Zarabiaj pieniądze na Etsy

Zarabiaj pieniądze na Etsy

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Masz pasję do zabytków oraz mody z poprzednich epok? Jesteś obiecującym artystą? Czy rzemiosło jest hobby, które kochasz? Jeśli odpowiedziałeś tak na którekolwiek z tych pytań i szukasz dobrej pracy online, to są dla Ciebie pieniądze do zarobienia na Etsy!

Jeśli nie znasz jeszcze Etsy, jest to strona internetowa do handlu dedykowana antykom i starym przedmiotom, sztuce i rzeczom wykonanym ręcznie. Strona różni się od eBaya tym, że jest skoncentrowana na starociach i zabytkach. Możesz ją sobie śmiało wyobrażać jak pewien festiwal sztuki i ręcznego rzemiosła.

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

czas niski
Niska

Czas

średni wynik
Średni

Dochód

Dochód Mały
Mały

Strona jest niezwykle popularna, każdego miesiąca przyciąga miliony użytkowników, dając Ci ogromne możliwości pod kątem ilości ludzi, do których możesz kierować swoje produkty. Jeśli weźmiesz za to w dobry sposób, możesz na tym nieźle zarobić.

Dzięki Etsy możesz postawić swój sklep w Internecie, gdzie zbierasz zamówienia od klientów. Następnie sam zajmujesz się ich realizacją, a płatność otrzymujesz na PayPal lub inną metodą. Koszty używania Etsy są raczej niskie, dzięki czemu wielu ludzi może sobie stworzyć dobry dodatkowy dochód lub nawet ułożyć sobie życie ze sprzedaży swoich produktów na tej stronie. Aby zacząć używanie Etsy do zarabiania pieniędzy w Internecie, wykonaj następujące czynności:

1. Zdecyduj Się Co Sprzedawać

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić jest podjęcie decyzji odnośnie tego co sprzedawać na Etsy. Aby wybór był przemyślany, przejrzyj stronę i sprawdź jakie produkty się na niej najlepiej sprzedają.

Przeszukiwać możesz przez kategorie, tak najlepiej zobaczyć różnorodność sprzedawanych produktów. Nie ma jednej reguły względem tego co może, a co na pewno nie przyniesie sukcesu. Tak długo jak produkt jest staromodny lub wykonany ręcznie, nadaje się na tę stronę. Upewnij się, że cokolwiek sprzedajesz jest dobrej jakości i w dobrym stanie. Jeśli oferujesz sztukę lub wyroby rzemieślnicze, upewnij się, że jesteś w stanie wyprodukować dany produkt, gdy zacznie schodzić, aby go nigdy nie brakowało dla klientów.

2. Otwórz Swój Sklep

Po tym jak już zdecydowałeś co sprzedajesz, czas na otwarcie swojego sklepu. Zacznij od wybrania nazwy, która jakoś współgra z tym co sprzedajesz. Następnie stwórz profil swojego sklepu, który wita ludzi i wyjaśnia co jest w Twoim sklepie. Upewnij się, że treści jakie tam podajesz brzmią profesjonalnie i nie mają błędów ortograficznych, gramatycznych czy literówek. Następnie uzupełnij zakładkę O Nas. Zbuduj więź z klientami opowiadając kim jesteś i jak to się stało, że zająłeś się tworzeniem swojej sztuki i rzemiosła oraz to skąd wzięła się Twoja fascynacja antykami.

3. Zrób Zdjęcia

Jest to najważniejsza część sprzedaży na Etsy – musisz zrobić dobre zdjęcia swoim wyrobom. Nawet najbardziej unikatowe produkty mogą się słabo sprzedawać, jeśli nie wyglądają atrakcyjnie na stronie czyniąc fotografie podstawą sukcesu na tym portalu.

Nie musisz mieć super aparatu, aby zrobić dobre fotki. Możesz użyć swojego smartfonu i zrobić świetne zdjęcia, o ile zastosujesz się do kilku wskazówek:

  • Użyj zwykłego tła, które nie odwróci uwagi od tego co sprzedajesz. Białe tło jest z reguły najlepsze dla większości produktów. Jednakże, jeśli sprzedajesz coś co się świeci lub błyszczy, spróbuj czarnego tła.
  • Upewnij się, że tło jest takie samo dla wszystkich Twoich produktów i stosuj tą samą konfigurację aparatu, aby sklep wyglądał schludnie.
  • Jeśli sprzedajesz ubrania, użyj jakiegoś modela, który przymierza ciuchy lub manekina, którego w nie ubierzesz. Być może będziesz musiał przypiąć ubrania, aby wyglądały atrakcyjnie i dobrze pasowały.
  • Stwórz przybliżenie na zdjęciach, aby podkreślić piękno Twoich produktów. Niech klient będzie mógł łatwo zobaczyć szczegóły wyrobu.

Przy pomocy zdjęć możesz też świetnie wypromować swój sklep na Instagramie, albo innych mediach społecznościowych.

4. Stwórz Dobry Opis

Zdjęcia są dobre, ale też nie powiedzą klientowi wszystkiego o Twoim produkcie. Do tego będziesz potrzebował szczegółowego opisu, który wyjaśnia wszystkie funkcje wyrobu. Powiedz klientom, z czego wykonany jest Twój produkt. Opisz dokładnie rzeczy, których nie widać na zdjęciu. Opisz dokładnie rozmiar, zwłaszcza jeśli sprzedajesz ubrania. Powiedz też klientom ile potrwa stworzenie produktu, jeśli robiłbyś je na zamówienie nie mając ich na stanie.

Jeśli dajesz klientom możliwość dostosowania zakupu pod siebie, opisz wszystkie opcje dostosowania i wyjaśnij im w jaki sposób mogą zamawiać opcje niestandardowe.

5. Ustal Cenę

Zarabiaj pieniądze na EtsyOstatnim krokiem w sprzedaży jest ustalenie ceny. Dobrym pomysłem jest porównanie się z innymi sprzedającymi, ale musisz ustalić cenę tak, aby spłacała Ci koszty produkcji lub zakupu produktu i przyniosła zysk.

Miej na uwadze, że Etsy pobiera opłaty. Każdego miesiąca zapłacisz opłatę za produkt, który sprzedajesz na Etsy do czasu jego wyprzedania lub usunięcia. Ponadto Etsy pobiera 3,5% od ceny sprzedaży produktu. Jeśli klienci płacą PayPalem, wiąże się to z dodatkowymi opłatami będącymi częścią tej metody płatności.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top