Praca Zdalna: 8 Sposobów na Zarobienie WSZĘDZIE

praca przez internet

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Czy czujesz się ograniczony i stłamszony, kiedy pracujesz w biurze? Jeśli tak, to wiedz, że nie jesteś sam. Liczba osób należących do pokolenia profesjonalistów nie dającego się przywiązać do jednego konkretnego miejsca pracy stale rośnie. Standardowa praca biurowa w godzinach od 8:00 do 16:00 staje się coraz mniej atrakcyjna. Zapowiada się, że w przyszłości pracować będzie można praktycznie zewsząd – tak działa praca zdalna.

Od kiedy freelancing szturmem wdarł się do gospodarki, mamy mnóstwo możliwości znalezienia w sieci takiej pracy, która zagwarantuje nam niezbędną elastyczność i pozwoli na zachowanie równowagi między pracą, a życiem prywatnym. Kolejnym faktem przemawiającym na jej korzyść jest to, że praca zdalna jest łatwa do znalezienia i nie wymaga kwalifikacji “z kosmosu”.

Oczywiście, jest wiele ofert, które wymagają doświadczenia i specjalistycznej wiedzy. Jednak większość jest dostępna dla osób, które nie mają wcześniejszego doświadczenia czy ukończonych kursów. Więc niezależnie od tego, czy praca zdalna interesuje cię, bo chcesz sobie trochę dorobić “na boku”, czy też rzucić swoją dotychczasową pracę i zaangażować się w to w pełni – każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli chcesz zacząć zarabiać pieniądze z dowolnego miejsca, sprawdź naszą listę ośmiu sposobów pracy online:

praca zdalna
ROZDZIAŁ 4

Ankiety Płatne – Zapłata za Podzielenie się Opinią

praca przez internet
ROZDZIAŁ 5

YouTube – Zostań Vloggerem

ROZDZIAŁ 1

Freelancing - Praca Zdalna w Sieci

Freelancing jest jednym z najbardziej powszechnych sposobów na rozpoczęcie zarabiania pieniędzy online. Epoka gig economy pozwala nam dowolnie przebierać w ofertach i znaleźć takie, które pasują do naszego wachlarza umiejętności. Gdzieś więc czeka na nas przyjemna praca zdalna, którą możemy wykonywać z zacisza własnego domu.

praca zdalna

Od pisania, przez projektowanie stron internetowych, do tworzenia aplikacji mobilnych – każdy znajdzie coś dla siebie. Jako freelancer, sam wyznaczasz swoje godziny pracy i robisz tyle, na ile masz ochotę! W sieci aż roi się od stron pełnych ofert zamieszczanych każdego dnia. Praca zdalna czeka, a wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć swój profil i zacząć aplikować!

Są dwa podstawowe sposoby na szukanie ofert pracy dla freelancerów:

praca przez internet

Pierwszy z nich to odwiedzanie serwisów, takich jak Upwork, gdzie firmy publikują opisy swoich projektów ze szczegółowymi wymaganiami, a ty jako freelancer możesz zgłaszać się i składać ofertę ze szczegółową propozycją.

praca z domu

Drugim sposobem, który uważamy za bardziej efektywny, jest ustawienie alertów na słowa kluczowe związane z freelancingiem i praca zdalna za pomocą Google Alert. W ten sposób, nigdy nie przegapisz żadnej z dobrych ofert, jakie w każdej chwili mogą się pojawić w sieci. W końcu najlepszą tablicą ogłoszeniową jest cały internet!

praca z domu

Kolejnym atutem freelancingu jest to, że można podłapać pracę która z czasem ma szansę przerodzić się w długoterminową współpracę. Praca zdalna dla grona sprawdzonych i hojnych klientów może pomóc nam odłożyć pokaźną sumę w krótkim czasie i w bardzo prosty sposób.

