Praca Online: Jak Znaleźć Wymarzony Zawód

praca przez internet

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Być może siedzisz teraz w biurze i marzysz o znalezieniu niesamowitej pracy online (znanej również jako praca zdalna). Praca tego typu jest świetna: Nie ma wiszącego nad tobą szefa, jeśli chcesz, to możesz pracować w domu w piżamie, i nie jesteś przykuty łańcuchem do biurka przez cały dzień. 

Możesz spędzić więcej czasu z rodziną, podróżować i przeżywać każdy dzień na 100%…. czy to ucinając sobie drzemkę w połowie dnia, odwiedzając siłownię, lub po prostu załatwiając od tak ważne sprawy, za które wcześniej nie mogłeś się zabrać bez pozwolenia z góry.

Wiele osób uważa, że praca online jest wręcz niemożliwa do znalezienia. Jednak w tym artykule pokażemy ci, że praca online jest powszechna a oferty mogą czekać za rogiem. Opiszemy również umiejętności potrzebne do jej zdobycia i podpowiemy jak aplikować. Sam zobaczysz, jakie to proste!

praca online
ROZDZIAŁ 4

Kolejny Poziom Pracy Online: Zbuduj Własny Dochód

praca w internecie
ROZDZIAŁ 5

Podsumowanie: Jak Być Wolnym i Pracować Jak Się Chce

ROZDZIAŁ 1

Jak Znaleźć Wymarzoną Pracę Online

A więc interesuje cię praca przez internet? Jak więc zacząć? Oto kroki, które należy podjąć:

praca przez internet
praca przez internet

Zdobądź lub dopasuj umiejętności, których chcą firmy

Być może będziesz musiał trochę poszukać (nie martw się, później pokażemy ci jak). Jednak większość „tradycyjnych” zawodów jest zawsze mile widziana w firmach. Możesz pracować online jako inżynier, prawnik, architekt, informatyk, copywriter i wiele innych.

Jest jednak kilka fachów, które są zawsze pożądane i ich znajomość to praktycznie gwarantowana praca przez internet!

Są to:

praca online

Optymalizacja wyszukiwarek (SEO)

praca w internecie

Pisanie artykułów

praca przez internet

Copywriting

praca przez internet

Praca jako wirtualny asystent

praca online

Projektant graficzny

praca w internecie

Programowanie, rozwój aplikacji i inżynieria oprogramowania

praca online

Projektowanie i rozwój sieci Web

praca online

Praca Online, historia sukcesu: Joshua Steinberg spędził prawie dziesięć lat pnąc się po szczeblach korporacji Google, aż do momentu, gdy postanowił zrezygnować, aby spełnić swoje marzenia o podróżowaniu. Obecnie para się zarabianiem pieniędzy w na kryptowalucie i technologii blockchain jednocześnie podróżując po Azji i Europie.

Jeśli chcesz nabyć tego typu umiejętności, istnieje wiele stron pełnych kursów online, takich jak Udemy czy Coursera, gdzie można znaleźć wszelkie potrzebne informacje. Można również po prostu użyć wyszukiwarki Google i znaleźć materiały, które pomogą ci nauczyć się wszystkiego, czego praca przez internet może wymagać.

Zastanów się, jakie umiejętności posiadasz, w czym jesteś dobry, a czego chciałbyś się nauczyć i wybierz tą jedną rzecz, którą możesz robić i zarabiać na niej.

O ile bardzo ważne jest, aby odpowiednio dopasować swoje umiejętności do wykonywanej pracy, o tyle równie ważnym atutem, a często pomijanym, jest zdolność zmobilizowania się do produktywnej pracy w domu. Jasne, wspaniale jest nie mieć szefa nad głową…. ale to nie znaczy, że można przez cały dzień się obijać! Twoja praca online może szybko stać się dokuczliwa i trudna do utrzymania, jeśli nie będziesz jej sumiennie wykonywać, nie ważne czy w pidżamie, czy w majtkach, czy w garniturze!

zarabianie w internecie

Przeglądaj i aplikuj o pracę na forach internetowych

Istnieje kilka internetowych forów, które zostały założone specjalnie w celu ułatwienia użytkownikom znalezienia pracy zdalnej. Odwiedź zarówno je, jak i zwykłe fora z ofertami pracy i poszukaj następujących terminów w kategoriach określających twoje umiejętności i doświadczenie:

praca w internecie

Praca online

praca przez internet

Praca zdalna

praca online

Remote

praca przez internet

Praca z domu

praca w internecie

Zawody online

Oto kilka forów, które warto odwiedzić:

