Praca dodatkowa w domu

Od czego zaczynasz, gdy chcesz zacząć pracować w domu? Co jest Tobie potrzebne, aby móc podjąć pracę w domu, i jak tak naprawdę zarabiasz pieniądze w domu? Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak łatwo jest zacząć zarabiać pieniądze z domu, ale dzięki ZarobkowyNinja.pl to się zmieni raz na zawsze! Przedstawiamy Tobie nasz niezbędny “Przewodnik do pracy w domu.”

Na tej stronie zapoznasz się ze szczegółowymi poradami odnośnie tego, jak zacząć pracę w domu. Przede wszystkim dowiesz się co zrobić, aby praca w domu mogła się rozpocząć, jakie narzędzia pomogą Tobie odnieść sukces oraz czego absolutnie nie powinieneś robić podejmując się pracy w domu.

Zobaczysz szereg starannie wybranych metod zarobkowych, których możesz użyć, aby zacząć pracę w domu, a my z kolei opowiemy Tobie o zaletach i wadach pracy w domu.

Pamiętaj, że tutaj na Pracaprzezinternet24 poznasz co najmniej 20 różnych metod zarabiania przez Internet, a każda z tych metod wiążę się z pracą w domu.

Przejrzyj dokładnie znajdujący się poniżej spis treści i dowiedz się, co dokładnie na Ciebie czeka.Obiecujemy, że po zapoznaniu się z naszym przewodnikiem będziesz gotów podjąć pracę w domu!

praca dodatkowa w domu

Praca w domu – 3 najlepsze metody zarobkowe

Zanim rozpoczniesz pracę w domu i będziesz zarabiać pieniądze z wysokości własnej kanapy, musisz znaleźć swój sposób na pracę w domu. Nie możesz tak po prostu oczekiwać otrzymywania pieniędzy za robienie “czegokolwiek” w domu, a poza tym istnieją różnice między metodami zarabiania pieniędzy, które możesz wykorzystać do pracy w domu. Kluczowe jest zatem, aby znaleźć i rozważnie wybrać to, co chce się robić w ramach swojej pracy w domu. Poniżej znajdziesz metody, które naszym zdaniem są najlepsze do podjęcia dodatkowej pracy w domu.

1. Zarabiaj pieniądze w domu na Bitcoin

dodatkowa praca w domu

  ZarobkowyNinja’s #1 metoda na zarobek pieniędzy w 2018

Prawdopodobnie słyszałeś już o cyfrowej walucie, którą jest Bitcoin, która zrobiła z kilku osób milionerów. Jeśli kupiłeś bitcoin’a wartego 5 euro w 2011 roku, mógłbyś być teraz milionerem z kwotą 4,4 mln euro na konie. Z taką małą inwestycją byłbyś dzisiaj multimilionerem!

Zobacz jak David korzysta z systemu handlowego, aby móc zrobić na Bitcoinach 7000 euro w mniej niż 24h

Pewnie wydaje Ci się, że jest za późno, aby zacząć bawić się z Bitcoinam’i, ale uwierz nam, że nie jest! Znaleźliśmy sposób, dzięki któremu naprawdę możliwe jest zarobić taką kwotę pieniędzy na Bitcoinach w krótkim przedziale czasowym. Obejrzyj poniższe wideo i zacznij zarabiać pieniądze w domu już teraz!

