Jak zdobyć nowe lajki na Instagramie: 20 wskazówek, które działają!

polubienia na instagramie

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Pytanie jak zdobyć nowe lajki na Instagramie pojawia się w głowie każdego, kto ma profil na tym portalu internetowym. Wyobraź sobie: pracujesz ciężko żeby stworzyć profil idealny, schodzisz z utartego szlaku żeby stworzyć interesujące posty i zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia…ale jakimś cudem nie zdobywasz tyle lajków na ile liczyłeś. Co się dzieje? Czy to przez to, co robisz, albo raczej przez to czego nie robisz?

Nie martw się, nadchodzimy ze wsparciem!

Właściwie to nauczenie się tego, jak mieć dużo like na Instagramie jest bardzo proste i możesz to zrobić od razu. Podzielimy się z Tobą najprostszymi sposobami na świecie na zdobycie nowych lajków. Właściwie to przygotujemy listę 20 pomysłów, które zadziałały u innych i które ZADZIAŁAJĄ też u Ciebie.

A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że chcemy się skupić na zdobywaniu większej liczby lajków od osób, które naprawdę Cię śledzą i które obchodzi Twój produkt, serwis lub po prostu to, kim jesteś.

To Twoja docelowa publika, ludzie, którzy są zainteresowani kupowaniem od Ciebie lub subskrybowaniem Twoich kanałów w mediach społecznościowych.

To są lajki, na których Ci zależy, ponieważ tworzą one ruch dobrej jakości i możesz przemienić tych lajkujących w prawdziwych fanów. To oni zapewnią Ci pieniądze jeśli wciąż będziesz wykonywać dobrą pracę.

lajki na instagramie

Zaczniemy z paroma rozsądnymi sugestiami a następnie przejdziemy do kilku naprawdę innowacyjnych pomysłów, które są warte wypróbowania i to niezależnie od Twojej branży czy hobby.

lajki na instagramie

1. W każdym poście używaj hashtagów

Nie warto zaprzątać sobie głowy postowaniem na Instagramie, jeśli nie używasz hasztagów! Instagram ma jedną z najlepszych metod wyszukiwania w mediach społecznościowych – lepszą nawet od Facebooka i Twittera.

Kiedy tylko opublikujesz coś ciekawego i opatrzysz to odpowiednim do tego hashtagiem, z łatwością zdobędziesz lajki na Instagramie. I to w przeciągu kilku sekund.

Śmiało, spróbuj i Ty! Możliwe, że ci ludzie lubią wszystko z automatu, ale wciąż lepsze to niż 0 lajków, prawda? Zdobyć więcej polubień nie wymaga za dużo myślenia.

like na instagramie

2. Skup się na robieniu zdjęć najwyższej jakości

Instagram jest znany z tego, że można tam znaleźć najpiękniejsze zdjęcia na tej planecie. W zasadzie, jak podaje InstaGo, wielu użytkowników Instagrama jest obeznanych z tematem fotografii i bez problemu potrafią oni odróżnić najwyższej jakości zdjęcie od przeciętnego.

Jeśli poświęcisz trochę czasu i zrobisz piękne zdjęcie (oparte na dobrym oświetleniu i dobrym kadrowaniu obiektu), to osoby z wysoko rozwiniętym poczuciem estetyki z pewnością je znajdą i polubią.

Po prostu pamiętaj o dodaniu bardziej konkurencyjnych hashtagów, takich jak #fotografia, #fotograf, #zdjeciednia i #sztukipiekne. Te najpopularniejsze hashtagi pomogą Ci znaleźć więcej widzów i zdobyć like na Instagramie.

polubienia na instagramie

3. Opowiedz historię przy pomocy tekstu

lajki na instagramie

Ludzie faktycznie czytają podpisy pod zdjęciami, zwłaszcza jeśli zdjęcie przyciąga uwagę. Zadaj sobie pytanie: czy oprócz ładnego obrazu dostarczasz publiczności też interesującą historię?

Możliwe, że nie każde zdjęcie stanie się dziełem sztuki, ale jeśli napiszesz do niego zabawną lub wzruszającą historię, internauci na Instagramie polubią je, a być może nawet zaczną Cię obserwować, licząc, że znajdą tam więcej dobrych rzeczy.

lajki na instagramie

4. Bądź sobą… ale bierz więcej z życia

Publikowanie swoich zdjęć lub selfie jest w porządku. Jednak nie powinieneś za bardzo wariować na ich punkcie. Powinieneś czuć się swobodnie będąc sobą, pokazywać swoje życie osobiste i pozwolić publiczności poznać Prawdziwego Ciebie.

