Jak zdobyć subskrybentów na YouTube – 13 sprawdzonych metod

Jak zdobyć subskrybentów

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Czy jest jakiś sekret na to jak zdobyć subskrybentów na YouTube? Ależ skąd! Założenie konta YouTube i zdobycie pierwszej grupy subskrybentów jest najtrudniejszą częścią! W tym artykule przedstawimy co musisz zrobić, aby szybciej rozwinąć swój kanał, dzięki czemu dowiesz się też jak zdobyć subskrybentów na YouTube!

Zanim zaczniesz...

Jeśli chodzi o to, jak zdobyć subskrybentów na YouTube, musisz skupić się przede wszystkim na jakości. Nie ma powodu, aby „oszukiwać” i kupować ruch w serwisie YouTube. Istnieją bowiem legalne sposoby na to, aby twój postęp w tym serwisie był łatwiejszy i znacznie szybszy.

Nie jest jednak łatwo to zrobić.

Rywalizujesz nie tylko z tysiącami, a może nawet i milionami innych twórców, ale walczysz także o frazy wyszukiwania słów kluczowych, których znaczna część była już wielokrotnie używana przez innych aktywnych twórców treści YouTube.

Jak to zrobić?

Najlepszym sposobem na to jak zdobyć subskrybentów na YouTube jest regularna produkcja wysokiej jakości treści oraz promowanie tej treści w kreatywny sposób.

To naprawdę może być proste!

Jeśli dopiero zaczynasz, oto przewodnik jak utworzyć kanał YouTube.

Spójrzmy na 13 pomysłów dla początkujących – jak zdobyć subskrybentów w YouTube:

1 jak zdobyć subskrypcje

Nie twórz tylko dobrych treści ... twórz treści lepiej niż konkurencja

Tworzenie interesujących i ciekawych treści może wydawać się oczywistą pierwszą wskazówką. Jednak ważniejsze jest to, czy produkowane treści są odpowiednie dla twojego rynku docelowego.

Oznacza to, że zapoznałeś się z branżą lub publicznością, którą masz nadzieję przyciągnąć, a nawet zauważyłeś, co robią inne osoby, które mają podobne kanały.

Nie wystarczy ich kopiować (i nie powinieneś tego robić), ale powinieneś spróbować zyskać przewagę, przyjmując ich dobry pomysł, ale też dodając do niego coś od siebie w kreatywny sposób.

Pomoże to również zwiększyć łączną liczbę wyświetleń. Ten artykuł dokładnie objaśni ci to, jak zdobyć większą liczbę wyświetleń na YouTube.

2 jak zdobyć subskrypcje

Napisz całą treść z wyprzedzeniem

Zrozumiałe jest, dlaczego chcesz improwizować. Martwisz się, że Twoje show nie będzie wystarczająco „z serca” … ale to zazwyczaj nie działa.

W rzeczywistości najlepsi YouTuberzy nie tylko wstępnie piszą scenariusz, ale również poprawiają go, ćwiczą i udoskonalają. Opowiadasz historię wizualną / dźwiękową, a niepoważne potraktowanie jej będzie źle wpływać na twoje imię.

Co więcej: dzięki wstępnemu tworzeniu skryptów do filmów wideo możesz zgłębić więcej myśli na których Ci zależy, więc w rzeczywistości pokazują one więcej z tego, kim jesteś!

3 jak zdobyć subskrypcje

Pamiętaj: musisz szybko skupić uwagę publiczności

skupić uwagę publiczności

Chociaż nie mówimy, że wszyscy Twoi odbiorcy nie mogą spokojnie usiedzieć w miejscu, lepiej jest, jeśli założysz, że nie mogą. To zdecydowanie pomaga, jeśli szukasz sposobów na to jak zdobyć subskrybentów na YouTube.

Oznacza to, że pierwsza generacja Twoich filmów nie może przekroczyć 5 minut.

Nie możesz również mieć powolnych, długich wstępów. Należy przedstawić ten fragment, pomijając wszelkie niepotrzebne dygresje, a następnie JAK NAJSZYBCIEJ przejść do sedna sprawy!