praca w domu

Jak widzisz, owy system handlowy nie jest taki trudny, nie zajmuje więcej niż 10 min, aby zacząć. Po prostu skorzystaj z możliwości, gdy masz okazję!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemu handlowego Bitcoin, możesz przeczytać tutaj artykuł o zarabianiu na Bitcoina’ch.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • W przeciwieństwie do wielu innych sposobów pracy w domu, dzięki tej metodzie pieniądze mogą być zarabiane od razu.
 • Potrzebny jest Tobie tylko komputer i dostęp do Internetu!
 • Możesz zarobić ponad 1000 zł w 30 minut.
 • Przekonasz się szybko, że to bardzo ekscytujące.
Wieslaw Pranica
Początkowo byłem trochę sceptyczny co do tego systemu, ponieważ nie mogłem uwierzyć, że można tak łatwo zarobić pieniądze. Ale wypróbowałem go i już zarobiłem 300€ dziennie! Dzięki 🙂
Adrian Worwa
Czy mogę zawsze wypłacić pieniądze, które zdeponowałem? A co z pieniędzmi, które zarabiam, jak je zdobędę?
Krzysztof Łapsa
Tak, że wpłacisz pieniądze mogą być wypłacone kiedy chcesz! Możesz wypłacić pieniądze, które zarabiasz na swoje konto bankowe lub Paypal. To zwykle trwa 2 dni, aby zobaczyć pieniądze na koncie.
Patrycja Lipiec
Czy ten system naprawdę działa? Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe
Szymon Jan Ratowicz
Tak, to prawda! Zarobiłem tam cokolwiek już w 3 dni. Poprosiłem o wypłatę moich pieniędzy, a na moim rachunku bankowym dostałem €900 😀
Tomasz Bartuś
To wspaniale. Zapiszę się i złożę depozyt w wysokości €250
Dominika Górska
Czy to dla Ciebie działało Patrycja?
Jakub Maniak
Mogę tylko polecić korzystanie z systemu! Konfiguracja była łatwa, a wszystko działało automatycznie. Zarobiłem już ponad €1000. Dzięki Zarobkowyninja!
Mateusz Wydra
Zdeponowałem €250 na moim rachunku transakcyjnym, a teraz mam €1300. Nie zajęło mi więcej niż 10 minut, aby zacząć! Zadziwiające
Kuba Dabrowski
Cześć, chciałem tylko podzielić się moim doświadczeniem z systemem transakcyjnym … Zaczęło się ponad tydzień temu …

Do tej pory było świetnie! Zarobiłem ponad 3000€ w ciągu tygodnia. Wypłaciłem już połowę i łatwo było wyjść.

Dokonałem inwestycji w wysokości 300€ i dziś mam 10 razy więcej. Naprawdę mogę to polecić!

2. Pracuj w domu jako wirtualny pomocnik

praca w domu

Bardzo popularną metodą pracy w domu jest bycie wirtualnym pomocnikiem. Wirtualny pomocnik to osoba, która pomaga firmom w różnych zadaniach związanych z wykorzystaniem komputera i Internetu. Jako wirtualny pomocnik możesz pracować z każdego miejsca na świecie, jako że cała praca jest wykonywana przez Internet, telefon, przy użyciu e-maila, itd.

Dlatego w całej rozciągłości to od Ciebie zależy, gdzie chcesz pracować jako wirtualny pomocnik, co sprawia, że metoda ta jest świetnym pomysłem dla tych, którzy interesują się pracą w domu.

Przeczytaj więcej o zarabianiu pieniędzy jako wirtualny pomocnik klikając tutaj.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Komputer
 • Połączenie z Internetem
 • Słuchawki z mikrofonem
 • Kamerę internetową
 • Skype lub inny program do rozmów wideo

Pomocne linki dla wirtualnych pomocników:

3. Praca w domu jako bloger

praca dodatkowa w domu

Ten sposób pracy w domu jest w pełni niezależny i wymaga sporo cierpliwości. Blogowanie jest niesamowicie popularne z kilku powodów. Po pierwsze, z blogowania można czerpać sporo frajdy oraz zostać zauważonym przez sporo gremium, a przy okazji na tym zarabiać pieniądze. Po drugie jest to praca w domu będąca niezwykle niezależną, gdyż na swoim blogu możesz robić co chcesz, bez bycia ograniczanym przez swego pracodawcę bądź szefa.

Na blogowaniu możesz zarobić naprawdę dobre pieniądze, ale wymaga ono też sporej wiedzy z różnych dziedzin. Musisz wiedzieć, jak stworzyć stronę internetową, musisz umieć tworzyć na niej dobrej jakości treści, a następnie znaleźć na nią reklamodawców (w ten sposób właśnie zarabiasz pieniądze).

Jak już wspomnieliśmy, obecnie stworzenie strony jest stosunkowo łatwe, i z reguły nie zajmuje zbyt wiele czasu. Jeśli dorzucisz do tego umiejętność pisania, znajdziesz się bardzo blisko rozpoczęcia dodatkowej pracy w domu.

