Praca w Domu: Niezbędny Przewodnik

Praca w domu

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Od czego zaczynasz, gdy twoim celem staje się praca w domu? Co jest Ci potrzebne, aby móc podjąć pracę w domu, i jak tak naprawdę zarabiasz pieniądze w domu? Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak łatwo jest zacząć zarabiać pieniądze z domu, ale dzięki IncomeNinjas.com zmieni się to raz na zawsze! Przedstawiamy ci nasz niezbędny „Przewodnik do Pracy w Domu.”

Przejrzyj dokładnie spis treści znajdujący się poniżej i dowiedz się co dokładnie na ciebie czeka.

Aby zacząć pracować w domu, będziesz musiał:

praca w domu przez internet

1. Poznać sposoby na pracę w domu

praca dodatkowa w domu 

2. Wybrać, jakie metody generowania przychodu najbardziej ci odpowiadają i jak chciałbyś zarabiać z domu

praca w domu 

3. Odpowiednio dobrać i wyposażyć miejsce swojej pracy

praca w domu 

4. Upewnić się, że wiesz, jakie są zalety i wady pracy zdalnej, żeby być stuprocentowo pewnym, że właśnie tego chcesz!

dodatkowa praca w domu 

5. Brać się do roboty!

Na tej stronie zapoznasz się ze szczegółowymi poradami odnośnie tego, jak zacząć pracę w domu. Przede wszystkim dowiesz się co zrobić, aby praca w domu mogła się rozpocząć, jakie narzędzia pomogą ci odnieść sukces, oraz czego absolutnie nie powinieneś robić podejmując się pracy w domu.

Czego możesz się spodziewać

Zobaczysz szereg starannie wybranych metod zarobkowych, których możesz użyć, aby zacząć pracę w domu, a my z kolei opowiemy ci o jej zaletach i wadach.. Pamiętaj, że tutaj na ZarobkowyNinja poznasz co najmniej 20 różnych metod zarabiania przez Internet, a każda z tych metod wiążę się z pracą w domu.

Obiecujemy, że po zapoznaniu się z naszym przewodnikiem będziesz gotów podjąć pracę w domu!

zarabianie przez internet

Praca w Domu - 3 Najlepsze Metody Uzyskiwania Przychodu

metody pracy w domu

Zanim rozpoczniesz pracę w domu i będziesz zarabiać pieniądze z wysokości własnej kanapy, musisz znaleźć swój sposób na pracę w domu. Nie możesz tak po prostu oczekiwać otrzymywania pieniędzy za robienie „czegokolwiek” w domu, a poza tym istnieją różnice między metodami zarabiania pieniędzy, które możesz wykorzystać do pracy w domu.

Jest zatem kluczowe, aby znaleźć i rozważnie wybrać to, co chce się robić. Poniżej znajdziesz metody, które naszym zdaniem są najlepsze do podjęcia dodatkowej pracy w domu.

1. Zarabiaj pieniądze w domu na Bitcoin

praca w domu

  Według IncomeNinjas.com metoda #1 na zarabianie pieniędzy w 2018

Zapewne słyszałeś już o kryptowalucie Bitcoin, która niejednego uczyniła milionerem! Gdybyś w roku 2011 wydał na Bitcoiny 20zł, dziś miałbyś blisko 20 milionów! Tak drobna inwestycja dokonana przed laty mogłaby uczynić cię multimilionerem!

2. Zarabiaj z domu wypełniając płatne ankiety

jak zarobić w domu

Czy wiedziałeś, że możesz zarabiać pieniądze z domu tylko poprzez wyrażanie swojej opinii? Firmy zawsze starają się ulepszać lub wymyślać produkty i przepytują potencjalnych konsumentów, aby dowiedzieć się, co należy zrobić. Właśnie w tym celu wymyślono płatne ankiety i ty, tak jak każdy, możesz na nich zarobić!

Firma zapłaci ci za poświęcenie kilku minut swojego czasu i wypełnienie kwestionariusza. Może nie jest to najbardziej lukratywny sposób na zarabianie pieniędzy z domu, ale da się z jego pomocą dołożyć do budżetu kilka, a może nawet kilkanaście stówek miesięcznie.

Wypełnianie płatnych ankiet jest naprawdę proste: wszystko, co musisz zrobić, to zapisać się na kilka portali. Wtedy prośby o wypełnienie ankiety trafią na twoją skrzynkę e-mail i będziesz mógł zacząć na nie odpowiadać. Więcej informacji o tym, jak zarabiać pieniądze, korzystając z płatnych ankiet, znajdziesz w naszym przewodniku tutaj.

płatne ankiety

Zarób do 1 EUR za kwestionariusz,
bardzo szybko!