Czy wiesz, że WordStream zaleca „łapanie” odbiorców YouTube w ciągu pierwszych 10 sekund, ponieważ 20 procent Twoich widzów opuści stronę w ciągu właśnie tych 10 sekund, jeśli zawartość nie będzie odpowiadała ich potrzebom?

4 jak zdobyć subskrypcje

Stwórz listę odtwarzania z filmami, które mają wspólny motyw i zachęć widzów do maratonów

W ramach dalszej nauki tego, jak zdobyć subskrybentów na YouTube, porozmawiamy teraz o listach odtwarzania. Netflix słynie z zachęcania do oglądania maratonów dzięki swoim automatycznym pokazom. Podobnie YouTube pozwala na łatwe i ciągłe odtwarzanie, JEŚLI autor stworzy listę odtwarzania.

Nie wciskaj wszystkich swoich filmów jednocześnie. Zamiast tego zaplanuj cały „sezon” treści i upewnij się, że każde wideo łączy się z następnym filmem z serii. Rozmieść je logicznie i według tematu, który będzie przemawiał do Twoich odbiorców.

5 jak zdobyć subskrypcje

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zdobyć subskrybentów na YouTube, wyznacz sobie cel spójnego publikowania i trzymaj się go

„Regularne tworzenie treści” wydaje się dobrą radą, jeśli chcesz zwiększyć liczbę subskrybentów. Lepiej jednak opracować harmonogram publikowania dobrych treści i się go trzymać.

Według Internetteam.pl, youtuber powinien publikować swoje treści konsekwentnie mniej więcej w tym samym dniu i podobnym czasie, oraz powinien głośno informować o tym swoich widzów.

Najlepiej gdybyś zrobił z tego cotygodniowy proces i traktował jako poważne zobowiązanie. Pomoże Ci to nie tylko stworzyć rutynę i zagwarantuje nowe treści każdego tygodnia, ale stworzy również „rytm” aktywności na który czekają Twoi widzowie.

Nie „oszukuj” i nie dodawaj 4 filmów pod koniec miesiąca!

Trzymaj się harmonogramu publikacji co tydzień w tym samym czasie i buduj swoich odbiorców – tak, jakbyś był kanałem telewizyjnym debiutującym z nowy programem!

6 jak zdobyć subskrypcje

Poświęć trochę czasu na optymalizację swojego meta tekstu

optymalizację swojego meta tekstu

Jeśli masz naprawdę dobrą treść, ale nie możesz uzyskać ruchu na kanale, problem może tkwić w SEO (Search Engine Optimization –Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych).

Oznacza to, że osoby, które poszukują Twojej treści nie mogą jej znaleźć.

Według Bluerank.pl, optymalizacja filmów w serwisie YouTube polega na wyszukiwaniu słów kluczowych, korzystaniu z atrakcyjnych lub dziwacznych tytułów, tworzeniu łatwego skanowania tekstu, pisaniu dobrego opisu, wypełnianiu metatagów i maksymalizowaniu przestrzeni (w tytule i tekście).

Powinieneś wyeliminować niepotrzebne słowa i używać popularnych zwrotów przyjaznych słowu kluczowemu.

Pamiętaj też o zapisaniu swojego tekstu. Dzięki temu niektóre rodzaje filmów, takie jak na przykład Jak Zrobić lub LifeHacki, są znacznie łatwiejsze do znalezienia w narzędziu wyszukiwania YouTube.

7 jak zdobyć subskrypcje

Stwórz "markę" do której twoi odbiorcy się przyzwyczają i której będą wyczekiwać

Nie jest to tak trudne, jak się wydaje! Branding oznacza przede wszystkim stworzenie wyjątkowej i niezapomnianej prezentacji. Jednym ze sposobów, w jaki robią to YouTuberzy, jest użycie Wprowadzenia i Podsumowania.

Mogą one mieć zapadające w pamięć melodie lub prosty „slogan” wprowadzający użytkowników w dany temat.

Podsumowanie sprawi, że Twoi widzowie będą pamiętać Cię nawet po zakończeniu filmu. Nawet lepiej, jeśli zawrzesz w nim „Wezwanie do działania” (ang. CTA), robiąc coś, o czym nie da się zapomnieć –tak, żeby ponownie chcieli oni odwiedzić Twój kanał.

