Zarabiaj pieniądze na e-Bay

Zarabiaj pieniądze na e-Bay

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

E-Commerce jest szybko rozwijającym się modelem biznesowym, sprawiającym, że zarabianie na sprzedaży w Internecie staje się bardzo dochodowym zajęciem, jednakże założenie własnego sklepu i próbowanie przyciągnięcia dobrego ruchu na tenże sklep, który zrobi u nas zakupy jest zajęciem trudnym i czasochłonnym. Jako jedna  z najbardziej popularnych stron w całym Internecie, e-Bay zapewnia prostą alternatywę wobec tradycyjnych sklepów internetowych. 

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

Trudność środek
Średni

Czas

Czas Wysoki
Wysoki

Dochód

Wynik wysoki
Duży

Sprzedawanie produktów w tym miejscu może zapewnić ci ciągły strumień dochodów i pozwoli ci w łatwy sposób wejść w świat pracy online i handlu elektronicznego, aby zarabiać pieniądze w Internecie. Niektórym udało się nawet uczynić z tego pracę na pełen etat i zarobić miliony. Wszystkie te rzeczy mogą być zrobione z domu i nie wymagają od ciebie posiadania nadzwyczajnych umiejętności.

Jeśli chcesz rozpocząć sprzedawać na e-Bay i posiadać zyskowny biznes, zastosuj się do poniższych wskazówek.

Krok 1: Początki

1. Utwórz konto e-Bay

Zarabiaj pieniądze na e-BayJeśli nie masz konta e-Bay, musisz odwiedzić stronę eBay.com i je założyć. Rejestracja jest darmowa. Jeśli kiedykolwiek kupiłeś coś na e-Bay, możesz użyć tego samego konta do sprzedawania, co do kupowania. Po ukończeniu rejestracji, możesz użyć głównego panelu na stronie “My eBay”, aby zarządzać wszystkimi swoimi ofertami i komunikować się ze swoimi klientami. 

W przypadku, gdy zakładasz całkowicie nowe konto, poważnie przemyśl jaką dasz sobie nazwę użytkownika. Niech to będzie coś profesjonalnego i pozytywnego, co od razu wszczepi zaufanie do ciebie pośród kupujących.

2. Podejmij Decyzję Odnośnie Subskrypcji

e-Bay nalicza opłaty na dwa sposoby – na podstawie z góry określonych zasad lub poprzez subskrypcję. Przeczytaj niżej czym się te dwa sposoby różnią:

 • Standardowa opłata nie wymaga od ciebie płacenia za wystawienie produktu na sprzedaż. Możesz wystawić do 50 produktów na miesiąc w tym układzie i zapłacisz e-Bayowi 10% z zysków z każdego sprzedanego produktu. Z reguły ten rodzaj opłat jest dobrym rozwiązaniem dla początkujących.
 • Płatna subskrypcja wymaga od ciebie uiszczenia opłaty w wysokości od $15.95 do $179.95 na miesiąc, aby móc sprzedawać. Każda z tych subskrypcji upoważnia cię do wystawienia określonej ilości produktów na sprzedaż za darmo i daje ci inną prowizję z każdej sprzedaży. Przy subskrypcjach e-Bay otrzyma od 4% do 9% ze sprzedaży każdego produktu.

3. Załóż Konto PayPal

Aby sprzedawać na e-Bayu, mocno zaleca się posiadać konto PayPal. Jest to serwis umożliwiający kupującym bezpiecznie dokonywać płatności przez Internet, a sprzedawcom pozwala otrzymywać pieniądze od razu i wypisywać czeki papierowe, przelewać pieniądze na swoje konta bankowe lub użyć ich do zakupów online. 

Posiadanie PayPala nie jest koniecznością, aby sprzedawać przez e-Bay, jednakże nawet 90% kupujących na e-Bay płaci za zakupy przez PayPal. Jeśli zatem nie będziesz mieć konta PayPal, kupujący mogą ominąć twój produkt i kupić go od konkurencji. Rejestracja konta PayPal jest bardzo prosta. Zrobisz to w kilka minut na stronie PayPal.com i taka rejestracja jest darmowa.

