Zarabiaj pieniądze na YouTube

jak zarabiać na youtube

Poziom trudności:

Zarabianie przez internet

Zaangażowanie czasu:

Zarabianie przez internet

Potencjał zarobkowy:

Zarabianie przez internet

Cogodzinny

PLN

Wynik ZarobkowyNinja:

Różne metody zarabiania na ZarobkowyNinja.pl.

YouTube jest największym na świecie serwisem wideo, mającym każdego miesiąca ponad miliard użytkowników. W 2013 roku uruchomiona została duńska wersja YouTube, którą można zobaczyć pod adresem z końcówką .dk zamiast .com. Oznacza to, że Duńczycy mają możliwość wejścia w spółkę ze stroną, dzięki czemu mogą zarabiać pieniądze na swoich filmikach. Pieniądze zarabiasz za sprawą reklamy, która wyświetla się w powiązaniu z Twoimi filmami.

Zarabianie pieniędzy tą metodą różni się od marketingu afiliacyjnego tym, że w danej metodzie podmiotem, który płaci Tobie zarobione przez Ciebie pieniądze jest bezpośrednio Google/YouTube.

Jak pracować z YouTube

Aby zarabiać na YouTube, najpierw musisz stworzyć sobie konto YouTube. Robisz to tworząc profil przy użyciu swojego konta G-mail (jeśli jeszcze go nie posiadasz, możesz stworzyć je darmowo korzystając z tego linku).

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to poprosić o zostanie partnerem YouTube – zrób to tutaj.

Jeśli wcześniej wgrałeś jakieś filmy, które złamały prawa autorskie lub regulamin strony, może być Tobie dużo trudniej stać się partnerem.  Musisz zostać zweryfikowany poprzez sms, aby YouTube był pewien, że jesteś tym, za kogo się podajesz.

Kiedy już zostaniesz zatwierdzony jako partner, będziesz miał możliwość wyświetlania reklam. Do tego celu musisz stworzyć konto w Google AdSense. AdSense jest częścią Google odpowiedzialną za reklamy. Stworzenie konta AdSense jest bardzo łatwe, ale może potrwać do około godziny, zanim zostaniesz zatwierdzony. Ważne jest, aby mieć aktywne konto, na którym prezentowana treść należy do Ciebie. Możesz zobaczyć jak utworzyć konto Google AdSense klikając tutaj.

Jeśli chciałbyś zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat tego jak zacząć, możesz prześledzić nasz poradnik krok-po-kroku o zarabianiu pieniędzy na YouTube.

Jak wgrywać filmiki

Gdy już masz stworzony profil, musisz zacząć wgrywać filmiki – to właśnie dzięki nim zarabiasz pieniądze, o ile potrafisz pozyskać widzów. Im więcej ludzi ogląda Twoje filmiki, tym więcej pieniędzy możesz zarobić. Dlatego ważne jest, aby nagrywać filmiki z dobrą treścią, oryginalnym pomysłem, odpowiednim opisem i tytułem oraz dobrze dopasowaną miniaturką zdjęcia. Niektóre z tematów filmików, które zyskują najwięcej wyświetleń, są z obrębu zdrowia i fitnessu, gier, samochodów i silników, informatyki i technologii oraz sportu.

Zarabianie pieniędzy na YouTube może być połączone z zarabianiem pieniędzy na testowaniu prod+uktów. Kiedy testujesz produkty, które Tobie wysłano, możesz nagrać o nich recenzję i wrzucić ją na swój kanał YouTube. Wielu ludzi jest zainteresowanych zaczerpnięciem opinii innych na temat jakichś produktów, tak więc robiąc powyższe możesz uzyskać bardzo wiele wyświetleń. Zalecamy Tobie zapoznanie się z naszą inną metodą zarobkowania, czyli “zarabiaj pieniądze na swojej opinii“, jako że są to tematy powiązane i tutaj też możesz zarabiać pieniądze na swoim rzetelnie wyrażonym zdaniu.

Ważne jest, aby pamiętać, że musisz mieć prawa autorskie do rzeczy, które wrzucasz na YouTube. Używanie filmików oraz muzyki innych ludzi bez pozwolenia jest nielegalne. Jeśli to konieczne, zapoznaj się z wytycznymi Google odnośnie praw autorskich.

Aby uzyskać jak najwięcej odwiedzających oraz subskrybentów, najlepszym pomysłem będzie tworzenie filmików po angielsku, a nie po polsku, ale kierować je już należy ku wszystkim narodowościom.

