Najlepsza Kamera Do Nagrywania Na YT [Top 10]

kamera do nagrywania na yt

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Często na pierwszy rzut oka zauważasz, czy film, który właśnie oglądasz na YouTube jest w dobrej jakości, czy w okropnej. I uwierz, często jest to zależne tylko od tego, jaka kamera do nagrywania na yt została wykorzystana.

Odkąd tylko wynaleziono pierwszą kamerę, mnóstwo wysiłku wkłada się w rozwój technologii, która pozwoli złapać obraz w jak najlepszej jakości i pokaże bohatera lub bohaterkę filmu w doskonałym świetle! Odpowiednia kamera do nagrywania na yt to nie tylko kwestia naszego ego… to właśnie od niej zależeć może, czy użytkownicy wybiorą nasze nagrania, czy może szybko zmienią kanał na taki, który wygląda lepiej.

Użytkownicy YouTube chcą oglądać filmy w jak najlepszej jakości, czyli w HD. Jeśli jednak zastanawiasz się, jaka kamera do nagrywania na yt nada się do twoich potrzeb, musisz też wziąć pod uwagę czynniki takie jak budżet, funkcjonalność, jakość i rodzaj kamery.

W tym artykule omówimy nie tylko to, jaka kamera do nagrywania na yt jest najlepsza, ale też jaka będzie najlepsza pod twoją tematykę.

Najlepsza Kamera do Nagrywania na YT – w Zależności od Tematyki

Nie wszystkie kamery będą doskonale nadawać się do twoich celów i wydanie małej fortuny na sprzęt i wszelkie dodatki do niego po to, by zarobić na YouTube kilka groszy może być mało rozsądną decyzją! Pierwszym krokiem powinno być zorientowanie się na rynku kamer, sprawdzenie co potrafią jedne, czego nie potrafią inne, bez uwzględniania ich dodatkowych funkcji i jakości nagrywania.

Niektóre kamery stworzone zostały w konkretnych celach, a więc zakup jakiejś tylko ze względu na cenę może się odbić czkawką. Najlepsza kamera do nagrywania na yt to taka, która wpasuje się w twoje wymagania dotyczące produkcji video. Najlepiej, jeśli to film, który sam napisałeś, zaplanowałeś i wyreżyserowałeś. (Jeśli szukasz dalszych porad odnośnie tworzenia filmów na YouTube pod generowanie kliknięć i lajków, to sprawdź nasz artykuł na ten temat).

kamera dla youtubera

Zacznijmy od podstaw, czyli zastanówmy się, jaka kamera do nagrywania filmików na youtube będzie najlepsza w zależności od typu i która najbardziej ci się przyda.

Kamery DSLR

Kamery DSLR

Według strony internetowej Hitechglitz, tego typu kamera do nagrywania na yt jest najlepsza pod względem wszechstronności. DSLR jest skrótem od Digital Single-Lens Reflex, więc jest to tzw. lustrzanka jednoobiektywowa i uznaje się ją w branży za standard w kręceniu video-blogów. Wszechstronność w tym przypadku oznacza, że bardzo łatwo podmienić obiektywy, zmienić ISO, głębię ostrości, focus, światło i jakość zdjęcia.

Kamery Sportowe i Wyczynowe

Kamery Sportowe i Wyczynowe

Jeśli zależy ci na zrobieniu pięknych ujęć podczas różnego rodzaju imprez „ruchowych” (sporty, sporty ekstremalne, itp.), to kamera do nagrywania na yt, jakiej potrzebujesz, to kamera sportowa. Jeśli widziałeś na YouTube filmy kręcone z perspektywy pierwszej osoby, to były one kręcone właśnie tego typu kamerą. Często nazywa się je kamerami POV lub GoPro.

Kamery tego typu łatwo ze sobą zabrać i korzystać z nich podczas uprawiania sportów i podróżowania, a część z nich może kręcić pod wodą i wytrzymać wysokie ciśnienie. Nie myśl sobie, że z racji swojego przeznaczenia kamery tego typu kręcą tylko filmy w średniej jakości, wręcz przeciwnie! Nowoczesna sportowa kamera do nagrywania na yt może i jest malutka, ale potrafi nagrywać w jakości HD i może cię bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Kamery Bezlusterkowe

Kamery Bezlusterkowe

Te wcale nie najtańsze kamery są względnie nowe na rynku, jednak ich lekkość i wszechstronność przemawia na ich korzyść. Zdawać by się mogło, że wszechstronność tych kamer (jak np. łatwość zmiany soczewek) i wysoka jakość będą iść w parze z większymi gabarytami. Jednak kamera bezlusterkowa szybko zyskuje na popularności jako doskonała kamera do nagrywania na YouTube. I wcale nie jest wielka!

