Zarabiaj Jako Korektor Tekstu

Zarabiaj jako korektor tekstu

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Zdarza Ci się często zauważać literówki podczas pisania z przyjaciółmi na czacie, przez smsy czy w mediach społecznościowych? Czy kiepska gramatyka rodzi skrzywienie na Twojej twarzy, a często masz ochotę poprawiać to jak ktoś mówi lub pisze, kiedy ludzie Ci tak niewłaściwie operują słowami, że aż Cię mierzi by skomentować? Jeśli odpowiedziałeś tak na powyższe pytania i szukasz sposobu na zarobienie pieniędzy przez Internet jako główne lub pośrednie źródło dochodu, to zapoznaj się z tym tekstem.

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

Trudność środek
Średni

Czas

Czas Niski
Niska

Dochód

Dochód środek
Średni

Proofreading to świetny sposób na zarobek w internecie jeśli szukać czegoś prostszego. Nie każdy potrafi od razu napisać bloga przynoszącego pieniądze, a świat kryptowalut, w tym Bitcoina potrafi przytłoczyć. Jeśli jednak jesteś utalentowanym korektorem, jest dla ciebie nadzieja!

Internetowi korektorzy tekstu pracują jako freelancerzy, czytają różnego rodzaju teksty w poszukiwaniu błędów. Możesz wybrać specjalizację w konkretnym obszarze, jak na przykład prace naukowe, literatura fikcyjna czy dokumenty techniczne lub być osobą od wszystkiego i zbierać zamówienia jak leci, w ten sposób idziesz w typową masówkę. Wykwalifikowani korektorzy cieszą się dużą popularnością, ale aby zarabiać dodatkowe pieniądze jako korektor, musisz poznać kilka wskazówek oraz ogólne informacje o tej pracy. Przeczytaj poniższe informacje, aby zacząć i odnieść sukces w tym zawodzie:

Wykształcenie i Umiejętności

Korektorzy mogą wywodzić się z różnych środowisk. Najważniejszą rzeczą jest to, aby być dobrze zaznajomiony z zasadami prawidłowej gramatyki oraz ortografii, mieć dobre słownictwo oraz być zorientowanym na szczegóły i umieć szybko wykrywać błędy. Posiadanie stopnia naukowego związanego z komunikacją, pisaniem, dziennikarstwem czy angielskim może bardzo pomóc, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz i próbujesz zbudować sobie stałą klientelę i status profesjonalisty, nie mając niczego innego oprócz swojego CV.

Korzyści Płynące z Bycia Korektorem w Internecie

Jedną z największych zalet bycia korektorem przez Internet jest fakt, że możesz pobierać większe stawki godzinowe, niż przy wielu innych rodzajach prac w domu wykonywanych przez Internet. Korektorzy są profesjonalistami, a ich umiejętności bardzo cenione. Ludzie potrzebują tego typu usług, aby jasno oraz skutecznie się komunikować i większość ludzi jest gotowa dobrze zapłacić za pewność, że finalna praca jest wolna od błędów, zrozumiała i lekka w czytaniu. 

Jeśli masz talent do słów, bycie korektorem może być dla Ciebie przyjemną karierą. Robienie tego online pozwoli Ci być własnym szefem, a zakładając że będziesz dostarczać poprawione prace na czas zgodnie z ustaleniami z klientami, zyskasz wolność w ustanawianiu swojego grafiku i będziesz mógł pracować, kiedy tego chcesz. 

Zarabiaj jako korektor tekstu

Znajdywanie i Realizacja Zamówień

Jedną z największych barier do wejścia w świat poprawiania tekstów w Internecie i rozpoczęcia zarabiania pieniędzy tą drogą jest znalezienie klientów, dla których moglibyśmy pracować. Świetnym sposobem na początek jest znalezienie agencji lub strony, która oferuje takie usługi i stać się ich wykonawcą, dzięki czemu będziesz oferować swoje usługi za ich pośrednictwem.