(dotyczące tylko pracy zdalnej)

(dotyczące tylko pracy zdalnej)

(dotyczące tylko pracy zdalnej)

(dotyczące tylko pracy zdalnej)

Zdobycie pracy, tym bardziej takiej, jak praca online, to tak naprawdę trochę zabawa z liczbami. Zalecamy, aby się przyłożyć i systematycznie odpowiadać na ogłoszenia, nawet na kilka dziennie. Oto przewodnik, z którego możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak radzić sobie z procesem zdobywania pracy.

praca w internecie

Historia sukcesu pracy zdalnej: Yuko Fujisawa urodziła się w Tokio, a teraz pracuje jako tłumacz-freelancer. Zwiedziła prawie 30 krajów i zamieszkała w swoim wymarzonym Berlinie.

praca przez internet

Nawiązuj znajomości na eventach związanych z karierą online i buduj sieci kontaktów

Networking to wciąż świetny sposób na znalezienie potencjalnej pracy w Internecie. Zalecamy, abyś szukał w swojej okolicy wydarzeń, których tematem przewodnim jest praca online. Nie bój się zagadywać do ludzi – możesz się wiele nauczyć.

Jednym z NAJPROSTSZYCH sposobów na zdobycie pracy online jest po prostu zapytanie znajomych, czy nie znają ludzi lub firm, które zlecają zadania zewnętrznym pracownikom zdalnym. To brzmi trywialnie, ale firmy zawsze wolą zatrudnić z polecenia, niż szukać w internecie losowych kandydatów. Jeśli możesz otrzymać polecenie, skorzystaj z tej opcji!

praca online

Korzystaj z serwisów stworzonych specjalnie z myślą o pracy zdalnej

Podczas gdy platformy freelancingowe są głównie skierowane do osób poszukujących pracy kontraktowej, wiele firm będzie tam również umieszczać długoterminowe i stałe stanowiska – znajdzie się więc praca online dla każdego!

Niektóre popularne platformy, które polecamy to:

zarabianie w internecie

Zabłyśnij na rozmowie kwalifikacyjnej będąc odpowiednio przygotowanym

Wiele razy ludzie pytają nas, czy praca online wiąże się z zupełnie innym przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej. To prawie to samo, z tym wyjątkiem, że prawdopodobnie będzie się odbywać za pośrednictwem komputera przez Skype bądź inne oprogramowanie do wideokonferencji.

Tak więc, należy przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych w TAKI SAM sposób, jakbyśmy musieli stawić się na nich „osobiście”. Powinieneś wiedzieć, co powiesz o swoim doświadczeniu, mocnych i słabych stronach. Powinieneś zbadać firmę. Powinieneś również mieć przygotowane odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z wywiadu. 

Najczęstsze pytania, z którymi będziesz się spotykać wyglądają mniej więcej tak::

  1. Opowiedz o jakimś wyzwaniu, któremu udało ci się sprostać
  2. Dlaczego chcesz tu pracować?
  3. Jaki jest twój najbardziej dumny moment?

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak doskonale radzić sobie w rozmowach, polecamy zapoznanie się z zasobami interviewme.

praca online

Historia sukcesu pracy zdalnej: Adomas Baltagalvis jest urodzonym na Litwie 26-letnim specjalistą reklamowym na Facebooku. Podróżował po 26 krajach i zyskał prawie 2.000.000 dolarów z funduszy reklamowych, bijąc rekordy w pozyskiwaniu kapitału na swoje produkty.

ROZDZIAŁ 2

Porady dla Studentów, Którzy Chcą Zarabiać Pieniądze w sieci i Interesuje ich Praca Online

Nie musisz być “zawodowcem”, a nawet mieć ukończone studia, aby zarabiać pieniądze online.

praca w internecie

Istnieje wiele zadań, które nastolatkowie i studenci również mogą wykonywać. Jeśli jesteś nieco młodszy i chcesz zarabiać pieniądze w niepełnym wymiarze godzin podczas studiów, nie martw się!

Mamy dla ciebie nasze przewodniki:

ROZDZIAŁ 3

Czy Firmy Faktycznie Pozwolą ci Robić Karierę w Sieci?