Kamery Point-and-Shoot

Kamery Point-and-Shoot

Kamery typu point-and-shoot, potocznie nazywane kompaktami, są dobrą opcją dla tych szukających kompromisu między wysoką jakością, wszechstronnością i lekkością sprzętu, który trzeba często przenosić. Zaprojektowano je nie tylko z myślą o szybkim i prostym kręceniu materiału, ale też o komforcie filmującego, który większość tego typu kamer może nosić praktycznie w kieszeni. 

Kompaktowa kamera do nagrywania na yt posiada wiele ciekawych rozwiązań i daje użytkownikowi spore pole manewru.

Kamera Cyfrowa

Kamera Cyfrowa

Dzisiejsze kamery cyfrowe są bardzo lekkie, łatwe w transporcie i doskonałe do kręcenia… ale cyfrowa kamera do nagrywania na yt to raczej rzadkość, ze względu na znikomą ilość opcji. Jednak konkurencyjna cena, zoom optyczny i rozmiar czynią z niej łakomy kąsek.

Smartfony i Mini-kamery

Smartfony i Mini-kamery

Ostatnia z opcji trochę różni się od poprzednich i większość z nas już ją posiada, więc nie musimy inwestować – chodzi o kamery będące na wyposażeniu naszego telefonu. Może są trochę „efekciarskie” i niekoniecznie będą najlepszą opcją dla kogoś, komu potrzebna jest dobra kamera do nagrywania na yt, ale z drugiej strony jest to wszechstronne urządzenie, które przecież i tak jest nam potrzebne!

Teraz, gdy już wiesz czego szukać, warto zawęzić listę do tych propozycji, które są najczęściej polecane przez vloggerów i fotografów. Zobacz więc naszą listę top 10 i przekonaj się, jaka kamera do nagrywania na yt będzie najlepsza:

Najlepsza Kamera Do Nagrywania Na YT [Top 10]

RIbbon

10. iPhone Smartphone 6

iPhone Smartphone 6
Cena: 600-1000zł

Wiele osób uważa, że najlepsza kamera do nagrywania na yt znajduje się na wyposażeniu ich zaufanego iPhona, gdyż pod względem technicznym i użytkowym jest on niezaprzeczalnie wysoką półką. Nawet starsze modele, jak iPhone6, potrafią filmować w jakości 4K i są niezwykle lekkie. Gdy chcesz coś szybko nakręcić „na żywo”, to będzie twój pierwszy wybór. Możesz natomiast napotkać spadki jakości i problemy przy słabym świetle.

Sprawdź iPhone 6 tutaj

RIbbon

9. Sony A7r2

Sony A7r2
Cena: 8000 zł

Ciężko przebić Sony A7r2 pod względem wytrzymałości i jakości wykonywanych zdjęć. Jest to zdecydowanie czołowa kamera do nagrywania na yt. Ta wysokiej klasy kamera do nagrywania na yt może pochwalić się zaawansowanymi technologicznie parametrami, takimi jak 500 000 cykli migawki (lub trwałość cyklu 500 000 zdjęć), łączność Wi-Fi, łączność ze smartfonami, rozdzielczość 4K do 25 600 ISO (odnosząca się do czułości filmu opartego na emulsji) oraz wykrywanie fazy płaszczyzny ogniskowej do 399 w celu uzyskania doskonałej ostrości

Cena jest z pewnością wysoka i wynosi około 8000 zł, ale według wielu miłośników fotografii model ten przewyższa nawet najlepszy model firmy Canon – 42,5 megapiksela – i robi bardzo wyraźne zdjęcia.

Możesz go sprawdzić tutaj

RIbbon

8. Canon 70D

Canon 70D
Cena: 3800zł

Canon 70D to jeden z najpopularniejszych wyborów doświadczonych fotografów, gdy zapyta się ich o to, jaka jest najlepsza kamera do nagrywania na yt, do tego posiada kilka unikalnych funkcji. Niektóre z jej najlepszych obejmują: Ciągła automatyczna regulacja ostrości, która zapewnia przejrzystość materiału filmowego, odwracany ekran LCD (ciekłokrystaliczny) oraz ISO od 100 do 12800, z możliwością rozszerzenia nawet do 25 600

Niektórzy z jej fanów porównują kamerę Canon 70D do kamery kompaktowej ze względu na ilość jej przydatnych funkcji, które nie odbierają niczego z jakości. Jest również również znacznie tańsza niż inne modele, które znajdziemy w pierwszej dziesiątce.

