Jak Handlować Kryptowalutami (Nawet Jeśli Jesteś Początkujący)

jak handlować kryptowalutami

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Od wartości liczonej w groszach do gwałtownego jej wzrostu do poziomu 20 000$ za jednego bitcoina – tak zmieniają się kryptowaluty, a nauka jak handlować kryptowalutami stanowi sposób na wykorzystanie tych zmian.

Czym są kryptowaluty i dlaczego ludzie nimi handlują? Jak możesz zwiększyć swoje dochody używając kryptowalut? A także – czy trudno nauczyć się jak handlować kryptowalutami? Z tego artykułu dowiesz się dokładnie tego, co musisz wiedzieć.

Jak handlować kryptowalutami - podsumowanie

Oto krótkie omówienie kroków dotyczących tego, jak handlować kryptowalutami:

jak handlować kryptowalutami

Zanim zaczniesz zapoznaj się ze wszystkimi kryptowalutami, którymi jesteś zainteresowany i którymi chciałbyś handlować: Wiedza to potęga

handel kryptowalutami

Załóż portfele dla wszystkich kryptowalut, jakimi chcesz handlować. Każda kryptowaluta wymaga osobnego, unikalnego portfela

jak handlować kryptowalutami

Zarejestruj się i przejdź proces weryfikacji na platformach, które chcesz wykorzystać do handlowania

handel kryptowalutami

Określ strategię handlowania, której będziesz używać, długoterminową, krótkoterminową albo mieszaną

handel kryptowalutami

Wybierz popularne kryptowaluty, by zaczynać od mniejszego ryzyka

Wielu ludzi korzysta z gwałtownego wzrostu wartości kryptowalut, pokusa wskoczenia w ten trend bez nauczenia się jak handlować kryptowalutami wielu kosztowała jednak przegapienie możliwości strategicznego rozbudowywania swoich inwestycji.

Omówimy te elementy i pokażemy najskuteczniejsze sposoby na to jak handlować kryptowalutami. Jeśli jesteś całkowicie nowy w świecie krypto, możesz czuć się nieco zagubiony i zastanawiać się… czym tak naprawdę jest kryptowaluta?

Krótkie przypomnienie: Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to termin określający walutę cyfrową, niezwiązaną z żadną tradycyjną walutą, ani żadną jednostką centralną. Oznacza to, że kryptowaluta nie jest własnością banku, rezerwy federalnej ani rządu, a więc jest niezależna od dolara, euro, a nawet złota i srebra.

By uniknąć oszustw i zapewnić bezpieczeństwo zarabiania pieniędzy z bitcoinami, transakcje przeprowadzane z kryptowalutami są zapisywane cyfrowo w nie do końca określonej i owianej tajemnicą strukturze, powszechnie znanej jako blockchain, która stanowi podstawę sukcesu kryptowalut. Jest to coś w rodzaju cyfrowego odpowiednika papierowego śladu transakcji lub rachunków. To podstawa wszystkich transakcji i tego, jak handlować kryptowalutami.

Transakcje przechodzą przez rygorystyczny proces zatwierdzania, by zapewnić, że tylko prawdziwe transakcje są trwale dodawane do blockchaina, pozwalając tym samym różnym osobom zarabiać przez internet wymieniając, inwestując, kopiąc lub kupując waluty.

Mając to w pamięci – jak nauczyć się handlować kryptowalutami?

handel kryptowalutami

Handel kryptowalutami i droga do mistrzostwa

Zanim skoczysz na główkę w to jak handlować kryptowalutami, musisz poczytać wpierw nieco o samym rynku: bitcoin, ethereum i litecoin to 3 z wielu różnych typów kryptowalut, którymi można handlować na platformach handlowych. Zanim zaczniesz przygotowywać się do inwestowania pieniędzy i zakupu kryptowaluty, musisz czytać, czytać, czytać i dowiedzieć się wszystkiego, co tylko się da na ten temat!

Tak jak w przypadku każdej innej inwestycji giełdowej, handel kryptowalutami nie jest wolny od ryzyka. Tak naprawdę jest pełen ryzyka, ale może też być ogromnie korzystny. Na przykład bracia Winklevoss zostali pierwszymi miliarderami dzięki inwestowaniu w bitcoin. I nie są jedynymi, którzy handlowali kryptowalutami i znaleźli się na szczycie! Jednak zawsze należy rozważyć wady i zalety tego, jak handlować kryptowalutami i robić to mając oczy szeroko otwarte!

Po zdobyciu niezbędnych informacji, całkiem łatwo jest rozpocząć handel kryptowalutami. Oto czego potrzebujesz:

praca przez internet

Portfel kryptowalut (lub 2)

Tak samo jak twój wymyślny lub zużyty portfel w którym trzymasz gotówkę, portfel kryptowalutowy przechowuje prywatne klucze, które pozwalają ci na kupowanie, sprzedawanie i wymianę kryptowalut. Pomaga to bezpiecznie przechowywać twoje kryptowaluty. Prywatny klucz jest porównywalny do papierowego rachunku z indywidualnym numerem seryjnym. Gdy kupujesz lub sprzedajesz z tym rachunkiem lub kluczem prywatnym, oddajesz (lub zyskujesz) prawo do wydawania tej kryptowaluty.

