie wywołuje u nich takich samych emocji, na Instagramie szukają oni raczej twarzy. Być może na Snapchacie czy Tumblr głupkowate emotki zdają egzamin, ale to właśnie twarz jest tym, co wyróżnia dany profil. Stworzenie profesjonalnego ujęcia twarzy jest jednak trudniejsze niż to, jak założyć Instagram i wymaga połączenia kilku czynników:

jak założyć instagram

Oczywiście najlepiej będzie wykonać zdjęcie w profesjonalnym studio, ale podobny efekt da się osiągnąć również wtedy, kiedy poprosisz o pomoc znajomego, który zwróci uwagę na wspomniane wcześniej czynniki. Nie zaleca się umieszczania na zdjęciu profilowym fotografii typu selfie ze względu na ich specyfikę.

Zawodowcy wiedzą też jak wykorzystać miękkie światło, aby zwiększyć jakość zdjęcia i uniknąć światła twardego, który negatywnie wpływa na ujęcie.

Najlepszym miejscem do wykonania profesjonalnego ujęcia poza studiem będą okolice okna w trakcie dnia. Niski kontrast uzyskany w takich warunkach pozwala na wykonanie dobrze oświetlonego zdjęcia.

Musisz być jednak ostrożny z tłem. Najlepsze jest tło neutralne, ponieważ pomaga skoncentrować się na głównym temacie fotografii, którym w naszym przypadku jest twarz. Wszelkie kolory w tle powinny współgrać z resztą zdjęcia.

Nie powinniśmy raczej próbować zmieścić w ujęciu całego ciała.

Może i masz fajne ciało, ale wtedy twoje zdjęcie będzie małe, a twarz ledwo widoczna. Będziesz miał mnóstwo miejsca, aby pochwalić się resztą ciała, które zaprezentować możesz pod niemal każdym kątem wrzucając zwykłe posty. A skoro już mówimy o kątach…

jak założyć instagram

5. Eksperymentuj z różnym ustawieniem kamery

Jedną z pierwszych zasad, jakich nauczyć cię mogą zawodowi fotografowie oraz kamerzyści jest ta, by nie używać “pierwszego ujęcia”. Zamiast tego warto eksperymentować z różnym kątem ustawienia aparatu, po czym zdecydować, który podoba ci się najbardziej. Zastanawiając się jak założyć Instagrama, który odniesie sukces, warto próbować wszystkiego.

Przechyl głowę, zmień pozę, zrób kilka serdecznych min. Sprawdź wszystkie możliwości i wybierz ujęcie, które spodoba ci się najbardziej. Możesz też poprosić kogoś, aby wybrał dla ciebie zdjęcie, która podoba mu się najbardziej, co pozwoli porównać wasze wybory.

hasztagi na insta

6. Trzymaj się tematyki profilu

jak założyć instagrama

Zawsze dodawaj zdjęcia zgodne z tematyką twojego profilu. Jeśli masz biznes związany z modą, dodawaj zdjęcia ubrań. Jeśli natomiast działasz w branży przyrodniczej, dodawaj zdjęcia natury (kojące widoki górskich jezior mogą zainspirować ludzi do kupna wody, którą promujesz).

To bardzo proste założenie, ale wiele ludzi popełnia błąd związany z tym, że dodają zdjęcia niezwiązane z tematyką ich profilu. Trzymaj się swojego pomysłu, to podstawa! Przecież swoich followersów zdobyłeś dlatego, że spodobało im się to co dodawałeś. Jeśli teraz będzie odchodził od tematyki, której oczekują, mogą oni przestać cię obserwować.

Nie oznacza to jednak, że nie wolno ci eksperymentować z innymi niszami. Aczkolwiek, ogólnie rzecz biorąc, twój profil powinien skupiać się na jednej tematyce.

Musimy pamiętać, że ludzie obserwują przede wszystkim autentyczne profile, które przekazują przejrzyste treści związane z konkretnym tematem w ciągły i ujednolicony sposób.

jak założyć instagrama

7. Jak założyć Instagram i stworzyć świetny profil: Wstawiaj tylko najlepsze zdjęcia

Tak, dodawanie kreatywnych podpisów do zdjęć jest ważne, ale bądźmy szczerzy – ludzie oceniać będą cały profil na podstawie zdjęcia profilowego i ostatnich 9-12 dodanych fotografii.

Jeśli widzą, że profil jest ciekawy, mogą zdecydować się go obserwować nie klikając nawet na żadne ze zdjęć.

Zdaniem Vogue, dodając zdjęcia na insta warto trzymać się poniższych zasad:

Jeśli szukasz sposobu na to jak założyć Instagram, który przyciągnie do siebie ludzi, weź do serca powyższe wskazówki.

jak założyć instagram

8. Hasztagi instagram - korzystaj z nowych - WAŻNE!

Prawdopodobnie tagujesz pojedyncze zdjęcia, ale nie zapominaj o dodawaniu hasztagów do tekstów na twoim profilu. Hashtagi instagram to bardzo ważne połączenie.