Wzywając do działania zachęcaj widzów do odwiedzenia Twojej witryny i subskrybowania, a film kończ z pozytywnym przytupem i pewnością siebie.

Pamiętaj, jeśli nigdy nie poprosisz widzów, aby śledzili Cię lub zasubskrybowali Twój kanał, prawdopodobnie nigdy tego nie zrobią! Bezpośrednie wezwanie do działania to jedna z tajemnic tego, jak zdobyć subskrybentów w YouTube.

8 jak zdobyć subskrypcje

Jak zdobyć subskrypcje? Przekup swoją widownię do subskrybowania i oglądania Twojego kanału

Jak zdobyć subskrypcje

Bardzo często ludzie nie doceniają mocy przekupstwa widowni, które miałoby na celu zachęcenie ich do wracania na kanał!

Brzmi to słabo, ale działa.

 Ludzie nie zaangażują się emocjonalnie w żadną nową aktywność, chyba, że DOSTANĄ za to coś cennego.

Ta zachęta może być czymś tak prostym jak konkurs z nagrodami (co działa nawet lepiej, jeśli wiadomość na ten temat rozpowszechnisz w swoich mediach społecznościowych) albo oferowanie dodatkowych korzyści w swoich filmach.

Jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na zakup prawdziwych subskrybentów w serwisie YouTube, a na pewno o wiele bardziej efektywny niż samo ślepe płacenie za ruch na kanale. Inwestycją tutaj jest nagroda, która stanowi o wiele uczciwszy sposób na zwrócenie na siebie uwagi.

Przystępną cenowo nagrodą konkursową może być na przykład darmowe wyjście do restauracji lub jakaś aktywność sportowa. Możesz również rozdać fajny t-shirt. Powiedz odbiorcom, że zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez subskrybentów, co zachęci do subskrybowania.

Możesz również nagrodzić ich za subskrybowanie, oferując darmowe książki elektroniczne w swojej witrynie lub nawet 30-dniowy bezpłatny okres próbny produktu.

Sekretem tego, jak zdobyć subskrybentów na YouTube, jest przyciągnięcie widzów do swoich wspaniałych treści!

9 jak zdobyć subskrypcje

Promuj swój kanał również poza YouTubem

Badając sposoby na to jak zdobyć subskrybentów na YouTube, nie możesz polegać wyłącznie na ruchu wyszukiwania w serwisie YouTube. Bądź więc liberalny w zakresie udostępniania swoich filmów i kanału poza tą stroną.

Niektórzy ludzie podłączają swoją stronę YouTube do recenzji Amazon, podczas gdy inni korzystają z Pinteresta, Facebooka, Twittera lub Instagrama. Nawet subreddit na Reddicie w niszowej dyskusji można połączyć z kontem YouTube.

10 jak zdobyć subskrypcje

Przetłumacz swoje treści na wiele języków żeby zyskać większą atrakcyjność na arenie międzynarodowej

Jeśli masz już od dłuższego czasu międzynarodową publiczność warto wtedy planować z wyprzedzeniem. Kiedy stajesz się już popularny lokalnie lub na poziomie krajowym, możesz zacząć docierać do podobnej grupy demograficznej za granicą poprzez tłumaczenia dialogów i tekstu w swoich filmach na inne popularne języki. Możesz również zlecić tę pracę tłumaczowi, a nawet dodać napisy do każdego filmu.

11 jak zdobyć subskrypcje

Stwórz krótkie zwiastuny żeby zaciekawić swoją widownię, kiedy tylko pojawią się na Twoim kanale

Stwórz krótkie zwiastuny

Odtwarzanie automatyczne pomaga przyciągnąć uwagę widzów w ciągu pierwszych 10 sekund, więc nie dawaj im możliwości przeszukiwania wszystkich filmów. Najpierw upewnij się, że masz utworzone listy odtwarzania. Następnie utwórz krótkie zwiastuny, które mogą być odtwarzane automatycznie, gdy tylko kanał się załaduje.

Zwiastun ten powinien trwać od 30 do 60 sekund.