Możesz go znaleźć tutaj

RIbbon

7. Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4k
Cena: 6000zł

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K to podręczna kamera do nagrywania na yt, jakiej być może szukasz! Ta kamera o rozdzielczości 4K zapewnia podwojone ISO do 25.600, a także obrazy HDR (High-dynamic-range), 120 klatek na sekundę ProRes, pełnowymiarowe wyjście HDMI i wiele innych funkcji. Umożliwia również monitorowanie nagrywania i edycję starych materiałów filmowych za pomocą 3,5-calowego ekranu LCD. 

Wbudowany rejestrator kart SD i otwarty format pliku są również doskonałe dla potrzeb postprodukcji. Należy pamiętać, że aparat pozwala na użycie specjalnych obiektywów Micro Four Thirds, które są sprzedawane oddzielnie, od 300zł do ponad 900zł.

Micro Four Thirds to projekt Panasonic i Olympus dla lustrzanki cyfrowej (Digital Single Lens Reflex Camera) i lustrzanego aparatu fotograficznego. Różnica polega na tym, że rozmiar sensora i obiektywu jest znacznie mniejszy niż w przypadku tradycyjnego modelu DSLR. Niektóre firmy, takie jak Kodak, Blackmagic i Xiaomi produkują korpusy aparatów, ale obiektywy MFT są produkowane oddzielnie przez inne firmy, jak Sigma, Tamron i DJI, między innymi. Główną zaletą jest wyeliminowanie lustrzanego pudełka, co oznacza redukcję rozmiaru, a także wyższą jakość obrazu przy lepszej przenośności.

Możecie ją sprawdzić tutaj

RIbbon

6. DJI Osmo

DJ Osmo
Cena: 2000zł

„W pełni stabilizowana” kamera DJI Osmo jest kamerą do zadań specjalnych, redukującą drgania do minimum, nawet w ruchu. Aparat pozwala również rejestrować upływ czasu, robi zdjęcia z długimi czasami naświetlania, zdjęcia z prędkością 4K przy 25P (klatek na sekundę) oraz posiada zdalne sterowanie. Najlepszą cechą jest jednak zaawansowana stabilizacja dzięki 3-osiowemu systemowi wewnątrz aparatu, a także niezwykle mały rozmiar. Za niecałe 2000zł nie nadszarpnie naszego budżetu tak, jak pozostałe.

Możecie ją sprawdzić tutaj

RIbbon

5. Panasonic Lumix GH4

Panasonic Lumix GH4
Cena: 5800zł

Panasonic Lumix GH4 jest profesjonalnym aparatem bezlusterkowym z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak redukcja moiré (gdy pojawiają się dziwne wzory i pasy), trybem filmowym 4K 24P, szybka automatyczna regulacja ostrości obszaru, wysokowydajna migawka i 8,8 MP (miliony pikseli) rejestrowanych podczas kręcenia wideo, co ułatwia zarządzanie fotografią hybrydową. Funkcje zdjęć seryjnych i automatycznego ustawiania ostrości również otrzymują świetne recenzje, przez co jest to doskonała kamera do nagrywania filmów na YouTube.

Znajdziesz ją tutaj 

RIbbon

4. YI Action Camera

Yi Action Camera
Cena: 700zł

Jedna z najtańszych opcji – Xiaomi YI Action Camera, to doskonała kamera dla youtubera, gdyż oferuje 4K 30fps (klatek na sekundę), co jest bardzo wysoką rozdzielczością, jak na taki drobny sprzęt. Oferuje również intuicyjny ekran dotykowy LCD o wysokiej rozdzielczości do podglądu wideo i funkcje poleceń głosowych, dzięki czemu bardzo łatwo jest szybko wykonać zdjęcie. Soczewka Gorilla Glass daje jej dużo odporności na zarysowania. 

Natychmiastowe udostępnianie nie stanowi problemu dzięki Wi-Fi i wysokiej prędkości połączenia, jak również zdalnego sterowania. Niskie oświetlenie nie stanowi problemu dzięki 12 MP i elastycznym ustawieniom ISO. Jeśli masz okrojony budżet, a potrzebna ci solidna kamera do nagrywania na yt i rozglądasz się za elastyczną opcją, jest to rozsądny zakup.

