Zarabiaj Pieniądze na Pisaniu Tekstów

Zarabiaj pieniądze na pisaniu tekstów

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Masz talent do pisania? Jeśli potrafisz świetnie posługiwać się piórem, możesz przeobrazić swoje umiejętności w dobre pieniądze pracując jako copywriter, czyli ktoś kto tworzy teksty dla firm i prywatnych klientów na wiele różnych tematów.

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

Trudność środek
Średni

Czas

średni wynik
Średni

Dochód

Dochód środek
Średni

Copywriting w formie własnej działalności pozwala ci na pracę z własnego domu i zarabianie na tyle, aby wieść dostatnie życie, zarówno kiedy pracujesz na pełen lub na pół etatu, jednakże aby odnieść sukces musisz:

 • Mieć świetne umiejętności pisania
 • Wiedzieć jak znajdywać prace dla copywritera
 • Umiejętnie wycenić swoje usługi
 • Zapewnić najwyższy standard pisanych tekstów
 • Przestrzegać terminów i dostarczać prace na czas

Jeśli chciałbyś zostać copywriterem, weź udział w zajęciach dla copywriterów w Internecie. Zajęcia takie obejmują dobre umiejętności pisania oraz uczą cię metod tworzenia treści. Zbierz również portfolio próbek swojej pracy, które będziesz mógł pokazać swoim potencjalnym klientom, aby mogli się zapoznać z jakością i stylem twojej pracy.

W przypadku, gdy nie masz doświadczenia w copywritingu, dobrym pomysłem będzie stworzenie jakichś tekstów, które mogą ci posłużyć jako próbki, aby w ogóle zacząć. Spróbuj stworzyć opisy dla produktów, napisz kilka artykułów i jakieś posty na bloga. Dokładnie je przejrzyj i upewnij się, że nie ma tam żadnych błędów. Gdy masz już uzbieraną daną ilość próbek swoich umiejętności, jesteś gotowy do rozpoczęcia szukania pracy i zarabiania pieniędzy. Ten poradnik pokaże ci jak i da ci wskazówki do odniesienia sukcesu.

Znajdywanie Prac dla Copywriterów

Istnieją dwa sposoby w jaki copywriterzy dostają pracę:

 1. Poprzez pracę w wielu różnych dziedzinach i przyjmowaniu wszelkiego rodzaju zleceń, które są dostępne.
 2. Poprzez specjalizację w jednej konkretnej dziedzinie oraz poszukiwanie klientów, którzy pracują w tej niszy.

Wielu copywriterów zaczyna zarabiać pieniądze w Internecie pierwszym sposobem, ponieważ pozwala im on zdobyć doświadczenie i zbudować portfolio. Gdy już rozwiniesz swoją klientelę, prawdopodobnie będziesz mieć możliwość ulepszyć swoje umiejętności i skoncentrować się na pewnych obszarach, które najbardziej cię interesują.

Specjalizacja może być bardzo korzystna, ponieważ pozwala sprzedawać siebie jako eksperta firmom i organizacjom w tejże branży. Może to pomóc ci w zdobyciu bardzo dobrze płatnych zleceń. Rywalizacja o zlecenia może być bardzo duża, dlatego pisarze, którzy specjalizują się w jednej konkretnej niszy często mają więcej pracy od copywriterów o charakterze ogólnym.

Istnieje wiele nisz, w których możesz się specjalizować, m.in.:

 • Alternatywne zdrowie i dobra kondycja
 • Niemowlęta i dzieci
 • Piękno
 • Budownictwo
 • Edukacja
 • Finanse
 • Wystrój wnętrz
 • Zielone i trwałe produkty
 • Opieka zdrowotna
 • Ulepszanie domu i majsterkowanie
 • Praca i kariera
 • Samopomoc
 • Usługi dla osób starszych
 • Religia
 • Mały biznes
 • Oprogramowanie i nowe technologie
 • Podróże
 • Wina

Zatem jak wybrać niszę? Zacznij od oparcia się na swojej edukacji i doświadczeniu. Jeśli pracowałeś w danej branży wcześniej to już masz jakieś doświadczenie, z którego możesz czerpać, kiedy przyjdzie czas do pisania tekstów sprzedażowych. Możesz również rozważyć swoje własne zainteresowania. Jeśli pracowałeś w sektorze finansowym, ale całkowicie nienawidziłeś branży, to być może lepiej odnajdziesz się w niszy podróży lub opieki zdrowotnej.

Po tym jak już wybrałeś niszę, spróbuj napisać jakieś przykładowe artykuły. Możesz je nawet spieniężyć, gdy wrzucisz je na strony typu Hubpages. Będziesz wtedy mieć jakieś linki do pokazania swoim potencjalnym klientom.

Ile Zarabiają Copywriterzy

Kiedy ustalasz sobie strukturę swoich stawek za copywriting, musisz mieć pewność, że są one konkurencyjne, aby zwiększyć swoje szanse na pozyskanie klientów. Musisz ustawić je jednak tak, abyś zarabiał uczciwą stawkę godzinową za swoje usługi.

Jeśli nie masz pewności ile pobierać od klientów, przejrzyj stronki, które pozwalają licytować projekty, jak na przykład Upwork. Jest to o tyle korzystne, ponieważ pozwala ci zobaczyć ile wynosi średnia oferta cenowa zanim złożysz własną.

Po zakończeniu pracy i zarobieniu pieniędzy, poproś zadowolonych klientów o referencje. Daj ludziom coś na zachętę lub zniżki dla klientów, którzy polecają cię innym ludziom.

Copywriting może zawierać wiele rodzajów pisania. Możesz pisać opisy produktów, strony sprzedażowe, e-booki, raporty i inne rodzaje treści. Niektóre z projektów będą wymagały od ciebie, abyś ustalił stawkę z góry za cały projekt, inne za stronę lub nawet za słowo. Z kolei wobec innych projektów możesz śmiało ustalić stawkę godzinową. Ciężko może ci być śledzić dokładną ilość czasu spędzonego nad pisaniem, ale stawki godzinowe często dadzą ci więcej zarobić, jeśli ustalisz je na odpowiednim poziomie.

Oto wykaz ile musisz pobierać stawki godzinowej, aby zarobić określoną kwotę rocznie przy pracy przez 8 godzin dziennie i 5 dni w tygodniu:

– Aby zarobić 120,000 PLN rocznie lub 10,000 PLN miesięcznie, będziesz musiał pobierać 62,40 PLN na godzinę.

– Aby zarobić 200,000 PLN rocznie lub 16,000 PLN miesięcznie, będziesz musiał pobierać 100 PLN na godzinę.

– Aby zarobić 384,000 PLN rocznie lub 32,000 miesięcznie, będziesz musiał pobierać 200 PLN za godzinę.

– Aby zarobić 480,000 PLN rocznie lub 40,000 PLN miesięcznie, będziesz musiał pobierać 250 PLN na godzinę.

Zarabiaj pieniądze na pisaniu tekstów

Ustawianie Swoich Cen

Tak więc ile powinieneś dokładnie pobierać opłat? Odpowiedz będzie zależała od twego doświadczenia oraz tego ile jest ci potrzebne, aby być zadowolonym. Zastanów się ile pieniędzy musisz zarobić pracując w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin.

Najważniejsze to ustalić stawki i później się ich trzymać. Nie daj się skusić temu, aby znacznie zmniejszyć stawkę za słowo, za stronę lub godzinę tylko po to, aby dostać zlecenie. Skończy się tym, że będziesz mało zarabiał i być może będziesz musiał zająć się lepiej płatną pracą, ponieważ stale będzie ci na coś brakować. Odmówienie klientowi, który chce pracy wykonanej za bardzo niską stawkę może być trudne, ale tak naprawdę jest to dla ciebie korzyść.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz negocjować. Jeśli chciałbyś zarabiać 150 PLN na godzinę, zacznij od zaproponowania 200 PLN. Zawsze możesz później zejść z tej ceny do właśnie 150 PLN i zobaczyć czy tyle dostaniesz.

Wskazówki, aby Zarabiać Pieniądze jako Copywriter

Może zająć trochę czasu, zanim zbudujesz dochodowy biznes jako copywriter, poniższe rady pomogą ci zwiększyć szanse na dobry dochód:

1. Obiecuj Tylko Tyle Ile Potrafisz Zrobić

Kiedy przyjmujesz zlecenia od klientów, bądź realistyczny w kwestii tego jak wiele jesteś w stanie napisać w danym okresie. Najlepiej jest zawsze powiedzieć, że napiszesz mniej, a faktycznie zrobić więcej. Jeśli czujesz, że projekt będzie wymagał od Ciebie 5 dni, lepiej powiedz klientowi, że zajmie Ci to 7 dni, a następnie dostarcz pracę wcześniej, mile go zaskakując. Spóźnianie się z projektami jest jedną z najgorszych rzeczy, jaką copywriter może zrobić, jako że projekty są czasowo wrażliwe.

2. Bądź Pewien Swojej Wartości

Jeśli nie wierzysz, że twoja praca jest warta 200 PLN za godzinę, nikt ci tyle nie zapłaci. Musisz być dostatecznie pewny siebie, aby przekazać klientowi jaka jest twoja stawka. Jeśli twój styl pisania jest dobry, będziesz zaskoczony jak wielu ludzi będzie gotowe ci zapłacić wysoką stawkę, która według ciebie jest sprawiedliwa. A będzie jeszcze łatwiej wraz ze zdobywaniem przez ciebie doświadczenia i zbudowaniu imponującego portfolio.

3. Mądrze Wykorzystuj Czas

Zarabianie pieniędzy z domu jako copywriter niesie za sobą wiele przywilejów, ale zarazem oznacza wiele rzeczy, które łatwo rozpraszają i nie trudno o utratę skupienia na pracy. Przeznacz sobie specjalne miejsce na pracę, gdzie wszelkie rozpraszacze są z dala od ciebie.

Stwórz sobie codzienny harmonogram. Może być jakikolwiek sobie chcesz. Może lubisz pracować 8 godzin pod rząd i robić sobie tylko jedną przerwę na posiłek, a może wolisz pracować 4 godziny rano i 4 godziny wieczorem, z długą przerwą w środku dnia. Najważniejsze to znaleźć właściwy harmonogram dla siebie i trzymać się go tak samo jakbyś to robił w normalnym biurze.

Będziesz też musieć pilnować zleceń i operować swoim czasem właściwie. Każdego dnia rób sobie listę rzeczy do wykonania. Jak ją robisz zależy tylko od Ciebie. Niektórzy pisarze wolą pracować tylko nad jedną rzeczą w danym czasie. Inni dzielą swoje prace na małe kawałki i robią po troszku każdego dnia. Spróbuj poeksperymentować i określić co jest najlepsze dla ciebie.

4. Ćwicz, Ćwicz i Jeszcze Raz Ćwicz!

Pisanie jest umiejętnością i nie staniesz się lepszy bez praktykowania. Kiedy masz okresy, w których nie ma dużo zleceń, doskonal swoje umiejętności pisząc różne artykuły, które możesz publikować na stronach, które dzielą się zyskami jak Hubpages lub sprzedawaj je na stronach jak Constant Content. Warto też będzie, abyś rozpoczął prowadzić swojego bloga i ćwiczył pisanie w wolnym czasie na tematy, które są powiązane z twoją niszą oraz zainteresowaniami. Im więcej piszesz, tym szybciej staniesz się dobry, dzięki czemu wzrośnie jakość twojej pracy.

5. Zawsze Myśl z Wyprzedzeniem

Zarabiaj pieniądze na pisaniu tekstówOkresy bez zleceń mogą być finansowo katastrofalne dla copywriterów, dlatego ważne jest, aby cały czas szukać następnego dużego projektu. Poświęć trochę czasu każdego dnia na poszukiwanie pracy. Składaj oferty na stronach dla freelancerów, wysyłaj emaile do potencjalnych klientów oraz pracuj nad własną stroną lub blogiem, gdzie będziesz ogłaszać swoje usługi. Poświęcając część swojego dnia na szukanie zleceń, będziesz w stanie zredukować ryzyko zakończenia jednego projektu i bycia bez niczego do roboty.

Nie bój się brać małych zleceń, aby zalepić luki w harmonogramie. Często małe prace potem stają się dużymi.

Słowo na koniec

Bycie copywriterem jest dobrym sposobem zarabiania pieniędzy w Internecie. Mamy dla ciebie kilka linków, które mogą okazać się przydatne, jeśli chciałbyś zostać copywriterem lub po prostu spróbować innych metod zarabiania w Internecie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top