Jak założyć kanał na YouTube w Mniej niż 10 minut

jak założyć kanał na YouTube

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Treść w formacie video jest jednym z największych generatorów ruchu w sieci. Wyobraź sobie przechwycenie nawet niewielkiej części tego ruchu dla twojego własnego kanału! YouTube może być niezwykle przydatny, jeśli wiesz jak go używać.

W tym artykule nauczymy cię, jak założyć kanał na YouTube i faktycznie stworzyć „portal” dla twoich widzów, przez który będziesz się z nimi łączył. Własny kanał na YouTube to prościzna, nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia, a wszystko zajmuje mniej niż 10 minut.

Pierwsze Kroki Związane z YouTube....

Jedną z pierwszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę zastanawiając się, jak założyć kanał na YouTube, jest to, że żaden poważny YouTuber nie zamieszcza przypadkowych filmów. Skuteczni twórcy trzymają się tematu, zakładają kanał, a następnie tworzą „markę”, która odzwierciedla, kim są i jaki komunikat chcą wysłać światu.

Dzięki takiemu podejściu, można łatwo zarabiać pieniądze z domu, lub jakiegokolwiek innego miejsca. Odpowiednio zbudowana marka jest na tyle istotna, że zalecamy skrupulatne przygotowanie swojego kanału przed dodaniem jakiegokolwiek filmu.

Jak Założyć Kanał na YouTube w 10 Prostych Krokach

Całą wiedzę o tym, jak założyć kanał na YouTube podzieliliśmy na 10 łatwych do wykonania kroków.

Oto streszczenie:

zarabianie przez internet

Wejdźmy w szczegóły!

jak założyć kanał na YouTube

1. Utwórz nowe konto Google lub konto swojej marki

jak założyć kanał na yt

Gdy zaczynasz się uczyć, jak założyć kanał na YouTube, musisz wiedzieć, że ta platforma łączy się bezpośrednio z twoim kontem Google (do autoryzacji, płatności i dostępu do statystyk za pomocą rozwiązań jak AdSense), więc będziesz musiał zarejestrować się zakładając konto Google lub użyć już posiadanego.

Wejdź na YouTube, a następnie zaloguj się za pomocą konta Google, aby dowiedzieć się, jak założyć kanał na YouTube. Jeśli chcesz oddzielić swoją tożsamość w serwisie YouTube od swojego konta osobistego, możesz utworzyć osobną stronę „Konto marki” podczas korzystania z konta Google. Jest to te samo konto, które pozwoli Ci oglądać, udostępniać, oraz komentować inne filmy, jak również tworzyć własne.

jak założyć kanał na yt

2. Dostosuj swój kanał

jak stworzyć kanał na yt

Kolejnym krokiem do tego, jak założyć kanał na YouTube, jest uzyskanie dostępu do dalszych ustawień. Ikona zębatki, która oznacza również „Ustawienia YouTube”, umożliwia dostęp do wielu kart w celu dostosowania kanału do własnych potrzeb. Możesz zacząć od utworzenia nowego kanału, dostosowania informacji o swoim koncie i uzyskania dostępu do “dodatkowych funkcji”.

Podczas tworzenia kanału, w sekcji „Informacje o koncie” masz możliwość wybrania jego nazwy.

jak założyć kanał na youtube

3. Wybierz kategorię dla swojego kanału

jak założyć kanał na yt

Nadając nazwę swojemu kanałowi, możesz również wybrać kategorię, aby ułatwić widzom odnalezienie się na danym kanale. Możesz wybrać na przykład Produkt/Markę, Firmę, Instytucję, organizację albo Sztukę, Rozrywkę, Sport.

Jeśli masz ambicję z czasem pojawić się w rankingu najpopularniejszych YouTuberów, to zastanawiając się, jak założyć kanał na YouTube, będziesz musiał wybrać kategorię, która najlepiej pasuje do twoich filmów.

kanał na youtube

4. Zaktualizuj i dodaj opis

jak kanał na youtube

Nadszedł czas, aby ustawić opis kanału. Kliknij przycisk Mój Kanał (lub Dostosuj Kanał), a następnie Opis kanału, co pozwoli ci dodać opis.