Zdecydowanie powinieneś przeczytać nasz przewodnik o zarabianiu na Fiverrze. Jest to strona, na której znaleźć możesz klientów, którzy zlecają prace związane z korektą czy na przykład tłumaczeniem.

Agencja lub strona wykona ciężką pracę za Ciebie, pracę znajdywania klientów, a Ty w tym czasie zbudujesz swoje portfolio i zyskasz doświadczenie wykonując prace, które Ci zostaną przydzielone. Z całą pewnością powinieneś przeczytać nasz poradnik o zarabianiu pieniędzy na Fiverr.comFiverr jest stroną, na której możesz znaleźć pracę jako tłumacz lub korektor tekstu, i jest to znakomite miejsce na znalezienie klientów.

Gdy już będziesz miał dobrą pozycję na rynku jako korektor, możesz rozgałęzić swój zasięg poprzez postawienie strony, dzięki której zyskasz kolejnych klientów lub licytować projekty na stronach dla freelancerów typu UpWork. Dawanie ludziom dobrej usługi wykonanej na czas to klucz do sukcesu.

Zadowoleni klienci będą Cię polecać swoim znajomym, rozwijając w ten sposób Twój biznes z biegiem czasu. Zarządzanie czasem jest tutaj sprawą najwyższej wagi. Będziesz musiał dobrze nim dysponować i być zorganizowanym w celu wykonywania zadań na czas i dać sobie dostateczną ilość czasu, aby wykonać pracę na najwyższym poziomie, upewniając się, że nie przeoczysz żadnych literówek, błędów ortograficznych czy gramatycznych. Dobrze będzie, jeśli zapoznasz się z naszym poradnikiem ze wskazówkami dotyczącymi tego jak pracować z domu.

Przestań walczyć ze swoimi finansami. Odkryj sposób na to, by zarobić jeszcze dzisiaj.

Dołącz do tysięcy innych ludzi, którzy odmienili swoje życie dzięki możliwości zarabiania w internecie…
Ponad 15 różnych metod, z których każda została sprawdzona i każda przynosi zysk.  

ninja spadające pieniądze
Chcesz zarobić dodatkową gotówkę?

Mamy listę najlepszych sposobów na to, by zarobić w internecie.

Wystarczy, że wybierzesz sobie któryś z nich, a jeszcze dziś możesz zacząć zarabiać.

Metoda zarabiania ninjacallout

Stawki Dla Korektorów

Większość korektorów pobiera opłaty od strony czyniąc ceny sprawiedliwymi, łatwymi w oszacowaniu i przejrzystymi. Średnia stawka za stronę dla korektorów internetowych wynosi około $0.35. Wielu korektorów jest w stanie przeczytać i poprawić 50 stron w ciągu godziny, co daje kwotę około $17.50 za godzinę pracy.

W dziedzinach technicznych i ściśle naukowych, możesz pobierać więcej od strony. Jednakże czytanie takich dokumentów może zajmować więcej czasu, tak więc Twoja stawka godzinowa może być wówczas mniej więcej taka sama. Możesz też podnieść stawki po pewnym czasie, gdy już nabierzesz sporego doświadczenia. Możesz brać więcej za zamówienia, które trzeba szybko oddać.

Innym sposobem na zwiększenie dochodów jest oferowanie dodatków. Dla przykładu, możesz wstawiać treści na strony swoich klientów za dodatkową opłatą lub pobierać ekstra opłaty za sporządzanie stron z bibliografią czy opisem cytatów w stopkach. Miej na uwadze, że jeśli oferujesz swoje usługi poprzez agencję lub stronę należącą do kogoś innego, będziesz musiał uiszczać jakieś opłaty lub oddawać procent od dochodu.