ROZDZIAŁ 2

Kryptowaluta - Użyj jej, by Poszerzyć Budżet

Kryptowaluta jest wciąż na ustach całego internetu, a wielu ludzi staje się milionerami, inwestując w nią.

praca przez internet

Czym są kryptowaluty? Są to różne „monety”, które działają niezależnie od zwyczajnej waluty kontrolowanej przez rządy lub banki centralne, jak na przykład dolar amerykański.

Kryptowaluty są w 100% cyfrowe: są przechowywane, sprzedawane i kupowane online. Jednakże, możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty tak samo, jak w przypadku obrotu akcjami i zarabiać, jeśli cena wybranej przez ciebie waluty zacznie iść w górę. W ten sposób większość ludzi zarabia pieniądze na kryptowalucie. Oto kilka przykładów popularnych walut: Bitcoin, Litecoin i Ethereum. Możesz inwestować w jedną walutę lub zdywersyfikować swój portfel za pomocą wielu różnych typów.

Co prawda, istnieją bardziej zaawansowane metody, jeśli chodzi o inwestowanie w krypto, ale kiedy już kupisz jakąś kryptowalutę, najłatwiej jest ją po prostu zabezpieczyć i czekać. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, sprzedaj z zyskiem!

praca zdalna
Bitcoin
praca z domu
Litecoin
praca przez internet
Ethereum

ROZDZIAŁ 3

Blogowanie - Zbuduj Swoje Imperiu

Blogging jest być może jedną z najstarszych form pracy online.

praca zdalna

W przeciwieństwie do innych metod wymienionych w tym artykule, blogowanie z pewnością nie jest jednak sposobem na szybkie generowanie dochodów. Gdy jesteś blogerem, twoja praca zdalna sprowadza się przede wszystkim do tworzenia bloga z treścią, którą ludzie zechcą przeczytać. Musisz również promować go tak, żeby trafił do przyzwoitej liczby odbiorców i zachęcił ich do odwiedzin. Jednak jedną z najważniejszych różnic jest to, że tworząc bloga budujesz własne narzędzie do zarabiania, które z czasem, jeśli będzie odpowiednio prowadzone, zacznie generować coraz większe przychody i może zostać twoją ukochaną pracą na pełen etat.

Istnieje kilka sposobów na zarabianie pieniędzy na blogu. Jedną z popularnych metod jest sprzedaż reklam lub sponsorowanych postów. Marki z twojej niszy same nawiążą kontakt, żebyś recenzował ich produkty. Z czasem twoja praca zdalna może zacząć polegać na tym, że będziesz zarządzał zatrudnionymi przez siebie freelancerami, a oni będą tworzyć treści na twój blog. Tobie pozostanie jedynie spijanie śmietanki!

Aby zacząć zarabiać pieniądze na blogu nie trzeba wcale bardzo długo czekać. Możesz nawet założyć kilka blogów jednocześnie i to zupełnie za darmo! Istnieje wiele platform, które pozwalają na stworzenie bloga za pomocą zaledwie kilku kliknięć, jednocześnie udostępniając naprawdę ładnie wyglądające szablony projektów. Jednymi z popularniejszych są Wix, Squarespace i WordPress.

Jeśli poszukujesz elastyczności i lubisz przystosowywać bloga do swoich wymagań, WordPress jest najpopularniejszym wyborem do tego typu działań. Nie potrzebujesz żadnej wiedzy z projektowania, ponieważ możesz ustawić jeden z dziesiątek tysięcy szablonów, jakie dostępne są w sieci – zarówno darmowe, jak i te premium. Wystarczy wybrać ten, który ci najbardziej odpowiada i szybko przekonasz się, czy tego typu praca zdalna ci się podoba!