Gdy tematem dyskusji jest praca online, większość ludzi myśli, że to jakaś bajka lub wymyślona historia.

praca przez internet

Większość wyobraża sobie typowy scenariusz, który polega na dotarciu do swojego szarego biura, by spędzić tam większość swojego dnia (zazwyczaj od 9.00 do 17.00). Ale coraz więcej firm na całym świecie decyduje się na tworzenie miejsc pracy zdalnej. Można też usłyszeć o ludziach, którzy pracują w sieci, znanych jako „cyfrowi nomadowie„, a koncepcja pracy zdalnej staje się coraz bardziej popularna.

Istnieje mnóstwo statystyk, które jasno pokazują dlaczego praca online coraz bardziej interesuje duże firmy. Raporty wykazały, że stworzenie stanowisk do pracy zdalnej przyczyniło się do:

  • Zmniejszenia rotacji pracowników o ponad 50%
  • Zmniejszenia poziomu stresu wśród pracowników zdalnych o 82%, co jest dobre nie tylko dla ciebie – pracownika, ale także dla firmy. Szczęśliwy pracownik, jest pracownikiem produktywnym (a nie chorym)!
  • Pozwoliło pracownikom osiągać lepsze wyniki, niż gdy pracowali w biurze

Oto infografika, która pokazuje więcej:

praca w internecie

Oto kilka przykładów dużych firm, w których pracuje się tylko zdalnie:

Praca online jest dobra zarówno dla ciebie, jak i dla firmy. Nie mamy się więc o co martwić – na pewno znajdziemy dla siebie idealną ofertę! Wiele firm, które nie są w pełni zdalne, może pozwolić ci pracować z domu w niepełnym wymiarze godzin jako uzupełnienie normalnej pracy. Niektóre potrafią nawet wysłać wszystkich swoich zdalnych pracowników na wakacje, aby mogli się w końcu spotkać na żywo we wspaniałych okolicznościach.

praca online

Firma Buffer i jej pracownicy na wypoczynku w RPA. Wyjeżdżali także do Tajlandii, Australii i Islandii…. oczywiście firma płaciła za wszystko!

Niektóre starsze firmy odmawiają przyjęcia idei zatrudniania online i uważają, że muszą patrzeć swoim pracownikom na ręce, aby mieć pewność, iż wykonują całą powierzoną im pracę. Jednak to nie jest twój problem :). Jak zobaczysz, praca online czeka na chętnych, a ofert jest naprawdę bez liku. Wszystko, co musisz zrobić, to zacząć aplikować.

ROZDZIAŁ 4

Kolejny Poziom Pracy Online: Zbuduj Własny Dochód

Praca online to świetny pierwszy krok do niezależności. Jednakże, w ZarobkowyNinja uważamy, że prawdziwa wolność, szczęście i spełnienie wynikają z możliwości pracy gdziekolwiek chcesz, kiedykolwiek chcesz, i zarabiania na tym, co jest dla ciebie pasją.

praca w internecie

Istnieje wiele prostych sposobów, aby zacząć generować dochody z pomocą sieci i mogą one być nawet łatwiejsze niż sama praca online. Stworzyliśmy cały przewodnik po tym jak wygląda praca zdalna. Ale jeśli się spieszysz, oto 5 najlepszych metod, które polecamy:

praca przez internet

Bitcoin

Bitcoin i kryptowaluty to teraz niezwykle gorące tematy. Gdy wystartował, Bitcoin był wart około jednej złotówki. W szczytowym momencie osiągnął natomiast prawie 70.000 PLN za 1 bitcoin (BTC), a jego drastyczny wzrost wielu użytkownikom pozwolił zarobić fortuny.

Rozpoczęcie inwestowania w Bitcoin jest łatwe i wbrew pozorom – wcale nie trzeba przez cały dzień patrzeć na wykresy. Wystarczy wykonać kilka prostych ruchów, a nasza kryptowaluta zacznie generować dochód pasywny.

Przeczytaj nasz poradnik o tym, jak zarabiać pieniądze na Bitcoin

zarabianie w internecie

Ankiety płatne

Firmy wciąż tworzą nowe produkty i usługi. Wiedzą, że dane o tym, czego chcą konsumenci, to najważniejszy element układanki przy tworzeniu czegoś nowego…. i zapłacą ci za podzielenie się swoją opinią.

