Sprzedawaj Swoje Zdjęcia w Sieci

Sprzedawaj swoje zdjęcia w sieci

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Jesteś jedną z tych osób dla których aparat fotograficzny jest nieodłącznym towarzyszem, a okazję do zrobienia zdjęcia widzisz na każdym kroku?

Czemu miałbyś nie zarobić trochę na swojej pasji? Znaleźliśmy kilka stron na których bez większego wysiłku możesz sprzedać swoje zdjęcia.

freelancerina ninja

Trudność

Trudność środek
Średni

Czas

średni wynik
Średni

Dochód

Dochód środek
Średni

Jeśli uda ci się zarobić odpowiednio dużo będziesz miał z czego pokryć wydatki na sprzęt, programy do obróbki zdjęć i podróże (do ciekawych dla fotografa miejsc). Z drugiej strony będziesz musiał zadbać o rozliczenie podatku. Jeśli nie chcesz mieć z tym kłopotu zwróć się do biura rachunkowego.

Poniżej opiszemy 5 miejsc w internecie gdzie możesz sprzedawać swoje zdjęcia.

Właściciele strony twierdzą że swoje zdjęcia sprzedaje na niej pięć milionów osób. Strona przekazuje ci 70% zysku od każdego sprzedanego zdjęcia. Licencja na zdjęcie do użytku komercyjnego kosztuje 250$. Zgodnie z zasadami takiej licencji kupujący może użyć twojego zdjęcia żeby na nim zarabiać, na przykład wykorzystując je w kampanii reklamowej.

Żeby zacząć sprzedawać na 500px Prime musisz założyć sobie profil. Każde zdjęcie zamieszczone na profilu musi być opisane. W opisie zdjęcia znajdują się informacje o miejscu gdzie zostało zrobione, co się na zdjęciu znajduje i prawa na jakich zostaje udostępnione.

Możesz sprzedawać swoje zdjęcia na dwa sposoby: na wyłączność i bez wyłączności. Na zdjęciach na wyłączność zarobisz więcej ale będziesz mógł sprzedać takie zdjęcie tylko raz.

Na tej stronie otrzymujesz 85% zysku ze sprzedaży swoich zdjęć. Nie jest to jednak strona darmowa. Zakładając konto zobowiązujesz się do wykupienia subskrypcji która kosztuje co najmniej 12,5 dolara miesięcznie.

Oprócz samych zdjęć, na stronie możesz sprzedawać różne produkty na których twoje zdjęcia będą użyte (np. obrazy, książki, plakaty itp.) Sam ustalasz jakie produkty chcesz sprzedawać i w jakiej cenie.

Smugmug daje wiele możliwości wykorzystania zdjęć, jest to więc świetna strona dla przedsiębiorczych i tych co mają nosa do interesów.

Tutaj możesz dostać do 120dolarów za zdjęcie. System wyceny jest dość skomplikowany ale najprościej mówiąc im więcej zdjęć będziesz sprzedawał tym wyższa będzie cena pojedynczej sztuki.

Według statystyk, przy 500 milionach pobrań, wszyscy użytkownicy strony zarobili w sumie 300 milionów dolarów, jest to więc z pewnością miejsce godne uwagi.

Oprócz zdjęć na stronie można znaleźć też filmy i grafikę wektorową.

Strona oferuje też możliwość zarabiania na polecaniu prac innych osób. Masz udział w zysku od sprzedaży każdego poleconego zdjęcia, grafiki albo wideo.

Przeczytaj o czymś podobnym: Zarabiaj pieniądze na marketingu afiliacyjnym

Przestań walczyć ze swoimi finansami. Odkryj sposób na to, by zarobić jeszcze dzisiaj.

Dołącz do tysięcy innych ludzi, którzy odmienili swoje życie dzięki możliwości zarabiania w internecie…
Ponad 15 różnych metod, z których każda została sprawdzona i każda przynosi zysk.  

ninja spadające pieniądze
Chcesz zarobić dodatkową gotówkę?

Mamy listę najlepszych sposobów na to, by zarobić w internecie.

Wystarczy, że wybierzesz sobie któryś z nich, a jeszcze dziś możesz zacząć zarabiać.

Metoda zarabiania ninjacallout

Strona działa od 2001 roku zdążyła więc zdobyć już wielkie grono zarówno twórców jak i klientów. Nie możesz tu tak po prostu założyć konta. Musisz poprosić o członkostwo. Żeby to zrobić musisz wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią kategorię (zdjęcia, ilustracje, wideo, dźwięk) i wypełnić formularz. Następnie iStockphoto podda cię małemu testowi żeby ocenić twoje kwalifikacje. Na koniec zostaniesz poproszony o wysłanie swoich materiałów. Jeśli zostaną pozytywnie ocenione otrzymasz konto.

Udział w zysku od sprzedaży wynosi co najmniej 15%, jednak możesz go zwiększyć nawet do 45%. Na stronie znajdziesz przewodnik który pomoże ci obliczyć twój dochód.

Sprzedawaj swoje zdjęcia w sieciEtsy to nie tylko miejsce gdzie można znaleźć dekoracje ślubne, kostiumy na halloween czy różne pomysły na prezent, możesz tu też sprzedawać swoje zdjęcia.

Etsy zapewnia sprzedawcom bardzo dobre warunki, pobiera 20 centów za wystawienie produktu i 3,5% od wartości sprzedaży. W zamian będziesz musiał się nieco postarać żeby sprzedać swoje zdjęcia.

Etsy nie jest miejscem do którego ludzie chcący kupić zdjęcia kierują swoje pierwsze kroki ale jako że opłaty są tak małe może się okazać że warto dać mu szansę.

Dodatkowo, Etsy zapewnia wyjątkowo dobre materiały o marketingu, rozwijaniu marki itp. Sprzedając na Etsy masz całkowitą swobodę w ustalaniu cen możliwości są więc prawie nieograniczone.

Każda strona ma swoje za i przeciw. Przetestuj i sprawdź sam, która najlepiej odpowie na twoje potrzeby i spełni oczekiwania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top