Odwiedź stronę
płatne ankietys

Zarabiaj 10 PLN koron od ankiety

Odwiedź stronę
zarabianie na ankietach

Płacą od 2,4 do 14,5 PLN za badanie

Odwiedź stronę
zarabianie na ankietach

Zarób do 1 euro za ankietę

Odwiedź stronę

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Komputer
 • Połączenie z Internetem

3. Praca zdalna jako bloger

 pracować w domu z blogami

Ten sposób zarabiania jest w pełni niezależny i wymaga sporo cierpliwości, ale może być niezwykle zyskowny. Blogowanie jest niesamowicie popularne z kilku powodów. Po pierwsze, z blogowania można czerpać sporo frajdy oraz zostać zauważonym przez sporo gremium, a przy okazji na tym zarabiać pieniądze. Po drugie jest to praca w domu będąca niezwykle niezależną, gdyż na swoim blogu możesz robić co chcesz, bez bycia ograniczanym przez swego pracodawcę bądź szefa.

Na blogowaniu możesz zarobić naprawdę dobre pieniądze, ale wymaga ono też sporej wiedzy z różnych dziedzin i zainwestowania dużej ilości czasu. Musisz wiedzieć jak stworzyć stronę internetową, musisz umieć tworzyć na nią dobrej jakości treści, a następnie znaleźć na nią reklamodawców (w ten sposób właśnie zarabiasz pieniądze).

Jak już wspomnieliśmy, obecnie stworzenie strony jest stosunkowo łatwe, i z reguły nie zajmuje zbyt wiele czasu. Jeśli dorzucisz do tego umiejętność pisania, znajdziesz się bardzo blisko rozpoczęcia dodatkowej pracy w domu.

Następnym krokiem jest promowanie czegoś na swojej stronie. Tutaj można skorzystać z marketingu afiliacyjnego, który potrafi dać duże dochody. Więcej o marketingu afiliacyjnym przeczytasz tutaj.

W przeciwieństwie do pozostałych dwóch czołowych metod, które mogą przynieść wyniki bardzo szybko, zarabianie pieniędzy z blogowania trwa znacznie dłużej. Sugerujemy, żeby robić to w połączeniu z inną z metod, co pomoże utrzymać budżet na odpowiednim poziomie. Można też chodzić do regularnej pracy i zajmować się blogiem “po godzinach”, a gdy zacznie przynosić zysk, zdecydować się na pracę z domu.

Gdy już zaczniesz zarabiać pieniądze na blogowaniu, główny dochód jest raczej całkowicie pasywny. Oznacza to, że po ciężkiej pracy, jaką włożyłeś w swój blog, widzisz jak pieniądze co miesiąc pojawiają się na twoim koncie bankowym! Jeśli interesuje cię zarabianie jako bloger, to bardziej szczegółowy poradnik znajdziesz tutaj.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Komputer
 • Połączenie z internetem
 • Własna strona lub blog
 • Konto połączone z siecią afiliacyjną
 • Strona na Facebooku, Instagramie, czy Google+

Pomocne linki:

Praca w Domu – Przewodnik dla Początkujących

Oto dlaczego nie każdy pracuje w domu

Bardzo wiele osób pragnie żyć bez stresu, bez zamartwiania się i z pełną kontrolą nad tym jak spędzają swój czas. Ale jak możesz kontrolować swój czas, jeśli musisz wstawać o 7 rano po to by na 8 być w pracy, w której siedzisz do minimum 17? Nie było by znacznie łatwiej, gdybyś mógł po prostu pracować w domu?

Nie chcemy wrzucać wszystkich do jednego worka, ale większość ludzi pracujących na etacie chciałoby mieć więcej kontroli nad swoim czasem bez bycia tak bardzo uwiązanym pracą. Wielu pragnie móc po prostu pracować w domu, dla tych ludzi życie bez wątpienia stałoby się znacznie łatwiejsze. Tak więc dlaczego ludzie nie zwalniają się ze swojej obecnej pracy i nie podejmują decyzji, że od teraz będą pracować w domu? Odpowiedz na to pytanie jest bardzo jasna – praca w domu nie jest taka prosta dla większości ludzi.

Rozpoczęcie pracy z własnego miejsca zamieszkania może początkowo wydawać się nieco przerażające dla wielu i dlatego będzie to trudna decyzja do podjęcia. Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy w ustalonych ramach godzinowych, w biurze, w sklepie, lub gdziekolwiek indziej, to przejście do pracy w domu, gdzie odpowiedzialność spoczywa na tobie, a ramy czasowe ustalasz samemu, niewątpliwie może to być całkiem obce dla Ciebie doświadczenie. Ten rodzaj pracy zyskał mocno na popularności w ostatnich latach i są ku temu znakomite powody. Wraz z zakorzenieniem się Internetu w życiu wszystkich ludzi, młodych i starych, coraz więcej ludzi staje się świadomych niesamowitych korzyści oraz możliwości jakie niesie ze sobą praca w domu.

