Zarabiaj pieniądze na Google Adsense

google adsense

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Coraz więcej ludzi chce zostać swoimi własnymi szefami i zarabiać dodatkowe pieniądze pracując przez Internet. Zarabianie pieniędzy w Internecie ma wiele korzyści, a jedną z nich może być praca z domu zamiast z biura. Jednakże, aby zapewnić sobie godziwe życie, musisz znaleźć takie źródła dochodów, na których będzie można się rzeczywiście oprzeć.

Jednym z najlepszych sposobów na zarabianie w Internecie jest Google AdSense. Wielu ludzi jest w stanie wygenerować dla siebie dobry dodatkowy dochód dzięki Google AdSense, a w późniejszym czasie może to nawet stać się głównym źródłem dochodu. Aby odnieść sukces w Google AdSense, musisz wiedzieć o paru bardzo istotnych rzeczach. Ten poradnik da ci odpowiednie porady i w pełni wyjaśni czym jest oraz jak działa Google AdSense, pozwalając zarabiać pieniądze w Internecie wielu ludziom.

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

czas niski
Niska

Czas

Czas Niski
Niska

Dochód

Dochód środek
Średni

Wszystko o Google AdSense

Marketing internetowy stał się kluczem do sukcesu dla wielu firm z wszystkich branż i nisz rynkowych, a jednym ze sposobów, w jaki biznesy promują swoje produkty i usługi w Internecie jest Google AdWords. Firmy licytują stawki na określone słowa kluczowe w nadziei na to, że to ich reklamy będą wyświetlane, kiedy ludzie szukają konkretnych produktów poprzez wyszukiwarkę lub odwiedzają różne strony. Kiedy ich reklamy są pokazywane, Google pobiera opłaty od reklamodawców.

Dla ludzi mających bloga, stronę internetową, kanał na YouTube lub jakiś inny rodzaj mienia w Internecie, Google AdSense jest czymś w rodzaju marketingu afiliacyjnego czyli sposobem na zarobienie pieniędzy na swoim medium internetowym. Kiedy zapiszesz się do tej usługi, dasz Google pozwolenie, aby wyświetlało reklamy Google AdWords na twoich kanałach i stronach. Wielu internetowych przedsiębiorców zarabia setki tysięcy rocznie między innymi dzięki dochodom AdSense.

Jedną z największych korzyści z używania Google AdSense do zarabiania pieniędzy jest to, że jest tu bardzo łatwo o zarobek. Ponadto Google jest renomowaną firmą, znaną z tego, że zawsze płaci na czas.

Aby rozpocząć zarabiać z Google AdSense, musisz zarejestrować darmowe konto oraz mieć już działającego bloga lub kanał na YouTube. Google zweryfikuje twoją prośbę o konto i kiedy zostaniesz zaakceptowany, w bardzo łatwy sposób zintegrujesz reklamy ze swoimi stronami dzięki darmowym wtyczkom do tego celu. Później Google AdSense już robi wszystko samo, wyświetlając reklamy czytelnikom twojego bloga, odwiedzającym twoją stronę lub oglądającym twoje filmiki. Za każdym razem, gdy ktoś kliknie w twoją reklamę, dostaniesz porcję z tego co Google zarobiło na tym kliku.

Nie Tak Szybko!!

Spotykając się z Google AdSense po raz pierwszy, wielu ludzi myśli, że od razu będzie zarabiało mnóstwo pieniędzy samodzielnie naciskając na reklamy lub prosząc znajomych by w nie kliknęli. Jest to murowany sposób, aby zostać wyrzuconym z programu Google AdSense. Google używa bardzo zaawansowanego oprogramowania do monitorowania aktywności na stronach, filmikach czy blogach na których działa Google AdSense. Program ten odróżnia prawdziwe kliki od fałszywych. Okazyjne kliknięcia mogą pozostać niezauważone, jednakże próby oszukania systemu skończą się banem z Google AdSense.

