Zarabiaj pieniądze na Instagramie

jak zarabiać na instagramie

Poziom trudności:

Zarabianie przez internet

Zaangażowanie czasu:

Zarabianie przez internet

Potencjał zarobkowy:

Zarabianie przez internet

Cogodzinny

PLN

Wynik ZarobkowyNinja:

Świetna i dochodowa metoda zarobkowa według ZarobkowyNinja.pl.

jak zarabiać na instagramie

Istnieje wiele sposobów, aby zarobić na Instagramie, ale podstawą jest skupienie się na konkretnej dziedzinie.

Z tego przewodnika dowiesz się jak zarobić w branży modelingu. Już teraz kilka „it-girls” zrobiło dużą karierę na Instagramie działając jako blogerki w dziedzinie mody. Według Harper’s Bazaar, przemysł modowy wydaje podnad miliard dolarów rocznie na sponsorowane posty na Instagramie.

Blogerka modowa Danielle Bernstein ma na Instagramie ponad milion zwolenników. Dwudziestodwuletnia Amerykanka przyciąga na swojego popularnego bloga „We Wore What” sponsorów, którzy są w stanie zapłacić 15 tysięcy dolarów za pojedynczy post.

Czytając ten tekst dowiesz się więcej na temat kariery Danielle Bernstein i jednocześnie poznasz kila trików jak mieć swój udział w tym wielkim biznesie mody i sponsoringu.

Roczny dochód modowego blogera

W wywiadzie przeprowadzonym przez Harper’s Bazaar Bernstein została zapytana, ile zarobiła na postach w Instagramie w ciągu ostatniego roku. Mimo, że nie ujawniła dokładnej kwoty, powiedziała, że jest to liczba sześciocyfrowa.  Stwierdziła: ”Powiedzmy, że jest to więcej niż kiedykolwiek marzyłam, że będę w stanie zarabiać w wieku 22 lat”.

Co więcej, w tej kwocie nie zawiera się wiele innych wpływów wynikających z prowadzenia bloga. Oprócz sponsorowanych postów znani blogerzy mający dużą ilość zwolenników otrzymują od firm darmowe kreacje i dodatki, które za pośrednictwem bloga zdobywają dodatkowy rozgłos.

Jak osiągnąć sukces w stylu Bernstein?

Danielle Bernstein umieszczała na Instagramie wszelkie możliwe fotki – począwszy od swoich zdjęć w dżinsach, t-shirt’cie, czapce bejsbolowej po zdjęcia brodatego gościa w rozpiętej koszuli siedzącego na kanapie. Robiła to regularnie, a jej pozowane zdjęcia robiły furorę. Jaki jest jej przepis na sukces?

Jako że firmy płacą za każdym razem, jak ktoś zobaczy posta, najważniejszym parametrem na Instagramie jest ilość wielbicieli.

Jeśli masz od kilku do stu tysięcy wielbicieli możesz zarobić od 500$ do 5000$ na każdym sponsorowanym poście. Zgodnie z tym, co pisze Harper’s, kiedy osiągniesz poziom 600 000 wielbicieli możesz zarobić od 20 000$ do 100 000$ za post.

„Wszystko można wynegocjować” mówi w wywiadzie Danielle. Nie ma nic złego w zawieraniu umów z firmami. Na przykład, jakaś firma ustala, że w poście w którym występuję, nie pojawi się żadna inna marka. Tak więc nie możesz wstawić zdjęcia, na którym model będzie pozował w koszulce Nike i spodenkach Adidasa. Inna firma może zastrzec sobie, że po umieszczeniu swojego posta jej konkurencja przez jakiś określony czas nie pojawi się na stronie. Są to sposoby, których chwytają się firmy promując swoje ubrania i akcesoria, jednocześnie chroniąc się przed konkurencją. Takie umowy pozwalają Bernstein żądać wyższych stawek, gdyż jeśli firmy chcą wyłączności, muszą za nią dodatkowo zapłacić.