4. Określ Co Najlepiej Sprzedawać

Zanim przystąpisz do kupowania produktów od hurtownika, aby zacząć sprzedawać na e-Bayu, dobrze jest zacząć powoli od sprzedaży niechcianych przedmiotów ze swojego domu. Zrób małą czystkę i znajdź przedmioty, których już nie potrzebujesz lub nie używasz. Mając to zrobione, wykonaj następujące kroki:

 • Sprawdź “Selling Inspiration House” na e-Bayu czyli miejsce, w którym zobaczysz jakiego rodzaju przedmioty ludzie sprzedają i ile one kosztują.
 • Przeszukaj oferty w różnych kategoriach i zobacz produkty, które są podobne do tych, które masz zamiar sprzedawać.
 • Wybierz takie produkty, o których dużo wiesz. Musisz być w stanie dobrze opisać swoje przedmioty, żeby zaciekawić klienta i przekazać im rzeczy, których on sam nie wie co ma go przekonać do zakupu twego produktu. W końcu nie chodzi przecież o to, abyś próbował sprzedawać rzeczy, których sam nie rozumiesz lub niewiele o nich wiesz.
 • Gdy znajdziesz takie przedmioty w domu, które dobrze się sprzedają na e-Bayu, sprawdź wyprzedaże garażowe, sklepy z używanymi rzeczami oraz inne miejsca, gdzie możesz tanio kupić podobne produkty i zacznij sprzedawać je na e-Bayu z zyskiem.

5. Biznes Rozpocznij Powoli

Chociaż może cię kusić, aby od razu robić na e-Bayu tonę pieniędzy, najlepiej jest zacząć swój biznes od sprzedaży kilku przedmiotów, a następnie stopniowo powiększać swój asortyment. Jeśli sprzedajesz tylko kilka produktów, jesteś w stanie szybko odpowiadać na pytania klienta i wysłać je szybciej, dzięki czemu wzrosną twoje szanse na dobre recenzje i zbudowanie sobie wiarygodności jako sprzedawcy na e-Bayu. 

Ponadto poćwiczysz sobie tworzenie ofert i zobaczysz co działa, a co nie działa, co jest lepsze niż z marszu zanurzenie się w biznesie i marnowanie czasu na tworzenie 50 ofert, które w ogóle mogą się nie sprzedawać.

Krok 2: Wystawianie Produktu Na Sprzedaż

1. Ustal, która metoda sprzedaży jest najlepsza dla ciebie

e-Bay rozpoczął swoją działalność jako strona aukcyjna, ale dzisiaj strona daje szereg sposobów na sprzedaż przedmiotów klientom. Zanim stworzysz ofertę, musisz określić, która z tych metod będzie najlepsza dla ciebie, aby sprzedawać swoje rzeczy. Każda metoda ma swoje cechy, zalety oraz wady, o których przeczytasz poniżej:

Tradycyjna Aukcja

W tradycyjnej aukcji, ustalasz minimalną wielkość oferty i wybierasz długość swojej aukcji. Następnie, użytkownicy składają oferty w nadziei, że licytowana przez nich kwota znajdzie się na samej górze. Po zakończeniu aukcji, osoba która licytowała najwyżej wygrywa aukcję i zostaje szczęśliwym kupcem.

Aukcje możesz ustawić na 3 dni, 5 dni, 7 dni lub 10 dni. Kiedy ludzie ocenią twoje aukcje na co najmniej 10, będziesz mógł zacząć oferować również aukcje jednodniowe. Kupcy lubią oglądać aukcje, a następnie licytować dopiero w ostatnim dniu, dlatego też dłuższe aukcje przynoszą z reguły swoim organizatorom lepsze rezultaty od tych krótszych.

