Zarabiaj pieniądze dzięki YouNow

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

Trudność Niski
Niska

Czas

Czas Niski
Niska

Dochód

Dochód Mały
Mały
„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Techniczna i kreatywna metoda zarabiania pieniędzy na ZarobkowyNinja.pl.

YouNow

Wyobraź sobie gościa około dwudziestki, siedzącego w swojej sypialni, ubranego w białą szatę, który opowiada o tym i owym. Co jakiś czas przerywa i odpowiada na pytania pojawiające się w oknie czatu z prawej strony monitora. To jest właśnie YouNow. Strona, na której na żywo pokazujesz to, co właśnie robisz.

Oczywiście istnieją również filmy o większej wartości niż opisany powyżej przykład. Czasami zobaczysz artystę filmowanego podczas malowania obrazu, któremu możesz na żywo zadawać pytania na temat stosowanej przez niego techniki. Można znaleźć filmy z różnych dziedzin sztuki, takich jak malarstwo, rysunek czy gra na różnych instrumentach. Jest to świetny sposób zarabiania na freelancingu.

Jednak większość ludzi na YouNow pokazuje po prostu część swojego życia dodając do tego jakiś komentarz.

Ale dlaczego właściwie miałbyś chcieć w ten sposób pokazywać komuś swoje życie? Pozwalać całemu światu patrzeć jak prowadzisz samochód, robisz śniadanie albo cokolwiek tak prozaicznego. Być może dlatego, że Cię to po prostu bawi, a może dlatego, że są z tym związane pewne zyski.

Jeśli dużo ludzi zechce śledzić Twoje regularne sesje wideo to będziesz mógł na YouNow zarobić.

YouNow to nie jest YouTube

Filmy na You Now różnią się od tego, jak zarabia się na YouTube tym, że są to transmisje na żywo. Można je zobaczyć raz i już nigdy więcej. Nie ma edytowania ani powtarzania scen. Po prostu włączasz kamerę i leci.

Na YouNow nie znajdziesz reklam – to wielki plus dla widzów, ale coś nie do przyjęcia dla osób, które przywykły do zarabiania na reklamach w swoich filmach na YouTube. Jak więc można zarobić na YouNow?

Dostajesz napiwki. Cały Twój zarobek na YouNow opiera się na napiwkach i nie możesz o nie prosić ani w żaden inny sposób nakłaniać ludzi, żeby je Tobie dawali. Twórcy strony zrezygnowali z modelu biznesu opartego na reklamach w celu skupienia się na twórcach.

Widzowie oglądając filmy na YouNow dostają wirtualne monety. Wymieniają je na „bary” – wirtualną walutę używaną na You Now, a potem przesyłają je twórcom filmów jako napiwek. Ostatecznie twórca otrzymuje napiwek w formie prawdziwych pieniędzy pomniejszony o opłatę pobieraną przez YouNow. Opłata wynosi około 30% wartości napiwku.

Ile można zarobić na YouNow?

Są osoby, które utrzymują się wyłącznie z YouNow. Jedną z nich jest Tayser Abuhamdeh, który wcześniej pracował na giełdzie. Teraz zarabia nawet 1000$ za 45 minut emisji. Jak widać da się na tym wzbogacić! Inny twórca rzucił pracę nauczyciela na uniwersytecie z roczną pensją 73 000$ w momencie, gdy zauważył, że jego zarobek na YouNow przekroczył tę kwotę.

Łatwo zgadnąć, że takie dochody wymagają bardzo wielu oglądających i dużo czasu spędzonego przed kamerą.  Abuhamdeh, który zarabia teraz trzy razy więcej niż w swojej poprzedniej pracy, ma naYouNow 135 tysięcy wielbicieli i czasami jego sesje trwają po kilka godzin.

W pewnych wypadkach sukces na YouNow otwiera przestrzeń zupełnie nowych możliwości zarobku.

Mimo, że tymczasem to Youtube jest największą wylęgarnią talentów, to całkiem możliwe, że już wkrótce YouNow będzie mógł z nim konkurować.

Jak zacząć?

Załóż darmowy profil na YouNow, pobierz aplikację i zacznij nadawać.

Jednakże aby zarabiać musisz zostać partnerem YouNow, a stawia to pewne wymagania:

  •  Musisz nadawać co najmniej dwa razy w tygodniu
  •  Musisz posiadać około 500 odbiorców

Musisz również przestrzegać przed kamerą następujących zasad:

  •  Nie krzywdzisz siebie ani innych
  •  Nie występujesz nago
  •  Nie propagujesz żadnej nienawiści ani znęcania
  •  Nie przekazujesz informacji kontaktowych
  •  Nie prosisz o napiwki
  •  Szanujesz prawo autorskie
  •  Nie naśladujesz innych użytkowników

Czy YouNow Przetrwa?

Jeśli planujesz zostać gwiazdą Internetu i zarabiać mnóstwo pieniędzy to zacznij już teraz.

Mimo, że tylko w czerwcu widzowie wydali od 1,5 do 2 milionów dolarów na napiwki (z czego YouNow wzięło 30%) znajdują się sceptycy mówiący, że taki model biznesowy nie może utrzymać się na dłuższą metę. Niektórzy przewidują, że YouNow będzie zmuszone do zarabiania na reklamach w sposób podobny, jak robi to YouTube. Jeśli nawet do tego dojdzie to i tak zarobisz, choćby i na reklamach.

Jednakże jeśli strona będzie działała na zasadzie obecnego modelu, a widzowie z jakiegoś powodu przestaną dawać napiwki, to zostanie zamknięta w ciągu kolejnych kilku lat.

Pospiesz się więc z zarabianiem na YouNow i dla bezpieczeństwa zrób to co robi wielu twórców na tej stronie – prowadź jednocześnie swój kanał na YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top