Zacznij od prostego dodawania tekstu do sekcji ‘O kanale’: Są to podstawowe informacje, które będą pomocne dla użytkowników szukających kanału takiego jak twój. Możesz wprowadzić opis, frazy wyszukiwania słów kluczowych i lokalizację. Jeśli poważnie myślisz o tym, jak założyć kanał na YouTube, ta wiedza będzie ci niezbędna, gdyż wszystkie te dane są indeksowane przez wyszukiwarki, więc pomagają generować ruch z Google.

Masz tylko 1000 znaków, więc tekst musi być dość krótki. Próbuj używać odpowiednich słów kluczowych i zwrotów zachęcających do działania w pierwszych dwóch zdaniach. Będzie się to wyświetlać nie tylko na YouTube, ale także w wyszukiwarkach takich jak Google.

ProfitFarmers: Prosty sposób na zarobek w internecie.
Sami przetestowaliśmy ten sposób. Wynik?
Zysk w wysokości ponad 8000 zł. Zajęło nam to niecałe 25 minut dziennie.
Obejrzyj naszą recenzję wideo, aby dowiedzieć się, jak i ty możesz w ten sposóļ zarobić.
baner z najnowszymi wiadomościami

ProfitFarmers pozwolił nam zarobić ponad 8000 zł w zaledwie kilka tygodni.

Chcesz się dowiedzieć jak i ty możesz zarobić na ProfitFarmers?
obraz objaśnienia profitfarmers
jak założyć kanał na YouTube

5. Dodaj inne linki do swojego kanału

jak kanał na youtube

Dodawanie kolejnych linków do kanału tworzy portal lub „sieć”, która prowadzi twoich widzów do innych ważnych stron. W sekcji “Informacje” pod ikoną  “Linki” możesz dodać swój blog, stronę internetową i inne konta w mediach społecznościowych.

(Uwaga: Jeśli chcesz również stworzyć bloga, który można połączyć z kanałem YouTube i rozwijać je razem, sprawdź nasz przewodnik zarabiania pieniędzy na blogu!)

Jeśli nie ma włączonych opcji personalizacji, nie będziesz mógł zobaczyć linku. W takiej sytuacji kliknij na ikonę zębatki, a następnie przejdź do miejsca, w którym znajduje się napis „personalizuj wygląd kanału”. Funkcja ta umożliwia włączenie personalizacji, jak również opcji „edytuj linki”.

Możesz również dodać adres e-mail na stronie „O kanale / Szczegóły”, na który można wysyłać zapytania biznesowe. Połączenie wszystkich witryn i adresu e-mail jest kolejnym krokiem do tego, jak założyć kanał na YouTube i pomoże ci upewnić się, że widzowie cię zapamiętają…

jak założyć kanał na YouTube

6. Ustaw motywy graficzne

jak założyć kanał na YouTube

Jak stworzyć kanał na yt, który przykuwa uwagę? Pomoże w tym dobre zdjęcie główne. Aby je dodać, kliknij w ustawieniach „Dodaj grafikę kanału”. Najlepszy efekt wizualny, który prawidłowo wyświetla się na wszystkich platformach stacjonarnych, tabletach i urządzeniach mobilnych uzyskamy wybierając zdjęcie o wymiarach 2560 x 1440 pikseli (lub coś w ten deseń). W ten sposób uzyskamy szerokie i krótkie zdjęcie – każdy zbyt wysoki obrazek nie zostanie wyświetlony prawidłowo.. W razie wątpliwości skorzystaj z pomocy profesjonalnego grafika, który może poddać fotografie lub logotypy odpowiedniemu retuszowi i ustawić rozmiar.

Następnie wgraj zdjęcie profilowe w sekcji „O mnie” w zakładce konto Google. To samo zdjęcie profilowe zostanie użyte jako ikona kanału. Możesz również bezpośrednio kliknąć na puste koło profilu i załadować ikonę o wymiarach 800 x 800 pikseli.

Według Google (właściciela YouTube), prawidłowe wyświetlanie zdjęć jest jednym z kluczowych elementów składających się na sukces danego konta. Pamiętaj o tym ucząc się, jak założyć kanał na YouTube! Jeśli nie możesz idealnie dopasować wymiarów zdjęcia, minimalny rozmiar głównej grafiki YouTube to 2048 x 1152, co gwarantuje, że zdjęcie  na każdym urządzeniu.Maksymalny rozmiar to 2560 x 423. Tak zwany „bezpieczny obszar” zawsze będzie wyświetlany poprawnie, nawet jeśli większość zdjęcia zostanie przycięta. YouTube zaleca również używanie plików mniejszych lub równych 4MB.