A co jeśli już to zrobiłeś?

Zrób to ponownie! Jednym z większych błędów jakie popełniają nowi użytkownicy Instagrama jest to, że ich profil nie jest aktualizowany i korzystają bez przerwy z tego, co raz już napisali. Niezwykle istotne jest, aby stale aktualizować hasztagi na insta. Nawet jeśli wiesz jak założyć Instagram, warto poświęcić czas na to, by stale go później rozwijać.

Jeszcze lepiej, jeśli zmienisz wezwanie do akcji, próbując zainteresować followersów nową promocją, wydarzeniem czy ogłoszeniem. Zmień wezwanie do akcji w taki sposób, aby odpowiadało nowemu “wydarzeniu” lub ofercie, dzięki czemu twój profil zawsze będzie na czasie.

Jeśli obecnie nic się nie dzieje, możesz wykorzystać tekst opisu, aby przekierować swoich followersów na Twittera lub Facebooka… mamy jednak nadzieję, że zawsze będziesz miał coś w zanadrzu! Nawet tak prosta aktualizacja, jak zachęta do komentowania zdjęć czy kontaktu poprzez wiadomość prywatną może sprawić, że twój profil będzie ciekawy i zawsze na czasie.

zdjęcie profilowe instagram

hashtagi instagram

9. Stosuj emotikony i podział wiersza w tekście

Zdajemy sobie sprawę, że łatwo przesadzić z emotikonami, ale jest kilka sposobów na to, aby wykorzystać je w efektywny sposób. Przykładowo, fajnie jest zwrócić uwagę followersów na nową ofertę lub akcję, wykorzystując emotikony w roli kropek w tekście.

A jeśli NAPRAWDĘ nie lubisz emotikon (wcale się nie dziwimy!), spróbuj podzielić tekst tak, aby nieco bardziej rzucał się w oczy. Na surfblog.pl czytamy, że łatwo możesz zrobić to na Androidzie, ale również na IOS podział wiersza skopiować możesz bez problemu z Notatnika.

hasztagi na insta

10. Wykorzystaj Instagram “story”, aby zwrócić uwagę na ważne zdjęcie lub film

hasztagi instagram

Funkcja Instagram Story pozwala wrzucać zdjęcia oraz filmy, które znikają po 24 godzinach. Jest to świetny sposób na to, aby zwrócić uwagę followersów na różnego rodzaju “wydarzenia”, takie jak wyprzedaż, kupony, konkursy, czy po prostu nowinki związane z twoją marką. Aby dane wydarzenie wydawało się jeszcze bardziej pilne, warto dodać do zdjęcia tagi wizualne.

Link do Instagram Story (w zasadzie to grafikę) można znaleźć bardzo łatwo, ponieważ wyświetla się u każdego, kto obserwuje twój profil. Eksperymentuj z tą funkcją i sprawdź, które “stories” generują największy ruch. Możesz nawet zapisać najlepsze z nich i wykorzystać je w przyszłości.

“Wydarzenia” tworzyć możesz również za sprawą funkcji Instagram Live, the Carousel (która pozwala tworzyć serie zdjęć) albo zapętlonego wideo (tworzonego przy pomocy opcji bumerangu). Każda z nich ma potencjał przyciągnąć uwagę znudzonego użytkownika Instagrama.

Istnieje wiele innych narzędzi, które możesz pobrać i używać na Instagramie. Niektóre z nich omówiliśmy w tym artykule.

jak założyć instagram

11. Filtry instagram online: korzystaj z tych samych do każdego zdjęcia

jak założyć instagrama

Wiele osób zastanawia się jak włączyć filtry na instagramie. Zdjęcia z wieloma rodzajami filtrów mogą się jednak nie spodobać się twoim followersom, szczególnie jeśli interesują się oni fotografią. Zdjęcia powinny być więc ujednolicone jeśli chodzi o wykorzystane na instagram filtry. Pozwoli ci to uzyskać efekt profesjonalnie wyglądającej strony. Filtry z instagrama są przydatne, ale powinny być używane z głową.

Podsumowując (Jak założyć Instagram i stworzyć świetny profil)

Zastanów się nad odpowiednią organizacją treści, pomysłów i promocji i stwórz plan tego, co chciałbyś osiągnąć poprzez swój profil na Instagramie. Nie wstawiaj przypadkowych zdjęć – w ten sposób zmarnujesz tylko czas, który poświęciłeś na nauczenie się jak założyć Instagram.

Wrzucaj rzeczy z którymi twoi followersi się utożsamiają i co daje im jakąś wartość. Może to być coś zabawnego, kreatywnego, pięknego albo oryginalnego. Informacje z twojego życia też będą dobre. Jeśli fajnie go dostosujesz, twój profil na Instagramie będzie naprawdę świetny, a ty zauważysz drastyczny wzrost liczby followersów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top