Jak Dużo Możesz Zarobić z Google AdSense?

Doświadczenia każdego z Google AdSense są różne. Na początku nie będziesz zarabiał dużo pieniędzy, ponieważ minie trochę czasu, zanim zbudujesz grupę stron lub mediów w Internecie, które dadzą ci zarobić. Używając Google AdSense w kilku miejscach, bardzo łatwo możesz zarobić $200 lub więcej każdego miesiąca.

Przygotowanie się do Rozpoczęcia z Google AdSense

Jak wspomniano wcześniej, musisz już posiadać stronę internetową lub konto YouTube przed aplikowaniem do programu Google AdSense. Jeśli jeszcze nie masz, nie ma o co się martwić. Przygotowanie bloga lub innego medium gotowego na przyjęcie AdSense jest stosunkowo proste. Poniższy poradnik poprowadzi cię przez kilka sposobów, za sprawą których szybko możesz wystartować z medium internetowym i zacząć czerpać korzyści z używania Google AdSense.

Opcja 1: Postaw bloga na BlogSpot

BlogSpot jest platformą do tworzenia i hostowania blogów, które można darmowo założyć i używać. Google prowadzi platformę BlogSpot, dlatego bardzo łatwo jest zintegrować reklamy Google AdSense z blogami stworzonymi w tym właśnie systemie. Nawet jeśli nigdy nie stworzyłeś wcześniej strony Internetowej, dzięki BlogSpot zrobisz to w około 10 minut. Metoda ta jest mocno rekomendowana tym, którzy są zupełnie nowi jeśli chodzi o pracę przez Internet.

Oto kilka wskazówek jak odnieść sukces z BlogSpot:

1. Wybierz Odpowiednią Nazwę Domeny

Twój blog musi mieć nazwę domeny, która wyraża to, o co chodzi i pozwala ludziom łatwo Cię znaleźć. Aby wybrać domenę, możesz użyć Namecheap, ponieważ gwarantuje ona, że zostanie ona Ci przekazana z najwyższymi standardami usług i wsparcia. Ich głównym celem jest zbudowanie atmosfery zorientowanej na klienta, wypełnionej najszczęśliwszymi klientami w galaktyce.

2. Wybierz Niszę

Twój blog musi być poświęcony konkretnemu tematowi. Możesz wybrać cokolwiek, począwszy od świata mody, przez technologię, finanse, popkulturę, aż do jedzenia. Kiedy masz już wybraną niszę, napisz kilka postów na bloga. Niech każdy ma minimum 400 słów i uwzględnij w nich obrazy. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem i chcesz mieć podstawowy hosting, możesz uzyskać świetną ofertę.

Jeśli jesteś nieco bardziej zaawansowany i masz już trochę ruchu, możesz przejść tutaj, aby rozszerzyć usługę hostingową.

3. Znajdź Profesjonalny Szablon

BlogSpot daje ci możliwość do wybrania sobie szablonu spośród wielu różnych, darmowych szablonów, jednakże jeśli chcesz, aby twoja strona się wyróżniała i zachęcała do klikania, dobrze będzie użyć szablonu z innego źródła. Jest ich mnóstwo, więc będziesz miał w czym wybierać. Te, które najbardziej polecamy, to:

4. Musisz Mieć Dwie Ważne Podstrony na Blogu

Każdy blog na BlogSpot musi posiadać stronę “O Nas” oraz stronę “Kontakt.” Posiadanie tych stron zapewnia ci swego rodzaju legalność i może pomóc pokazywać się wyżej w wyszukiwarkach.

Opcja 2: Zrób Blog na WordPress

Jeśli masz jakieś doświadczenie z blogowaniem lub tworzeniem stron, użycie strony na WordPress pod Google AdSense może być doskonałym rozwiązaniem dla ciebie. WordPress jest najbardziej popularną platformą do blogowania, na tej platformie działa około jedna czwarta wszystkich stron działających w Internecie obecnie.