Ten rodzaj pracy zyskał mocno na popularności w ostatnich latach i są ku temu znakomite powody. Wraz z zakorzenieniem się Internetu w życiu wszystkich ludzi, młodych i starych, coraz więcej ludzi staje się świadomych niesamowitych korzyści oraz możliwości jakie niesie ze sobą praca w domu.

dodatkowa praca w domu

Ten artykuł w pełni pomoże ci zrozumieć czym jest praca zdalna, jakie są z niej korzyści i co jest najbardziej istotne – jak powinno się pracować w domu. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz do tego bardzo dobrze przygotowany.

Zacznij tutaj!

Na samej górze tego artykułu możesz zapoznać się z najlepszymi metodami zarabiania pieniędzy przy pracy w domu, które dodatkowo pomogą ci uświadomić sobie jaki rodzaj pracy najbardziej cię interesuje. Jeśli jeszcze nie znalazłeś sposobu na pracę w domu, która byłaby w sam raz dla ciebie, stworzyliśmy listę pozostałych sposobów zarabiania pieniędzy w domu, którą znajdziesz poniżej.

Zalecamy wybranie więcej niż jednej metody. W ten sposób rozłożysz swoje zarobki na kilka różnych metod, w związku z czym wzrośnie twój potencjał zarobkowy. Jeśli jednak chcesz, to oczywiście możesz skoncentrować się w 100% tylko na jednej metodzie zarobkowej

Praca w domu jako freelancer

Czy wiesz, że wykorzystując umiejętności, które już posiadasz, lub takie, które można szybko przyswoić, możesz zacząć zarabiać pieniądze z domu jeszcze dziś? To prawda!

Firmy często potrzebują kogoś do wykonania pracy „jednorazowej” i zatrudniają w tym celu podwykonawców lub freelancerów. Może to być pisanie artykułów, copywriting, projektowanie stron internetowych, a nawet bardziej specjalistyczne usługi wymagające stopni naukowych, takich jak prawo, inżynieria, i tak dalej. Nie ma ograniczeń co do tego, co można zrobić jako freelancer!

Jednymi z najprostszych umiejętności do freelancingu z są:

 1. Pisanie artykułów
 2. Optymalizacja wyników wyszukiwania (SEO)
 3. Projektowanie stron internetowych (które omówimy w dalszej części artykułu)
 4. Programowanie i rozwój oprogramowania
 5. Copywriting (również omówiony później w artykule)

Aby zacząć, po prostu zarejestruj się na platformie freelancingowej, takiej jak Upwork lub Fiverr, stwórz profil i zacznij aplikować o pracę! Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zacząć, przeczytaj nasz kompletny przewodnik po tym, jak rozpocząć pracę na platformie freelancingowej

Zarabiaj pieniądze z domu używając Instagrama

Instagram jest obecnie jednym z najbardziej obleganych portali społecznościowych, a ty możesz na nim zarabiać! Możesz sprzedawać zdjęcia, które już zrobiłeś, tworzyć społeczność fanów, otrzymywać oferty sponsorskie, i nie tylko.

Istnieje wiele historii o ludziach, którzy przeszli z niczego do 6-cyfrowych dochodów z Instagramu. To dlatego, że nauczenie się, jak dodawać zdjęcia, które przyciągają ludzi jest naprawdę proste. Sprawdź nasz przewodnik jak zarabiać pieniądze na Instagramie, jeśli chcesz zacząć.

Zarabiaj pieniądze z domu z YouTube

Młodzi ludzie stający się milionerami z pomocą YouTube wyskakują co chwila jak grzyby po deszczu! Zaczyna się to zazwyczaj od robienia śmiesznych filmów w celach rozrywkowych. W końcu jednak kanał zyskuje popularność, a pieniądze zaczynają napływać poprzez crowdfunding, sprzedaż własnych produktów, umowy sponsoringowe i inne.

Aż ciężko uwierzyć, jak szybko można stać się gwiazdą YouTube i zarabiać pieniądze. Możesz również skorzystać z Google AdSense, aby zarabiać pieniądze na tych, którzy klikają w reklamy pojawiające się przed lub w trakcie twoich filmów.

Stworzyliśmy cały przewodnik, który poprowadzi cię krok po kroku przez proces zarabiania pieniędzy na YouTube. Możesz go przeczytać tutaj.