Jeśli uważasz, że twoje życie jest zbyt nudne dla Instagrama, to radzimy żebyś:

like na instagramie

Żył na pełnych obrotach. Wyjdź z domu i zrób coś interesującego. Sfotografuj coś interesującego. Zdobądź nowe hobby lub zainteresowanie i udokumentuj swoją podróż w jego odkrywaniu.

polubienia na instagramie

Pamiętał, że nie WSZYSTKO jest tu o Tobie, czasami chodzi o to, co łączy Cię z innymi ludźmi. Pokaż prawdziwego siebie w stosunku do innych. Zawsze łatwiej jest opowiedzieć historię o innych ludziach niż o sobie.

lajki na instagramie

Zdał sobie sprawę, że piękno jest w prawie wszystkim i we wszystkich z nas. Pomyśl trochę intensywniej i znajdź nowy punkt widzenia. Nie bój się eksperymentować.

Na Kozaczku podkreślają wagę jednego z najbardziej lajkowanych zdjęć na Instagramie – zdjęcie Seleny Gomez po operacji, które bez wątpienia było bardzo wzruszającym odkryciem dla jej fanów.

like na instagramie

like na instagramie

5. Publikuj na temat problemów społecznych

Jeśli nie masz pomysłów, znajdź interesujący Cię problem, a nawet „oświadczenie” dotyczące stylu życia, wiary, polityki, religii lub filozofii. Teraz opublikuj dramatyczny obraz, który pokazuje twój protest lub poparcie dla tej sprawy społecznej.

polubienia na instagramie

6. Publikuj również dla szerokiego grona odbiorców

Co jakiś czas spróbuj trafić do szerszej publiczności. Pomaga to nie tylko zwiększyć swoje grono obserwujących (którzy w przeciwnym razie mogliby nigdy nie znaleźć Twojej niszy), ale także odkryć nowe możliwe obszary demograficzne, które potrzebują aby się nimi zająć, podczas gdy wciąż uczysz się sztuki tego, jak zdobyć lajki na Instagramie.

lajki na instagramie

7. Lajki na instagramie za darmo: bądź wyjątkowy i zaskocz swoją publiczność

like na instagramie

Instagram ma dość surowe zasady dotyczące publikowania nieodpowiednich treści, więc gdy mówimy „szokujące”, myśl raczej o czymś nietypowym, nieszablonowym lub nawet o poście powodującym okrzyk „co do cholery?”, który przyciągnie czyjąś uwagę bądź każe mu patrzeć na zdjęcie przez kilka sekund a następnie sprawi, że wybuchnie śmiechem (lub nawet zostawi go wstrząśniętego).

Nie możesz tego zrobić w każdym poście, ale publikacja czegoś takiego od czasu do czasu to dobra taktyka.

Naprawdę nie ma żadnych wskazówek, jak to zrobić (poza regułami Instagrama), ponieważ to Ty decydujesz o swojej „marce” lub prawdziwej postaci. Pamiętaj tylko, że twoim celem powinno być wyróżnienie się czymś, co definiuje też twoją publiczność.

Pokieruj swoją docelową widownię w swoim kierunku.

Nie martw się o alienację niewłaściwej publiczności. Niezależnie od tego, czy publikujesz informacje na temat małżeństw homoseksualnych, Jezusa, czy nawet mało znanego komiksu, dotyczy to Twojej marki i wartości, które łączysz ze swoją publicznością.

like na instagramie

8. Zaprzyjaźnij się z kilkoma kumplami i wymieńcie się postami

Chcesz się dowiedzieć jak zdobyć nowe lajki na Instagramie w łatwy sposób? Jeśli tak, to zaprzyjaźnij się z innymi publikującymi, którzy odnieśli sukces (nawet, jeśli jest to mały sukces) i zapostujcie jeden dla drugiego. Wymieńcie się (tymczasowo) kontrolą nad swoimi kontami na Insta i obserwujcie jakie będą tego rezultaty.

polubienia na instagramie

9. Poszukaj tagów follow-me

Bądźmy brutalnie szczerzy – kiedy dopiero zaczynasz, chcesz mieć jak najwięcej followersów, ponieważ nikt nie lubi dużego ZERO.

Jednym z łatwych sposobów jest opublikowanie tagu #Like4Like (#lajkzalajk) dla pierwszych kilku postów, wraz z praktycznie nieskończoną liczbą wariantów tego typu żądania.