Sprzedaż aukcyjna może być stresująca, ponieważ nigdy nie wiesz za ile końcowo sprzeda się twój produkt. Dlatego ważne jest, aby być ostrożnym przy ustawianiu minimalnej oferty cenowej za produkt. Z jednej strony chcesz, aby oferta była odpowiednio niska, a tym samym zachęcająca dla kupujących, a jednocześnie nie może być zbyt niska bo okaże się, że nie zarobisz żadnych rozsądnych pieniędzy ze sprzedaży.

Aukcja z Ceną Rezerwową

Ten rodzaj aukcji działa bardzo podobnie do aukcji tradycyjnej, przy czym tutaj ustalasz cenę minimalną, poniżej której produkt nie może zostać sprzedany. Pozwala to na ustanowienie niskiej stawki otwarcia z pewnością, że nie straci się pieniędzy na tej transakcji. Wadą jest to, że e-Bay pobiera opłatę za ten rodzaj aukcji, a twój produkt nie zostanie sprzedany, jeśli nikt nie wylicytuje ceny minimalnej.

Kup Teraz

Ten rodzaj oferty pozwala użytkownikom zakupić produkt natychmiast za z góry ustaloną cenę, zamiast musieć cokolwiek licytować. Transakcja taka jest identyczna jak ta w sklepie internetowym. Wielu kupujących preferuje ten rodzaj zakupów, gdyż wiedzą, że to oni otrzymają produkt i nie muszą czekać na bycie zwycięzcą żadnej licytacji. Możesz dodać do aukcji przycisk “kup teraz” lub po prostu wystawić produkt na sprzedaż, gdzie nie ma innej opcji jak kup teraz lub nie kupuj. Jeśli zdecydujesz się na to drugie, to możesz wystawić produkt na 3 dni, 5 dni, 7 dni, 10 dni, 30 dni lub po prostu, aż do usunięcia oferty.

Najlepsza Oferta

Wystawienie produktu jako najlepsza oferta jest połączone z elementem “Kup Teraz”. Kiedy oznaczysz produkt jako najlepsza oferta, kupujący mogą złożyć alternatywną ofertę wobec twojej ceny kup teraz. Przy końcu, kiedy oferta wygasa, a przedmiot wciąż nie jest sprzedany, masz możliwość sprzedania go osobie, która złożyła najlepszą ofertę cenową. Możesz też skorzystać z opcji odrzucenia najlepszych ofert i ponownie wystawić ten sam produkt, jeśli uznasz że cena jest zbyt niska.

2. Ustal Cenę

Konkurencja jest bardzo ostra na e-Bayu, dlatego najlepiej określić swoje ceny na podstawie tego, za ile sprzedają inni. Po zalogowaniu się do e-Baya, skorzystaj z zaawansowanego wyszukiwania i zaznacz pole przy którym pisze “Completed Listings.” Następnie szukaj przedmiotu, który masz zamiar sprzedawać. Szukaj przedmiotów, które były sprzedawane metodą, której chcesz użyć. Sprawdź ich właściwości, aby były podobne do cech twoich produktów zarówno pod względem ich stanu oraz właściwości. 

Zobacz ile sprzedawca dostał za sprzedaż i zastanów się jak porównywalny jest twój produkt. Jeśli jest identyczny, możesz życzyć sobie zapłaty w takiej samej kwocie. Jeśli nie, to dostosuj cenę w górę lub w dół. Nie zapomnij również wziąć pod uwagę opłat jakie będzie ci naliczał e-Bay. Masz do swojej dyspozycji kalkulator zysków, dzięki któremu określisz szybko ile zarobisz przy sprzedaży produktu konkretną metodą przy danej cenie.