Jak wiele możesz zarobić?

jak zarabiać na youtubeTo jak wiele możesz zarobić na YouTube zależy od tego, ilu ludzi zobaczy reklamę powiązaną z Twoimi filmikami oraz ilu z nich w nią kliknie. Zarobki zależą też od rodzaju wyświetlanej reklamy. Aby cokolwiek zarobić, reklama na pewno musi się wyświetlić dobrych kilka razy, ale odkąd partnerstwo nic Cię nie kosztuje, spróbowanie nie powinno zaboleć, zwłaszcza jeśli już masz aktywne konto na YouTube. Aby zarabiać godziwe pieniądze, potrzebnych jest mnóstwo wyświetleń, dlatego dobrym pomysłem jest, aby już teraz aktywować sobie konto na YouTube i zacząć działać.

Zasady, których warto się trzymać chcąc dużo zarabiać na YouTube

Istnieją przykłady ludzi, którzy zarobili miliony na YouTube, a pracowali tylko w domu. Ludzie, którzy tego dokonali, często posiadają cały kanał, na którym skupiają wiernych widzów swoich nagrań. Pośród najlepszych Youtuberów, czyli tych, którzy zarobili najwięcej pieniędzy, znajdziesz takich ludzi jak PewdiePie, Crazy Russian Hacker oraz Smosh. Te osobowości YouTube różnią się od siebie znacząco, ale wciąż mają pewne podobieństwa. Istnieje szereg kryteriów koniecznych do spełnienia, aby osiągnąć sukces na YouTube, a przynajmniej aby dobrze na nim zarabiać. Poniżej przedstawiliśmy kilka rzeczy, które są prawdziwe w odniesieniu do najlepszych Youtuberów, oto one:

W celu uzyskania jak największego sukcesu na YouTube, najważniejsze jest posiadać jak najwięcej widzów. Większość ludzi odwiedzających YouTube potrafi mówić po języku angielskim i go w pełni rozumie, możemy nawet pokusić się o stwierdzenie, że do pewnego stopnia język ten jest oficjalnym językiem na YouTube. Jeśli stworzysz kanał po angielsku, liczba potencjalnych odwiedzin będzie znacznie większa, niż gdybyś utworzył kanał na przykład po polsku. Dlatego, jeśli chcesz zarabiać znacznie więcej pieniędzy, powinieneś utworzyć kanał YouTube po angielsku.

Inną cechą wspólną wielu utalentowanych Youtuberów jest fakt, że każdy z nich ma wielu subskrybentów. Ogólnie rzecz biorąc, subskrybenci to po prostu ludzie, którzy śledzą Twój kanał na YouTube. Dzięki temu otrzymują oni powiadomienia za każdym razem, gdy wgrasz nowy filmik i zazwyczaj są też oni pierwszymi, którzy go później oglądają. Zbieranie subskrybentów jest bardzo mądrym posunięciem, gdyż tym sposobem zyskujesz oddanych widzów swojego kanału. Jak już wspominaliśmy wcześniej, zarabiasz pieniądze w oparciu o ilość wyświetleń Twoich filmików, tak więc jeśli potrafisz przyciągnąć obserwujących do swojego kanału to będziesz w stanie osiągnąć przyzwoite, stałe dochody.

Wielu Youtuberów używa również innych mediów społecznościowych celem zdobywania subskrybentów. Media społecznościowe takie jak Facebook, Instagram czy Twitter są świetnymi miejscami dla Youtuberów, aby się promować.

Mając na uwadze, że pewnie założysz teraz swoją stronę na Facebooku, Instagramie czy konto na Twitterze celem promocji Twojego kanału YouTube, dobrym pomysłem dla Ciebie będzie zapoznanie się z naszymi poradnikami o zarabianiu pieniędzy właśnie w tych mediach, oto one:

Aby otrzymywać mnóstwo odwiedzin i szybko zdobywać dużą ilość subskrybentów oczywistym jest, że musisz coś ‘dać’ swoim obserwującym. Nie jest dobrze, gdy serwujesz im jakieś nudne i mało istotne filmiki, gdyż nie wygenerują Tobie one wyświetleń. Najlepsi Youtuberzy naprawdę starają się, aby dać ludziom świetną rozrywkę na swoim kanale YouTube, co sprawia, że chcą oni oglądać ich filmiki. Jeśli potrafisz zatem tworzyć filmiki, które będą dawały ludziom rozrywkę bądź przekazywały bardzo istotne z ich punktu widzenia informacje, to w stopniu znaczącym wzrosną Twoje szanse na zarobienie dobrych pieniędzy.