Zarabiaj Pieniądze Jako Coach

Zarabiaj pieniądze jako coach

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Szukasz pracy z domu, w której sam dla siebie będziesz szefem, w której będziesz zarabiał pieniądze oraz wchodził w ciekawe interakcje z ludźmi? Praca jako coach może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Zapotrzebowanie na trenerów stale rośnie, a już na ten moment cała branża jest wyceniona na około $2 miliardy dolarów. Nie musisz mieć stopnia naukowego, aby pracować jako coach. W istocie, większość ludzi może rozpocząć już po bardzo niewielkim przeszkoleniu. 

Najważniejsze jest być osobą z bardzo pozytywnym nastawieniem do życia oraz cechować się prawdziwą chęcią do pomocy ludziom w poprawie ich życia. Jeśli pasujesz do tego wizerunku, to czytaj dalej i dowiedz się jak zostać coachem.

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

czas niski
Niska

Czas

średni wynik
Średni

Dochód

Wynik wysoki
Duży

Opis Pracy Coacha

Więc co tak naprawdę robi coach?

Jest to dość szczególna metoda zarabiania. Możesz tę profesję porównać do bycia trenerem drużyny sportowej. Trener buduje strategie, tym samym pomagając zespołowi odnieść sukces i wygrać zawody. Zwraca też uwagę na mocne i słabe strony danego zawodnika, a przy tym pomaga mu rozwijać swoje umiejętności, aby pokonywał przeszkody, które stoją na jego drodze w wygraniu zawodów.

Coachowie robią to samo, ale zamiast trenowania sportowców, trenują kobiety i mężczyzn, którzy mają określone cele w życiu. Coach może spotykać się z klientami przez Internet używając do tego Skype lub jakiegoś podobnego serwisu, przez telefon lub twarzą w twarz, w domu klienta lub w jakimś publicznym miejscu jak kawiarnia. Ponadto dają swoim klientom ćwiczenia i zadania do wykonania pomiędzy sesjami.

Wielu coachów decyduje się specjalizować w jednej konkretnej dziedzinie. Dla przykładu, niektórzy z coachów skupiają się na pomaganiu ludziom w rozwinięciu u nich charyzmy. Inni pomagają ludziom w budowaniu umiejętności organizacyjnych, w stawaniu się bardziej zorientowanym na osiągnięcie swoich celów i marzeń. Branża jest bardzo szeroka, możesz wybrać dowolną specjalizację, a najlepiej taką na którą jest popyt i która cię jednocześnie interesuje.

Pierwsze Kroki jako Life Coach

Stawanie się coachem i rozpoczęcie zarabiania na tym pieniędzy nie wymaga od ciebie uzyskania stopnia naukowego, licencji czy jakiegoś certyfikatu, jednakże istnieją programy, które możesz ukończyć, które będą poświadczać twoje umiejętności jako trenera. Może to się przydać, aby przyciągnąć nowych klientów, ale nie jest wymagane, aby rozpocząć. Aby zostać coachem, kieruj się poniższymi wskazówkami:

1. Kieruj Się Swymi Zainteresowaniami

Zanim przejdziesz do konkretów przy rozpoczynaniu działalności jako coach, musisz zrobić krok wstecz i wyjaśnić sobie dlaczego praca coacha jest czymś co chciałbyś robić. Zadaj sobie pytanie dlaczego chcesz być coachem? Co w tej branży jest dla ciebie najbardziej atrakcyjne? Jak wyobrażasz sobie pomaganie ludziom? Co byłoby dla ciebie satysfakcjonującą nagrodą pracując jako coach?

Weź pod uwagę stopień swojej motywacji, a zaczniesz widzieć drogę, którą powinieneś się kierować. Dla przykładu, jeśli stwierdzisz, że chciałbyś pomagać ludziom stać się szczęśliwszymi, możesz zdecydować się na pracę z ludźmi, którzy mają problemy z osiąganiem swoich celów. Jeśli chciałbyś uprościć życie swoim klientom, możesz spróbować sił jako coach pomagający ludziom w sprawach organizacyjnych.

2. Odrób Pracę Domową

Aby zostać coachem, nie potrzeba ci formalnego wykształcenia, jednakże musisz mieć wiedzę i doświadczenie. Gdy już zdecydowałeś jaki aspekt coachingu jest dla ciebie najlepszy, musisz zacząć zdobywać wiedzę w tym zakresie. Zacznij czytać książki i poradniki związane z twoim tematem. Czytaj je uważnie i rób notatki. Oceń materiał jaki przeczytałeś. Co ma dla ciebie największy sens? Z jaką wiedzą przekazywaną klientowi czułbyś się swobodnie? Jakie ćwiczenia i aktywności były ujęte w książkach, którymi mógłbyś się posłużyć jako formą inspiracji do tworzenia zadań dla swoich klientów?

Dobrym miejscem na znalezienie kursów na ten temat jest Udemy, internetowy rynek edukacyjny i dydaktyczny z ponad 100 000 kursów i 24 milionami studentów. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz sprawdzić ich oferty tutaj.

Mimo iż musisz przeczytać sporą ilość rzeczy przed startem swojej kariery, to jednak nie zdołasz przeczytać wszystkiego przed rozpoczęciem tego biznesu. Dobrzy trenerzy muszą cały czas się dokształcać, co oznacza konieczność chodzenia na dodatkowe kursy i seminaria oraz czytanie w tematach związanych z twoją niszą.