wix logo
praca z domu
Wordpress logo

ROZDZIAŁ  4

Ankiety Płatne - Zapłata za Podzielenie się Opinią

Każda ambitna firma musi badać rynek, dokonywać walidacji swoich produktów i próbować lepiej zrozumieć konsumenta. W tym celu wykorzystuje się ankiety, które pomagają ustalić, czego my, potencjalni klienci, oczekujemy od produktu. Praca zdalna polegająca na wypełnianiu takich ankiet jest jednym z fajniejszych sposobów na podreperowanie budżetu.

praca zdalna

Kluczem jest tu wybór rzetelnej i uczciwej firmy badawczej. Warto zarejestrować się na stronach wszystkich firm takiego typu (przynajmniej tych, które mają pozytywne recenzje), aby otrzymywać jak najwięcej ankiet. Istnieje również kilka metod, takich jak korzystanie z rozszerzeń przeglądarki do wstępnego wypełniania niektórych informacji, lub ekspanderów słownych do wypełniania ankiet szybciej, co pozwala zarabiać więcej pieniędzy w przeliczeniu na godzinę pracy. To chyba całkiem niezła praca zdalna, czyż nie?

Jedną z najbardziej korzystnych metod zarabiania na ankietach jest dołączenie do tzw. grup fokusowych. Zasadniczo, grupy fokusowe są wykorzystywane do uzyskiwania opinii na temat niektórych produktów lub zagadnień, od osób o podobnej sytuacji demograficznej. W przeciwieństwie do badań ankietowych, grupy fokusowe są nieco bardziej ustrukturyzowane pod względem odpowiedzi, których można udzielić i w efekcie zajmują więcej czasu. Czas, jaki musimy tutaj poświęcić zazwyczaj waha się w przedziale od 30 minut do 1 godziny, ale płaca jest na ogół dużo wyższa niż w przypadku regularnych płatnych ankiet. Więcej możesz przeczytać w naszym przewodniku dotyczącym wypełniania ankiet płatnych.

ROZDZIAŁ 5

YouTube - Zostań Vloggerem

Jak twierdzi artykuł zamieszczony na Widoczni, filmy z Youtube stanowią 1.8% wszystkich kliknięć w sieci wyszukiwania. Przy tak dużym natężeniu ruchu, każdy kogo interesuje praca zdalna powinien tu znaleźć swoją niszę i móc się w niej rozwijać, tworząc ciekawe treści wideo oraz przesyłając je na YouTube.

praca przez internet

Od popularnych komediowych vloggerów, takich jak Nigahiga, do filmów o rozpakowywaniu produktów, YouTube zaspokaja wszelkie zainteresowania. Nie musisz nawet posiadać profesjonalnego sprzętu wideo, aby zacząć pracę. Zdecydowanie potrzebujesz jednak contentu ciekawego, zabawnego, emocjonalnego lub angażującego, który warto pokazać światu

Praca zdalna oraz zarabianie pieniędzy za pośrednictwem YouTube to nie taki ciężki kawałek chleba jak się może wydawać, do którego możemy się zabrać na kilka różnych sposobów. Jeden to zostanie Partnerem YouTube – można ubiegać się o taką pozycję zaraz po stworzeniu kanału. Jeśli zostaniesz zatwierdzony, otrzymasz możliwość umieszczania reklam Google w swoich filmach. Im więcej obejrzanych filmów, tym większy potencjał zarobkowy.

Drugim sposobem jest zostanie influencerem. Jeśli skupisz się na konkretnej niszy i zostaniesz dostrzeżony na rynku influencerów, brandy próbujące dotrzeć do swoich odbiorców z pomocą YouTube same się z tobą skontaktują. Zarobki będą się różnić w zależności od marki, ale dodatkowym atutem jest to, że zazwyczaj dostajesz polecane produkty na własność!

praca zdalna
praca z domu

ROZDZIAŁ 6

Instagram - Zostań Przedsiębiorcą lub Influencerem

Instagram jest jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych, która koncentruje się przede wszystkim na przyciągających wzrok zdjęciach. Tworzy to szeroki wachlarz unikalnych możliwości zarówno dla marek, jak i ludzi, których interesuje praca przez internet.

praca przez internet

praca zdalna

To może być praca zdalna dla ciebie! Jednak zanim jeszcze rozpoczniesz swoją przygodę na Instagramie, pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał zrobić jest wybranie swojej niszy. Jeśli nie skupisz się na konkretnym obszarze zainteresowania, to nawet osiągając duży ruch na Instagramie będzie ci ciężko wyciągnąć z tego jakieś pieniądze.