Praca w domu jako tłumacz

Jeśli jesteś dobry w więcej niż jednym języku, możesz oferować tłumaczenia zarówno firmom jak i osobom prywatnym. Tłumaczenia mogą dotyczyć tekstów, stron internetowych, plików audio i wiele więcej, a wszystko to możesz robić pracując w domu! Zapotrzebowanie na tłumaczenia wzrasta każdego dnia wraz ze wzrostem globalizacji na świecie, i na pewno możesz czerpać z tego korzyści.

W zasadzie jedynymi rzeczami jakich potrzebujesz do jako tłumacz są komputer i połączenie z Internetem. Posiadając te dwa narzędzia, łatwo znajdziesz niezliczone ilości stron ułatwiających kontakt pomiędzy tłumaczami a firmami lub prywatnymi klientami potrzebującymi tłumaczeń. To znakomity sposób na rozpoczęcie pracy w domu!

Aby dowiedzieć się więcej o zarabianiu pieniędzy jako tłumacz, przeczytaj nasz poradnik tutaj.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Znajomość jednego lub więcej języków obcych
 • Komputer lub tablet/iPad
 • Połączenie z Internetem
 • Word lub inny program do edycji tekstów
 • Zewnętrzna klawiatura

Pomocne linki do pracy jako tłumacz:

 • Przewodnik ZarobkowyNinja.pl do zarabiania pieniędzy jako tłumacz
 • Fiverr.com – tutaj możesz znaleźć różne zlecenia
 • Upwork.com – portal z pracami dla freelancerów
 • Strona pobierania OpenOffice – darmowy program do edycji tekstów

Pracuj w domu jako projektant stron internetowych

Zanim sobie pomyślisz: „Web Designer? Nie mam wiedzy, ani kwalifikacji, aby to robić”, musisz pamiętać, że dzisiaj możliwe jest postawienie strony w mniej niż 5 minut bez żadnej wiedzy na temat programowania.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, tworzenie strony internetowej stało się czymś, co może zrobić osoba z małą wiedzą komputerową. Oznacza to, że wielu ludzi bez uprzedniego przygotowania w tej dziedzinie może się z tego wręcz utrzymać, i pracować w domu w pełnym wymiarze robiąc właśnie to.

Zapotrzebowanie na strony Internetowe jest ogromne i możesz z tego czerpać obfite korzyści. Większość standardowych stron internetowych sprzedaje się w przedziale od 2500 do nawet 10000 złotych, dlatego też po zaledwie kilku sprzedażach może się to obrócić w górę pieniędzy. Aby zacząć pracę w domu tym sposobem, nie potrzebujesz niczego więcej jak komputera i połączenia z Internetem.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Dobry komputer
 • Szybkie połączenie z Internetem

Pomocne linki dla Web Designerów:

Praca zdalna jako przedstawiciel obsługi klienta

dodatkowa praca w domu

Kiedy dzwonisz do firmy z jakąś prośbą, skargą lub czymkolwiek innym, pierwszą myślą jaka przychodzi do głowy może być duże biuro z wieloma pracownikami działu obsługi klienta.

Jednakże prawda jest taka, że osoba odbierająca telefon po drugiej stronie może być kimś, kto po prostu pracuje w domu. Coraz więcej firm zatrudnia niezależnych przedstawicieli obsługi klienta, którzy pracują w domu. Takie działanie oszczędza firmom pieniądze które trzeba by było wydać na biuro i jak się okazuje – jest także niezwykle wygodne, dzięki czemu stale przybiera na popularności. Dla ciebie z kolei jest to po prostu kwestia odbierania telefonów, odpowiadania na maile czy rozmowy w imieniu firmy, która cię zatrudnia.

Jak już wspomniano wcześniej, ta praca może być wykonywana z domu, a wynagrodzenie jest często takie samo, o ile nie lepsze od apanażów pracowników siedzących fizycznie w danym biurze.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Szybkie połączenie z Internetem
 • Komputer
 • Telefon
 • Dobre Słuchawki
 • Umowa z firmą
Pomocne linki do pracy jako przedstawiciel obsługi klienta:
 • Upwork.com – publikowanie ogłoszeń

Pracuj w domu jako wirtualny pomocnik

Bardzo popularną metodą zarabiania w domu jest bycie wirtualnym pomocnikiem. Wirtualny pomocnik to osoba, która pomaga firmom w różnych zadaniach związanych z wykorzystaniem komputera i Internetu. Jako wirtualny pomocnik możesz pracować z każdego miejsca na świecie, jako że cała praca jest wykonywana przez Internet, telefon, przy użyciu maila, itd. Dlatego w całej rozciągłości to od ciebie zależy, gdzie chcesz pracować jako wirtualny pomocnik, co sprawia, że metoda ta jest świetnym pomysłem dla tych, którzy interesują się pracą w domu.