Nie musisz jednak ufać liczbie pikseli. Możesz użyć narzędzia do przycinania i zobaczyć, jak obraz będzie wyglądał na pulpicie komputera, tablecie oraz telefonie komórkowym.

jak stworzyć kanał na yt

7. Opublikuj swoje pierwsze filmy

kanał na youtube

Następnym krokiem do nauczenia się, jak założyć kanał na YouTube, jest tworzenie i zarządzanie treścią! Kliknij ikonę kamery, po czym wybierz „rozpocznij transmisję” lub „prześlij film”. Wybierz odpowiedni plik i prześlij nagranie.

YouTube informuje, że „filmy HDR muszą posiadać metadane HDR w kodeku lub pliku”, aby mogły być poprawnie wyświetlane. Metadane muszą być prawidłowo zapisane, co oznacza, że jeśli chcesz dodać najlepszej jakości wideo, powinieneś wybrać aplikację, która pozwala na łatwe nagrywanie metadanych. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę poświęconą rozwiązywaniu problemów związanych z HDR.

Aby uzyskać więcej informacji na temat najlepszej dla ciebie kamery, przeczytaj nasz artykuł na temat najlepszej kamery pod YouTube.

Publikując filmy wideo, zwróć uwagę na:

jak kanał na youtube
Tytuły
jak założyć kanał na yt
Opisy
jak założyć kanał na YouTube
Znaczniki (słowa kluczowe)
kanał na youtube
Kategoria (inna niż kategoria kanału)

Te sekcje są ważne, ponieważ mają one bezpośredni wpływ na wyniki wyszukiwania, gdy użytkownicy poszukują unikalnej treści. Poświęć im więc wystarczająco uwagi, a gdy już nauczysz się, jak założyć kanał na YouTube, nie będziesz miał problemów z przyciągnięciem użytkowników.

jak założyć kanał na YouTube

8. Zorganizuj filmy w kilka różnych list odtwarzania

jak założyć kanał na YouTube

Niezależnie od tego, czy chcesz tworzyć playlisty z wyprzedzeniem, aby strategicznie planować swoje filmy, czy też najpierw publikować swoje filmy, a następnie przypisywać je do list odtwarzania, dobrym pomysłem jest utrzymanie porządku i kategoryzacji rzeczy.

Tworzenie list odtwarzania własnych filmów, jak również innych filmów, które lubisz (i które pasują do twoich odbiorców) pomoże ci uzyskać więcej wyświetleń. Ucząc się, jak założyć kanał na YouTube, nie zapominaj, że to treść jest tym, co przyciągnie twoją publiczność. Powinieneś więc mieć jak najwięcej filmów zorganizowanych w taki sposób, aby były łatwe do odnalezienia i zachęcające do obejrzenia.

jak stworzyć kanał na yt

9. Dodaj dwa zwiastuny dla swojego kanału....dla nowych i powracających gości

jak założyć kanał na YouTube

W zakładce „Mój kanał” możesz dodać filmy specjalnie oznaczone jako „Nowi Goście” i „Powracający Goście”.

Nazywa się je „zwiastunami”, podobnie jak zwiastuny filmowe (trailer), ponieważ pokazują one widzom, czego mogą się spodziewać i co znajdą na twoim kanale. Zrób dwa filmy wprowadzające, jeden dotyczący treści na kanale (sprecyzuj, czemu warto go subskrybować), a także trailer dla powracających gości, którzy chcą wiedzieć, co nowego pojawiło się od ich ostatniej wizyty.

Pamiętaj: trailery nie muszą być filmowej jakości. Niech intro będzie krótkie i treściwe, z kilkoma filmami / zdjęciami i wiadomością dźwiękową trwającą minutę lub dwie, która wita odwiedzających i wyjaśnia o czym jest kanał.

Kiedy uczysz się, jak założyć kanał na YouTube, musisz zastanowić się, co może zainteresować i przyciągnąć przypadkowego widza. Jest to jeden z powodów, dla których warto stworzyć swój własny układ graficzny.