Kiedy już wybierzesz swoją niszę, istnieją dwie podstawowe metody zarabiania pieniędzy przy użyciu Instagrama. Możesz:

praca z domu

Założyć biznes

praca zdalna

Zostać influencerem

Jeśli chcesz rozkręcić interes poprzez Instagram, możesz zacząć od sprzedaży produktów, które zdobędą zainteresowanie w twojej niszy. Nie musisz nawet posiadać własnego inwentarza, możesz używać pośredników. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z najlepszymi praktykami marketingowymi na platformie Instagram, regularnie publikować ciekawe grafiki i budować swoją społeczność. Istnieją firmy, które powstały wyłącznie na Instagramie i radzą sobie doskonale. Praca z domu w ten sposób może być lekka i przyjemna, zwłaszcza jeśli interesują cię moda, podróże i lifestyle, gdyż te nisze sprawdzają się doskonale na Instagramie, a produkty z tych kategorii sprzedają najlepiej.

Jeśli chcesz stać się influencerem, musisz również publikować ciekawe grafiki i rozwijać swoją społeczność. Przecież twoi obserwatorzy i zaangażowanie, z jakim wchodzisz z nimi w interakcje są kluczowymi elementami do zarabiania pieniędzy z Instagramem. Jednakże, jako influencer, nie musisz sprzedawać żadnych produktów. Zamiast tego, po zbudowaniu przyzwoitej bazy fanów, możesz dołączyć do platform dla Instagramowych influencerów, gdzie będziesz ogłaszać swoje usługi, czy nawet zgłaszać się bezpośrednio do producentów. Jak widzi ci się tego typu praca zdalna?

Nawet jeśli jesteś mikro-influencerem z niewielką grupą, około 5.000 do 10.000 obserwatorów, nadal możesz za całkiem przyzwoite pieniądze promować marki i konta firm poprzez swoje konto.

ROZDZIAŁ 7

Praca Zdalna dla Firm - Odmienny Styl Życia

Praca zdalna nie jest dostępna wyłącznie dla freelancerów.

praca zdalna

Coraz więcej firm rozumie, że podejście z poprzedniej „epoki przemysłowej”, utożsamiające wykonywanie pracy z siedzeniem w biurze nie ma już dziś zastosowania. Takie firmy decydują się więc na otwieranie stanowisk pracy z dowolnego miejsca na świecie, co powoduje, że rynek miejsc pracy zdalnej stale się poszerza, a praca z domu, plaży, parku, kawiarni, czy jakiegokolwiek innego miejsca jest zupełnie realna.

Praca zdalna jest doskonała, gdy odczuwasz potrzebę swobody – daje ci bowiem elastyczność i możliwość decydowania o miejscu i czasie na jej wykonanie. Jeśli jednak rzucenie się na głęboką wodę freelancingu i szukanie po sieci ofert pracy dla siebie cię odstrasza, to wiedz, że wiele firm daje swoim pracownikom możliwość przeniesienia swojej pracy z biura do domu. Praca z domu może być dla ciebie ważnym krokiem do znalezienia idealnej równowagi między życiem prywatnym, a zawodowym.