Oznacza to, że otrzymasz obserwatora w zamian za śledzenie jego profilu. Zaprzestanie obserwowania kogoś, kto dopiero Cię zaobserwował uważa się za niekulturalne, więc staraj się być uprzejmym.

lajki na instagramie

10. Otaguj influencerów

Możesz przyjaźnić się z influencerami, a nawet z nimi pracować. Oznacz ich na swoich zdjęciach, a nawet wymień ich za pomocą symbolu @ w swoim poście. Zwiększona widoczność jest zawsze dla Ciebie korzystna i pomoże Ci w poszukiwaniu nowych sposobów na to, jak zdobyć lajki na Instagramie.

like na instagramie

11. Udostępniaj zakulisowe informacje o swojej branży

polubienia na instagramie

Kiedy zaczniesz już odnajdywać się na Instagramie, szybko zdasz sobie sprawę, że jesteś teraz częścią wielkiej branży i wielu z Twoich obserwatorów interesuje się tym biznesem.

Daj im zakulisowe spojrzenie na swój proces twórczy lub produkcyjny. Udostępniaj zdjęcia, które rzadko kiedy są oglądane przez obserwatorów, albo nawet pokazuj im „ujęcia postępów” dotyczące tego, jak radzisz sobie z codzienną rutyną w pracy. To jest obowiązkowe dla użytkowników Instagrama, którzy posiadają firmę!

polubienia na instagramie

12. Obserwuj i łącz się z innymi użytkownikami

Dowiedzenie się tego, jak zdobyć dużo lajków na Instagramie staje się dużo prostsze, gdy uświadomimy sobie jakiego rodzaju społeczność tworzy ten portal. Nie bądź jak bezludna wyspa… udzielaj się na stronach innych użytkowników, których obserwujesz.

Nie skupiaj się jedynie na lajkowaniu- komentuj, zadawaj pytania i nawiązuj konwersacje!

Możesz także śledzić niektóre osoby, które zmieniają daną branżę i wstrząsają nią – niezależnie od tego, czy Cię obserwują czy też nie. Niektórzy użytkownicy rzeczywiście stawiają sobie za cel obserwowanie „obserwatorów” najważniejszych osobistości, gwiazd i osób publicznych. Oczywiście w najlepszym przypadku wpływowy influencer wspomni Twoje imię, co przyniesie Ci mnóstwo uwagi!

lajki na instagramie

13. Publikuj inspirujące cytaty i zyskuj lajki na Instagramie

inspirujacy instagram

Nie musisz zamieszczać swoich zdjęć lub zdjęć o wykwintnej naturalnej urodzie w każdym poście tylko po to, aby uzyskać lajki na Instagramie. Złam formułę inspirującymi cytatami, które są dla Ciebie szczególnie ważne – i prawdopodobnie dogłębnie dotkną Twoich docelowych odbiorców.

Oczywiście, unikaj utartych zwrotów lub strzępienia sobie języka. Ludzie mają tendencję do nielubienia przesadnie wyświechtanych frazesów w postach.

like na instagramie

14. Zorganizuj rozdanie/konkurs

Jednym z najprostszych sposobów na dowiedzenie się jak zdobyć lajki na Instagramie jest rozdanie nagrody i zrobienie pięknego ujęcia tejże nagrody, tak żeby wzbudzić zainteresowanie wśród obserwujących. Ludzie ubóstwiają darmowe rzeczy i zazwyczaj wejdą na Twój post tylko dla samej zabawy.

Oczywiście, powinniśmy postawić warunek, który należy spełnić, aby wygrać konkurs. Najlepszym wyborem jest wymóg polajkowania danego postu oraz śledzenie Twojego profilu.

polubienia na instagramie

15. Pokaż się lokalnie

Oznaczaj lokalne miejsca, gdy je odwiedzasz, a także szukaj popularnych hashtagów ze swojego miasta i spróbuj się z nimi połączyć. Możesz także wybrać opcję „dodaj lokalizację”, która umożliwia oznaczenie geograficzne miejsca, w którym się znajdujesz, co przyciągnie uwagę lokalnej społeczności.

Blog Duże Podróże sugeruje żebyś przyjrzał się dokładnie swojemu lokalnemu miastu i odkrył, jakie są tam najpopularniejsze hashtagi żeby móc je potem wykorzystać.

lajki na instagramie

16. Użyj specjalnych funkcji żeby dowiedzieć się jak mieć dużo lajków na instagramie

Instagram ma masę fantastycznych funkcji stworzonych żeby pomóc Ci się wyróżniać.

like na instagramie

Możesz nagrać film (jak zrobić, za kulisami, czy skupiający się na Tobie) albo nawet zapętlić go używając opcji Bumerang.

