Wyświetlenia na YouTube – 10 “sekretnych” sposobów

how to get more views on youtube

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Wiecie, że nawet największa na świecie gwiazda Youtube, Daniel Middleton, zaczynał mając 0 followersów i wyświetleń? Teraz ma ponad 19 milionów subskrybentów i jest jednym z najpotężniejszych influencerów na Youtube. Tak jest, każdy zaczyna od zera! Możesz mieć kłopot nawet ze znalezieniem pierwszych 10 subskrybentów, czy uzyskaniem 10 wyświetleń.

Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić, żeby w dzisiejszych czasach przebić się do głównego nurtu? Nie myśl za wiele, bo pierwsze kroki są łatwe: musisz nauczyć się jak zdobywać wyświetlenia na YouTube.

W tym artykule znajdziesz skondensowaną listę opracowaną specjalnie w celu wyjaśnienia, jak szybko zdobywać wyświetlenia na YouTube. Możesz na jej podstawie stworzyć swój własny plan działania.

10 Sposobów Na To, Jak Nabijać Wyświetlenia Na YouTube

Namierz swoją “idealną widownię”

Namierz swoją “idealną widownię” dzięki odpowiedniemu opisowi kanału i tytułom.

Namierz swoją “idealną widownię” dzięki odpowiedniemu opisowi kanału i tytułom

Pewnie już zauważyłeś, że najszybszym sposobem do tego, by wyświetlenia na YouTube twojego kanału systematycznie rosły, jest pisanie dłuższych paragrafów wypełnionych interesującą treścią. Jednak ważniejszym pytaniem jest: “jakich słów kluczowych szuka nasza widownia?”

Dlatego właśnie wielu Youtuberów tworzy coś, co nazywamy “profilem idealnego nabywcy”, a znaczy to mniej więcej tyle, że próbujemy wstrzelić się w naszą grupę docelową biorąc pod uwagę jej wiek, miejsce zamieszkania, płeć, zainteresowania i wiele innych czynników. Wiedza na temat twojego odbiorcy i zrozumienie, czego on oczekuje, pomoże ci szybko zdobyć wyświetlenia na YouTube.

Pewnie sporo się zastanawiałeś nad treścią, jaką zamierzasz udostępniać, ale czy zastanawiałeś się również nad opisami do swoich filmów i tytułami do nich? Musisz wejść do głowy swojego idealnego odbiorcy i zastanowić się, co takiego wpisałby on w pasku wyszukiwania YouTube lub Google.

Najlepszym sposobem na upewnienie się, że wyświetlenia na YouTube będą stale przybywać, jest nie tylko domyślanie się, czego będą szukać odbiorcy, ale też użycie narzędzi pomagających doprecyzować charakter naszych słów kluczowych. O ile Google Adwords jest najpopularniejszym tego typu narzędziem, o tyle jest dosyć skomplikowane i początkujący mogą zacząć od czegoś łatwiejszego, jak KeywordTool.io

Pamiętaj, że piszesz nie tylko pod algorytm wyszukiwarki, ale chcesz też zachęcić odwiedzających YouTube przy pomocy ciekawych nagłówków i opisów, które streszczą im to, co zobaczą na filmie.

Pierwszym co musisz zrobić, by twoje wyświetlenia na YouTube zaczęły rosnąć, to zmotywować widza, by kliknął na twoje wideo. Zachęcą go do tego ciekawy tytuł i wpadający w oko obrazek wyróżniający. Umieszczając w swoim tekście słowa kluczowe, pamiętaj, że piszesz dla ludzi, a nie algorytmów Google i YouTube. 

Wyobraź sobie nagłówek, jak coś, co mógłbyś znaleźć w TV czy gazecie. Niech będzie trochę bardziej “sensacyjny” niż w rzeczywistości. Przecież wszyscy to robią!

Sporządź listę dialogową swoich filmów na YouTube

Sporządź listę dialogową swoich filmów na YouTube

Sporządź listę dialogową swoich filmów na YouTube

Mogłeś tego nie wiedzieć, ale YouTube daje możliwość sporządzenia “transkrypcji” do każdego filmu, dla tych, którzy mają kłopoty ze słuchem, czy po prostu lubią poczytać. Jest to jedna z ulubionych opcji widowni międzynarodowych, gdyż często mogą uzyskać łatwy przekład transkrypcji na swój język ojczysty dzięki Google Translate.

Jedyne co trzeba zrobić, aby włączyć napisy, to kliknąć na przycisk “więcej opcji” (trzy poziome kropki zaraz pod filmem) i wybrać opcję “otwórz listę dialogową”. Czy zastanawiasz się nad doborem słów i szykiem zdań, gdy tworzysz materiał mający sprawić, że wyświetlenia na YouTube podskoczą? Wyświetlenia na YouTube rosną bardzo szybko, jeśli język, którego używasz jest jasny i prosty. W wielu przypadkach YouTube sam sporządzi listę dialogową twojego filmu. Musisz więc zwrócić uwagę na dykcję, żeby program wyłapał twoje słowa.

Możesz też zamieścić własny przekład, klikając na “edycję”, znajdując sekcję Napisy i wybierając “dodaj nowe napisy”, a następnie dodając swój folder, który powinien być zwykłym dokumentem tekstowym.

Jak zdobyć wyświetlenia na YouTube

Jak zdobyć wyświetlenia na YouTube: nie tylko dostarczaj rozrywkę, ale też edukuj

Jak zdobyć wyświetlenia na YouTube

Ta rada jest często ignorowana, szczególnie przez osoby, które produkują mnóstwo rozrywkowych materiałów. Rozrywka jest super, ale najlepiej działa wtedy, gdy już poinformujesz swoich odbiorców o jakimś istotnym problemie, który do nich przemówi. Jeśli zastanawiałeś się, jak mieć dużo wyświetleń na yt, oto jedna z odpowiedzi!

Omawianie tematu, który jest bliski twoim odbiorcom to jedna z najbardziej efektywnych metod na przyciągnięcie nowych. Przecież nie będą szukać ciebie, gdy jeszcze cię nie znają. Będą natomiast szukać tematów im bliskich, a na pewno macie wiele wspólnych. Zacznij więc ich edukować, dostarcz im cennej wiedzy i pokaż, że znasz się na rzeczy, a szybko pojawią się u ciebie nowe wyświetlenia na YouTube.

Odezwij się do innych YouTuberów

Odezwij się do innych YouTuberów

Odezwij się do innych YouTuberów

Jeśli twój kanał wydaje ci się zionąć pustką i wiać nudą, to najwyższy czas odezwać się do społeczności. Jednym z najnowszych i szybko nabierających popularności trendów jest nagrywanie filmików z gościnnym udziałem innych twórców. Dzięki temu twoje nagrania trafiają do szerszej widowni, a twoja widownia poznaje gościa. Współpraca tego rodzaju zawsze sprawi, że twoje wyświetlenia na YouTube wzrosną.

Oczywiście najlepiej byłoby odezwać się do najpopularniejszych influencerów w biznesie i największych gwiazd YouTube, ale tacy pomogą ci raczej dopiero wtedy, kiedy już sam zdobędziesz znaczną popularność i uzyskasz dużą liczbę subskrybentów i wyświetleń.

Dlatego właśnie na początku swojej kariery celować powinieneś we współpracę z graczami na zbliżonym poziomie, czyli takimi twórcami, którzy mają podobną do ciebie liczbę fanów, a ich wyświetlenia na YouTube są porównywalne do twoich. Razem możecie sobie bardzo pomóc.

Oczywiście możesz próbować wciągnąć do współpracy osoby znacznie bardziej popularne, na przykład dodając przychylne komentarze pod ich filmami i wdając się w rozmowy z ich fanami. Zbuduj sobie markę, rozpoznawalność. Szukaj nie tylko potencjalnych subskrybentów, ale przede wszystkim ludzi, którzy podzielają twoje zainteresowania. Aby twoje wyświetlenia na YouTube stopniowo rosły, powinieneś sprawdzić, jakie sposoby działają i często je stosować.

Pamiętaj o tym, że opis i wygląd twojego kanału jest równie ważny, co zamieszczane na nim treści. Sprawdź nasz powiązany artykuł mówiący o tym, jak założyć kanał na YouTube i przyciągnąć do niego widzów.

Sprawdzaj konkurencję

Sprawdzaj konkurencję i pożyczaj pomysły z popularnych filmów, które proponuje ci YouTube

Sprawdzaj konkurencję i pożyczaj pomysły z popularnych filmów, które proponuje ci YouTube

Szczególną uwagę zwróć na filmy, które pojawiają się w bocznym pasku jako “sugerowane” lub powiązane. Jest to wygodne nie tylko dla przeciętnego widza, ale także dla ciebie – wydawcy. Najlepszy sposób na to, by nasz film znalazł się w kategorii “sugerowane”, to wykorzystanie najistotniejszych elementów tych filmów, które już się tam znajdują. Sprawdź ich tytuły, opisy, dokładnie zapoznaj się z treścią i znajdź inspiracje.

Monte-video.pl radzi, aby nie przesadzać ze słowami kluczowymi i korzystać z nich tylko jeśli rzeczywiście tyczą się treści filmu. Skup się jednak też na innych słowach oraz dodaj coś kreatywnego, informacyjnego, edukacyjnego lub po prostu zabawnego do swojego filmu, a sprawisz, że się wyróżni. Tego typu zabiegi przyciągają uwagę zarówno odbiorców, jak i algorytmów i sprawiają, że twoje wyświetlenia na YouTube szybko idą w górę.

Jak zwiększyć wyświetlenia na youtube

Jak zwiększyć wyświetlenia na YouTube: umieszczaj więcej call-to-action w swoich filmach

Jak zwiększyć wyświetlenia na YouTube

YouTube udostępnia opcję dodawania do filmów Kart i Ekranów Końcowych. Są to krótkie powiadomienia, dzięki którym możemy zachęcić odbiorcę do polubienia naszego kanału, na przykład dodając pod koniec filmu wyskakujące okienko z napisem “subskrybuj!” czy “łapka w górę!”. Dzięki tej opcji możesz odsyłać do innych swoich filmów, czy nawet całych playlist (listy twoich filmów uporządkowanych w odpowiedniej kolejności). Możesz też dodać ankietę.

Jakiś czas temu YouTube wycofał opcję dodawania “Adnotacji”, a zamiast tego zaproponowano “Edytor ekranu końcowego”, przyjazny użytkownikom komórek. Więć jeśli trafisz na poradniki nadal omawiające adnotacje do filmów, to wiedz, że są one nieaktualne. Natomiast współczesne filmy używają edytora stworzonego z myślą o coraz większej liczbie osób obsługujących YouTube z komórek. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak go używać, możecie przeczytać poradnik na mirillis.com.

Naucz się podchodzić do swoich filmów

Naucz się podchodzić do swoich filmów, jak do interakcji w mediach społecznościowych. Używaj opcji “odpowiedzi wideo”, aby zdobyć więcej wyświetleń

Używaj opcji “odpowiedzi wideo”, aby zdobyć więcej wyświetleń

Być może problemem jest, że wielu twórców traktuje dodanie nowego filmu na swój kanał niemalże jak wielką kinową premierę, podczas gdy bliżej temu na przykład do pojedynczego wpisu na Facebooku. 

Jednym z ciekawszych sposobów pomagających zdobyć wyświetlenia na YouTube jest oznaczenie swoich filmów jako “odpowiedzi” na inne, bardziej popularne filmy, co pozwoli ci ściągnąć trochę ruchu na swój kanał.

Proces jest prosty:

Wystarczy kliknąć na jakiś popularny film, który tematyką pokrywa się z twoim kanałem i wybrać opcję “stwórz odpowiedź wideo.” Wyskoczy ci lista wszystkich twoich filmów i będziesz mógł zdecydować, który zamieścić jako odpowiedź.

Możesz stworzyć kreatywną odpowiedź na przykład “parodiując” jakiś popularny film, nagrywając cover piosenki, lub odpowiadając na jakiś gorący news, który jest na topie w sieci. Pamiętaj, aby opisać i nazwać swój film na wzór tych, które już zdobyły popularność, a wyświetlenia na YouTube z pewnością będą się zgadzać!

Nie próbuj tylko “zwabić” ludzi na swój kanał. Skup się na czynnikach społecznościowych, takich jak olbrzymia ilość użytkowników z różnych kultur i o przeróżnych przekonaniach. Każdy znajdzie swoją niszę.

Jeśli nadal nie możesz przyciągnąć na swój kanał szerszej publiczności, to może na jakiś czas przestań skupiać się na YouTube, a zamiast tego spróbuj szczęścia na stronach ze znacznie mniejszą konkurencją, gdzie odpowiednie słowa kluczowe zadziałają bardziej na twoją korzyść. 

Możesz tworzyć strony docelowe (ang. landing page) na swojej stronie lub napisać gościnny post blogowy, w którym wykorzystasz sprzyjające ci słowa kluczowe – jednocześnie linkując do swojego filmu na YouTube. (jeśli chcesz dowiedzieć się, jak łatwo linkować w artykułach, pomoże ci w tym Google).

Zamieszczone w ten sposób filmy są traktowane przez Google jako “link zwrotny”, co działa z korzyścią dla twojego kanału. Możesz też ściągnąć większy ruch postując linki do swoich filmów na serwisach typu Instagram, Facebook, Twitter, Tumblr, czy nawet Pinterest. Tak jest, wyświetlenia na YouTube zdobyć można wychodząc daleko poza YouTube.

Algorytmy Google i YouTube faworyzują linki z mediów społecznościowych względem linków ze skomercjalizowanych stron, więc udostępnianie ich gdzie indziej i używanie dodatkowych słów kluczowych jest strategią organiczną, która może nam naprawdę wiele pomóc.

Zorganizuj konkurs

Zorganizuj konkurs z nagrodami dla swoich widzów i używaj słów kluczowych w oparciu o nagrodę, jaką oferujesz

Zorganizuj konkurs z nagrodami

Aby zwiększyć swoje wyświetlenia na YouTube możemy wykorzystać pewną, co prawda trochę tandetną, ale niesamowicie skuteczną metodę. Polega ona na oferowaniu odbiorcom upominków, nagród, czy prezentów za wchodzenie w interakcje. Wiele nowych kanałów tak robi, aby szybko zwiększyć ruch w początkowej fazie swojej działalności. 

Takie “rozdawnictwo” promować można na wielu stronach i serwisach – zawsze przyciągnie nam to sporo ruchu.

Najlepsze rezultaty osiągniesz oferując nagrody związane w jakiś sposób z twoją branżą, gdyż dzięki temu widzowie łatwiej się z tobą utożsamią.

Wykorzystaj kilkoro swoich pierwszych widzów

Wykorzystaj kilkoro swoich pierwszych widzów jako “testerów” i bierz od nich pomysły

Wykorzystaj kilkoro swoich pierwszych widzów jako “testerów” i bierz od nich pomysły

Twoi pierwsi widzowie to nieźli szczęściarze… mogą przyczynić się do zbudowania twojego YouTubowego imperium! Zamiast zwykłej grzeczności i dziękowania im za zainteresowanie, spróbuj wejść w indywidualne interakcje z każdym. Możesz sobie na to pozwolić już na początku i szybko nauczyć się, jak zdobywać nowe wyświetlenia na YouTube.

Bezpośrednio zapytaj swoją widownię, jak można szybko nabijać wyświetlenia na YouTube. Tylko innymi słowami – zapytaj co najbardziej chcieliby zobaczyć i postaraj się im to dostarczyć! Wielu użytkowników YouTube (w szczególności ci, którzy szukają treści takich, jakie tworzysz) będzie zachwyconych, gdy zobaczą, że ich prośba została zrealizowana. Jest to też dobry sposób na określenie, jaka jest twoja wymarzona widownia i czego oczekuje.

Używaj reklam YouTube

Używaj reklam YouTube (YouTube Ads), żeby zwiększyć swój zasięg i przegonić konkurencję

Używaj reklam YouTube (YouTube Ads)

Reklamy YouTube to prawdopodobnie najszybsza droga, by zdobyć wyświetlenia na YouTube. Jest tak dlatego, że płacimy za wyświetlenia, które mogą przerodzić się w kliknięcia, jeśli uda nam się przyciągnąć uwagę odbiorców w zaledwie kilka sekund. 

Konkurencja dla najpopularniejszych słów kluczowych jest tak wielka, że czasami po prostu trzeba wykupić reklamę, aby mieć jakąkolwiek siłę przebicia. Więc jeśli zastanawiałeś się, jak kupić wyświetlenia na YouTube i zdobyć więcej subskrypcji, koniecznie powinieneś sprawdzić tę opcję.

Najlepszą funkcją jest możliwość namierzania swojej widowni, co oszczędza nam czasu i pieniędzy, które byśmy stracili celując w złą grupę docelową. Zarząd YouTube twierdzi, że uiszczanie opłaty za gwarantowane wyświetlenia zwiększa aż 23-krotnie szansę na to, że użytkownicy powrócą na nasz kanał czy nawet go zasubskrybują. Nawet w przypadkach, gdy użytkownik nie obejrzał reklamy do końca, szansa, że powróci na kanał była 10 razy większa.

Eksperymentuj i ucz się, jak zdobywać wyświetlenia na YouTube

jak nabić wyświetlenia na youtube

Jaka jest najlepsza metoda na sprawienie, by wyświetlenia na YouTube osiągnęły wysoki poziom? Bycie aktywnym i traktowanie YouTube jak kolejnego medium społecznościowego, czyli tak, jak traktujemy Facebook czy Instagram. Zacznij od chociaż jednego postu tygodniowo i myśl o większej ilości. Nie chodzi tylko o to, by tworzyć doskonały content i mieć jak najlepszą kamerę.

Wszystko opiera się na skrupulatności i myśleniu “poza pudełkiem” – tak przyciąga się odbiorców szukających unikatowego contentu. Jeśli systematycznie będziesz budować swoją grupę odbiorców, dając im to, czego oczekują i integrując się z nimi, to twoje wyświetlenia na YouTube będą stale rosły.

Zapamiętaj te 10 wskazówek i wcielaj je w życie, a po jakimś czasie wyraźnie zauważysz, że twoje wyświetlenia na YouTube idą w górę. To proste i bardzo satysfakcjonujące, a do tego jest to doskonała zabawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top