Wskazówki Do Odniesienia Sukcesu Jako Korektor Tekstów w Internecie

Poniższe wskazówki mogą pomóc Ci zwiększyć Twoje szanse na odniesienie sukcesu w pracy jako korektor tekstów przez Internet:

1. Zachowaj Ciągłość Komunikacji

Zarabiaj jako korektor tekstuPrawdopodobnie natrafisz na jakieś problemy w swojej pracy, które nie pozwolą Ci dostarczyć pracy na czas lub nie będziesz czegoś pewny odnośnie zamówienia. Kiedy takie kłopoty się pojawią, musisz przedyskutować sprawę z klientem tak szybko jak to tylko możliwe. Większość ludzi będzie wyrozumiała, gdy będziesz musieć opóźnić dostarczenie pracy oraz będzie skłonna odpowiedzieć na Twoje pytania, gdyż dzięki temu dostaną od Ciebie lepszą pracę, tak więc jest to w ich interesie.

2. Bądź Realistą w Kwestii Czasu

Prawdopodobnie natrafisz na jakieś problemy w swojej pracy, które nie pozwolą Ci dostarczyć pracy na czas lub nie będziesz czegoś pewny odnośnie zamówienia. Kiedy takie kłopoty się pojawią, musisz przedyskutować sprawę z klientem tak szybko jak to tylko możliwe. Większość ludzi będzie wyrozumiała, gdy będziesz musieć opóźnić dostarczenie pracy oraz będzie skłonna odpowiedzieć na Twoje pytania, gdyż dzięki temu dostaną od Ciebie lepszą pracę, tak więc jest to w ich interesie.

3. Weź Udział w Kursie

Zanim przystąpisz do pracy korektora tekstów, dobrym pomysłem jest wzięcie udziału w kursie dla początkujących korektorów. Odświeży Ci to pamięć w kwestii zasad pisowni, o których być może zapomniałeś i przygotuje Cię do odniesienia większego sukcesu.

Najlepszym miejscem na to jest Udemy, internetowy rynek edukacyjny i dydaktyczny z ponad 100 000 kursów i 24 milionami studentów. Naucz się programowania, marketingu, nauki o danych i prawie wszystkiego, co możesz wymyślić!

4. Zainwestuj w Dobre Narzędzia i Technologię

Korzystanie z komputera wyposażonego w aplikację do korekty jak iAnnotate pozwoli Ci pracować szybciej niż na zwykłym komputerze. Warto też będzie zainwestować w jakiś rodzaj oprogramowania do księgowości celem pilnowania swoich dochodów, wystawiania rachunków klientom oraz trzymania oka na wydatkach.

Jak zorganizować sobie pracę korektora?

Korektor tekstu musi mieć doskonale zorganizowany czas. Już przy dwóch czy trzech zleceniach, jeśli ich terminy się na siebie nałożą, poczujesz, że trzeba trochę inaczej zorganizować pracę. Korekta tekstu praca to naprawdę trudna – choć wydaje się banalnym zadaniem, ciągłe czytanie błędnych zdań przytępia zmysły i trzeba robić sobie przerwy. 

Korektor tekstu praca dla wszystkich? Na pewno nie. Jeśli nie umiesz zapanować nad kalendarzem, nie dasz sobie rady. Korekta tekstów praca dla naprawdę dobrze zorganizowanych ludzi, którzy w dodatku potrafią odmówić realizacji zlecenia, które może być zwyczajnie nieopłacalne. Za to jeśli wciągniesz się jako korektor praca będzie sprawiała ci mnóstwo frajdy, bo efekty są widoczne od razu i to się czuje. 

Po czym poznasz, ze praca korektor jest dla ciebie? Trudno powiedzieć jednoznacznie. Musisz sam spróbować. Korekta tekstów praca w domu jednym po prostu przypadnie do gustu, innym – nawet jeśli mają talent – nie. Korektor tekstów to bardzo wąska specjalizacja i trudno tu liczyć na jakikolwiek „awans” – brak takiej motywacji wielu osobom przeszkadza.

Czasem praca korektor tekstów wymaga, żeby sobie samodzielnie przydzielać nagrody – to też działa i weź to pod uwagę, jeśli wyda ci się, że praca jako korektor to coś, co chcesz robić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top