polubienia na instagramie

Przejdź „Na żywo” i natychmiast pozwól wszystkim osobom online wiedzieć, że coś się dzieje, a także prowadź rozmowy z obserwującymi. Interakcja pozwala zdobyć lajki na Instagramie, ponieważ pamiętaj, że Instagram często powiadamia innych użytkowników o nawiązywanych interakcjach z obserwującymi.

lajki na instagramie

Instagram Stories pozwalają Ci publikować filmy i zdjęcia jako elementy konwersacji.

like na instagramie

Możesz także wybrać „Karuzele” i stworzyć narrację z obrazów, które można przesuwać jeden po drugim. To świetny sposób, aby opowiedzieć swoją historię i skierować nią widzów bezpośrednio na swoją stronę.

polubienia na instagramie

17. Wykorzystaj reklamy na Instagramie żeby promować swoje najlepsze posty

Jednym z najlepszych sposobów na to, jak zdobyc lajki na Instagramie jest użycie opcji płatnych reklam. Reklamy na Instagramie są idealnym sposobem na przyciągnięcie nowych klientów i zdobycie nowej widowni poprzez wzmacnianie Twojego postu ponad przeciętne możliwości hashtagów.

lajki na instagramie

18. Pokazuj swoich największych fanów

like na instagramie - instagram wyroznij najwiekszych fanow

Nie tylko możesz fotografować swoich największych fanów i dzielić się tym pięknym zdjęciem ze światem, ale możesz też poprosić swoich obserwatorów żeby stworzyli dla Ciebie własne treści.

Zachęć ich do zapostowania zdjęcia, mema, czy obrazu odnoszącego się do Twojej marki i spraw, że będą wyciskać z siebie siódme poty, aby zaskoczyć cię swoją kreatywnością. Ale pamiętaj żeby nie przesadzić z liczbą warunków i zakazów, które mogą zabić ich zdolności do kreatywnej twórczości.

Bądź wdzięczny za tą współpracę i nagródź największych fanów swoją uwagą. Ci najbardziej niesamowici fani są tak ważni w świecie biznesu, że w rzeczywistości są potocznie nazywani „ewangelistami marki”, ponieważ rozpowszechniają jej sławę dla Ciebie.

Niech twoja publiczność zabłyśnie razem z Tobą. Ty chcesz zdobyć nowe lajki na Instagramie a oni chcą być wyróżnieni w całym Internecie.

Jest to oferta quid pro quo, która sprawia, że wszyscy są szczęśliwi.

Istnieją również narzędzia na Instagramie, które umożliwią repostowanie, jako że platforma sama w sobie nie posiada tej funkcji.

like na instagramie

Wyjdź poza Instagrama żeby promować lajki na Instagramie

Nie ograniczaj swoich sił jedynie do Instagrama żeby zdobyć na nim lajki. Oznacza to, że powinieneś dążyć do promowania swojego konta na Instagramie również na Facebooku, Twitterze, Tumblr, Pinterest i w innych sieciach społecznościowych z których korzystasz.

Ktoś, kto naprawdę polubił Cię na Twitterze może być też ciekawy tego, co robisz na Instagramie!

polubienia na instagramie

Rób zdjęcia swojego produktu (jeśli taki masz) WSZĘDZIE

Obecnie jest to już dość znana sztuczka, ale jeśli zdjęcie samo w sobie jest dobrej jakości, to na pewno zadziała! Odkryj jak zdobyć dodatkowe lajki na Instagramie przez fotografowanie siebie i swojego produktu na łonie natury lub w jakiejś nietypowej lokalizacji.

Jedziesz na wakacje? Odwiedzasz przyjaciela? Bawisz się na jakimś wydarzeniu? Weź ze sobą swój produkt i podkreśl go poprzez umieszczanie go w wielu różnych sceneriach.

lajki na instagramie - lubi kupowac na instagramie

lajki na instagramie

DODATEK: Kup lajki na Instagramie

Czy wiesz, że możesz zwiększyć liczbę polubień na swoim koncie, po prostu je kupując? Gdy uczysz się, jak zdobyć lajki na Instagramie, nie należy odrzucać tej metody, ale upewnij się, że robisz to bezpiecznie i korzystasz z legalnych źródeł. 

Podsumowując, kluczem do nauczenia się tego, jak zdobyć dużo like na Instagramie, jest eksperymentowanie z wieloma opcjami, śledzenie wyników i śledzenie trendów, które wydają się działać. Kontynuuj dobrą pracę i zanim się zorientujesz, będziesz miał lojalnych obserwatorów, których niewątpliwie z upływem czasu będzie przybywać! Ich lajki na Instagramie oczywiście pomogą Ci zarabiać na Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top