Negocjując złożone umowy z wieloma klientami dobrze jest mieć wsparcie profesjonalistów. Bernstein współpracuje z agencją Next Talent.

Agencja pomaga jej znaleźć klientów, ustala ceny i negocjuje umowy. Mając taką pomoc łatwiej może skupić się na rzeczach, które robi naprawdę dobrze – prezentowaniu produktów i robieniu zdjęć.

Jak zacząć?

Założyłeś już konto na Instagramie i jesteś gotów przyjmować darmowe próbki i umieszczać sponsorowane posty, ale jak to zrobić w praktyce?

Na rynku jest już mnóstwo blogerów i firmy chcą być reprezentowane tylko w miejscach, w których znajduje się najwięcej ich ewentualnych klientów.  Aby wyróżnić się z tłumu trzeba znaleźć niszę, która ma największy potencjał.

Zrób rozeznanie. Jeśli chcesz wejść na rynek, który jest już w dużej mierze nasycony, dobrze jest znaleźć jakąś jego część, w której panuje mniejszy tłok. Na przykład, Instagram jest pełen blogerów, którzy zajmują się tematem urody, ale jeśli, na przykład, skupisz się tylko na tym „jak zadbać o paznokcie” to dotrzesz do specyficznej grupy odbiorców. Trudność polega na tym, aby znaleźć temat odpowiednio wąski w celu stworzenia w jego ramach czegoś wyjątkowego (co nie zginie w tłumie), a jednocześnie na tyle szerokiego, aby objął wystarczająco dużą grupę odbiorców. Rozejrzyj się dobrze zanim podejmiesz decyzję.

Jak już wspomnieliśmy, duża ilość zwolenników to najważniejszy aspekt całego przedsięwzięcia. Im więcej zwolenników, tym większy przypływ gotówki.

Ale jak ich zdobyć? Potraktuj konto na Istagramie jak prawdziwy biznes. Zrób plan, według którego będziesz umieszczał wpisy i bezwzględnie się go trzymaj. Musisz pisać regularnie, a Twoje posty muszą być tak dobre, aby ludzie nie mogli się na nie doczekać.

Bardzo ważne są świetne zdjęcia, szczególnie kiedy chcesz przyciągnąć sponsorów. Jeśli na swoim profilu umieszczasz doskonałe zdjęcia to przyciągniesz do siebie sponsorów wysoką jakością. Sami będą chcieli żebyś został ich reprezentantem. Rób atrakcyjne i ekscytujące zdjęcia, a sponsorzy i Twoi zwolennicy będą Cię wprost uwielbiali. Przeczytaj nasz przewodnik: Zarabiaj pieniądze na zdjęciach

Kiedy dzięki swojej pracy osiągniesz już pewien poziom popularności na Instagramie to będziesz potrzebował kogoś do pomocy. Kogoś, kto będzie szukał klientów, negocjował umowy i zajmował się wszelką papierkową robotą związaną z prowadzeniem firmy. W świecie mody szczególnie ważne jest, aby posiadać wsparcie profesjonalistów. Znajdź agencję, która zajmie się Twoimi sprawami i pomoże Tobie w rozwoju biznesu.

Im większą zwrócisz na siebie uwagę, tym więcej zdobędziesz zwolenników, a tym samym Twój profil stanie się bardziej atrakcyjny dla sponsorów.

Pomyśl jak możesz zainteresować prasę. Jeśli masz pieniądze możesz na przykład zorganizować akcję charytatywną. Nigdy nie trać okazji do spotkań z przedstawicielami pism. Bądź zawsze otwarty na propozycje wywiadów. Nie bój się też samemu zwracać do dziennikarzy. Oni zawsze szukają nowych, ciekawych tematów.

Założenie i utrzymanie firmy z pewnością wymaga pracy i czasu. Na co więc czekasz? Działaj!