Jesteś bardziej produktywny, gdy pracujesz w domu

Jesteś bardziej produktywny, gdy pracujesz w domu

Korzyści z pracy w domu jest wiele – wygoda, komfort, potencjał do bycia własnym szefem są największymi z nich. Badanie przeprowadzone w 2014 roku przez ConnectSolutions wskazało, że może istnieć jeszcze jedna duża korzyść z pracy w domu – zwiększona produktywność. Ankieta wykazała, że 70% z prawie 40% osób pracujących z domu przynajmniej raz w miesiącu było bardziej produktywnych w wyniku pracy w środowisku domowym. Większa produktywność oznacza, że więcej zarabiasz. A im więcej pieniędzy w twoim portfelu, tym większa szansa na zdobycie bogactwa

Analiza badania

Wyniki badania ConnectSolutions są przekonujące, ale trzeba je też trochę potraktować z przymrużeniem oka. Firma, która finansowała badania, jest dostawcą rozwiązań w chmurze dla pracowników, co oznacza, że ma ona interes w sprzedaży idei zatrudniania i pracy w domu.

Poza tym ankieta, która została przeprowadzona w ramach płatnych ankiet pytała również respondentów, aby ocenili swoją własną produktywność. Nie pytała natomiast ich pracodawców, czy ich zdalni pracownicy są teraz faktycznie bardziej produktywni oraz nie wymagała od respondentów użycia jakiegokolwiek kryterium do zmierzenia ich wydajności. Zamiast tego ankieta pytała, czy czują, że są bardziej produktywni, tak więc odpowiedzi były mocno subiektywne. 

Zawsze możliwy jest taki scenariusz, że respondenci chcą pokazać swoją pracę w domu w jak najlepszym świetle, tak, aby mogli w ten sposób wciąż pracować i korzystać z innych korzyści, jakie dana praca za sobą niesie.

Oczywiście jest też możliwe, że ludzie są naprawdę bardziej produktywni, kiedy pracują w domu.  Może to być spowodowane tym, że są bardziej zrelaksowani, nic ich nie rozprasza, nie ma współpracowników lub pracują mocniej, aby utrzymać sobie możliwość pracy z domu.

Kto pracuje z domu?

Ludzie z wielu różnych środowisk i z różną przeszłością pracują w domu. Jeśli rozważasz rozpoczęcie działania w Internecie w jakiejkolwiek dziedzinie, zastanów się nad tym, jak bardzo pasujesz do profili innych ludzi, którzy już to robią. Poniżej znajdziesz niektóre grupy ludzi, które często zajmują się pracą z domu:

Starsi dorośl

Cenzus przeprowadzony w USA wykazał, że ponad połowa ludzi pracujących z domu przynajmniej jeden dzień w tygodniu była pomiędzy 35 a 54 rokiem życia. Około 60% z tych, którzy pracują z domu na pełny etat, jest powyżej 45 roku życia, a około 68% z nich jest po ślubie. Ogólnie rzecz biorąc jest mniej prawdopodobne, aby młodsi pracownicy bez ślubu czuli satysfakcję z pracy w domu, ponieważ będzie im brakowało społecznych aspektów bycia między ludźmi w miejscu pracy. 

Z kolei dla ludzi po ślubie, z rodzinami, praca w domu oferuje dużo większą elastyczność w realizacji zobowiązań rodzinnych i opieki nad dziećmi, co przyciąga tych ludzi do takiej pracy.

Pracownicy mało zarabiający na godzinę

Badania wykazały, że ludzie pracujący z domu z reguły żyją w gospodarstwach domowych, gdzie wspólny dochód jest wysoki, ale oni sami mają niskie roczne zarobki. Około 50% osób pracujących z domu na pełny etat zarabia mniej niż $25,000 rocznie, ale te same osoby wykazują dochód na całe gospodarstwo domowe powyżej $75,000 na rok. Prawdopodobnym wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy jest fakt, że mając źródło sporego dochodu od innego lub więcej członków rodziny, pracujący z domu podchodzą do swoich obowiązków z mniejszą powagą i zacięciem oraz pracują mniejszą ilość godzin. 

Powodem może też być traktowanie pracy w domu jako swego rodzaju biznesu z boku, metody dorobienia sobie dodatkowych pieniędzy i parają się tym najczęściej matki oraz ojcowie zostający w domu z dziećmi.

Menedżerowie, sprzedawcy i pracownicy obsługi klienta

Są pewne grupy zawodowe, których przedstawiciele częściej zaczynają pracę w domu. Na przykład praca jako przedstawiciel biura obsługi klienta może być wykonywana w cichym otoczeniu z niczym więcej jak tylko z komputerem, słuchawkami oraz odpowiednim oprogramowaniem.

Mnóstwo wirtualnych asystentów również zarabia z domu w ten sposób, jako że nie jest do tego potrzebne specjalne biuro.

Praca sprzedawcy często może być wykonywana również z domowego biura, Jeśli bardziej interesuje Cię to jak przenieść swoją obecną pracę z biura do domu, możesz zapoznać się z poradnikiem na temat “Jak przekonać własnego szefa, aby pozwolił Tobie pracować w domu.”, gdy  jako część zadania nie jest potrzebna podróż. Menedżerowie nadzorujący zespoły rozproszone na dużym obszarze geograficznym również mogą pracować z domu i komunikować się ze swoimi podwładnymi za pomocą telefonu, czatów oraz internetowych wideokonferencji.

Inną grupą ludzi, którzy nie muszą pracować w biurze są ci, którzy znaleźli pracę online, lub szukali zleceń dla freelancerów. Potrafią oni zapewnić wysoką jakość swojej pracy is stanowią dowód na to, że praca zdalna to naprawdę mądry model pracy.

Jesteś zainteresowany pracą w domu?

Jesteś bardziej produktywny, gdy pracujesz w domuMoże być ciężko rozpocząć pracę w domu, nie znając możliwości dostępnych na rynku. Nie musisz być koniecznie zatrudniony, aby zacząć pracę w domu, jako że istnieje wiele metod zarabiania pieniędzy z domu, które mogą przynieść Tobie upragniony dodatkowy dochód. Jeśli naprawdę zdecydujesz się podjąć pracy z domu, powinieneś zapoznać się z naszymi pomocnymi poradnikami o tym, jak być bardziej wydajnym pracując w domu.

Możesz je znaleźć tutaj:

Jeśli bardziej interesuje Cię to jak przenieść swoją obecną pracę z biura do domu, możesz zapoznać się z poradnikiem na temat “Jak przekonać własnego szefa, aby pozwolił Tobie pracować w domu.”

Przewiń do góry