3. Zrób Zdjęcia

e-Bay nakazuje, aby przynajmniej jedno zdjęcie było dołączone do każdej oferty w serwisie. Pamiętaj też, że zdjęcia fajnie nadają się do promowania swojej oferty na przykład na Instagramie. Poniżej przedstawiamy wskazówki jak zrobić świetne zdjęcie, które spełni kryteria e-Baya:

 • Twoje zdjęcie musi mieć co najmniej 500 pikseli szerokości na swoim największym boku i nie może zawierać żadnych obwódek, tekstu czy szaty graficznej.
 • Zrób zdjęcie przedmiotu na czystym tle. Biały jest najlepszym kolorem na tle którego można robić zdjęcia produktów, za wyjątkiem tych lśniących, które najlepiej się prezentują na czarnym tle. Możesz ożyć obrusa stołowego, kawałka tkaniny lub jasnej płyty do utworzenia dobrego tła.
 • Ostrożnie z oświetlaniem przedmiotu. Nie możesz dopuścić, aby zdjęcie się odbijało lub produkt nakryty był cieniem. Wyłącz lampę błyskową w aparacie w celu uniknięcia odblasków.
 • Zamiast trzymać kamerę w ręce, umieść ją na statywie. Nie jest możliwe trzymanie kamery zupełnie nieruchomo, aby zrobić dobre zdjęcie. Statyw da gwarancję, że obraz będzie wyraźny.
 • Zrób więcej niż jedno zdjęcie swemu produktowi z odległości pozwalającej go w całości zobaczyć. W ten sposób będziesz miał możliwość wybrania najlepszego zdjęcia, które będzie twoją główną fotografią w serwisie. Możesz zrobić jeszcze kilka dodatkowych fotek, które uwiecznią detale produktu, czyniąc go bardziej kuszącym dla kupujących, lub po to by pokazać wady czy uszkodzenia produktu. Dobrze jest zrobić zdjęcia z przodu, z dołu, z góry i z boków dla pewnych produktów. e-Bay z reguły pobiera opłatę za dodanie dodatkowych zdjęć, dlatego nie musisz ich wszystkich publikować od razu, natomiast możesz je mieć pod ręką, aby móc pokazać je klientowi, kiedy ten zapyta jak coś wygląda.

4. Wybierz Swoją Metodę Wysyłki

Po zakończeniu robienia zdjęć, spakuj swój przedmiot i wsadź do kontenera, którego użyjesz do wysyłki. Następnie zważ cały pakunek, abyś mógł świadomie wybrać najtańszą dla siebie formę wysyłki.

Jedną z opcji wysyłki jest obliczony koszt wysyłki. Tutaj mówisz e-Bayowi ile waży paczka i jakie są jej rozmiary. Wtedy system automatycznie wyliczy właściwą cenę za przesyłkę biorąc dodatkowo pod uwagę lokalizację użytkownika.

Możesz też użyć kalkulatora wysyłek i znaleźć ile wyniesie przesyłka przez różnych przewoźników i pobierać stałą opłatę od klientów. Jeszcze inną opcją jest oferowanie bezpłatnej wysyłki poprzez włożenie kosztów wysyłki już w cenę produktu lub pokrywając je samemu. Ostatnia opcja jest z reguły dobra tylko wtedy, gdy sprzedajesz rzeczy z dużym zyskiem.

5. Stwórz Swój Opis

Nie jesteś w stanie sprzedawać produktów na e-Bayu bez świetnych opisów. Chcąc stworzyć skuteczny opis, kieruj się poniższymi wskazówkami:

 • Tytuł opisu ma być klarowny, po przeczytaniu którego klienci muszą od razu wiedzieć co jest przedmiotem sprzedaży. Użyj słów kluczowych, których ludzie mogą szukać na e-Bayu w tytule swojego opisu. Tytuł ma być prosty. Nie musi on być super słodkawy i kreatywny. W rzeczywistości to sprzedając na e-Bayu lepiej w ogóle nie robić takiego tytułu.
 • Opisz wszystkie ważne funkcje produktu. Podaj tyle informacji ile możliwe w ramach swojej oferty. Nie zapomnij wspomnieć o kolorze swego produktu, jego rozmiarze, jaki to model, z czym jest wysyłany i w jakim jest stanie. Im bardziej szczegółowo zrobisz opis, tym większa szansa na sprzedaż produktu oraz zredukowanie potrzeby zadawania dodatkowych pytań u klientów.
 • Pamiętaj o wskazaniu korzyści płynących z zakupu produktu, a nie tylko opisywaniu jego cech. Wyjaśnij dlaczego ktoś musi mieć twój produkt i dlaczego właśnie ten egzemplarz jest najlepszym wyborem pośród wszystkiego co można znaleźć na e-Bayu. Opisz swój produkt dogłębnie, pilnując by nie pisać niczego co nie jest prawdą.

Zarabiaj pieniądze na e-Bay

Krok 3: Dokonaj Sprzedaży

1. Nawiąż kontakt z kupującym

Kiedy produkt się sprzedaje, otrzymujesz powiadomienie z e-Baya z adresem mailowym od kupującego. W większości przypadków klienci zapłacą za produkt w momencie naciśnięcia przycisku kup teraz lub natychmiast po zakończeniu aukcji, a ty otrzymasz od razu podstawowe informacje od e-Baya. Warto, abyś wysłał swemu klientowi maila i podał całkowitą kwotę sprzedaży wraz z ceną wysyłki i wliczonym podatkiem, oraz jaka metoda wysyłki zostanie użyta i kiedy produkt zostanie nadany.

2. Potwierdź, że dostałeś pieniądze

Upewnij się, że klient zapłacił za produkt natychmiastowo przy kasie lub inną metodą jaką sam nakreśliłeś. Jeśli kupujący nie zapłacił, skontaktuj się z nim raz czy dwa. Jeśli to nie podziała, to możesz skorzystać z centrum rozstrzygania sporów i złożyć sprawę o niezapłacony produkt, aby odzyskać należne ci pieniądze. Nigdy nie wysyłaj produktu, zanim nie będziesz mieć pewności, że za niego zapłacono.

3. Wyślij zamówienie

Jak tylko dostaniesz potwierdzenie, że za produkt zapłacono, spakuj go i szybko wyślij. Terminowość dostaw będzie miała największe znaczenie w kontekście ocen jakie otrzymasz, dlatego nie trać czasu i nie zwlekaj z wysyłką. Możesz wydrukować etykietę przesyłki z e-Baya i przykleić do swojej paczki. Przy wysyłce paczki weź jej numer śledzący, który możesz przekazać kupującemu. 

Dobrym pomysłem będzie wymóg potwierdzenia odbioru, będziesz mieć dowód dostarczenia przesyłki. Ważne jest też posiadanie ubezpieczenia na produkt, możesz je opłacić sam lub zaoferować klientowi możliwość wykupienia przesyłki. Ubezpieczenie będzie pokrywać wszelkie uszkodzenia powstałe podczas transportu paczki. Jeśli nie zapłacisz za ubezpieczenie, może się to dla ciebie skończyć sporem z klientem po dostarczeniu paczki, jeśli okaże się, że produkt w środku jest uszkodzony.

4. Wyraź opinię

Po ukończeniu transakcji, zostaw wiadomość dla swojego klienta. Mówiąc miłe rzeczy o kliencie, on lub ona będą bardziej skłonni to odwzajemnić i zostawią dobrą recenzję pod twoim produktem, co pomoże w dalszym ciągu rozwijać twój biznes.

5. Pokryj konieczne opłaty

W wielu przypadkach opłaty e-Baya będą pobierane automatycznie z twojej karty kredytowej lub konta PayPal w czasie uzgodnionym wcześniej z serwisem. Dopilnuj by opłaty te zawsze przechodziły w terminie, tak więc musisz mieć wystarczającą ilość wolnych środków na kontach, dzięki czemu zapewnisz sobie płynność prowadzenia biznesu.