Następnym krokiem jest promowanie czegoś na swojej stronie. Tutaj można skorzystać z marketingu afiliacyjnego, który potrafi dać duże dochody. Więcej o marketingu afiliacyjnym przeczytasz tutaj, a jeśli interesuje Cię praca w domu jako bloger, to bardziej szczegółowy poradnik znajdziesz klikając tutaj.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Komputer
 • Połączenie z Internetem
 • Stronę internetową lub bloga
 • Konto użytkownika w sieci afiliacyjnej
 • Stronę na Facebooku, Instagramie i/lub na Google+

Pomocne linki dla blogerów:

Praca w domu – przewodnik dla początkujących

Bardzo wiele osób pragnie żyć bez stresu, bez zamartwiania się i z pełną kontrolą nad tym, jak spędzają swój czas. Ale jak możesz kontrolować swój czas, jeśli musisz wstawać o 7 rano po to by na 8 być w pracy, w której siedzisz do minimum 17? Nie byłoby znacznie łatwiej, gdybyś mógł po prostu pracować w domu?

Nie chcemy wrzucać wszystkich do jednego worka, ale większość ludzi pracujących na etacie chciałoby mieć więcej kontroli nad swoim czasem bez bycia tak bardzo uwiązanymi pracą. Wielu pragnie móc po prostu pracować w domu, dla tych ludzi życie stałoby się znacznie łatwiejsze. Tak więc dlaczego ludzie nie zwalniają się ze swojej obecnej pracy i nie podejmują decyzji, że od teraz będą pracować w domu? Odpowiedz na to pytanie jest bardzo jasna – praca w domu nie jest taka prosta dla większości ludzi.

Rozpoczynanie pracy w domu może początkowo dla wielu wydawać się nieco przerażające i dlatego będzie to trudna decyzja do podjęcia.  Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy w ustalonych ramach godzinowych, w biurze, w sklepie lub gdziekolwiek indziej, to przejście do pracy w domu, gdzie odpowiedzialność spoczywa na Tobie, a ramy czasowe ustalasz samemu, niewątpliwie może to być dla Ciebie całkiem obce. Ten rodzaj pracy zyskał w ostatnich latach mocno na popularności i są ku temu znakomite powody. Wraz z zakorzenieniem się Internetu w życiu wszystkich ludzi, młodych i starych, coraz więcej ludzi staje się świadomymi niesamowitych korzyści i możliwości, jakie niesie ze sobą praca w domu.

Ten artykuł w pełni pomoże Tobie zrozumieć, czym jest praca w domu, jakie są z niej korzyści i co nie mniej ważne, jak powinno się pracować w domu. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz bardzo dobrze przygotowany do rozpoczęcia pracy w domu!

Zacznij tutaj!

Na samej górze tego artykułu możesz zapoznać się z najlepszymi metodami zarabiania pieniędzy podczas pracy w domu i mogą być one znakomitym początkiem w uświadomieniu sobie, jaka praca w domu najbardziej Cię interesuje.  Jeśli jeszcze nie znalazłeś sposobu na pracę w domu, która byłaby w sam raz dla Ciebie, stworzyliśmy listę innych sposobów zarabiania pieniędzy w domu, którą znajdziesz poniżej.

Zalecamy wybranie więcej niż jednej metody pracy w domu. W ten sposób rozłożysz swoje zarobki na kilka różnych metod, w związku z czym wzrośnie Twój potencjał zarobkowy. Jeśli jednak chcesz to oczywiście możesz skoncentrować się w 100% tylko na jednej metodzie zarobkowej.

Jeśli jesteś dobry w więcej niż jednym języku to możesz oferować tłumaczenia zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. Tłumaczenia mogą dotyczyć tekstów, stron internetowych, plików audio i wiele więcej, a wszystko to możesz robić pracując w domu! Zapotrzebowanie na tłumaczenia wzrasta każdego dnia wraz ze wzrostem globalizacji na świecie i na pewno możesz czerpać z tego korzyści.

W zasadzie jedynymi rzeczami jakich potrzebujesz do pracy w domu jako tłumacz są komputer i połączenie z Internetem. Mając to łatwo znajdziesz niezliczone ilości stron ułatwiających kontakt pomiędzy tłumaczami, a firmami lub prywatnymi klientami potrzebującymi tłumaczeń. To znakomity sposób na rozpoczęcie pracy w domu!

Aby dowiedzieć się więcej o zarabianiu pieniędzy jako tłumacz, przeczytaj nasz poradnik klikając tutaj.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Znajomość jednego lub więcej języków obcych
 • Komputer lub tablet/iPad
 • Połączenie z Internetem
 • Word lub inny program do edycji tekstów
 • Zewnętrzna klawiatura

Pomocne linki do pracy jako tłumacz:

Zanim sobie pomyślisz: “Web Designer? Nie mam wiedzy, ani kwalifikacji, aby to robić, musisz pamiętać, że dzisiaj możliwe jest stworzenie strony w mniej niż 5 minut. Na przestrzeni ostatnich kilku lat tworzenie strony internetowej stało się czymś, co może zrobić osoba z małą wiedzą komputerową. Oznacza to, że wielu ludzi bez uprzedniego przygotowania w tej dziedzinie może się z tego wręcz utrzymać i pracować w domu w pełnym wymiarze robiąc właśnie to.

Zapotrzebowanie na strony Internetowe jest ogromne i możesz z tego czerpać obfite korzyści. Większość standardowych stron internetowych sprzedaje się w przedziale od 2 500 do nawet 10 000 złotych, dlatego też po zaledwie kilku sprzedażach może się to obrócić w górę pieniędzy. Aby zacząć pracę w domu tym sposobem nie potrzebujesz niczego więcej jak komputera i połączenia z Internetem.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Dobry komputer
 • Szybkie połączenie z Internetem

Pomocne linki dla Web Designerów:

Kiedy dzwonisz do firmy z jakąś prośbą, skargą lub czymkolwiek innym, pierwszą myślą jaka przychodzi Tobie do głowy może być duże biuro z wieloma pracownikami działu obsługi klienta.

Jednakże prawda jest taka, że osoba odbierająca telefon po drugiej stronie może być kimś, kto po prostu pracuje w domu. Coraz więcej firm zatrudnia niezależnych przedstawicieli obsługi klienta, którzy pracują w domu. To oszczędza pieniądze, które trzeba by było wydać na biuro, a z czasem okazuje się bardzo wygodne i przybiera na popularności. Dla Ciebie z kolei jest to po prostu kwestia odbierania telefonów, odpowiadania na e-maile czy rozmowy w imieniu firmy, która Cię zatrudnia.

Jak już wspomniano wcześniej, ta praca może być wykonywana z domu, a wynagrodzenie jest często takie samo, o ile nie lepsze od wynagrodzeń pracowników siedzących fizycznie w danym biurze.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Szybkie połączenie z Internetem
 • Komputer
 • Telefon
 • Dobre Słuchawki
 • Umowa z firmą

Pomocne linki do pracy jako przedstawiciel obsługi klienta:

Jeśli masz smykałkę do pisania tekstów lub masz po prostu świetny styl, możesz zarabiać kapitalne pieniądze jako copywriter pracując w domu. Zapotrzebowanie na treści w Internecie rośnie wraz ze wzrostem ilości stron internetowych. Jeśli współczesne firmy mają wyprzedzić konkurencję to potrzebują pomocy z zewnątrz i zatrudniają copywriterów, którzy pracują w domu, co jest niezwykle popularne.

Nawet ludzie bez wielkiego doświadczenia mogą zostać copywriterami, jako że normalnie i naturalnie napisany tekst jest często uznawany za dobry. Jeśli interesuje Cię dodatkowa praca w domu tą metodą to będziesz potrzebować komputera bądź tabletu oraz oczywiście połączenia z Internetem. Potencjał zarobkowy jest bardzo dobry, dlatego wielu ludzi pracuje w domu jako pisarze.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Komputer lub tablet/iPad
 • Połączenie z Internetem
 • Word lub inny program do edycji tekstów
 • Dobra klawiatura

Pomocne linki do pracy jako copywriter:

Internet sprawił, iż możliwe jest nauczanie czegoś innych ludzi. Często wymaga to jednak czegoś więcej niż posiadania komputera i kamery internetowej oraz obowiązkowego połączenia z Internetem, aby zacząć pracę w domu jako nauczyciel, wykładowca czy korepetytor.