WordPress jest nieco bardziej kompleksowy od platformy Blogger i właśnie dlatego ta platforma jest polecana tym, którzy mają nieco więcej doświadczenia. Strona ta daje ci dostęp do większej ilości darmowych szablonów, ciekawych widgetów i narzędzi, które pozwalają dodawać różne funkcjonalności do twojej strony oraz wiele opcji dostosowywania, aby zrobić z twojego bloga jedynego w swoim rodzaju.

Istnieje wiele dobrych samouczków online, które pomogą ci wystartować z WordPressem. Jeśli masz bardzo duże doświadczenie z komputerami, zapewne będziesz w stanie szybko się uczyć w praktyce, jako że system WordPress jest bardzo intuicyjny i posiada wiele instrukcji na wielu swoich stronach.

Najpopularniejsze motywy WordPress są dołączone do ElegantThemes, najlepszego wizualnego narzędzia do tworzenia stron. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz sprawdzić ich oferty na tej stronie.

Możesz uruchomić swojego bloga i pobrać wiele motywów za darmo. Zwykle jednak zalecamy uaktualnienie do motywu premium, który byłby jednorazową opłatą w wysokości od 20 do 100 USD. Elementor pozwala zrobić znacznie więcej niż darmowe i zazwyczaj wygląda o wiele ładniej. To zwiększa prawdopodobieństwo, że czytelnicy będą chcieli pozostać na Twojej stronie, wrócić i kupić od Ciebie.

Oczywiście, jeśli wolisz po prostu stworzyć sklep internetowy, zawsze istnieje taka opcja. W tym celu możesz użyć WooCommerce, otwartego źródła wtyczki do e-commerce dla WordPress. Jest przeznaczony dla małych i dużych sklepów internetowych.

Opcja 3: Wystartuj z Kanałem YouTube

Jeśli nie lubisz pisać, wciąż możesz zarabiać pieniądze z Google AdSense. YouTube stwarza możliwość generowania dochodu z wyświetleń reklam Google na banerach w filmikach. Te z kolei możesz robić na wiele różnych tematów, a w tym:

 • Recenzje produktów i usług
 • Recenzje filmów i programów telewizyjnych
 • Wideo blogowanie
 • Kabarety i skecze
 • Filmiki edukacyjne
 • Instrukcje i samouczki wideo
 • Nauka gier wideo
 • Filmy animowane
 • Filmiki muzyczne
 • Pokazy umiejętności
 • Filmiki o zwierzętach

Gdy już wybrałeś niszę, jesteś gotowy do korzystania z YouTube. Możesz zarejestrować konto i wystartować ze swoim kanałem za darmo. Możesz nagrać filmik swoim telefonem komórkowym lub kamerką internetową, możesz też kupić program do nagrywania ekranu jak Camtasia i nagrywać filmiki wprost ze swego komputera.

Zanim będziesz mógł aplikować o konto Google AdSense, będziesz musiał stworzyć i wrzucić co najmniej od 5 do 10 filmików. Jakość tych nagrań też ma znaczenie. Nie możesz tak po prostu wrzucić sobie 10 filmików o byle czym, które mają po kilka sekund długości i oczekiwać, że zostaniesz zaakceptowany. Po tym jak masz już od 5 do 10 filmików wgranych, odczekaj tydzień przed wysłaniem aplikacji do Google.

Gdy Już Masz Mienie Internetowe

Najtrudniejszą rzeczą przy zaczynaniu z Google AdSense jest poukładanie swojego mienia Internetowego. Kiedy uda ci się to zrobić, reszta jest relatywnie prosta. Zanim zrobisz krok dalej, trzeba pamiętać o tym, że Google AdSense jest bardzo selektywne pod kątem tego jaki rodzaj własności internetowej będzie zatwierdzać. Jeśli twoja strona jest tylko w połowie ukończona, pozbawiona treści lub wypełniona kiepskimi tekstami, które jasno wskazują na spam, prawdopodobnie nie zostaniesz zaakceptowany. 