Znajdziesz ją tutaj

RIbbon

3. GoPro Hero 5

GoPro Hero 5
Cena: 1400zł

GoPro Hero 5 to kamera akcji, która pomimo bycia szybką i łatwą do przenoszenia i tak potrafi robić wspaniałe wideo 4K przy użyciu 12-megapikselowej kamery. Może nagrywać filmy i zdjęcia wysokiej jakości. Posiada takie funkcje jak stabilizacja obrazu i może łączyć się z chmurą (dane online) w celu łatwego i szybkiego przechowywania. 

Możesz nawet edytować materiał filmowy na telefonie bez konieczności wracania do studia. Wydawanie jej poleceń „bez użycia rąk” również czynią GoPro wygodnym wyborem dla każdego, komu potrzebna jest kamera do nagrywania na yt. Szczególnie, jeśli próbujesz uchwycić materiał filmowy w ograniczonym czasie. Aparat jest również wodoodporny do 10 metrów głębokości.

Możesz ją znaleźć tutaj

RIbbon

2. Nikon D850

Nikon D850
Cena: 12-13k zł

Nikon D850 został nazwany, nie bez powodu, „lustrzanką kompletną” i zdobył wiele wyróżnień w 2017 roku. Jego doskonałe recenzje biorą się z wielu zalet aparatu, takich jak zdolność do wykonywania złożonych i wszechstronnych zdjęć wszystkiego, od pejzaży, przez portrety, timelapsy, zdjęcia sportowe, a nawet „fotografię uliczną„. 

Mimo, że uzyskał wątpliwe recenzje dotyczące łączności Wi-Fi, nadrobił je dzięki wysokim parametrom technicznym, takim jak 45,7 megapikseli rozdzielczości, nagrywanie w rozdzielczości 4K ultra HD i ciągłe fotografowanie z prędkością do 9 psf (Progressive Segmented Frames). Oczywiście przy cenie ponad 12000 złotych, jest to znacząca inwestycja, nawet jeśli jest to najlepsza jakościowo kamera do nagrywania na yt.

(Dla niektórych YouTuberów 12 tysięcy to tyle co nic. Sam zobacz ile zarabiają największe gwiazdy na YouTube!)

Możesz go znaleźć tutaj.

RIbbon

1. EOS M5

EOS M5
Cena: 2900zł

Bezlusterkowy aparat fotograficzny EOS M5 oferuje doskonałą jakość zdjęć i wideo. Aparat EOS ma reputację aparatu o wysokiej rozdzielczości w zestawieniu z lekką konstrukcją. Rozpatrując kamery do nagrywania na yt, postanowiliśmy umieścić ten aparat na miejscu pierwszym ze względu na wiele doskonałych cech. Najlepsze z nich to szybki autofokus, 242 mp dual pixel CMOS oferujący ostre obrazy nawet przy słabym oświetleniu, elektroniczny wizjer i monitor LCD, funkcja zdjęć seryjnych oraz 5-osiowa stabilizacja

EOS M5 jest uważany za „zaawansowany” aparat dla profesjonalnych użytkowników YouTuba, którzy oczekują kinowej jakości, natomiast kosztuje znacznie mniej niż „kompletny” Nikon D850. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę na YouTube, możesz zwyczajnie nie mieć bądź nie chcieć przeznaczyć całego budżetu na aparat fotograficzny za 12000 złotych!

Sprawdź to klikając tutaj

zarabianie przez internet

kamera do nagrywania na youtube

Jak widać, najlepsza kamera do nagrywania na yt tak naprawdę zależy od tego, jaki masz budżet i od tego, co jest dla ciebie ważniejsze. Może nagrywanie wartkiej akcji, a może doskonała rozdzielczość? Każda kamera posiada również specjalne funkcje, które warto rozpatrzyć. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru i zdecydujesz, jaka kamera do nagrywania na yt najbardziej ci pasuje, sprawdź niektóre z materiałów filmowych zamieszczonych na YouTube i sam zdecyduj, które filmy i zdjęcia wyglądają najlepiej dla Twoich celów. 

Dobrej jakości sprzęt do nagrywania filmów na youtube sprawi, że twoje produkcje będą wyglądać jeszcze lepiej i nadadzą Twojemu kanałowi YouTube profesjonalny wygląd, który przyciągnie wielu zainteresowanych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top