Możesz uczyć innych ludzi nieograniczonej ilości rzeczy, jako że wiedza jest jedną z najbardziej wartościowych rzeczy w naszym społeczeństwie i możesz na nauczaniu zarabiać bardzo dobre pieniądze pracując w domu.

Jeśli jesteś dobry w grze na gitarze, możesz uczyć kogoś tej gry; jeśli jesteś dobry w jakimś języku, może zaoferować szkołom dla dzieci bądź dorosłych nauczanie tegoż języka, a jeśli to polubisz to możesz nawet pomagać dzieciom odrabiać zadania domowe. Ten sposób pracy w domu jest bardzo popularny, a w przyszłości najprawdopodobniej będzie jeszcze więcej osób, które będą świadczyły jak i pytały o takie usługi.

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć:

 • Komputer z połączeniem internetowym
 • Dobre słuchawki z mikrofonem
 • Kamera Internetowa
 • Materiały dla Twoich “studentów”

Pomocne linki:

 • Udemy.com – Tutaj możesz sprzedawać swoją wiedzę

Istnieje też oczywisty wybór jakim jest zostanie samozatrudnionym. Robiąc to, jesteś w stanie zarządzać swoim czasem, tym samym poznając czy praca w domu w ogóle się Tobie podoba.Musisz jednak być świadomym, że ten rodzaj pracy w domu często może być bardzo trudny i ryzykowny, ale w wielu przypadkach bardzo się opłaci.

Kiedy jesteś samozatrudnionym nie ma górnego pułapu dochodów, a większość dochodu jaki generujesz idzie prosto do Ciebie. Możesz być samozatrudnionym i robić wiele rzeczy, ale chcąc godziwie zarabiać pracując w domu, nie możesz tak po prostu zająć się czymkolwiek. Poniżej znajdziesz wiele dobrych pomysłów na to co robić, gdy zostaje się samozatrudnionym, którego dotyczy praca w domu:

 • Otworzenie własnego sklepu internetowego
 • Fryzjer w swoim własnym domu
 • Masażysta w swoim własnym domu
 • Freelancer
 • Telemarketer
 • Artysta
 • Grafik komputerowy
 • Księgowy
 • Muzyk
 • Rodzaj konsultanta
 • Tester produktów

Wspomniane wyżej metody pracy w domu są tylko niektórymi z możliwych i jeśli tylko jesteś odrobinę kreatywny, z łatwością znajdziesz inne rzeczy do robienia. W rzeczywistości tylko Twoja wyobraźnia jest granicą tego, jaką pracą w domu będziesz się zajmować!

Niezbędne rzeczy + rzeczy, które warto mieć (w zależności od tego co robisz):

 • Komputer
 • Połączenie z Internetem
 • Telefon

Pomocne linki dla przedsiębiorców:

Porady dla zamierzających pracować w domu

Jeśli już zdecydowałeś, jak chcesz pracować w domu, koniecznym jest teraz wykorzystanie dostępnego czasu na to, aby być tak produktywnym, jak to tylko możliwe.  Musisz mieć dobre stanowisko pracy, odpowiedni sprzęt oraz zdawać sobie sprawę z wielu innych rzeczy, niż te które, dotyczyły Ciebie podczas pracy na etacie.

Poniżej znajdziesz wartościowe, skondensowane porady będące wynikiem naszych własnych doświadczeń z pracą w domu.