Tylko na Indeed.com, dostępnych jest ponad 19.817 zdalnych miejsc pracy. A nie jest to jedyna strona, na której można szukać ofert pracy na odległość. Istnieje wiele innych, jak WeWorkRemotely, FlexJobs i NomadJobs, gdzie każdy, kogo interesuje praca przez internet znajdzie tysiące ofert dla siebie.

praca przez internet
praca z domu
praca zdalna
praca przez internet

ROZDZIAŁ 8

Marketing afiliacyjny - Sprzedawaj Produkty i Usługi Innych Osób

Dla wielu osób praca zdalna łączy się z założeniem własnego biznesu. Na szczęście, większość początkujących przedsiębiorców nie musi nawet tworzyć własnych produktów i usług, aby rozpocząć działalność online. Jak? Wystarczy przystąpić do marketingu afiliacyjnego.

praca zdalna

Marketing afiliacyjny jest formą marketingu, który polega na promowaniu produktów i usług innych osób czy firm za pomocą naszych kanałów przekazu. Za każdym razem, gdy dokonujesz sprzedaży, na twoje konto trafia prowizja. Jest to sytuacja typu win-win, na której korzystają wszystkie strony – ty nie musisz inwestować czasu i pieniędzy w tworzenie własnych produktów i usług; twoi użytkownicy mogą nabyć ciekawe produkty, które z ręką na sercu polecasz, często w promocji! Marki natomiast notują większą sprzedaż bez konieczności inwestowania gigantycznych pieniędzy w marketing.

Najlepszą częścią marketingu afiliacyjnego jest to, że nie tylko dostępnych jest mnóstwo programów pozwalających na nim zarabiać, ale również, że nie ma ograniczeń co do rodzaju medium, które można wykorzystać do promowania produktów wśród swoich odbiorców. Marketing afiliacyjny możesz stosować na własnym blogu, grupie na Facebooku, Instagramie lub nawet kanale YouTube.

Niezależnie od platformy i medium z którymi pracujesz – tak długo, jak budzi to zainteresowanie i posiadasz grono odbiorców – tak długo możesz używać marketingu afiliacyjnego do zarabiania. W taki właśnie sposób nastolatkowie zarabiają pieniądze online, bo kanał, który założyli w wolnym czasie i dla zabawy zyskał dużą popularność, a oni mogą teraz polecać za jego pośrednictwem takie produkty, jakie faktycznie lubią! Bez wątpienia jest to wymarzona praca zdalna!

Oczywiście, trzeba będzie wybrać produkty i usługi, które będą interesujące dla twojej publiczności. Ale jak już wspomnieliśmy wcześniej, z taką ilością programów partnerskich dostępnych w sieci, nigdy nie zabraknie ci rzeczy do promowania.

praca przez internet

Większość marketerów afiliacyjnych promuje produkty fizyczne lub towary cyfrowe, takie jak eBooki i aplikacje. W przypadku produktów fizycznych, największym graczem na rynku byłby Amazon. Jako partner Amazona, dostajesz prowizję z każdej sprzedaży, której dokonujesz za pośrednictwem własnego linku afiliacyjnego. Najlepsze jest to, że nawet jeśli ludzie odwiedzający stronę internetową Amazon poprzez twój link nie kupią produktu do którego link prowadził, ale zdecydują się na zakup czegoś innego, ty nadal otrzymasz prowizję!

Podsumowując

Ten artykuł z pewnością nie wyczerpuje tematu zarabiania pieniędzy przez Internet.

praca z domu

Jeśli chcesz pozostać pełnoetatowym pracownikiem, pamiętaj, że na całym świecie rośnie liczba firm propagujących i umożliwiających pracę zdalną. W ten sposób można cieszyć się stabilnością pracy w pełnym wymiarze godzin, zachowując jednocześnie elastyczność i swobodę.

Istnieje tysiące historii sukcesu online. Jeśli masz czas, zaangażowanie i pasję, praca zdalna będzie dla ciebie idealna. Ba, z wystarczającym poświęceniem i zaangażowaniem będziesz w stanie stworzyć wiele źródeł przychodów z sieci. Wszystko, co musisz zrobić, to postawić pierwszy krok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top