Aby dowiedzieć się więcej o zarabianiu pieniędzy jako wirtualny pomocnik, przeczytaj nasz poradnik tutaj.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Komputer
 • Połączenie z Internetem
 • Słuchawki z mikrofonem
 • Kamerę internetową
 • Skype lub inny program do rozmów wideo

Pomocne linki:

 • Pobierz Skype
 • Fiverr.com – świetna strona do znalezienia pracy
 • Freelance.com – strona do znalezienia pracy
 • Upwork.com – strona do znalezienia pracy jako freelancer

Praca zdalna jako copywriter

Jeśli masz smykałkę do pisania tekstów lub masz po prostu świetny styl, możesz zarabiać kapitalne pieniądze jako copywriter pracując w domu. Zapotrzebowanie na treści w Internecie rośnie wraz ze wzrostem ilości stron internetowych. Jeśli współczesne firmy mają wyprzedzić konkurencję, potrzebują pomocy z zewnątrz, i zatrudnienie copywriterów, którzy pracują w domu jest niezwykle popularne.

Nawet ludzie bez wielkiego doświadczenia mogą zostać copywriterami, jako że normalnie i naturalnie napisany tekst jest często uznawany za dobry. Jeśli interesuje cię dodatkowa praca w domu tą metodą, będziesz potrzebował komputera bądź tabletu oraz oczywiście połączenia z Internetem. Potencjał zarobkowy jest bardzo dobry, dlatego wielu ludzi pracuje w domu jako pisarze.

Kiedy mówimy copywriting, mamy na myśli pisanie, które jest ukierunkowane na sprzedaż i marketing. Pomyśl o e-mailach do klientów, stronach sprzedaży, reklamach i nie tylko. Istnieją unikalne sposoby pisania tych elementów i są one łatwe do nauczenia online zupełnie za darmo! Dobrzy copywriterzy mogą pobierać opłaty nawet do 40.000 PLN za rozpisanie jednej strony sprzedaży, więc czekają na nas tutaj jak najbardziej olbrzymie pieniądze!

Pomocne linki do pracy jako copywriter:

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Komputer lub tablet/iPad
 • Połączenie z Internetem
 • Word lub inny program do edycji tekstów
 • Dobra klawiatura

Pomocne linki do pracy jako copywriter:

Praca w domu jako nauczyciel

Internet sprawił, iż możliwe jest nauczanie czegoś innych ludzi. Często wymaga to jednak czegoś więcej niż posiadania komputera i kamery internetowej oraz obowiązkowego połączenia z Internetem, aby zacząć pracę w domu jako nauczyciel, wykładowca czy korepetytor.

Możesz uczyć innych ludzi nieograniczonej ilości rzeczy, jako że wiedza jest jedną z najbardziej wartościowych rzeczy w naszym społeczeństwie i możesz na nauczaniu zarabiać bardzo dobre pieniądze pracując w domu.

Jeśli jesteś dobry w grze na gitarze, możesz uczyć kogoś właśnie czegoś takiego; jeśli jesteś dobry w jakimś języku, może zaoferować szkołom dla dzieci bądź dorosłych nauczanie tegoż języka, a jeśli to polubisz, to możesz nawet pomagać dzieciom odrabiać zadania domowe. Ten sposób pracy w domu jest bardzo popularny, a w przyszłości najprawdopodobniej będzie jeszcze więcej osób, które będą świadczyły i pytały o takie usługi.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Komputer z połączeniem internetowym
 • Dobre słuchawki z mikrofonem
 • Kamera Internetowa
 • Materiały dla twoich „studentów”

Pomocne linki:

 • Udemy.comTutaj możesz sprzedawać swoją wiedzę

Oczywisty wybór - zostań samozatrudnionym

Istnieje też oczywisty wybór jakim jest zostanie samozatrudnionym. Robiąc to, jesteś w stanie zarządzać swoim czasem, tym samym poznając czy w ogóle ci się to podoba. Musisz jednak być świadomym, że jest to często bardzo trudne i ryzykowne, ale w wielu przypadkach bardzo się opłaci.

Kiedy jesteś samozatrudnionym, nie ma górnego pułapu dochodów, a większość dochodu jaki generujesz idzie prosto do ciebie. Możesz być samozatrudnionym i robić wiele rzeczy, ale chcąc godziwie zarabiać pracując w domu, nie możesz tak po prostu zająć się czymkolwiek. Poniżej znajdziesz wiele dobrych pomysłów na to co robić, gdy zostaje się samozatrudnionym, którego obejmuje praca w domu:

 • Otworzenie własnego sklepu internetowego
 • Fryzjer w swoim własnym domu
 • Masażysta w swoim własnym domu
 • Freelancer
 • Telemarketer
 • Artysta
 • Grafik komputerowy
 • Księgowy
 • Muzyk
 • Rodzaj konsultanta
 • Tester produktów

Wspomniane powyżej metody pracy zdalnej to tylko niektóre z możliwych przykładów, i jeśli jesteś chociaż odrobinę kreatywny, z łatwością znajdziesz także inne rzeczy do robienia. Tak naprawdę, to tylko twoja wyobraźnia stanowi granicę tego, jaką pracą w domu możesz się zajmować!