Kluczem do zrobienia dobrego zwiastuna jest danie widzom powodu do pozostania i oglądania całego filmu. Odpowiedz na pytania, które mogą mieć, jak na przykład: „Dlaczego wciąż to oglądam? Co ciekawego się dzieje?” Dzięki temu twoje filmy będą bardziej zabawne, artystyczne, a nawet emocjonalne.

12 jak zdobyć subskrypcje

Współpracuj z innymi YouTuberami. Taki wspólny projekt spodoba się podobnej widowni

Współpracuj z innymi YouTuberami

Ta sama koncepcja gościnnego felietonisty lub blogera działa bardzo dobrze również na YouTube. Powinieneś spróbować współpracować z innymi YouTuberami, niezależnie od tego, czy publikują podobne prace, czy nawet poruszają powiązane tematy.

Skontaktuj się z nimi przez e-mail lub prywatne wiadomości w mediach społecznościowych i sprawdź, czy byliby zainteresowani współpracą z Tobą przy nowym projekcie wideo / audio. Powiedzenie im, że ta współpraca może pomóc zdobyć więcej subskrybentów na YouTube będzie świetną motywacją!

Oczywiście najpopularniejsze i najbogatsze osobowości na YouTubie prawdopodobnie nie przystaną na twoją propozycję, więc postaraj się celować w nowych albo średnio znanych YouTuberów, którzy pragną popularności tak bardzo jak ty.

To dobry sposób na to jak szybko zdobyć subskrybentów na YouTube, ponieważ obydwoje od razu zobaczycie rezultaty – poprzez łączenie się z widownią innych influencerów.

Zastanówcie się dobrze nad projektem, zróbcie burzę mózgów aż dojdziecie do porozumienia i ustalicie, co wam się podoba. Możesz połączyć się z widownią swoich rywali czy kolegów, tak samo jak oni z twoją. W ten sposób każdy wygrywa!

13 jak zdobyć subskrypcje

Jak zdobyć subskrypcje na YouTube? Wejdź w interakcję ze swoją najbardziej lojalną widownią

Wreszcie, nie zapomnij o najważniejszej części kampanii w mediach społecznościowych – zaangażowaniu! Komunikuj się z widzami, którzy komentują lub subskrybują. Pokaż im, że Ci zależy poprzez zabieranie głosu od czasu do czasu, tak żeby stworzyć bazę lojalnych fanów.

Niektórzy z najbystrzejszych YouTuberów wprowadzają sugestie fanów i subskrybentów do swojej twórczości. Nie musisz przecież ciężko harować – jeśli twoja publiczność rzuca jakiś pomysł to, dlaczego z niego nie skorzystać?

Zaangażowanie jest jedną z najlepszych rzeczy w mediach społecznościowych – w szczególności na You Tube.

Twoi widzowie poczują się szanowani, jeśli poświęcisz czas na komentowanie swoich treści. Co lepsze, nowi widzowie szybko zdadzą sobie sprawę, że słuchasz wszystkich życzeń i czasem tworzysz nawet na ich podstawie nowe filmy.

jak zdobyć subskrypcje na youtube

Prawdziwym sekretem tego jak zdobyć subskrybentów na You Tube jest słuchanie społeczności. I nie chodzi tu tylko o twoją “działkę”, ale też o twoją docelową widownię, która może przeszukiwać YouTube lub inne strony w poszukiwaniu właśnie takich treści, jakie tworzysz.

Daj im znać, że tam jesteś przez szukanie ich i sprowadzanie na swój kanał za pomocą słów kluczowych – a potem zapewnij im wspaniałą rozrywkę.

Nauka tego jak zdobyć subskrybentów na YouTube skupia się w głównej mierze na tworzeniu wspaniałego widowiska i skupiania na nim uwagi. Bądź dumny z siebie i ze swojej pracy. 

Rozpuść wici i patrz jak przybywa Ci widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry

Przestań walczyć ze swoimi finansami. Odkryj sposób na to, by zarobić jeszcze dzisiaj.

Dołącz do tysięcy innych ludzi, którzy odmienili swoje życie dzięki możliwości zarabiania w internecie…
Ponad 15 różnych metod, z których każda została sprawdzona i każda przynosi zysk.