Jak Zdobyć Followersów na Instagramie: 8 Sprawdzonych Sposobów

jak zdobyć więcej followersów na instagramie

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Ponieważ jest to obecnie najbardziej popularne medium społecznościowe, często dostajemy pytanie jak zdobyć followersów na Instagramie. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie wówczas zauważamy jest to, że treści na profilu są świetne… ale nikt ich nie widzi.

Jest to swego rodzaju błędne koło: tworzysz świetne treści dla 10 lub 20 osób, które ich nie udostępniają. Próbujesz więc stworzyć coś jeszcze lepszego i znów nikt tego nie widzi, więc starasz się jeszcze bardziej.

No ale znów dociera to do niewielkiej grupy osób. Ponieważ konto się nie rozwija, możesz w ten sposób nawet stopniowo tracić swoich obserwujących. To jedna z bardziej przykrych lekcji, jakie możesz dostać, próbując nauczyć się jak zdobyć followersów na Instagramie.

Wiąże się to z tym, że tajemnice dotyczące tego, jak zdobyć followersów na Instagramie są często rozumiane na zły sposób. Powinieneś zacząć od zadania sobie innych pytań: Czy tworzę treści dla konkretnej grupy docelowej? Czy udostępniam treści w miejscach, gdzie mają one szansę na ponowne udostępnienie albo gdzie choćby zapadną w pamięć? Czy treści które tworzę są odpowiednie dla danej grupy obserwujących?

W tym artykule omówimy 8 konkretnych i sprawdzonych sposobów na to, jak zdobyć followersów na Instagramie:

1 obserwujący na instagramie

1. Ucząc się jak zdobyć followersów na Instagramie, spróbuj rozwinąć swój profil

Nie popełnij błędu, który polega na tym, że tworzysz oficjalne konto na Instagramie, a nie wyjaśniasz ludziom dlaczego warto je obserwować. Biografia to nie tylko tablica rejestracyjna – powinien być to opis, który trafia do twojej grupy docelowej. Pewnie starasz się, by był to serdeczny i ciekawy tekst, ale musisz uwzględnić w nim również słowa kluczowe. 

Warto też zalinkować tam do swojej strony internetowej i innych kont w mediach społecznościowych. Bio powinno pokazywać tożsamość twojej marki i wyglądać tak, jakbyś bezpośrednio zwracał się do swoich klientów.

Jennakutcher konto na instagramie

Bloomboard przypomina nam, że biografie na Instagramie nie muszą być szczególnie dokładne. Możesz, a nawet powinieneś często zmieniać opis, dając swoim obserwującym powód, aby odwiedzili twoje miejsce w sieci. Jeśli istnieje potrzeba, warto robić to nawet kilka razy w tygodniu.

Nie udaje ci się z jednym opisem? Spróbuj innego, odśwież informacje, a przekonasz się, że odpowiedź na pytanie jak zdobyć followersów na Instagramie może zawierać się właśnie w tej krótkiej notce. Zajrzyj tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się jak zoptymalizować swoje konto na Instagramie.

2. Jak mieć więcej obserwujących na Instagramie: Stwórz strategię udostępniania postów i trzymaj się jej

Powiedzenie komuś, aby tworzył “świetne” treści jest nieco problematyczne, ponieważ o ile faktycznie może to doprowadzić do napisania naprawdę dobrego jakościowo tekstu, to często będzie on losowy, i w efekcie nie do końca odzwierciedlający tematykę twojego profilu. Ludzie przyjdą i pójdą, nie zapamiętując przy tym nic z tego, co chciałeś im przekazać, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie należą oni do twojej grupy docelowej.

Kiedy jednak stworzysz pewną strategię, uda ci się przyciągnąć odpowiednich followersów. Będą to osoby, które z zainteresowaniem przyjrzą się twoim postom, a nawet udostępnią je dalej. Profile prowadzone przez tych, którzy wiedzą jak zdobyć followersów na Instagramie zawierają posty, z których żaden nie jest przypadkowy, natomiast każdy ma swój określony cel.