Musisz pokazać, że masz stronę lub kanał YouTube, które dają sporo wartości dla konkretnej grupy odbiorców. Upewnij się, że masz dobrą treść zanim zaaplikujesz, aby zaoszczędzić sobie kłopotów i frustracji. Kiedy osiągniesz pewność, że twój blog, strona i kanał ma dobrą jakość i wysoce prawdopodobne jest, że zaimponujesz Google, znakiem tego jesteś gotowy, aby złożyć wniosek.

Prześlij Swoją Aplikację Do Google AdSense

Kiedy jesteś już zadowolony ze swych treści internetowych, możesz złożyć wniosek o otwarcie konta Google AdSense. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Google AdSense i wypełnisz formularz, który musi się załadować. Nie śpiesz się i odpowiedz na pytania dokładnie.

Po złożeniu aplikacji o konto AdSense, poczekasz kilka dni zanim Google ją rozpatrzy i zdecyduje czy ją zaakceptować lub odrzucić. W niektórych przypadkach może to potrwać nawet tydzień i dłużej. Jeśli zostaniesz zatwierdzony do programu, będziesz mógł zacząć używać Google AdSense od razu. Jeśli nie zostaniesz zatwierdzony, to nie trać animuszu. Może będziesz musiał złożyć dwie lub więcej aplikacji, aby się dostać. Po prostu wykonaj zmiany rekomendowane przez Google i aplikuj ponownie, aż do skutku. Poszukaj w Internecie i dowiedz się co sprawia, że Google nie akceptuje nowych wniosków i unikaj tych rzeczy bądź je napraw u siebie.

Gdy Już Zostałeś Zaakceptowany w Google AdSense

Zarabiaj jako nauczycielGdy otrzymasz wiadomość od Google, że twoje konto AdSense zostało zatwierdzone, nie możesz po prostu spocząć na laurach i czekać, aż pieniądze zaczną do ciebie spływać lawinowo. Cały czas będziesz musiał wykonywać sporo pracy, aby maksymalizować zyski możliwe do wygenerowania, dzięki wyświetlaniu się reklam Google.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest zainstalowanie Google AdSense na swoim blogu, stronie internetowej lub kanale YouTube. Robi się to w różny sposób w zależności od platformy jakiej aktualnie używasz. Skorzystaj z sekcji pomocy w każdej z platform lub poszukaj w Internecie poradnika krok po kroku, który da ci wskazówki jak dodać Google AdSense do swoich stron.

Po zainstalowaniu Google AdSense, może będziesz musiał poczekać od 24 do 48 godzin, aby reklamy zaczęły się pojawiać na twoich stronach lub na twoich filmikach. Kiedy już zobaczysz reklamy, będziesz mógł zacząć promować swoją stronę. Możesz do tego celu użyć mediów społecznościowych, for internetowych, blogów innych ludzi oraz wielu innych sposobów na wygenerowanie ruchu na twoją stronę. Pamiętaj, aby zacząć zarabiać z Google AdSense, ludzie muszą kliknąć w reklamę, a twoim zadaniem jest sprowadzenie ruchu na swoją stronę i swoje filmiki, aby była w ogóle szansa, że to zrobią.

Z czasem będziesz musiał tworzyć coraz lepsze treści, aby ludzie wracali na twoją stronę i zwiększyć swoje szanse na dodatkowe kliknięcia. Postaw przed sobą cel, że przynajmniej raz w tygodniu lub nawet częściej wstawisz nowy filmik, post na bloga lub artykuł, o ile pozwala ci na to grafik. Za każdym razem, gdy dodasz coś nowego, promuj to jak tylko możesz. Powolutku zobaczysz jak przychody będą rosły na twoim koncie w Google AdSense.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top