Zarabiaj pieniądze na Twitch.tv

Zarabiaj pieniądze na Twitch.tv

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

W dobie Internetu, istnieje wiele sposobów na zarobienie dodatkowej gotówki na robieniu rzeczy, które kochasz i którymi się pasjonujesz. Jeśli jesteś zapalonym i oddanym graczem, Twitch.tv może być dla Ciebie złotym biletem do świata zarabiania pieniędzy przez Internet.

Twitch.tv jest usługą internetową poświęconą wyłącznie grom wideo. Jest to najpopularniejsza strona do nadawania siebie na żywo podczas gry, lub jeszcze częściej, do wyluzowania się z popcornem i patrzenia jak inni ludzie grają w twoją ulubioną grę. Wielu popularnych graczy wrzuca gameplaye na swoje kanały na YouTube. Stronę możesz przeszukiwać, aby znaleźć grę, którą chcesz oglądać lub obejrzeć swojego ulubionego nadawcę i cieszyć się jego komentarzem przy przeglądaniu różnych gier. Z całą pewnością Twitch jest jedną z najlepszych metod na zarabianie pieniędzy grając w gry wideo! Co ciekawe, mamy tam nie tylko gamerów, ale również streamy od traderów kryptowaluty.

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

Trudność Wysoki
Wysoki

Czas

Czas-środek
Średni

Dochód

Dochód środek
Średni

Jeśli lubisz sporty Internetowe, Twitch.tv jest kopalnią złota. To tutaj profesjonalni gracze przychodzą, aby pokazywać swoje zawody do widowni liczonej w tysiącach, co pozwala im na zarobienie sporej ilości pieniędzy poprzez zarówno ich rosnącą popularność jako graczy, jak również przez reklamy wykupywane podczas ich gier. Najlepsi gracze włożyli dziesiątki godzin i poświęcenia w swoje kanały Twitch.tv, więc jeśli chcesz zarabiać tyle ile oni, nawet jeśli nie zajmujesz się sportami internetowymi, musisz wykonać co najmniej tak samo wiele pracy.

Ponad połowa bazy użytkowników Twitch ogląda tam różne rzeczy średnio trzy godziny na dzień. Zdobądź uwagę tych użytkowników, a możesz zacząć zarabiać w bardzo krótkim czasie. Poprzez bycie aktywnym, korzystanie z PayPala, rosnącą oglądalność oraz stanie się partnerem Twitch możesz przynieść do domu pokaźną gotówkę. Oto sposób w jaki możesz zacząć.

Zdobądź Odpowiednie Wyposażenie

Aby przesyłać obraz (albo tylko grać i nie chcieć rozwalić ekranu z powodu kiepskiego FPS) będziesz potrzebować oczywiście bardzo dobrego komputera do gier. Coś z procesorem podobnym do Intel Core i5 Sandy Bridge i przynajmniej z 8GB pamięci RAM. Możesz również przesyłać obraz z PlayStation 4 lub Xbox One korzystając z zewnętrznego urządzenia do przechwytywania obrazu, które można podłączyć zarówno do telewizora jak i komputera.

Jeśli chodzi o komputery stacjonarne, istnieje darmowe oprogramowanie do przesyłania obrazu zwane Open Broadcaster Software (OBS) lub możesz skorzystać z usługi premium z dodatkowymi korzyściami zwanej XSplit. Do przesyłania z konsoli, rekomendujemy skorzystanie z usługi Elgato HD60.

Wszystko Gotowe… Zatem Jak Zarabiasz Pieniądze?

Tak samo jak z każdą inną pracą, przede wszystkim musisz być konsekwentny. Jeśli nigdy nie ma cię online i nie grasz, to nie budujesz bazy widzów, którzy byliby wystarczająco zainteresowani tobą, aby wracać na twój kanał. Bez widzów tracisz szansę zdobycia reputacji i przekonania ludzi, aby wcisnęli ten przycisk, gdzie zapłacą $5 na miesiąc za subskrypcję. Z subskrypcją dzielisz się pieniędzmi na pół z Twitch, ale i tak czy siak uzbiera się spora kwota jeśli masz dużo subskrybentów.

Jeśli jesteś użytkownikiem PayPal, dobrym pomysłem jest umieszczenie przycisku na datki w sekcji opisu twojego konta. Poza zdobywaniem subskrypcji i staniem się partnerem Twitch, jest to następny świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Poprzez budowanie wspaniałych relacji i posiadanie osobowości, która się wyróżnia na Twitch, ludzie będą bardziej skłonni zostawiać datki na twój kanał, co mogą łatwo zrobić przez PayPal.

Szukasz niezawodnej i dobrej usługi dropshipping, aby dostarczyć produkty swoim odbiorcom? Spocket pozwala wybrać najlepsze produkty sprzedawane przez tysiące dostawców dropshippingu na całym świecie.

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany tworzeniem i sprzedażą własnych produktów niestandardowych, zalecamy skorzystanie z usługi Printful, łatwej wysyłki na żądanie i usługi magazynowej.

baner z najnowszymi wiadomościami

ProfitFarmers pozwolił nam zarobić ponad 8000 zł w zaledwie kilka tygodni.

Chcesz się dowiedzieć jak i ty możesz zarobić na ProfitFarmers?
obraz objaśnienia profitfarmers
ProfitFarmers: Prosty sposób na zarobek w internecie.
Sami przetestowaliśmy ten sposób. Wynik?
Zysk w wysokości ponad 8000 zł. Zajęło nam to niecałe 25 minut dziennie.
Obejrzyj naszą recenzję wideo, aby dowiedzieć się, jak i ty możesz w ten sposóļ zarobić.