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć (w zależności od tego co robisz):

 • Komputer
 • Połączenie z Internetem
 • Telefon

Pomocne linki dla przedsiębiorców:

 Organizowanie sobie miejsca pracy

Jeśli już zdecydowałeś w jaki sposób chcesz pracować w domu, koniecznym jest teraz wykorzystanie dostępnego czasu na to, aby być tak produktywnym jak to tylko możliwe. Musisz mieć wygodne stanowisko pracy, odpowiedni sprzęt oraz zdawać sobie sprawę z wielu innych rzeczy, niż te które dotyczyły cię podczas pracy na etacie.

dodatkowa praca w domu

Twoje stanowisko pracy w domu

Nie jesteśmy nawet w stanie wystarczająco podkreślić jak ważne jest posiadanie dobrego stanowiska przy którym można pracować zdalnie. Zalecamy, aby do tego celu mieć przeznaczony cały pokój lub apartament, który może być użyty jako biuro i stanowisko pracy. Biuro lub dedykowana przestrzeń sprawia, że stajesz się bardziej produktywny i patrzysz na wiele rzeczy w bardziej profesjonalny sposób. Upewnij się, że masz dobry fotel, biurko, jakąś muzykę do koncentracji oraz dobre oświetlenie w pokoju. Posiadając to wszystko, będziesz czuł, że masz znakomite miejsce pracy, które pomaga być efektywnym. Jest to niezwykle ważne, ponieważ twój mózg musi być zdolny do rozróżnienia czasu pracy w domu od czasu prywatnego w domu.

To jak powinno wyglądać twoje stanowisko pracy w całości zależy od rodzaju pracy jaką wykonujesz w domu. Istnieje bowiem zasadnicza różnica w wyglądzie stanowiska pracy między kimś, kto pracuje w domu jako artysta, a kimś u kogo zarabianie przez internet polega na badaniu i analizie rynku klienckiego pod dany produkt. Najważniejsze jest jednak to, jak dane stanowisko pracy pomoże ci w byciu efektywnym oraz czy pozwoli ci czuć się maksymalnie komfortowo.

Istnieją rzeczy, które naszym zdaniem musisz posiadać, gdy interesuje cię zarabianie przez internet. Oto kilka rzeczy, które uważamy za istotne i które koniecznie powinieneś mieć:

A Biurko

praca w domu oferty

Zalecamy, aby mieć biurko służące tylko do pracy w domu. Wielu ludzi decyduje się użyć swojego stołu z jadalni lub stołu do telewizora, kiedy pracują w domu, ale tego nie rekomendujemy. Mając swój stolik dedykowany tylko pracy w domu, owa praca będzie zdecydowanie bardziej efektywna! Jeśli teraz zainwestujesz w taki stolik, zalecamy kupno takiego, którego wysokość można regulować. Często może być naprawdę przyjemnie popracować dla odmiany na stojąco.

B Dobry komputer

Nie ma chyba nic gorszego niż wolny komputer z wentylatorem, który jest głośniejszy od startującego samolotu. Upewnij się zatem, że masz szybki komputer, na którym lubisz pracować w domu! Często nie będziesz mógł polegać na iPadzie czy tablecie, jako że te urządzenia mają pewne limity pod względem oprogramowania.

C Stabilne i szybkie połączenie Internetowe

Większość prac w domu jest wykonywana na komputerach, które muszą być podłączone do Internetu celem komunikacji z całym światem oraz innych rzeczy. Musisz mieć szybkie połączenie internetowe na swoim stanowisku pracy, aby praca w domu nie okazała się przeciągającym się koszmarem.

D Dobre słuchawki lub głośniki

Wysoce prawdopodobne jest, że na swoim stanowisku pracy w domu będziesz spędzać co najmniej kilka godzin, więc musi to być miejsce, które lubisz. Warto mieć dobry system dźwiękowy, z którego może rozbrzmiewać piękna muzyka pomagająca w pracy w domu. Możesz też skorzystać z dobrych słuchawek, które będą idealnie się nadawać do odbywania wideorozmów. Praca dodatkowa w domu jako wirtualny pomocnik, freelancer lub w innej roli wymaga często kontaktu z innymi ludźmi przez komputer, dlatego posiadanie dobrego mikrofonu wraz z słuchawkami będzie bardzo przydatne.

