Zarabiaj Jako Nauczyciel

Szukasz dodatkowych pieniędzy, aby zaoszczędzić na wymarzoną wycieczkę, jakiś specjalny zakup lub opłacić rachunki, a może po prostu chcesz zostać samozatrudnionym i pracować z domu? Praca jako prywatny nauczyciel może przynieść Tobie dodatkowy dochód, zwłaszcza jeśli obecnie jesteś studentem, wychowawcą lub pracujesz w dziedzinie, która jest powiązana z angielskim, naukami ścisłymi czy matematyką. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby tego typu praca online stała się twoim zajęciem na pełen etat.

Nawet w czasach kryzysu gospodarczego zawsze istnieje zapotrzebowanie na prywatnych nauczycieli. Studenci wszystkich grup wiekowych potrzebują pomocy w ukończeniu zadań i nauki do egzaminów, tak więc oni sami oraz ich rodzice są skłonni zapłacić, aby otrzymać taką pomoc. Jeśli bycie prywatnym nauczycielem brzmi zachęcająco, czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć, aby zacząć w tej branży.

Zarabiaj jako nauczyciel

Dlaczego Warto Zostać Prywatnym Nauczycielem?

Bycie prywatnym nauczycielem może przynieść wiele korzyści. Niektóre z zalet dawania korepetycji obejmują:

Okazja do dobrego zarobku

Prywatni nauczyciele mają możliwość zarobienia znacznie więcej za godzinę niż ludzie w wielu innych zawodach. W zależności od poziomu osoby, którą uczysz oraz Twojej własnej edukacji i doświadczenia, możesz pobierać opłaty w wysokości od 50 do 200 złotych za godzinę swoich usług.

Szansa na poprawienie swego CV

Prywatne nauczanie będzie świetnie wyglądało w Twoim CV, niezależnie od tego czy pracujesz wyłącznie w swoim zawodzie lub dorywczo w innej dziedzinie. Ludzie, których nauczasz lub ich rodzice mogą dać Ci świetne referencje, które pomogą znaleźć inną pracę w przyszłości.

Możesz ustalić swój własny harmonogram

Sam możesz ustalać godziny swojej pracy będąc prywatnym nauczycielem, w przeciwieństwie do z góry ustalonych godzin przez danego pracodawcę. Sprawia to, że praca ta jest idealna dla studenta dziennego lub kogoś, kto ma pracę w pełnym wymiarze godzin.

Nadajesz Się Na Prywatnego Nauczyciela?

Nie każdy jest stworzony do bycia prywatnym nauczycielem. Aby ustalić, czy nadajesz się do pracy w tym zawodzie, odpowiedz na poniższe pytania:

Najlepszym miejscem do tego jest Udemy, internetowy rynek edukacyjny i dydaktyczny z ponad 100000 kursów i 24 milionami studentów. Naucz się programowania, marketingu, nauki o danych i prawie wszystkiego, co możesz wymyślić!

Będziesz w stanie śledzić godziny swojej pracy oraz finanse samodzielnie?

Kiedy pracujesz dla pracodawcy, odbijasz kartę i godziny są naliczane, na podstawie których otrzymujesz wypłatę. W wielu przypadkach wypłata jest przelewana bezpośrednio na Twoje konto. Prywatne nauczanie wymagać będzie od Ciebie samodzielnego sprawdzania przepracowanego czasu i wystawiania rachunków klientom na bieżąco. Będziesz też musieć sprawdzać ile zarobiłeś pieniędzy i składać wizyty w banku, aby zdeponować środki.

Lubisz być otoczony ludźmi?

Prywatne nauczanie wymagać będzie współpracy z dorosłymi, nastolatkami oraz dziećmi. Musisz być dobrym rozmówcą oraz umieć zachować pozytywne nastawienie. Potrzebna jest też duża cierpliwość do pracy ze studentami, którzy często opornie się uczą lub są sfrustrowani i stają się źli.

Ważne Rzeczy Do Zrobienia Przed Staniem Się Nauczycielem

Jeśli chcesz odnieść sukces jako prywatny nauczyciel, musisz:

1. Zarejestrować Się w Urzędzie Podatkowym

Jeśli otrzymujesz wynagrodzenie jako prywatny nauczyciel, musisz płacić podatek od dochodu. W zależności od kraju w którym żyjesz, proces rejestracji jest różny. Skonsultuj się z księgowym, który poradzi Ci jak zacząć.

2. Zdobyć Zaświadczenie o Niekaralności

Jeśli planujesz uczyć dzieci, zdobądź zaświadczenie o niekaralności. Możesz je pokazać potem rodzicom, aby byli spokojni o swoje pociechy wiedząc, że nie zrobisz im krzywdy.

3. Podpisać Umowę z Klientami

Aby mieć pewność, że nie ma nieporozumień z klientami, opracuj dokument, który precyzuje Twoje obowiązki jako nauczyciela, jak często spotykasz się z klientami, jak długa będzie lekcja i jaki jest jej koszt. Określ również do kiedy płatność jest wymagana. Niech klient podpisze dokument i poda datę podpisu. Na końcu daj klientom kopię dokumentu.

4. Ustalić Konkurencyjne Ceny

Poszperaj trochę w Internecie i sprawdź ile biorą prywatni nauczyciele z Twoim wykształceniem i doświadczeniem w Twojej okolicy.

Zdobywanie Klientów

Earn as a teacherThere are many ways how you can win clients as a private teacher. You can distribute leaflets with your signature and distribute them around the area or advertise in the newspaper.

Ogłoś w mediach społecznościowych, że świadczysz takie usługi. Użyj Internetu do przyciągnięcia klientów i postaw sobie profesjonalną stronę, która wyjaśnia jakie usługi świadczysz, prezentuje Twoje doświadczenie i ekspertyzę oraz podaje informacje kontaktowe. Niektórym nauczycielom udało się nawet osiągnąć dochód pasywny dzięki filmom, które wrzucają na YouTube.

Kiedy już uzyskasz klientów, rozważ danie im jakiejś korzyści w zamian za polecenia. Możesz zaoferować darmowe lekcje za każdego nowego klienta pozyskanego z polecenia lub mały prezent w postaci karty podarunkowej za każdego poleconego.

Praca jako nauczyciel jest w pewnym sensie pracą jako freelancer. O tym więcej dowiesz się tutaj. Innym doskonałym miejscem na znalezienie klientów jest strona Fiverr.com. Więcej o zarabianiu pieniędzy na Fiverr.com znajdziesz tutaj.

Lub jeśli chcesz rozpocząć pracę nad Fiverr i natychmiast promować swoje umiejętności, aby uzyskać klientów, możesz przejść bezpośrednio do ich witryny, klikając tutaj lub obrazek poniżej. Powodzenia!

Przewiń do góry