Zarabiaj Pieniądze na Marketingu Afiliacyjnym

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

Trudność środek
Średni

Czas

średni wynik
Średni

Dochód

Dochód Duży
Duży
„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Technika, dzięki której możesz zarobić setki dolarów miesięcznie!

marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny stał się bardzo popularnym sposobem na zdobywanie klientów. Jest również ceniony przez „zwykłe osoby” jako doskonały sposób zarabiania pieniędzy w internecie.

Istnieją przykłady nastolatków którzy zarabiają ponad 500$ miesięcznie zajmując się marketingiem afiliacyjnym w wolnym czasie. Również wielu „dorosłych” zarabia w ten sposób setki tysięcy dolarów.

Jako że ilość ludzi korzystających z internetu stale rośnie, coraz więcej firm zaczęło stosować marketing afiliacyjny. Pomysł jest prosty: za każdym razem gdy sprawisz że ktoś wejdzie na stronę danej marki, kupi coś na stronie bądź po prostu się zarejestruje ty otrzymujesz określone wynagrodzenie.

System jest wyjątkowo prosty. Nie trzeba mieć bezpośredniego kontaktu z określonymi firmami. Tak zwane „sieci afiliacyjne” posiadają setki programów z których możesz wybrać sobie te które ci odpowiadają. Każdy, nawet niezbyt biegły użytkownik komputera może zarabiać na marketingu afiliacyjnym. Czytaj dalej i dowiedz się jak zarabiać online.

Czym jest marketing afiliacyjny?

marketing afiliacyjny

Aby zacząć zarabiać, musisz poznać części składowe systemu który da ci to czego pragniesz, pieniędzy.

Przykład:

Firma sprzedaje telefony i kontaktuje się z siecią afiliacyjną żeby znaleźć osoby które będą promować produkt. Sieć afiliacyjna umieszcza reklamę na forum, mówiąc że otrzymasz dolara za każdym razem kiedy klient wejdzie na stronę firmy i 35$ za każdym razem gdy kupi telefon. Dostając reklamę od sieci afiliacyjnej umieszczasz ją na swoim blogu, stronie albo na facebooku. Klient odwiedza twój blog – widzi reklamę – klika na nią (1$) – kupuje telefon (35$).

Rodzaje programów afiliacyjnych

Zarabianie w sieci poprzez marketing afiliacyjny

Z wiedzą którą tu przedstawiamy możesz od razu zacząć działać w marketingu afiliacyjnym. Podstawą jest motywacja i skupienie. Możesz zarobić mnóstwo pieniędzy więc bycie skupionym popłaci.

marketing afiliacyjny

Znajdź sieć afiliacyjną

Jak już wspomnieliśmy, można skontaktować się z firmą bezpośrednio I poprosić o przystąpienie do programu. Jednak na początku nie polecamy tej metody. Przyjdzie na to czas gdy zdobędziesz doświadczenie jako afiliant. Najlepszm podejściem jest znalezienie sieci afiliacyjnej. Jest to internetowe biuro które pozwala firmom promować ich stronę/sklep poprzez partnerów afiliacyjnych takich jak ty. Sieć taka skupia dużą ilość reklam pochodzących od różnych firm z których ty jako partner afiliacyjny możesz korzystać.

Dobrze jest przyłączyć się do około pięciu takich sieci co umożliwia wybór z szerokiej bazy reklam. Członkostwo jest darmowe I bardzo łatwo jest otrzymać dostęp.

Przykładowe sieci afiliacyjne:

Przejrzyj reklamy i znajdź tę właściwą

Po rejestracji do sieci afiliacyjnej jako użytkownik zobaczysz kilka rodzajów reklam. Istnieją trzy czynniki mające wpływ na wybór właściwej reklamy.

Jeśli już masz już stronę z dużą ilością odwiedzin (dużym ruchem) najlepszym posunięciem będzie wybranie reklamy odpowiadającej treści twojej strony. Marketing afiliacyjny to doskonały sposób na zarabianie na blogu!  Korzystanie z reklam skojarzonych z treścią strony powoduje że użytkownicy nabierają do niej zaufania co prowadzi do większej ilości kliknięć. Powiedzmy że masz bloga na temat telefonów – w tym przypadku reklama promująca obudowy telefonów albo plany taryfowe byłaby doskonała. Czytać: Zarabiaj pieniądze na blogowaniu.

Jeśli nie masz bloga czy strony, nie martw się. Obecnie, stworzenie strony internetowej przy użyciu darmowych programów takich jak WordPress, Drupal czy inne jest bardzo łatwe i wiele nie kosztuje.

Na początku, najwłaściwszy byłby wybór reklamy która dotyczy czegoś co cię interesuje. Jeśli budujesz stronę lub bloga zawsze będzie to łatwiejsze i zabawniejsze kiedy będą dotyczyć interesujących cię rzeczy. W rezultacie powstanie lepsza strona przyciągająca więcej odwiedzających. Ostatecznie, zarabianie na stronie okaże się łatwiejsze.

Kolejnym ważnym czynnikiem o którym należy pamiętać jest potencjalny zysk. Wybór reklamy która ma związek z twoim blogiem, stroną czy po prostu zainteresowaniami będzie bezużyteczny jeśli reklama nie będzie dawała możliwości zarobku.

Przygotowanie

Gdy już wybierzesz produkt czy reklamę, twoim zadaniem jako afilianta będzie założenie bloga, strony czy innej przestrzeni w której będziesz je promował. Przedstawimy tu krótki opis różnych mediów:

Strona internetowa

Strony internetowe są prawdopodobnie najpopularniejszym sposobem promowania produktów afiliacyjnych i nie bez powodu. Strona internetowa daje wiele możliwości ograniczonych jedynie twoją wyobraźnią i zdolnościami.

Jedną z rzeczy które powstrzymują ludzi przed tworzeniem stron internetowych jest przekonanie że aby je projektować potrzeba wybitnych umiejętności. To NIEPRAWDA! Obecnie, dzięki filmom i artykułom na ten temat, bardzo łatwo można nauczyć się robić świetnie wyglądające strony. Narzędziem które poleca Prcaprzezinternet24 jest (poczekaj na to…) system zarządzania treścią WordPress. To zupełnie darmowe oprogramowanie czyni tworzenie stron wyjątkowo łatwym. Program jest używany przez tysiące osób na całym świecie i jest uważany za jeden z najlepszych i najprostszych systemów do tworzenia stron internetowych.

Aby używać WordPress’a musisz posiadać domenę, miejsce gdzie przechowywana będzie cała twoja strona – jej nazwa www.przyklad.com i jej zawartość. Jednym z miejsc gdzie możesz utworzyć tak zwana „domenę” i zbudować stronę jest Aftermarket. Miejsce to oferuje rejestrację domeny i hosting już od jednego euro na miesiąc. Sami używamy Aftermarket i możemy je polecić.

Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć strony internetowe z pewnością znajdziesz wiele samouczków po prostu wpisując hasło „WordPress” w google.

Blogowanie

Nawet jeśli jako afiliant nie masz bloga, stworzenie go nie nastręcza żadnych trudności. Blog umożliwia udostępnianie dużej ilości świetnych materiałów na tematy związane z wybraną reklamą i zwykle przyciąga wielu odbiorców. Blog można stworzyć stosunkowo tanio. Jedyną rzeczą za którą musisz zapłacić jest domena to znaczy strona z kontem hostingowym. Kiedy będziesz tworzył swojego bloga zdecydowanie polecamy skorzystać z WordPress’a który jest darmowy. Jednym z miejsc na którym możesz umieścić swoją stronę domową jest Aftermarket z którego sami korzystamy. Koszt najtańszej rejestracji to tylko jedno euro na miesiąc.

Filmy sprzedażowe

Zwykle, tego typu działania marketingu afiliacyjnego umieszcza się na YouTube albo Vimeo. W tych krótkich filmach możesz zawrzeć recenzję danego produktu, pokazać jak działa, opowiedzieć o swoich doświadczeniach z produktem itp. Więcej informacji znajdziesz w przewodniku ZarobkowegoNinja o zarabianiu na YouTube.

Jeśli chcesz w pełni zrozumieć co robić żeby zarabiać na YouTube zajrzyj do artykułu w ZarobkowyNinja na temat filmów na YouTube

Strony na Facebook’u

Korzystając z Facebooka możesz za darmo tworzyć strony promujące twój produkt. Możliwe jest stworzenie strony zawierającej opisy i recenzje produktów i umieszczanie od czasu do czasu reklam z programów afiliacyjnych z których będziesz miał dochód. Strony na Facebook’u mogą też być wsparciem dla twoich stron internetowych bądź blogów. Polecamy używać ich jako dodatkowy czynnik pomocny w rozwoju twojej marki.

Czytaj więcej: Zarabiaj pieniądze na Facebooku

Instagram

Jeśli masz profil na Instagramie z wieloma obserwującymi, możesz promować produkty innych osób oraz firm i zachęcać swoich followersów do kupna! Marketing afiliacyjny to świetny sposób by zarobić na Instagramie!

Recenzje

Oczywiście recenzje różnych produktów stosowane są w marketingu afiliacyjnym. Korzystając z tej metody po prostu testujesz pewną ilość produktów w ramach kategorii której dotyczy promocja. Możesz to zrobić na stronie stworzonej specjalnie w tym celu albo na stronach lub blogach innych osób. Ten rodzaj marketingu afiliacyjnego zwykle trafia do konsumentów którzy już szukają produktu który reklamujesz albo chcą usłyszeć o doświadczeniach innych osób dotyczących danego produktu.

Śledzenie i optymalizacja strony

Kiedy strona już działa, ważne jest żeby była jak najbardziej wydajna. Oznacza to że musisz się postarać żeby jak największa ilość osób weszła na nią, kliknęła w reklamy i kupiła produkty które promujesz albo zapisała się w formularzu. Proces ten nazywamy śledzeniem i możemy go przeprowadzić używając różnych programów.

Programy te, będąc częścią niektórych sieci afiliacyjnych, sprawdzają ile osób wchodzi na twoja stronę, jak długo tam pozostają, ile osób klika na reklamy, bądź jakie inne działania podejmują. Dzięki tym systemom dowiadujesz się jak odpowiednio zaprojektować stronę i jaka treść powinna się na niej znaleźć bo masz informacje co działa najlepiej. ZarobkowyNinja.pl zdecydowanie poleca korzystanie z tych programów jako istotnego czynnika zapewniającego powodzenie twojej stronie.

Jako zespół ZarobkowyNinja.pl mamy nadzieję, że podobał ci się ten artykół, a zwłaszcza informacje o tym jak zarabiać pieniądze dzięki marketingowi afiliacyjnemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry

Przestań walczyć ze swoimi finansami. Odkryj sposób na to, by zarobić jeszcze dzisiaj.

Dołącz do tysięcy innych ludzi, którzy odmienili swoje życie dzięki możliwości zarabiania w internecie…
Ponad 15 różnych metod, z których każda została sprawdzona i każda przynosi zysk.