Tak więc, tak samo jak zwykły portfel, portfel kryptowalutowy powie ci ile każdej waluty posiadasz i pozwoli ci na otrzymywanie lub przechowywanie nowych kryptowalut oraz płacenie innym osobom. Tak jak w przypadku zwykłego portfela, powinieneś dbać o to, by twój portfel kryptowalutowy ZAWSZE był bezpieczny.

praca online

Platforma handlu kryptowalutami (lub 2 lub 3 lub więcej)

Zależnie od tego jakimi kryptowalutami chcesz handlować, zazwyczaj będziesz korzystać z więcej niż jednej platformy handlowej. Częściowo po to, aby zadbać o bezpieczeństwo, ale również dlatego, że nie ma jednej uniwersalnej platformy na której dostępne są wszystkie kryptowaluty.

I to tyle! Odrobina know-how, wybrany portfel kryptowalutowy oraz platforma handlu kryptowalutami i już możesz myśleć o tym jak handlować kryptowalutami!

Wskazówki dla początkujących

jak handlować kryptowalutami

Czytaj, zbieraj informacje i jeszcze raz czytaj

Jak wspomniano wcześniej, pierwszą i najważniejszą rzeczą w nauce tego, jak handlować kryptowalutami, jest czytanie i zdobywanie informacji zanim zaczniesz handlować. Dowiedzenie się jak wszystko działa, poznanie terminologii, a nawet trendów w handlu jest naprawdę istotne i w przeciwnym wypadku może naprawdę przytłoczyć, jeśli zdecydujemy się wskoczyć w to na ślepo.

Jeśli nie wiesz co robisz, możesz stracić naprawdę dużo pieniędzy, podczas gdy w rzeczywistości powinieneś je zarabiać.

handel kryptowalutami

Studiuj strategie handlowe

Tak, nauka jak handlować kryptowalutami to coś innego niż gra na tradycyjnej giełdzie. Jednak strategie handlowe, a nawet trendy są podobne. Poświęć więc trochę czasu na naukę strategii, które zastosujesz ucząc się jak handlować kryptowalutami.

To bardzo przydatne, jeśli wiesz jakich znaków szukać, by wiedzieć kiedy kupić i kiedy sprzedać na giełdzie.

jak handlować kryptowalutami

Zacznij od popularnych kryptowalut

Nie ma nic złego w kupowaniu popularnych kryptowalut, takich jak bitcoin, ethereum i litecoin, gdy zaczynasz. W wiadomościach co chwilę pojawiają się informacje o wzrostach i spadkach wartości kryptowalut, co może być naprawdę stresujące. Jednak dzięki temu, że są tak widoczne znajdziesz też dużo informacji i danych, dzięki czemu masz możliwość czytać, obserwować i ciągle się douczać.

Gdy już załapiesz o co chodzi w handlu bardziej popularnymi kryptowalutami, będziesz wiedzieć na co zwracać uwagę, gdy zaczniesz przerzucać się również na mniej popularne altcoiny. Mimo, że ryzyko w handlu altcoinami jest większe, większe są też zyski!

handel kryptowalutami

Na co musisz uważać handlując

Ok, zacząłeś już uczyć się jak handlować kryptowalutami. Oto kilka informacji, o których musisz pamiętać idąc dalej:

Ryzyko

Nie ważne co robisz, jak bezpieczny jest twój portfel kryptowalutowy i jak solidna jest twoja strategia handlowa, handel kryptowalutami jest ryzykowny. Tak, można powiedzieć to samo o tradycyjnej giełdzie jednak handel kryptowalutami wymaga dodatkowej ostrożności. A to dlatego, że:

W przeciwieństwie do innych inwestycji, zmienność kryptowalut charakteryzuje się dużo większą dynamiką. Na początku artykułu wspomnieliśmy, że kryptowaluty są zdecentralizowane i nie są regulowane przez żaden bank ani rezerwy. To otwiera wiele drzwi, ale też oznacza mniejsze zabezpieczenia.

Schematy, takie jak bańki czy pump and dump (z ang. napompuj i porzuć) oraz sensacyjne medialne szaleństwa, drastycznie wpływają na wartość kryptowalut, która potrafi się zmieniać z godziny na godzinę i co gorsza – zdarzają się one dość często. Tak się dzieje też na giełdzie, ale przepisy działają tak, aby nie miało to zbyt wielkiego wpływu na inwestorów.

Co prawda, technologia blockchain (jako tako) sama w sobie jest zabezpieczona przed fałszowaniem, kopiowaniem i zmienianiem, jednak codziennie powstaje wiele kryptowalut, które mogą okazać się oszustwem.