Stwórz strategię udostępniania postów

Jak twierdzi Geekcat, kontekst jest równie istotny, jak dodawane przez ciebie treści. Odpowiada on bowiem na pytania, jakie mogą mieć goście na twoim profilu: Co, Kto, Kiedy, Gdzie i Jak?

Angażując się w interakcje z obserwującymi, powinieneś zmieniać i dostosowywać kontekst. Nie jest to więc zwykłe publikowanie dobrych, ale przypadkowych treści, o których szybko zapominasz, mając nadzieję, że ludzie jakoś je odnajdą. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, proponujemy zapoznać się z artykułem 1000 Prawdziwych Fanów napisanym przez Kebina Kelly.

A skoro już mówimy o “dobrych treściach”, to jak zdobyć followersów na Instagramie za sprawą skutecznego profilu?

Obserwujący na instagramie

3. Jak mieć dużo obserwujących na Instagramie: Skup się na wizualnych aspektach swojego produktu/marki

Określenie “wizualny” dotyczy wielu rodzajów postów i opisuje te, które przyciągają najbardziej pożądanych followersów.

Treści zorientowane na człowieka to coś, co wyróżnia Instagram spośród innych mediów społecznościowych. Badania przeprowadzone przez Georgia Institute of Technology oraz Yahoo Labs wykazują, że obecność twarzy na zdjęciu sprawia, iż zdjęcie ma 35% więcej szans na “lajka” oraz 32% więcej szans na komentarz.

Sekret dotyczący tego jak zdobyć followersów na Instagramie leży więc w tym, aby korzystać z niego w sposób pomyślany przez jego twórców, jak również taki, jaki preferują jego użytkownicy. Wszystkie badania poświęcone odpowiedzi na pytanie jak zdobyć followersów na Instagramie pokazują, że “jakość twarzy” to mit. Na lajki liczyć mogą bowiem nie tylko atrakcyjne dziewczyny czy małe dzieci. Każde zdjęcie z twarzą, niezależnie od płci czy wieku, ma statystycznie większe szanse na interakcje z odwiedzającymi twój profil.

jak zdobywać followersów na instagramie

Powinieneś o tym pamiętać za każdym razem, gdy starasz się uczłowieczyć swój biznes czy markę.

4 obserwujący na instagramie

4. Jak zdobywać followersów na Instagramie: Skup się na odpowiedniej narracji oraz wykorzystaj hashtagi

Kiedy próbujesz nauczyć się jak zdobyć followersów na Instagramie za darmo, łatwo jest zapomnieć o przygotowywaniu tekstów. Aplikacja bowiem sprzyja dodawaniu zdjęć, a nie artykułów

Większe zaangażowanie odwiedzających profil można jednak osiągnąć poprzez dodanie do zdjęcia choćby jednego akapitu tekstu. Opisz w nim nowy produkt, omów jego proces produkcji albo choćby wspomnij jakie narzędzia pomagają ci w biznesie.

A co z memami albo cytatami? Ci którzy wiedzą jak zdobyć followersów na Instagramie powiedzą pewnie, że to prosta i skuteczna metoda. Nie da się temu zaprzeczyć, ale pamiętaj aby wrzucać takie memy oraz cytaty, które w jakiś sposób promują twoją markę, albo choć kierują uwagę ludzi na to, czym się zajmujesz. W przeciwnym razie ciężko będzie stwierdzić czemu tak naprawdę poświęcony jest twój profil.

Warto rozważyć memy od influenserów, liderów w branży, statystyki dotyczące twojej niszy, newsy, które dotyczą bezpośrednio twojej działalności oraz posty typu jak-to-zrobić. Tego typu wpisy pomogą ci zdobyć followersów na Instagramie.

Zastanawiając się jak zdobyć followersów na Instagramie, można też skorzystać ze swoich obserwujących i wykorzystać pozytywną opinię jednego z nich, aby stworzyć obrazek z cytatem, co na pewno da ciekawy efekt.

Hootsuite hashtag na instagramie

Nie zapomnij też o analizie hashtagów (na przykład wykorzystując stronę KeywordTool), szczególnie jeśli nie wiesz jakie słowa kluczowe zapewnią ci odpowiedni ruch na profilu. Instagram jest w zasadzie całkiem przyjazny użytkownikom jeśli chodzi o wyświetlanie im “ostatnich” postów oznaczonych danym hashtagiem. Dostęp do nich jest jeszcze prostszy niż na innych popularnych serwisach jak Facebook, Twitter czy Reddit.