Krok 4: Zbuduj Dochodowy Biznes

Jeśli e-Bay ma być dla ciebie rentownym przedsięwzięciem, zastosuj poniższe wskazówki:

Dbaj o kontakt ze swoimi klientami

Jeśli chcesz otrzymywać od klientów świetne opinie zwrotne i zarabiać więcej pieniędzy dzięki temu, musisz się z nimi komunikować. Kupujący stają się niecierpliwi, kiedy nie dostają wiadomości od sprzedawców, nawet jeśli ci wysyłają paczki w terminie. Skontaktuj się z nimi niedługo po tym od dokonania zakupu. Na pewno to docenią. Powinieneś też często sprawdzać swoją skrzynkę mailową, ponieważ będą tam przychodzić pytania od potencjalnych kupców mających pytania odnośnie produktu lub strony. 

Możesz do tego celu użyć aplikacji e-Bay do twego tabletu lub smartfonu, która będzie wysyłała powiadomienia za każdym razem, gdy dostaniesz nowe pytania. Zawsze bądź grzeczny i uprzejmy do twoich klientów, tak samo jak byś był, gdybyś spotykał się z nimi w sklepie stacjonarnym

Szybko przekazuj informacje zwrotne

Jak już wspominano wcześniej, feedback jest bardzo ważny dla klientów. Dostarczenie go szybko zadowoli klientów oraz zachęci ich do dania ci dobrych recenzji. Nie czekaj na recenzje od klienta zanim postanowisz powiedzieć o nim coś dobrego. Zawsze zostawiaj klientowi dobrą opinię po otrzymaniu płatności, no chyba że dana osoba odmówiła zapłaty.

Znajdź niszę

Gdy już wiesz co się sprzedaje, wybierz sobie obszar na którym się skoncentrujesz w ramach sprzedawania na e-Bayu. W ten sposób możesz zostać ekspertem w danej dziedzinie i rozwinąć bazę ludzi zainteresowanych twoją niszą. W ten sposób łatwiej ci będzie zarabiać pieniądze.

Rozszerz działalność

Po nabraniu doświadczenia w sprzedaży na e-Bayu, możesz zwiększyć swój asortyment wchodząc w relację z hurtownikiem lub dropshipperem, który specjalizuje się w produktach podobnych do tych, które właśnie sprzedajesz.

Pracuj w kierunku zdobycia statusu Power Seller

Power Sellerzy są najbardziej zaufanymi sprzedawcami na e-Bayu i tylko 4% z wszystkich sprzedawców zyskuje ten status. Jeśli masz ten status to znakiem tego zarobiłeś już w serwisie sporo pieniędzy.

Możesz go osiągnąć poprzez:

 • Sprzedaż przez minimum 90 dni.
 • Sprzedaż o wartości $1000 lub więcej przez 3 miesiące pod rząd.
 • Wystawianie co najmniej 4 przedmiotów na miesiąc przez 3 miesiące pod rząd.
 • Wynik feedback na poziomie 100 z przynajmniej 98% pozytywnych recenzji.
 • Pokrywanie wszystkich opłat e-Baya na czas.
 • Stosowanie się do wszystkich zasad i wartości społeczności e-Bay.

Zarabiaj pieniądze na e-BayWyślij do edycji każdą ofertę zanim ją opublikujesz. Upewnij się, że tytuł oraz tekst jest wolny od literówek i błędów gramatycznych, które sprawiają, że wyglądasz mało profesjonalnie delikatnie rzecz ujmując. Literówki mogą też kolidować ze słowami kluczowymi co odbije się zmniejszeniem szans na pojawienie się twoich produktów, kiedy klient ich szuka w wyszukiwarce.

Pamiętaj cały czas, że twoja reputacja jest kluczem do sukcesu na e-Bayu. Pracuj ciężko, aby naprawić każdy konflikt z kupującym. Nawet jeśli coś pójdzie nie tak, może uda ci się uratować swoją ocenę naprawiając daną kwestię, aż do pełnego zadowolenia klienta.

Powodzenia w zarabianiu pieniędzy na e-Bay!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top