Istnieje wiele godnych zaufania kryptowalut, mających potencjał by zmienić przyszłość, jednak z nimi pojawiają się też ludzie chcący oszukać innych na ich inwestycjach. To może mieć miejsce na przykład w formie wymiany bitcoina na nowego altcoina, który nagle znika, a ty zostajesz bez swojego zainwestowanego bitcoina.

Dlatego tak ważne jest, by każdy uczący się jak handlować kryptowalutami był czujny oraz ostrożny podczas dokonywania inwestycji i nie podążał za wyznaczonymi trendami tylko dlatego, że są one modne.

Regulacje rządowe też mogą drastycznie wpływać na wartość handlową kryptowalut. Niektóre z rządów nie są zbyt przyjazne wobec rynku kryptowalut. Istnieją też kraje w których kupowanie, sprzedawanie czy posiadanie kryptowalut jest całkowicie zabronione.

Zazwyczaj, gdy ogłaszane jest coś związanego z regulacjami dotyczącymi kryptowalut w jakimś państwie, wartość ich gwałtownie rośnie lub spada.

I wreszcie – jedną z najważniejszych rzeczy o których należy pamiętać jest to, że technologia kryptowalut jest nadal całkiem nowa. Tak, dużo się słyszy o ich sukcesie, ale wciąż istnieje duże ryzyko, że bitcoin, ethereum, czy nawet technologia blockchain w końcu upadnie.

Niech cię to jednak nie zniechęca do inwestowania! Ale jak każdy dobry inwestor, który wie jak handlować kryptowalutami i odnosić sukces – wchodź w to mając oczy szeroko otwarte. Jeśli zastanawiasz się, ile chcesz zainwestować lub w co chcesz zainwestować, pamiętaj – nie inwestuj więcej niż jesteś gotów stracić.

Handel kryptowalutami - jeszcze kilka słów

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma powodu dla którego ktoś miałby nie traktować handlowania kryptowalutami jako inwestycji. Wcześniej poleciliśmy, by obrać jakąś strategię handlowania, którą wykorzystamy do nauki tego, jak handlować kryptowalutami.

Po pierwsze, istnieje wiele różnych strategii i możesz wybrać taką, która ci odpowiada. Nie oznacza to, że musisz namiętnie obserwować wykresy przez cały dzień. Możesz na przykład wykorzystać strategię długoterminową, jeśli właśnie takie rozwiązanie preferujesz i ci ono najbardziej pasuje.

inwestycja w bitcoin

Strategia długoterminowa

Jeśli chcesz przechowywać kryptowaluty przez dłuższy okres czasu (tygodnie, miesiące, a może nawet lata) to należy uznać to za strategię długoterminową. Wielu wybierających tę drogę wierzy w stały wzrost wartości kryptowalut i zazwyczaj chce przeczekać krótkookresowe spadki i wzrosty.

jak inwestować w bitcoin

Strategia handlowania w sesjach dziennych

To oczywiście strategia będąca przeciwieństwem strategii długoterminowej. Nauka tego, jak handlować kryptowalutami w sesjach dziennych polega na zorientowaniu się w tym, jak wykorzystywać mniejsze skoki wartości różnych kryptowalut. Jedną z korzyści wysokiej zmienności rynku kryptowalut jest to, że krótkookresowy wzrost może prowadzić do dużych zysków dla inwestora, pod warunkiem, że robi on to jak należy. Jedyną wadą tego jest to, że handel kryptowalutami w sesjach dziennych jest bardziej pracą na pełen etat, aniżeli hobby.

To czy będziesz inwestować długoterminowo, czy próbować zarabiać natychmiast, zależy tak naprawdę tylko od ciebie. Na pytanie o to jak handlować kryptowalutami nie ma złej odpowiedzi!

Zakup wybranej kryptowaluty i podsumowanie

Jeśli masz pewność, że chcesz wejść w handel kryptowalutami, mamy przygotowane dla ciebie przewodniki pełne informacji, które przeprowadzą cię przez proces zakupu krok po kroku:

kryptowalutach
Kup Bitcoin
kryptowalutach
Kup Litecoin
kryptowalutach
Kup Ripple
kryptowalutach
Kup Ethereum
kryptowalutach
Kup Monero

Kryptowaluty to stosunkowo nowa i modna technologia, umożliwiająca osiągnięcie dużych sukcesów, ale i pełna ryzyka. Nauczenie się jak handlować kryptowalutami może być bardzo korzystne dla twojego portfolio, wiedza ta może też pomóc ci w stworzeniu innych źródeł dochodu. Wielu handlujących sprzedaje swoją wiedzę i doświadczenie w postaci konsultacji, warsztatów oraz zarabia na blogowaniu o swoich strategiach. Ogólnie rzecz biorąc, w każdej inwestycji jest wiele ryzyka, i jeśli przeprowadzi się ją źle, można stracić cały swój wkład. Ale istnieje też wiele sposobów na przemienienie handlu kryptowalutami w udane przedsięwzięcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top