Możesz zdecydować, w jaki sposób chcesz, aby specjalnie przygotowana treść była wyświetlana. Do wyboru masz na przykład układ poziomy lub pionowy. Kiedy ktoś po raz pierwszy odwiedza twój kanał na YouTube, wyróżnienie nowej listy odtwarzania lub pojedynczego filmu wideo może okazać się dobrą decyzją.

Możesz również korzystać z większej liczby niestandardowych rozwiązań, takich jak na przykład ostatnie interakcje w społeczności YouTube.

jak kanał na youtube

10. Dodawaj widżety i inne aplikacje, aby zarabiać pieniądze na YouTube i rozwijać swój kanał

kanał na youtube

Teraz, gdy już dostosowałeś i nauczyłeś się, jak założyć kanał na yt od strony prezentacji, nadszedł czas, aby zacząć instalować aplikacje, które pomogą twojemu kanałowi się rozwijać.

Dostęp do większej liczby funkcji można uzyskać z ekranu pulpitu znanego jako „Studio Twórców”. Kliknij tam, gdzie jest napisane „Kanał” oraz „Stan i funkcje”.

Tutaj możesz włączyć dodatkowe funkcje, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak lepiej wykorzystać swój kanał na YouTube, jak np:

jak założyć kanał na yt
Monetyzacja (np. Google Adwords)
kanał na youtube
Streamy na żywo
jak założyć kanał na YouTube
Dłuższe filmy
jak stworzyć kanał na yt
Niestandardowe adresy URL
jak założyć kanał na yt
Sponsoring
jak kanał na youtube
Analityka
jak założyć kanał na YouTube
Dodatkowi moderatorzy
kanał na youtube
Adnotacje zewnętrzne (linki off-site)

Aby uzyskać dostęp do wszystkich tych funkcji, należy zacząć od weryfikacji konta YouTube, co można zrobić za pomocą wiadomości tekstowych lub telefonicznie.

zarabianie przez internet

Jak Stworzyć Kanał na Youtube i Zarabiać Pieniądze

Korzystając z tego przewodnika dowiedziałeś się, jak założyć kanał na YouTube i rozpocząć swoją drogę do sławy! Chcieliśmy jednak krótko przedyskutować kwestię zarabiania pieniędzy, ponieważ to jeden z głównych powodów, dla których wiele osób decyduje się założyć kanał na YouTube.

Możesz zarabiać na YouTube, powiększając swoją publiczność i tworząc filmy, które, jak mówi YouTube, są „przyjazne dla reklamodawców”. Oczywiście musisz jednak stworzyć wiele interesujących filmów, zanim będziesz mógł przyciągnąć widzów i zarabiać na swoim koncie.

Kolejny krok postawisz, przystępując do programu partnerskiego YouTube, który pozwoli ci zarabiać na twoim ruchu, zakładając, że twoja treść zostanie zaakceptowana przez politykę YouTube.

jak stworzyć kanał na yt

Są również inne opcje monetyzacji:

  • YouTube Premium
  • Kontrakt z marką, która chce promować swoje usługi poprzez twój kanał
  • Merchandising, który może obejmować tworzenie produktów na podstawie twoich filmów
  • Crowdfunding
  • Zaplanowanie i prowadzenie wydarzeń na żywo, które promujesz poprzez swoje filmy
  • Marketing afiliacyjny

Możesz również zapoznać się z naszym artykułem o tym, jak zarabiać pieniądze na YouTube i poznać szczegóły odnośnie zdobywania pieniędzy z wykorzystaniem swojego kanału!

Podsumowując....

Jeśli chcesz się nauczyć, jak założyć kanał na YouTube i stać się konkurencją dla innych popularnych twórców, warto zastanowić się nad odpowiednią strategią. Wtedy pozostaje już tylko czerpanie zabawy z tworzenia i dodawania swoich filmów! Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami oraz analizuj filmy, które generują duży ruch i przyciągają więcej subskrybentów. Przede wszystkim musisz zrozumieć, kim jest twoja publiczność – tworzenie dla niej treści będzie wtedy bardzo łatwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry

Przestań walczyć ze swoimi finansami. Odkryj sposób na to, by zarobić jeszcze dzisiaj.

Dołącz do tysięcy innych ludzi, którzy odmienili swoje życie dzięki możliwości zarabiania w internecie…
Ponad 15 różnych metod, z których każda została sprawdzona i każda przynosi zysk.