Twoje stanowisko pracy w domu

dodatkowa praca w domu

Nie jesteśmy nawet w stanie wystarczająco podkreślić, jak ważne jest posiadanie dobrego stanowiska pracy w domu. Zalecamy, aby do tego celu mieć przeznaczony cały pokój lub apartament, który może być użyty jako biuro i stanowisko pracy. Biuro lub dedykowana przestrzeń sprawia, że stajesz się bardziej produktywny i patrzysz na wiele rzeczy w bardziej profesjonalny sposób. Upewnij się, że masz dobry fotel, biurko, jakąś muzykę do koncentracji oraz dobre oświetlenie w pokoju. Posiadając to wszystko będziesz czuł, że masz znakomite miejsce pracy, które pomaga być efektywnym i jest to niezwykle ważne, ponieważ Twój mózg musi być zdolny do rozróżnienia czasu pracy w domu od czasu prywatnego w domu.

To, jak powinno wyglądać Twoje stanowisko pracy, w całości zależy od rodzaju pracy, jaką wykonujesz w domu. Istnieje bowiem zasadnicza różnica w wyglądzie stanowiska pracy między kimś, kto pracuje w domu jako artysta, a kimś, u kogo praca w domu polega na badaniu i analizie rynku klienckiego pod dany produkt.  Najważniejsze jest jednak to, jak dane stanowisko pracy pomoże Tobie w byciu efektywnym oraz pozwoli Tobie czuć się maksymalnie komfortowo.

Istnieją rzeczy, które naszym zdaniem musisz posiadać, gdy interesuje Cię praca w domu. Oto kilka rzeczy, które uważamy za istotne i powinieneś je mieć:

Zalecamy, aby mieć biurko służące tylko do pracy w domu. Wielu ludzi decyduje się użyć swojego stołu z jadalni lub stołu do telewizora, kiedy pracują w domu, ale tego nie rekomendujemy. Mając swój stolik dedykowany tylko pracy w domu, owa praca będzie zdecydowanie bardziej efektywna! Jeśli teraz zainwestujesz w taki stolik, zalecamy kupno takiego, którego wysokość można regulować. Często może być naprawdę przyjemnie popracować dla odmiany na stojąco.

Nie ma chyba nic gorszego niż wolny komputer z wentylatorem, który jest głośniejszy od startującego samolotu. Upewnij się zatem, że masz szybki komputer, na którym lubisz pracować w domu! Często nie będziesz mógł polegać na iPadzie czy tablecie, jako że te urządzenia mają pewne limity pod względem oprogramowania.

Większość prac w domu jest wykonywana na komputerach, które muszą być podłączone do Internetu celem komunikacji z całym światem oraz innych rzeczy. Musisz mieć szybkie połączenie internetowe na swoim stanowisku pracy, aby praca w domu nie okazała się przeciągającym się koszmarem.

Wysoce prawdopodobne jest, że na swoim stanowisku pracy w domu będziesz spędzać co najmniej kilka godzin, więc musi to być miejsce, które lubisz. Warto mieć dobry system dźwiękowy, z którego może rozbrzmiewać piękna muzyka pomagająca w pracy w domu. Możesz też skorzystać z dobrych słuchawek, które będą idealnie się nadawać do odbywania wideorozmów. Praca dodatkowa w domu jako wirtualny pomocnik, freelancer lub w innej roli wymaga często kontaktu z innymi ludźmi przez komputer, dlatego posiadanie dobrego mikrofonu wraz z słuchawkami będzie bardzo przydatne.

Może wydawać się dziwne, że zalecamy mieć przy sobie butelkę wody w trakcie pracy w domu, ale naszym zdaniem jest to konieczność. Kiedy wkręcasz się mocno w pracę, często zapominasz pewnie o tym, aby jeść i pić. Mając cały czas butelkę wody na swoim stanowisku pracy w domu uzyskujesz pewność, że dajesz organizmowi niezbędne do funkcjonowania płyny podczas intensywnej pracy w domu.

praca w domu oferty

Tutaj znajdziesz pracę, którą możesz wykonywać w domu

praca dodatkowa w domuTo co zatrzymuje ludzi przez podjęciem pracy w domu jest moment, kiedy muszą sobie znaleźć zajęcie. Aby rozpocząć pracę w domu nie można tak po prostu sobie wygodnie usiąść, robić tylko to, co się lubi i czekać na wypłatę lub czek, który raz w miesiącu magicznie prześlizgnie się pod Twoimi drzwiami.