Chociaż nie można zarobić na tym tyle, co w przypadku niektórych innych metod przychodu, to jednak jest to świetny sposób na zarobienie kilkuset dodatkowych złotych miesięcznie. Co lepsze, każda ankieta zajmie ci tylko około 10 minut. Dla nas to brzmi, jak naprawdę dobry interes!

Przeczytaj nasz przewodnik po tym, jak zarabiać pieniądze za pomocą płatnych ankiet

praca przez internet

Freelancing

Freelancing jest jednym z najprostszych sposobów na zarabianie pieniędzy online. Wszystko, co musisz zrobić, to wykorzystać umiejętności, które już posiadasz. Przejdź na stronę internetową z ofertami pracy i poszukaj klientów, którzy potrzebują pomocy!

Możesz pracować nad super ciekawymi projektami i zarabiać dobre pieniądze jeszcze tego samego dnia, jeśli uda ci się szybko zakończyć pracę.

Przeczytaj nasz przewodnik o tym, jak zacząć karierę jako freelancer

praca w internecie

Historia sukcesu pracy zdalnej: Harrison Tsai urodził się na Hawajach. Rzucił pracę w korporacji zapisując do szkoły Ivy League i w przeciągu ostatnich 5 lat zwiedził ponad 45 różnych krajów. Zarabia projektując strony internetowe dla klientów na całym świecie.

praca online

YouTube

Według Yt360, w ciągu jednego dnia na YouTubie oglądanych jest ponad 500 milionów godzin filmów i aż jedna trzecia WSZYSTKICH aktywności w sieci jest poświęcana na oglądanie wideo. Nic więc dziwnego, że zaangażowanie się w rozwój kanału na YouTube może być najlepszym sposobem na zarabianie pieniędzy online. Jeśli uda ci się sprowadzić choćby promil tego ruchu na swój kanał, możesz zamienić cokolwiek cię tylko interesuje w gotówkę.

Najlepsze w YouTube jest jednak to, że rozpoczęcie przygody z tą platformą jest naprawdę proste. Możesz stworzyć kanał YouTube w mniej niż 10 minut i opublikować swój film zaraz po tym.

Jeśli jest coś, w czym jesteś dobry i o czym lubisz rozmawiać, możesz odnieść prawdziwy sukces na YouTube.

Przeczytaj nasz przewodnik po tym, jak zarabiać pieniądze na YouTube

zarabianie w internecie

Blogowanie

Lubisz pisać? Masz opinię na temat czegoś ważnego? Chcesz się gdzieś podzielić swoimi przemyśleniami? Blogowanie może być właśnie dla Ciebie!

Założenie bloga jest bezpłatne, ale zawsze można wykupić własną domenę, jeśli chcemy podejść do sprawy profesjonalnie. Ceny zaczynają się już od około 350zł za rok. Bloggerzy zazwyczaj piszą o rzeczach, które kochają i na tym budują swoją publiczność. Z czasem mogą sprzedawać produkty, informacje, pakiety coachingowe, i inne.

Przeczytaj nasz przewodnik po tym, jak zarabiać pieniądze na blogu

praca przez internet

Historia sukcesu pracy zdalnej: Christopher Dodd przeszedł od nauki rachunkowości do nauki inżynierii oprogramowania z pomocą darmowych narzędzi online, a teraz pracuje jako web developer z dowolnego miejsca na świecie. Regularnie odwiedza swoją rodzinę w Australii, ale można go również znaleźć na słonecznych plażach Tajlandii.

ROZDZIAŁ 5

Podsumowanie: Jak Być Wolnym i Pracować Jak Się Chce

Poszukiwanie najlepszych ofert pracy w sieci może pomóc w ułożeniu sobie idealnego życia:

praca przez internet

Możesz wybrać, gdzie mieszkasz (nawet jeśli jest to odległy kraj) i kiedy pracujesz, nie musząc chodzić do biura. TONY firm akceptują ten sposób pracy, bo wiedzą, że to sprawia, że pracownik jest wydajniejszy, więc bądź pewny siebie w poszukiwaniu pracy zdalnej.

Przekonasz się również, że istnieją pasywne sposoby na zarabianie pieniędzy online – a my polecamy sprawdzić niektóre z nich.

Praca online jest coraz popularniejsza i bez względu na okoliczności, w sieci regularnie pojawiają się nowe oferty. Tylko od ciebie zależy, czy chcesz wziąć się za szukanie. A jeśli tak, warto skorzystać ze wskazówek zawartych w tym przewodniku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top