3. Zostań Osobą Coachowaną

Jeśli naprawdę chcesz być dobrym coachem, musisz mieć się na kim wzorować. Zatrudnienie trenera może być bardzo korzystne dla początkujących, jako że od ręki zobaczą jak to jest być po drugiej stronie na sesji coachingowej. Może nawet będziesz chcieć się spotkać z paroma coachami na kilka sesji zanim rozpoczniesz swój biznes. Szybko zobaczysz, że wszyscy coachowie mają swoje style, a takie wystawienie siebie na różne sposoby coachowania pomoże ci określić jak ty byś chciał prowadzić sesje ze swoimi klientami.

Zarabiaj pieniądze jako coach

Jak Zarabiać Pieniądze Jako Coach

Gdy masz już wiedzę i jakieś doświadczenie z pierwszej ręki po sesjach z coachami, jesteś praktycznie gotowy do wystartowania ze swoim biznesem i rozpoczęcia pracy z klientami. Oto jak zacząć zarabiać pieniądze jako coach:

1. Stwórz Stronę

Większość ludzi w dzisiejszym świecie szuka coachów w Internecie i będą chcieli wiedzieć coś więcej o oferowanych usługach zanim zapiszą się na sesję. Najlepiej dla ciebie, jeśli będziesz mieć profesjonalnie wyglądającą stronę, która działa już w momencie odpalania twojego biznesu.

Nie musisz płacić profesjonalnemu projektantowi stron internetowych za wykonanie tej pracy. Korzystanie z usługi takiej jak WordPress i jej wtyczek Elementor lub Elegant Themes pozwoli Ci stworzyć atrakcyjną stronę bez konieczności kodowania. Po prostu upewnij się, że starannie sprawdziłeś treść swojej strony.

2. Rozpowszechnij Dobrą Nowinę

Kiedy jesteś już gotowy, aby zacząć przyjmować klientów, daj ludziom znać o swej usłudze. Powiedz swojej rodzinie, przyjaciołom i znajomym, ale nie mów tylko czegoś w stylu, “Jestem od teraz coachem.” Zamiast tego, wyjaśnij dokładnie czym jest twoja usługa i w jaki sposób pomaga ludziom. Mów o swojej pracy w mediach społecznościowych i rozważ zaoferowanie bezpłatnego wprowadzenia w postaci 30-minutowej sesji coachingowej, aby ludzie mogli wypróbować twój serwis.

3. Stań Się Zasobem

Jednym z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych klientów jest tworzenie treści internetowych związanych z twoją specjalizacją. Możesz tworzyć filmiki, zacząć bloga, nagrywać podcasty lub po prostu zrobić mieszankę z powyższych nośników przekazu. Twórz krótkie artykuły, nagrywaj filmiki w tematach związanych z twoją specjalizacją. Twórz użyteczne informacje dla czytelników i spraw, aby chcieli jeszcze więcej. Dla przykładu, możesz napisać artykuł na bloga o 4 sposobach na ułatwienie sobie życia. Następnie możesz na końcu zostawić wezwanie do akcji prosząc ludzi o kontakt z tobą jeśli chcą więcej pomysłów w tym temacie.

4. Bądź Widoczny w Mediach Społecznościowych

Załóż sobie konta na Twitter, LinkedIn, Facebook, Pinterest oraz Instagram i poświęcaj im czas, dodając jakieś treści przynajmniej dwa lub trzy razy w tygodniu. Możesz też uruchomić kanał na YouTube, w którym dzieliłbyś się swoimi poradami. Media Społecznościowe są wspaniałą metodą docierania do potencjalnych klientów oraz do utrzymania zaangażowania wśród bieżących.

5. Zaproś Publiczność

Oferowanie warsztatów i seminariów w swojej okolicy może szybko pomóc w rozpowszechnieniu się informacji o twoim biznesie coachingowym. Wynajmij niewielką przestrzeń i ustal opłatę w wysokości od $10 do $20 za wzięcie udziału. Daj ludziom przydatne informacje na warsztatach i użyj tego eventu jako wydarzenia do zaplanowania bezpłatnej, 30-minutowej sesji coachingowej i spróbuj w ten sposób przyciągnąć nowych klientów.

6. Poszerz Swoje Horyzonty

Aby zarabiać pieniądze w Internecie jako coach, możesz robić znacznie więcej niż tylko prowadzenie sesji coachingowych. Pisz e-booki związane z twoją niszą lub oferuj swoje usługi jako mówca na różnych imprezach. W ten sposób nie tylko zarobisz pieniądze, ale też ugruntujesz swoją pozycję na rynku jako ekspert, co z kolei pomoże przyciągnąć nowych klientów do twego biznesu. Tym z żyłką do marketingu udało się zarobić miliony na lukratywnych wykładach i publikacjach. 

Czy Powinieneś Zostać Coachem?

Zarabiaj pieniądze jako coachDla właściwej osoby praca coacha może być znakomitym zajęciem, które pozwala na wiele swobody i wolności. Zanim jednak zaczniesz, powinieneś mieć pewność czy to praca dla ciebie, aby zagwarantować sobie jak największe szanse na odniesienie sukcesu. Dobry coach musi:

Być Zadowolony z Niewielkiej Wypłaty

Średnio znany coach w USA zarabia $40,000 rocznie i często pracuje dla ludzi, którzy zarabiają $100,000 lub więcej. U niektórych ludzi może to niestety prowadzić do niezadowolenia z takiej pracy i większego stresu.

Mieć Osobowość Pełną Pasji

Kiedy dopiero zaczynasz jako coach, będziesz mieć ciężko, aby znaleźć klientów. Jeśli nie jesteś typem człowieka, który potrafi być zmotywowany i pracować pomimo przeciwności losu, to bycie coachem może być zajęciem dla ciebie.

Umieć Łatwo Rozwiązywać Problemy

Jeśli nie jesteś w stanie zaoferować odpowiedzi na problemy swoich klientów to niestety, ale nie będą do ciebie wracać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top