Koniecznie pamiętaj też o kluczowym zagadnieniu – wezwaniu do akcji. Instagram to medium wizualne, więc musisz umieścić je albo w zdjęciu, albo w tekście pod zdjęciem. Włączenie elementów przedstawiających osoby działa najlepiej, więc warto pokazać się od strony osobistej. Nie zaszkodzi też dodać coś humorystycznego. 

A jak już piszesz o sobie, to rób to z poczuciem dumy. Jeśli chcesz wiedzieć jak zdobyć followersów na Instagramie, stwórz wezwanie do akcji zarówno na Instagramie, jak również na każdym innym profilu, jaki prowadzisz w sieci.

Jeśli interesuje cię jak zarabiać na pisaniu i blogowaniu, zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

5 obserwujący na instagramie

5. Jak zdobyć więcej followersów na Instagramie: Zaangażuj społeczność publikując treści generowane przez użytkowników

Dotarcie do większej społeczności zarówno online, jak i offline pomoże ci nie tylko w odpowiedzi na pytanie jak zdobyć followersów na Instagramie, ale również pomoże kojarzyć twój profil z daną branżą. Jak podaje En.Gauge Media, 25% rezultatów wyszukiwania dla 20 topowych marek na całym świecie to linki do treści wygenerowanych przez użytkowników.

Oznacza to, że nawet wielkie firmy pozwalają wykazać się swoim fanom i zdecydowanie widzą płynące z tego korzyści.

Jeśli nie wiesz jak zdobyć followersów na Instagramie, którzy zechcą stworzyć swoje treści, mamy dla ciebie kilka wskazówek:

Poproś najwierniejszych fanów

Poproś najwierniejszych fanów (tzn. ewangelistów), aby stworzyli coś zgodnego ze swoją własną kreatywnością

Wyraź uznanie

Wyraź uznanie i pozwól fanom stać w blasku chwały

Zaproponuj nagrodę

Zaproponuj nagrodę – może nie dla każdego, ale choćby dla zwycięzcy konkursu

Bezpośrednio poproś o feedback

Bezpośrednio poproś o feedback

6 obserwujący na instagramie

6. Jak szybko zdobyć followersów na Instagramie: Obserwuj influenserów i innowatorów w twojej branży

Omawiając kwestię tego, jak zdobyć followersów na Instagramie, zazwyczaj mówimy ludziom aby trzymali się z dala od spamerów, spam botów oraz tych, którzy bezmyślnie obserwują wszystkich po kolei

Jest to raczej słaba taktyka (spamerom przecież bardzo rzadko tak naprawdę podoba się to, co wrzucasz) ponieważ nie koncentrujesz się wtedy na swojej grupie docelowej, lecz całej populacji. Jeśli zastanawiasz się jak szybko zdobyć followersów na Instagramie, to może i jest to dobra metoda, ale czy aby na pewno zależy ci właśnie na takich followersach? 

Może myślisz, że obserwowanie każdego, kto został twoim followersem to przejaw dobrych manier, ale zdecydowanie bardziej opłaca się obserwować najbardziej wpływowe osoby w twojej branży. Mowa tu o profilach, gdzie znajdziesz newsy, trendy oraz kierunki jakie obiera nisza w której się obracasz.

Oliviaculpo konto na instagramie

Nawet jeśli nie jesteś “fanem” danych influenserów, pamiętaj, że mogą cię oni zainspirować i tym samym pomóc w wyborze kolejnego zdjęcia, mema, cytatu albo nawet całej perspektywy jaką mógłbyś obrać w danym okresie. Wiele ludzi odkryło jak zdobyć followersów na Instagramie nie tyle przez zainteresowanie swoją osobą celebrytów, lecz ich fanów.