E Butelka wody

Może wydawać się dziwne, że zalecamy mieć przy sobie butelkę wody, ale naszym zdaniem jest to konieczność. Kiedy wkręcasz się mocno w pracę, często pewnie zapominasz o tym, aby jeść i pić. Mając cały czas butelkę wody na swoim stanowisku pracy w domu, uzyskujesz pewność, że dajesz organizmowi niezbędne do funkcjonowania płyny podczas intensywnego zarabiania.

 Tutaj znajdziesz pracę, którą możesz wykonywać w domu

 praca z domu przez Internet

To co zatrzymuje ludzi przez podjęciem pracy w domu jest moment, kiedy muszą sobie znaleźć zajęcie. Aby rozpocząć pracę w domu, nie można tak po prostu sobie wygodnie usiąść, robić tylko to co się lubi i czekać na wypłatę lub czek, który się magicznie prześlizgnie pod twoimi drzwiami raz w miesiącu.

Aby w ogóle być w stanie pracować w domu, praca którą wykonujesz musi być warta swojego wynagrodzenia, a często może to być sporym wyzwaniem, aby znaleźć pracę w domu, która będzie wysoko dochodowa. Na szczęście istnieje wiele portali, które łączą pracowników i pracodawców. Te portale pomagają pracownikom znaleźć pracę w domu i są świetnymi miejscami na wystartowanie, jeśli myślisz o jakimś dodatkowym dochodzie. Poniżej przedstawiamy listę jednych z najlepszych miejsc gdzie można znaleźć pracę zdalną.

Praca w domu – Tutaj znajdziesz pracę, którą możesz wykonywać w domu

zarabianie przez internet

Wady i zalety

Wszędzie można znaleźć wady i zalety, również w pracy w domu. Poniżej znajdziesz wady i zalety, które udało nam się znaleźć.

dodatkowa praca w domu

Zalety

1 Zwiększona elastyczność

Kiedy masz dodatkową pracę w domu, szybko stanie się dla ciebie jasne jak wiele wolności dzięki niej posiadasz, mogąc przecież swobodnie zarządzać swoją pracą w domu. Dotyczy to jednak nie tylko samej pracy w domu, bo mamy też zwiększone możliwości do podróżowania, życia i pracy w innych miejscach.

2 Nie musisz stać w korkach

Ciężko będzie ci znaleźć osobę, która lubi stanie w korkach oraz wysłuchiwać trąbienie złych i zestresowanych kierowców, którzy starają się jak najszybciej dotrzeć do swojego celu podróży. Nie jest też miłe stanie w przeładowanym pociągu pełnym spoconych i zmęczonych pasażerów. Pracując w domu, unikasz korków w godzinach szczytu i jest to z pewnością duża zaleta!

3 Możesz nosić to, na co masz ochotę

Jako, że jesteś we własnym domu i nie podlegasz żadnym ocenom, ani wymaganiom co do ubioru, możesz nosić to na co masz ochotę. Jeśli czujesz, że najlepiej ci się pracuje kiedy jesteś w piżamie, to nikt nie może ci powiedzieć, że to jest złe!

4 Więcej czasu dla rodziny i przyjaciół

Dla wielu jedną z największych korzyści wynikających z pracowania w domu jest możliwość spędzania większej ilości czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli imasz się pracą dodatkową w domu, możesz zarządzać swoim własnym czasem i zdecydować, ile z niego przeznaczyć na rodzinę oraz przyjaciół.

5 Możliwość stworzenia sobie własnego stanowiska pracy

Mając dodatkową pracę w domu, możesz z łatwością zadecydować, gdzie dokładnie w swoim domu chcesz pracować i jak twoje stanowisko pracy w domu powinno wyglądać. To od ciebie zależy jakie rzeczy znajdą się w twoim biurze, na jakim fotelu będziesz siedzieć i jakiej muzyki będziesz słuchać

6 Brak zewnętrznych rozpraszaczy uwagi

Dodatkowa praca w domu ma do siebie to, że rzadko jest zakłócana przez osoby z zewnątrz, co bardzo zwiększa twoją produktywność. Nie ma bowiem przy tobie kolegów i koleżanek wpadających uciąć sobie pogawędkę i zaburzyć rytm twojego zarabiania.

7 Oszczędzasz pieniądze

Tak jak wspomniano wcześniej, pracując w domu unikasz między innymi stania godzinami w korkach, a to oszczędza nie tylko twój czas, ale i pieniądze, które wydałbyś na paliwo. Pozwala to też kontrolować to co się zjada i ogranicza nasze wydawanie pieniędzy na często drogie oraz niezdrowe jedzenie na mieście.

Wady

Tak samo jak praca w domu ma swoje zalety, tak samo ma też swoje wady. Poniżej możesz zapoznać się z wadami, które naszym zdaniem są ściśle z nią powiązane.