Zostań Partnerem Twitch

Jeśli zbudujesz wystarczająco dużą ilość fanów, możesz starać się o zostanie Partnerem Twitch, a takie partnerstwo pozwala ci na dodawanie banerów reklamowych do swego kanału, zwiększając tym samym twoje dochody. Twitch nie kontroluje jakie reklamy wyświetlane są na danym kanale. Zależy to ściśle od twórcy reklamy, także to ta osoba decyduje przy jakim filmiku reklama się ukaże.

Aby zostać partnerem Twitch.tv, twój stream musi iść online przynajmniej 3 razy w tygodniu. Ponadto, musisz mieć minimum 500 widzów na każdym streamingu na żywo. Ewentualnie, jeśli jesteś popularnym YouTuberem, który ma powyżej 100,000 subskrybentów oraz powyżej 15,000 wyświetleń na każdym ze swoich filmików, również możesz ubiegać się o zostanie Partnerem Twitch.

Zarabiaj Na Wyświetleniach

Innym powodem dla którego warto zyskać znaczną liczbę widzów jest system płatności Twitch. Twitch szczyci się systemem eCPM (ang. effective cost per 1000 impressions), który wypłaca ci określoną sumę pieniędzy za każde 1000 wyświetleń jakie otrzymają twoje filmiki.

Zwiększanie swego eCPM jest tak samo proste jak pojawianie się w pracy – musisz regularnie grać i prowadzić stałą interakcje ze swoimi widzami. Budowanie z nimi relacji jest najlepszym sposobem na to, aby zwiększyć swoją oglądalność, a może nawet uda ci się skłonić ich do ściągnięcia blokad na reklamy dla ciebie. Ściągając takie blokady, twoi widzowie otwierają przed tobą następną drogę do tego, aby cię wspierać, dzięki czemu zarobisz więcej pieniędzy na Twitch.

Po zaakceptowaniu cię w programie partnerskim Twitch, zaczynasz zarabiać od $0.70 do $1.40 za każde 1000 wyświetleń. Zwykle kwota ta rośnie do $1.00-$2.50 po zbudowaniu solidnej bazy widzów. Dołóż do tego to co subskrybenci płacą ci miesięcznie w postaci abonamentu oraz dobrowolnych datków, a możesz zbierać konkretne sumki na boku. Po zyskaniu popularności i zbudowaniu reputacji jako dobry gracz, możesz renegocjować swój eCPM z Twitch i uzyskać większą wypłatę dla każdego z 1000 wyświetleń jakie uzyskujesz.

Wskazówki do Sukcesu

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zarobienie pieniędzy z Twitch:

  • Komunikuj się ze swoimi widzami tak często jak tylko możesz. Im więcej z nimi rozmawiasz, tym lepsze wrażenie na nich robisz.
  • Stale dyskutuj, nawet jeśli nikt nie słucha. Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś może dołączyć, a tak naprawdę masz tylko kilka sekund, aby zdobyć ich zainteresowanie.
  • Stwórz dobry opis swego kanału, który wzbudzi zainteresowanie.
  • Poszukaj i dowiedz się jak dodać powiadomienia streamingu, dzięki którym będziesz wiedzieć, kiedy ktoś dał ci darowiznę lub zyskałeś nowych fanów. Dziękując im osobiście zrobisz ogromny krok w kierunku budowania dobrych relacji.
  • Wspominaj o swoich fanach i darczyńcach w swoich emisjach na żywo. Może to zachęcić pozostałe osoby do przekazania ci darowizny oraz stania się twoim fanem.
  • Stwórz harmonogram swoich emisji i trzymaj się go skrupulatnie. Nie tylko pomoże ci to zdobyć reputację jako stabilny nadawca, ale też twoi widzowie będą wiedzieć, kiedy mają przyjść cię oglądać.
  • Utwórz harmonogram przesyłania strumieniowego i trzymaj się go. Pomoże to nie tylko pokazać, że masz spójny streamer, ale także zapewni widzom możliwość obejrzenia swoich strumieni online. Jeśli nie jesteś pewien, czy potrafisz trzymać się harmonogramu, możesz znaleźć wiele narzędzi, które ci pomogą. Jednym z najlepszych sposobów jest TimeDoctor.

Unikaj Tych Błędów

Trzymaj się z dala od tych typowych błędów popełnianych przez wielu początkujących na Twitch.tv. Nie:

  • Polegaj jedynie na prezentach, aby uzyskać widzów. Może to przyciągnąć uwagę w trakcie trwania promocji, ale potem ludzie prawdopodobnie odejdą.
  • Zapominaj o komunikacji z ludźmi na czacie. Im częściej z kimś rozmawiasz, tym bardziej prawdopodobne, że do ciebie wróci.
  • Przestawaj się bawić. Jeśli patrzysz na Twitch.tv tylko pod kątem biznesu, twoje nagrania raczej nie będą ekscytujące i rozrywkowe dla twoich widzów.

Ogólny Rozrachunek

Zarabiaj pieniądze na Twitch.tvZarabianie pieniędzy na Twitch.tv jest ciągłym procesem. Przez pierwszych kilka miesięcy być może zarobisz raptem od $100 do $250, ale z czasem zbudujesz pewnie solidną widownię. Ludzie mający 20,000 widzów są w stanie zarabiać $1600 tygodniowo, co daje zawrotne powyżej $76,000 na rok! Na tej platformie naprawdę więc da się zarobić!

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że Twitch.tv najprawdopodobniej nie będzie twoim źródłem dochodów w pełnym wymiarze przez pewien okres. Będziesz musieć stale tworzyć wysokiej jakości treści oraz rozwijać swój kanał, aby zarabiać na tym dobre pieniądze.

Jeśli interesuje cię zarabianie w Internecie, to zapoznaj się z naszymi pozostałymi metodami zarabiania pieniędzy online w tym miejscu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top