7 obserwujący na instagramie

7. Jak zdobyć dużo obserwujących na Instagramie: Odkryj aplikacje, dodatkowe funkcje oraz analytics, aby dowiedzieć się więcej na temat zachowań użytkowników

Instagram posiada wiele opcji, które można “dodać” za sprawą specjalnych aplikacji. Za pomocą HootSuite możesz na przykład ustawić automatyczne publikowanie postów o określonej porze, co szczególnie przydaje się w godzinach szczytu: 9:00, 13:00 oraz 15:00.

W samej aplikacji Instagrama znajdziemy unikalną funkcję, która jest często zupełnie ignorowana: tagowanie lokacji. Potencjalni followersi często przeglądają zdjęcia z wydarzeń, które dzieją się w pobliżu ich miejsca zamieszkania. 

Aby dotrzeć do lokalnej społeczności, możesz więc na przykład dodać nazwę miasta w hashtagu, albo wykorzystać funkcję geolokalizacji.

Odkryj aplikacje dodatkowe funkcje

Użytkownicy wyszukują zdjęcia poprzez hashtagi, albo poprzez geotagi. By to zrobić, klikają na ikonę szkła powiększającego, wybierają “Places”, a następnie wpisują nazwę danej miejscowości. Mogą oni też kliknąć w dany geotag, co pozwoli im znaleźć więcej podobnych postów. 

Geotag na czyimś poście może linkować do twojego, o ile oczywiście dodasz odpowiednie słowa kluczowe, a treść rzeczywiście związana będzie z danym miejscem. Istnieje też opcja wyszukiwania postów z sąsiednich miejscowości. Wystarczy wówczas kliknąć na “Places”, po czym wybrać “Nearby places”.

Zastanawiając się jak zdobyć followersów na Instagramie, ściągnij darmowe aplikacje i naucz się analizować zachowania użytkowników względem twoich postów. Pozwoli ci to dostosować odpowiednią strategię.

Poniżej wyszczególniamy kilka aplikacji, które warto polecić:

Media Crawler app

Media Crawler

na Androida oraz Apple porównuje twój profil z innymi użytkownikami oraz analizuje kliknięcia, wyświetlenia oraz wiele innych informacji

FameClub app

FameClub

na Androida to coś więcej niż wyszukiwanie słów kluczowych. Aplikacja pozwala sprawdzić, co znajduje się w trendach wyszukiwania

Followers app

Followers

na Apple iOS pozwala obserwować innych użytkowników, a w subskrypcji premium ma opcję “perception”, która wyjaśnia w jaki sposób inni użytkownicy wchodzą z tobą w interakcje

Uważaj na wszelkie aplikacje typu “jak zdobyć followersów na Instagramie za darmo,” ponieważ jedyne, co mogą nam one zapewnić, to słaby ruch oraz kiepskiej jakości obserwujący. Tak naprawdę, to każdy może zdobyć darmowych obserwujących po czym stracić ich w kilka dni czy tygodni. 

Jakościowi followersi nie odejdą od ciebie, ponieważ dałeś im próbkę tego, co oferuje twój profil, więc regularnie będą wracać po więcej. Starania powinieneś więc skoncentrować na zdobywaniu PRAWDZIWYCH obserwujących.

8 obserwujący na instagramie

8. Jak zdobyć obserwatorów na Instagramie: Zainwestuj w płatne reklamy na Instagramie

Odkrywając jak zdobyć obserwujących na Instagramie natknąć się możesz na oferty płatnej reklamy. Może się ona pojawić w formie “story”, które udostępniasz obserwującym. Reklamy mogą wyświetlać się z pogrubioną czcionką oraz łatwo przyswajalnym formacie. 

Możesz wyróżnić zdjęcie, pokazać 60-sekundowy film, karuzelę produktów lub fotografii albo na przykład wyróżnić swoją “story” i połączyć ją z innymi użytkownikami Instagrama.

W odpowiedzi na pytanie jak zdobyć followersów na Instagramie pomogą ci następujące wskazówki:

Sekretem tego, jak zdobyć followersów na Instagramie jest poznanie użytkowników oraz ich zachowań, a następnie dostarczenie im takich treści, jakich oczekują. Wykorzystując wszystkie dostępne opcje, nawet w ciągu miesiąca możesz drastycznie zwiększyć liczbę followersów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry