Jak zostać milionerem.... Nawet jeśli pracujesz od 9 do 17

jak zostać milionerem

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Skłamiesz jeśli powiesz, że nigdy nie zastanawiałeś się jak zostać milionerem. Każdy z nas choć raz pozazdrościł życia bogaczom i tego, że wszystko wydaje się być podawane im na srebrnej tacy.

Jednak parę sekund później dopada nas rzeczywistość. Masz pracę od 9 do 17, ten rodzaj pracy, który pozwala w miarę zarobić, ale nie jest odpowiedzią na pytanie jak zostać milionerem, nawet jeśli będziesz tak pracować do końca życia.

Teraz obalimy wszystkie mity krążące wokół zagadnienia jak zostać milionerem. Niezależnie od tego w jakim systemie pracujesz, to dopóki otrzymujesz przyzwoitą pensję, odpowiedzi na pytania “Jak zostać milionerem” albo nawet “Jak zostać miliarderem” są tak naprawdę bardzo proste. W tym artykule dokładnie przedstawimy o co tak naprawdę chodzi w zostaniu milionerem:

jak zostać milionerem

Właściwe nastawienie

jak zostac milionerem

Utrzymywanie dyscypliny w wykonywaniu określonych zadań

milionerzy w polsce

Wykształcenie zestawu nawyków, które każdego dnia przeniosą cię o krok bliżej celu

Tak jak mówi słynny w świecie pieniędzy influencer, Robert Kiyosaki: “Jedyną różnicą między człowiekiem bogatym, a człowiekiem biednym, jest to jak wykorzystują swój czas”.

My nauczymy cię jak stać się tym bogatym człowiekiem.

jak stać się milionerem

7 zasad: Jak zostać milionerem...od tych, którym się udało

Teraz, gdy już ustaliliśmy, że zostanie milionerem to nie tylko kwestia zarobków, czy twojego konta w banku, spójrzmy na kilka taktyk dotyczących tego jak zostać milionerem:

jak zostać miliarderem

1. Stwórz solidny plan finansowy

Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą odpowiedzią na to jak zostać milionerem jest spisanie planu finansowego. Posiadanie przed sobą fizycznego planu finansowego w pewien sposób zobowiązuje cię do działania bardziej niż tylko do samego mówienia. Będziesz mógł podjąć właściwe decyzje we właściwym czasie i znaleźć się o krok bliżej w realizacji swojego zadania, czyli – jak zostać milionerem.

Wiele osób, które próbowały pokonać ścieżkę do zostania milionerem doświadczyło porażki, ponieważ nie zainwestowali wystarczająco dużo czasu i wysiłku w sformułowanie dla siebie rzetelnego i realistycznego planu finansowego.

Stworzenie planu finansowego nie będzie najłatwiejszym zadaniem na świecie, ale nasze podpowiedzi ułatwią ci przygotowanie odpowiedniego dla siebie planu i pomogą w zarobieniu dodatkowych pieniędzy:

jak zostać milionerem

2. Zainwestuj w umiejętności i wiedz

Nie wahaj się poświęcić czas, pieniądze i wysiłek na naukę nowych umiejętności oraz zdobywanie nowej wiedzy, mając na uwadzę swoją ścieżkę do tego jak stać się milionerem.

Postaraj się zrozumieć porady dotyczące tego jak zostać milionerem. Pamiętaj, że wcale nie musisz być geniuszem w tym zakresie ani też żadnych innych kwestiach. Wszystko czego potrzebujesz to dobre pojęcie o różnych dziedzinach, takich jak sport, polityka, finanse, historia i geografia.

Dowiedz się ile możesz, z wszelkich dostępnych źródeł. Nigdy nie wiesz kiedy te informacje okażą się przydatne.

jak zostać milionerem

3. Zautomatyzuj swoje oszczędności

Jednym z głównych składników przepisu na to, jak zostać milionerem, jest oszczędzanie. Zapomnij o staniu się milionerem jeśli nie zaoszczędzisz żadnych pieniędzy. Wypracuj sobie nawyk oszczędzania jak najszybciej. Rób to, odkładając pieniądze na bok w ramach planu emerytalnego.

Nie zapomnij również o odłożeniu pewnej kwoty na wypadek nagłej konieczności. Podczas, gdy odkładanie pieniędzy co miesiąc może wydawać się nudne, jest naprawdę bardzo ważne.

Ale nie musisz ręcznie przelewać pieniędzy każdego miesiąca. To strata czasu i energii. Możesz to zautomatyzować! Automatyzacja pozwoli ci regularnie odkładać część dochodu wpłacając swoje oszczędności na różne konta.

Rady ekspertów dotyczące tego jak zostać milionerem mówią, że powinieneś odkładać 10% swoich zarobków na inwestycje i 5% na rachunek oszczędnościowy co miesiąc.

jak stać się milionerem

Rady ekspertów dotyczące tego jak zostać milionerem mówią, że powinieneś odkładać 10% swoich zarobków na inwestycje i 5% na rachunek oszczędnościowy co miesiąc.

jak zostać miliarderem

4. Wydawaj tyle na ile możesz sobie pozwolić

Wbrew pozorom, najbogatsi ludzie na świecie wydają pieniądze bardzo oszczędnie. Nie wydają ich na drogie domy, samochody, pióra, czy ubrania. To nie znaczy, że są skąpi, a raczej właśnie oszczędni.

Wybierają jakość ponad napompowane prestiżem marki, które kosztują wiele ponad swoją wartość. Gdy zostaniesz milionerem i będziesz coś kupować – to na pewno dlatego, że będziesz tego potrzebować.

jak zostac milionerem

5. Otaczaj się milionerami

Zrzeszanie się z milionerami i osobami, które odniosły większy sukces niż ty pomoże ci poszerzyć horyzonty i nagrodzi inną perspektywę. Jest to także świetne narzędzie do zmierzenia swojego potencjału, ponieważ milionerzy myślą w całkowicie odmienny osób od większości ludzi. Pamiętaj: Jesteś średnią 5 osób, którymi najczęściej się otaczasz.

milionerzy w polsce

6. Twórz źródła dochodu pasywnego

Większość milionerów ma więcej niż pięć źródeł stałego dochodu zasilających ich konta bankowe. Stworzenie wielu źródeł dochodu jest podstawą, która pozwoli ci zmaksymalizować ilość posiadanych środków, nawet podczas snu. Jeśli chcesz wiedzieć jak zostać milionerem:

Możesz też wybrać zarabianie online za pomocą dobrze nam znanego terminu, jak praca online.

jak zostać milionerem

7. Zwiększ swój dochód

Pamiętaj o tym, by skupić się na dochodach i zyskach, które będziesz osiągać. Nie rozsiadaj się wygodnie ciesząc się, że otrzymujesz cokolwiek. Kontynuuj poszukiwania odpowiedzi na pytanie “Jak zostać bogatym?

Od momentu w którym zaczniesz śledzić pieniądze, będziesz musiał ustabilizować swoje przychody, co pewno też pomoże ci poszerzyć horyzonty. Przecież ostatecznie, odpowiedź na pytanie jak zostać milionerem, jest głównie zależna od twoich zdolności do tworzenia dodatkowego dochodu.

Jak kultywować nastawienie milionera

milionerzy w polsce

Jak wspomnieliśmy wcześniej, niezwykle ważną rzeczą w drodze do uzyskania odpowiedzi na pytanie jak zostać milionerem, jest odpowiednie nastawienie. Podczas, gdy wielu “guru” finansowych cały czas mówi o technikach, fakty są takie, że najlepsze blogi o pieniądzach mówią o mózgu i schematach myślenia.

Znasz to stare powiedzenie, że “Życie to w 10% to, co ci się przytrafia, a 90% twoja interpretacja tych wydarzeń?” Milionerzy dobrze zdają sobie z tego sprawę i wykorzystują tę wiedzę na swoją korzyść.

Rozumiemy, że prawdopodobnie nie masz wśród przyjaciół żadnych milionerów, a nawet jeśli masz, niekoniecznie przedstawiają ci oni swoje nastawienie wystarczająco dobrze, abyś mógł na podstawie ich zachowań wyciągnąć jakiekolwiek wnioski.

Dlatego zebraliśmy kilka wskazówek, które mogą pomóc ci osiągnąć nastawienie, którym wyróżnia się znaczna część milionerów w Polsce:

jak stać się milionerem

1. Zainwestuj 80% swojego czasu w naukę

Większość ludzi pracuje, by zarabiać pieniądze, a nie by coś zmieniać. Stając się milionerem musisz kultywować wiedzę i nastawienie, mając świadomość, że każda minuta musi ci się zwrócić w ten czy inny sposób.

Na przykład każda minuta spędzona na Facebooku lub Instagramie może wydawać się być tylko jedną minutą. Ale ta jedna minuta może nigdy do ciebie nie wrócić. Zamiast zmieniać swoją przyszłość na lepsze, tak naprawdę pogarszasz ją, bo ta poświęcona minuta nigdy do ciebie nie wróci w żadnej postaci – ani w znaczeniu produktywności, zysku ani frajdy.

Jeśli zainwestujesz swój czas w coś bardziej produktywnego, sytuacja będzie całkiem inna, nawet jeśli zyskiem będzie jedynie rozrywka. Może to być czytanie dobrej książki, czy oglądanie programu w telewizji, który naprawdę lubisz. Jest to o wiele lepsza alternatywa na spędzenie wolnego czasu w porównaniu do bezmyślnego przewijania feeda na Instagramie.

jak zostać miliarderem

2. Nie pracuj dla pieniędzy, spraw że pieniądze będą pracować dla ciebie

Na początku twojej podróży i szukania odpowiedzi na pytanie: jak zostać milionerem w Polsce, na pewno będziesz pracować dla pieniędzy. Nie da się tego obejść. Przecież żeby zarabiać pieniądze trzeba mieć pieniądze.

Jednak, gdy już zaczniesz zarabiać pieniądze, nie zapomnij sprawić, by zaczęły dla ciebie pracować. Możesz to zrobić odkładając je na konto oszczędnościowe (konta bankowe nie są jedyną opcją), lub inwestując w instrumenty finansowe takie jak obligacje lub giełdy. Możesz przyjrzeć się też bardziej “alternatywnym” formom inwestowania, takim jak zarabianie z walutami cyfrowymi i tworzeniu całego nowego źródła dochodu.

jak zostac milionerem

3. Naucz się wytwarzać większą wartość, nie tylko większą przyjemność

Uczenie się to niekończący się proces. Ale jaki sens ma nauka jeśli nie możesz przełożyć tego, czego się nauczyłeś na praktykę? Wiedz, że informacje, wiedza i mądrość bardzo się od siebie różnią. Musisz więc postarać się zrozumieć występujące różnice między tymi pojęciami.

jak stać się milionerem

4. Zainwestuj 10% dochodu w opcje generujące zysk

jak zostać milionerem

Wyobraź sobie, że zacząłeś inwestować już jakiś czas temu. W tej chwili nie pytałbyś jak zostać milionerem, ale byłbyś już na drodze do tego celu. Lepiej jednak później niż nigdy. Zacznij dzisiaj i zainwestuj pieniądze w cokolwiek, co ostatecznie przyniesie ci więcej pieniędzy: nieruchomość, samochody lub w rynek akcji.

Pamiętasz jak uczyłeś się w szkole o odsetkach składanych i myślałeś, że ta wiedza nigdy ci się nie przyda? Na szczęście lub nieszczęście, odsetki składane istnieją w prawdziwym świecie. I wierz lub nie, mogą przynieść ci więcej pieniędzy niż możesz sobie wyobrazić.

jak zostać milionerem

5. Przyznaj jak bardzo polegasz na innych… i dlaczego jest to coś dobrego

Możesz chcieć zaprzeczyć, ale szczerze mówiąc, każdy z nas jest bardzo mocno zależny od innych ludzi w naszym życiu. Jednak w kontekście pytania o to, jak zostać milionerem bardzo ważne jest, by umieć otwarcie uwierzyć, przyznać i zaakceptować fakt, że ty również polegasz na innych. Zamiast patrzeć na tą zależność jak na słabość, uznaj to jako swoją mocną stronę.

Powiedz ludziom na których polegasz, że ich doceniasz. Tylko gdy okażesz wdzięczność, pokorę i szacunek wobec nich, odwdzięczą się tym samym.

jak zostać milionerem

6. Stwórz partnerstwa oparte o win-win, by osiągnąć cel x10

Zamiast cały czas konkurować z innymi, rozważ stworzenie partnerskiego układu i współpracę z tymi osobami. Gdy konkurujesz, jesteś bardziej skupiony na zwycięstwie niż na znalezieniu prawdziwych, skutecznych, wydajnych i wykonalnych rozwiązań.

Gdy współpracujecie wspólnie realizując plan prowadzący do tego jak zostać milionerem, możecie poszerzać swoje pomysły, pogłębiać procesy myślowe i wynajdywać najlepsze rozwiązania. Częściej niż nie, będziesz współpracował z osobami będącymi ekspertami w innych dziedzinach niż twoja, dzięki czemu będziecie mogli stworzyć świetny zespół!

Nie bądź samolubny wykorzystując współpracę tylko dla siebie. Zamiast tego twórzcie strategie, które pomogą osiągnąć sukces zarówno tobie, jak i innym.

milionerzy w polsce

7. Stań się bardzo dobrym marketingowcem

Jeśli przyjrzysz się temu lepiej, szybko zorientujesz się, że marketing to nic innego jak psychologia stosowana. Nawiązuj kontakty z ludźmi, przekonaj ich do siebie i pomóż im.

Wielu ludzi nigdy nie osiąga sukcesu bo unikają marketingu. Nikt nie zwróci na ciebie uwagi jeśli nie “opakujesz się” w ekscytujący sposób. Możesz mieć najbardziej wyjątkowy produkt, ale jeśli nikt o nim nie wie, świat go nie zobaczy.

jak zostać miliarderem

8. Zdefiniuj czym jest dla ciebie dobrobyt i sukces

Dobrobyt i sukces są kwestiami bardzo subiektywnymi. To co dobrobyt i sukces oznacza dla ciebie, może być całkiem odmienną kwestią dla innych. Co więcej, dobrobyt i sukces nie oznaczają pieniędzy.

Nie opieraj swoich limitów dobrobytu i sukcesu na podstawie tego, jak robią to inni. Obmyśl swoją własną strategię, przeanalizuj ją i ustal własna definicję dobrobytu oraz sukcesu – taką która będzie dla ciebie najbardziej satysfakcjonująca. Czy chodzi o to, ile masz wolności? Gdzie mieszkasz? Co robisz każdego dnia?

Jak bardzo byśmy nie chcieli, aby nasza sytuacja się odwróciła i żebyśmy natychmiast stali się milionerami, niestety nie jest to możliwe. Większość ludzi chce po prostu zarabiać tony pieniędzy. Nikt nie chce na to zapracować. Nikt nie chce stać się lepszą wersją siebie i dopiero wtedy sprawić, że sytuacja się odwróci.

jak zostac milionerem

Masz pełną kontrolę nad osobą, która może to wszystko zrobić. Ale nie możesz liczyć na zmianę. Musisz na nią zapracować. Musisz być tą osobą, która przyciąga sukces, dobrobyt, pieniądze, uznanie i szacunek. Nie możesz stać się tą osobą w jedna noc.

I to tyle. Przetrawienie takiej ilości informacji na raz może wydawać się trudne i przytłaczające. Ale spokojnie, rób to kawałek po kawałku. Odpowiedź na pytanie jak zostać milionerem nie jest taka trudna, nawet jeśli pracujesz od 9 do 17, da się to zrobić. Wszystko czego potrzebujesz, to właściwe nastawienie, stały dochód i właściwe decyzje we właściwym momencie.

Nie czekaj, zacznij już dzisiaj i podążaj ścieżką prowadzącą cię do odpowiedzi na pytanie, które wszyscy wpisują w Google: “Jak zostać milionerem”. Nie możemy się doczekać aż zobaczymy cię jako kolejnego milionera. Gdy już to osiągniesz, świat będzie spoglądał na ciebie jako tego, któremu udało się spełnić sen wielu ludzi.

Ponadto, będziesz miał mnóstwo wiedzy do podzielenia się z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top