1 Twoi najbliżsi stają się wobec Ciebie bardziej wymagający

Jedną z rzeczy, której wielu doświadczy podczas pracowania w domu, a w szczególności ci mieszkający z innymi członkami rodziny lub przyjaciółmi, jest to, że zaczną oni mieć wobec ciebie większe oczekiwania. Jesteś bowiem częściej w domu z rodziną i przyjaciółmi, co może być przez nich mimochodem postrzegane jako posiadanie większej ilości czasu dla nich, więc mogą chcieć delegować ci więcej zadań lub prosić o zrobienie jakichkolwiek innych rzeczy.

Może być im ciężko zrozumieć, że ty naprawdę pracujesz, kiedy jesteś w domu, a co za tym idzie – ważne jest, aby jasno to uświadomić wszystkim, którzy mogą próbować ci przeszkadzać podczas pracy w domu.

2 Mniej kontaktów społecznych

Praca dodatkowa w domu lub po prostu praca w domu czyni cię nieco wyizolowanym, w związku z czym nie masz tych samych kontaktów z innymi ludźmi, jak gdybyś pracował w sklepie bądź w biurze z resztą. Ciężko jest wówczas utrzymywać przyjaźnie ze znajomymi; ni stąd, ni zowąd obiad jadasz samemu, a na piwo po pracy też już nie wychodzisz.

3 Za dużo pracy

To jest ten jeden szczególny punkt, który jest prawdziwą zmorą dotyczącą pracy z własnego mieszkania. Kiedy decydujesz się pracować w domu, trudniej jest oddzielać pracę od wypoczynku. Zanim rozpocząłeś pracę w domu, nie byłeś na stanowisku pracy do czasu odbicia karty zegarowej, a po wybiciu danej godziny byłeś od razu wolny. Niestety, praca zdalna wygląda trochę inaczej, a granice między pracą w domu, a czasem wolnym w domu są bardzo rozmyte.

Możesz doświadczyć sytuacji, w której będzie ci się wydawać, że pracujesz na 100% podczas gdy tak naprawdę marnowałeś czas na oglądanie „szkoleń” w Internecie, które przecież wydawały się produktywnie spędzanym czasem. Dlatego raz jeszcze powtarzamy, iż niezwykle ważne jest zorganizowanie swojej pracy w domu i wyznaczenie sobie konkretnego harmonogramu, który oddzieli pracę od rozrywki i wypoczynku.

4 Praca przez internet może okazać się zbyt wygodna

Istnieje ryzyko, że poczujesz się zbyt komfortowo i staniesz się aż nadto rozluźniony. Będąc w domu czujesz się jak rybka w wodzie, wszak jesteś w swoim komfortowym środowisku, twoje łóżko jest bliziutko, łatwo jest też rozsiąść się na kanapie i oglądać telewizję. Po raz kolejny zatem podkreślimy jak ważne jest posiadanie swojego stanowiska pracy, swoistego biura lub pokoju, dedykowanego tylko do pracy w domu.

zarabianie przez internet

Ostatnia Rzecz - Dlaczego i czy warto?

Bez względu na to czy już pracujesz w domu, dopiero rozważasz taką ewentualność, lub może wiesz, że niedługo zaczniesz, mamy nadzieję, że ten ‚Niezbędny Przewodnik do Pracy w Domu’ w jakiś sposób ci jednak pomógł.

praca w domu oferty 

Mamy nadzieję, że zwróciliśmy uwagę na niektóre z korzyści, które otrzymujesz, gdy pracujesz w domu. Otrzymasz:

 • Więcej wolności
 • Większą elastyczność
 • Możliwość pracy gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz
 • Więcej czasu z przyjaciółmi i rodziną
 • Więcej czasu na zajęcie się sobą, swoimi hobby i pasjami

Ale zanim skończymy, chcemy poprosić cię, abyś wykonał małe ćwiczenie. Wyobraź sobie i naprawdę pomyśl o tym, dlaczego chcesz pracować w domu. Narysuj w swoim umyśle obraz swojego wymarzonego życia i tego, co możesz osiągnąć, gdy nie musisz cały czas chodzić do biura.

Widzisz swoje uśmiechnięte dzieci, czujesz się bardziej komfortowo w piżamie, masz więcej czasu na swoje ulubione hobby? Pomyśl o wszystkich korzyściach, które niesie za sobą praca przez internet i które mogą stale przybywać!

Im bardziej uświadamiasz sobie potencjał tego, czego chcesz, tym większe prawdopodobieństwo, że ci się to uda!

Jeśli masz swoje przemyślenia, uwagi bądź porady odnośnie tego jak wygląda praca w domu, prosimy by się nimi z nami podzielić w komentarzach poniżej.

Życzymy ci powodzenia i samych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry