Zarabiaj Pieniądze na Swojej Własnej Aplikacji

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

Trudność Niski
Niska

Czas

Czas Niski
Niska

Dochód

Dochód Mały
Mały
„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Trudny sposób zarabiania pieniędzy, ale mający wielki potencjał.

Masz świetny pomysł na stworzenie jakiejś aplikacji, ale nie wiesz, czy Twoje umiejętności w programowaniu wystarczą, aby ten pomysł zrealizować?

Niech Cię to nie powstrzyma przed staniem się częścią wielkiego rynku programów komputerowych.Bądź pewien że z doświadczeniem czy bez niego można na tym zarobić.

Jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić przeczytaj poniższy artykuł.

Najpierw pomysł

zarabiać pieniądze na swojej własnej aplikacji

Pierwszym krokiem do stworzenia dochodowej aplikacji jest dobry pomysł. Zastanów się jakiego programu sam potrzebujesz. Istnieje duża szansa, że wiele osób jest w podobnej sytuacji i potrzebują programu, który odpowie ich potrzebom.

Weź pod uwagę swoje otoczenie. Jeśli, na przykład, mieszkasz w atrakcyjnym turystycznie mieście, możliwości są nieograniczone.

Możesz również wykorzystać własne zainteresowania. Jeśli jesteś wielbicielem kawy i znasz mnóstwo znajdujących się na całym świecie wspaniałych kawiarni, możesz zrobić program – przewodnik po tych miejscach z korzyścią dla innych entuzjastów kawy.

A może stworzysz grę? Tytuły takie jak Temple Run, Draw Something, Minecraft są niezwykle popularne. Ludzie chętnie zapłacą za dobrą grę i można na nich zarobić więcej niż na innych aplikacjach. Szczególnie jeśli zrobisz grę dla konkretnej grupy odbiorców. Wieść o niej rozejdzie się błyskawicznie z ust do ust.

Nie poddawaj się, jeśli nawet znajdziesz programy podobne w zamyśle do Twojego. Po prostu musisz zrobić to samo, tylko w inny sposób. To właśnie tutaj znajduje się pole do popisu dla Twojej wyobraźni. Co ma Twój program, czego nie oferują inne? Może Twój przewodnik zawiera osobiste opinie klientów o kawiarniach. Informacje, dlaczego dana kawiarnia jest wyjątkowa albo dlaczego trzeba spróbować kawy właśnie w tym miejscu.

Najlepiej, jeśli masz pomysł, który nie doczekał się jeszcze zbyt wielu realizacji. Jeśli nic ci nie przychodzi ci do głowy, sprawdź jakie programy czy gry są obecnie najbardziej popularne i pomyśl jak mógłbyś rozwinąć czy poprawić taką aplikację żeby twój produkt był lepszy od konkurencji.

Oto kilka pytań, na które powinieneś odpowiedzieć zanim zabierzesz się do pracy:

Rodzaje aplikacji

Oto kilka gatunków aplikacji i przykłady programów, które do nich należą:

Chcesz zarobić dodatkową gotówkę?

Mamy listę najlepszych sposobów na to, by zarobić w internecie.

Wystarczy, że wybierzesz sobie któryś z nich, a jeszcze dziś możesz zacząć zarabiać.

Metoda zarabiania ninjacallout

Przestań walczyć ze swoimi finansami. Odkryj sposób na to, by zarobić jeszcze dzisiaj.

Dołącz do tysięcy innych ludzi, którzy odmienili swoje życie dzięki możliwości zarabiania w internecie…
Ponad 15 różnych metod, z których każda została sprawdzona i każda przynosi zysk.  

ninja spadające pieniądze

Tworzenie programu

Skoro masz już pomysł, trzeba go zrealizować. Przyjmijmy, że jak większość z nas masz niewielkie doświadczenie w programowaniu. Może co prawda robiłeś coś jako freelancer, ale nawet jeśli nie to nic się nie martw! Jest mnóstwo sposobów, w jaki sposób sobie na początku poradzić.

Pierwszym z nich jest wynajęcie profesjonalnej grupy programistów albo agencji. Niestety jest to metoda równie wygodna co kosztowna.

Weźmy na przykład, stronę AppBroker. Najpierw wypełniasz ankietę. Wpisujesz kraj, z którego pochodzisz, wybierasz czy Twoja aplikacja jest projektem freelancerskim czy tworzonym dla firmy i określasz budżet.Następnie AppBroker proponuje Tobie kilku developerów, którzy odpowiadają Twoim wymaganiom.  Na liście, którą otrzymasz, możesz zobaczyć jakich mają klientów i w tworzeniu których programów się specjalizują.

Inną tego typu stroną jest The App Developers. Tutaj możesz wybrać czy tworzysz program jako własny projekt, jako firma czy jako agencja. Programiści z tej strony tworzą aplikacje na telefony, tablety i komputery. Aby otrzymać wycenę musisz przesłać szczegółowy opis aplikacji, którą chcesz zamówić.Cena w dużej mierze zależy od tego, jak bardzo skomplikowany będzie tworzony program.

Szukając programistów odpowiedz sobie na kilka pytań:

Koszt napisania programu

Aby zarobić pieniądze musisz je najpierw wydać. Przynajmniej tak się mówi, bo w świecie twórców aplikacji nie zawsze tak jest. Ale o tym potem. Na razie przyjmijmy że chcesz wynająć kogoś do stworzenia programu

W zależności od rodzaju programu cena może się wahać od 1 000$ do 250 000$. To wydaje się bardzo, jednak weź pod uwagę, że dobry program szybko na siebie zarobi. Najdroższe w produkcji są gry, ale z kolei sprzedają się one najlepiej.

Znajdą się pewnie deweloperzy, którzy zaproponują pełną usługę za 2 000$, uważaj jednak na takie oferty!  Zwykle cena oddaje jakość. Lepiej jest zapłacić więcej za produkt, z którego będziesz mógł być dumny.Po co wydawać 2 000$ na coś, czego nikt nie będzie chciał kupić?

Jeśli część pracy nad projektem potrafisz wykonać sam (np. opracować strukturę programu albo zrobić grafikę) będziesz mógł nieco obniżyć koszty. Innym sposobem na obniżenie kosztów jest zaproponowanie deweloperowi udziału w zyskach od sprzedaży gotowego programu.Rzadko się jednak zdarza, aby firmy deweloperskie szły na taki układ, o ile naprawdę nie są przekonane, że program przyniesie zysk. Oczywiście jeśli wybierzesz taką opcję będziesz musiał przyjąć jej wszelkie finansowe konsekwencje.

Jeśli do projektowanego programu będziesz chciał dołączyć dodatkowe funkcje, takie jak GPS albo udostępnianie na platformach społecznościowych, będzie Ciebie to kosztowało około 1 000$ więcej.

Swoją aplikację możesz sprzedawać w aplikacji App Store, gdzie będzie Cię to kosztować około 99$ rocznie, jednak są to dobrze wydane pieniądze, gdyż strona ma tysiące użytkowników, co gwarantuje pewny dochód.

Ile możesz zarobić na swoim programie?

Twój zarobek całkowicie zależy od ceny programu i od tego, jak dużą popularność zdobędzie. Nie łatwo jest więc określić, jaki zysk osiągniesz. Jeśli nie masz pewności, że jesteś drugim Markiem Zuckerbergiem, nie porzucaj tymczasem swojej obecnej pracy.

Strona Giga OM Pro zrobiła badania, z których wynika, że połowa z 352 pytanych osób zarabia na sprzedaży swojej aplikacji mniej niż 500$ miesięcznie. Za mało, żeby z tego żyć, ale jako dodatkowy dochód to kwota nie do pogardzenia. A może uda się Tobie stworzyć drugich Angry Birds’ów i zarabiać ponad 6,5 miliona dolarów miesięcznie! Potencjał na zostanie milionerem na pewno tu jest!

Kilka dodatkowych wskazówek:

  •  Zamiast skupiać się na wąskiej grupie odbiorców, spróbuj stworzyć program, który odpowie na potrzeby jak największej liczby ludzi.
  •  Zacznij od małej rzeczy, a następnie rozwijaj projekt.
  •  Sprawdź, jakie programy są obecnie najbardziej popularne.
  •  Zarobisz więcej na programach pisanych pod system iOS.
  •  Poproś rodzinę i znajomych, aby komentowali i oceniali Twoją aplikację.
  •  Stwórz wersję swojego programu na iPada.
  •  Jeśli tworzysz program będąc właścicielem firmy, użyj swojej strony firmowej i sieci społecznościowych, aby go promować.

Kiedy sprzedajesz swoją aplikację w App Store firma Apple pobiera 30% Twojego dochodu, natomiast reszta zostaje przelana co miesiąc bezpośrednio na Twoje konto.

Możesz też stworzyć aplikację darmową, która pozwoli ci na uzyskanie przychodu ze sprzedaży reklam albo dodatkowych funkcji. Aplikację rozreklamować możesz za pośrednictwem mediów społecznościowych, w czym pomóc może na przykład Instagram.

Jak samemu stworzyć własną aplikację?

Zawsze możesz także stworzyć darmową aplikację i zarabiać na reklamach. Jeśli jest to gra, możesz sprzedawać różne dodatki pomagające w rozgrywce. Jest to dobry sposób, aby wypromować Twój produkt, kiedy dopiero co wprowadzasz go na rynek.

A co, jeśli nie masz dość pieniędzy, aby wynająć profesjonalistów?  Nie martw się, ciągle możesz poradzić sobie sam, używając takich programów jak:

Jeśli chcesz poznać inne sposoby zarabiania w Internecie to odwiedź naszą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top