Aby w ogóle być w stanie pracować w domu, praca, którą wykonujesz, musi być warta swojego wynagrodzenia, a często może to być sporym wyzwaniem, aby znaleźć pracę w domu, która będzie wysoko dochodowa. Na szczęście istnieje wiele portali, którą łączą pracowników i pracodawców.

Te portale pomagają pracownikom znaleźć pracę w domu i są świetnymi miejscami na wystartowanie, jeśli myślisz o jakimś dodatkowym dochodzie. Poniżej przedstawiamy listę jednych z najlepszych miejsc do znalezienia pracy w domu.

Praca w domu – Tutaj znajdziesz pracę, którą możesz wykonywać w domu:

zarabianie przez internet

Wady i zalety pracy w domu

Wszędzie można znaleźć wady i zalety, również w pracy w domu. Poniżej znajdziesz wady i zalety dotyczące pracy w domu, tak jak my je widzimy.

Zalety pracy w domu

Kiedy masz dodatkową pracę w domu szybko stanie się dla Ciebie jasne, jak wiele wolności dzięki niej posiadasz, mogąc przecież swobodnie zarządzać swoją pracą w domu. Dotyczy to nie tylko pracy w domu, ale zauważ, że masz też zwiększone możliwości do podróżowania, życia i pracy w innych miejscach.

Ciężko będzie znaleźć Tobie osobę, która lubi stanie w korkach oraz trąbienie złych i zestresowanych kierowców, którzy starają się jak najszybciej dotrzeć do swojego celu podróży. Nie jest też miłe stanie w przeładowanym pociągu pełnym spoconych i zmęczonych pasażerów. Pracując w domu unikasz korków w godzinach szczytu i jest to z pewnością duża zaleta!

Jako że jesteś we własnym domu i nie podlegasz żadnym ocenom ani wymaganiom co do ubioru, podczas pracy w domu możesz nosić to, na co masz ochotę. Jeśli czujesz, że najlepiej praca w domu Tobie idzie, kiedy jesteś w piżamie, to nikt nie może Tobie powiedzieć, że to jest złe!

Dla wielu jedną z największych korzyści wynikających z pracowania w domu jest możliwość spędzania większej ilości czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli zajmujesz się pracą dodatkową w domu możesz zarządzać swoim własnym czasem i zdecydować, ile z niego przeznaczyć na rodzinę i przyjaciół.

Mając dodatkową pracę w domu z łatwością możesz zdecydować, gdzie dokładnie w swoim domu chcesz pracować i jak Twoje stanowisko pracy w domu powinno wyglądać. To od Ciebie zależy, jakie rzeczy znajdą się w tym biurze, na jakim fotelu będziesz siedzieć i jakiej muzyki będziesz słuchać.

Dodatkowa praca w domu ma to do siebie, że rzadko jest zakłócana przez osoby z zewnątrz, co bardzo zwiększa Twoją produktywność. Nie ma bowiem przy Tobie kolegów i koleżanek wpadających uciąć sobie pogawędkę i zaburzyć rytm Twojej pracy w domu.

Tak jak wspomniano wcześniej, unikasz stania godzinami w korkach, pracując w domu, a to oszczędza nie tylko Twój czas, ale i pieniądze, które wydałbyś na paliwo. Praca w domu pozwala też kontrolować to, co się zjada i nie wydawać pieniędzy na często drogie oraz niezdrowe jedzenie na mieście.

Wady pracy w domu

Tak samo jak praca w domu ma swoje zalety, tak samo ma swoje wady. Poniżej możesz zapoznać się z wadami, które naszym zdaniem są ściśle powiązane z pracą w domu.

Jedną z rzeczy, której wielu doświadczy podczas pracowania w domu, a w szczególności ci mieszkający z innymi członkami rodziny lub przyjaciółmi, jest to, że zaczną oni mieć wobec Ciebie większe oczekiwania. Jesteś bowiem częściej w domu z rodziną i przyjaciółmi, co może być przez nich mimochodem postrzegane jako posiadanie większej ilości czasu dla nich więc mogą chcieć delegować Tobie więcej zadań lub chcieć innych rzeczy.

Może być im ciężko zrozumieć, że Ty naprawdę pracujesz, kiedy jesteś w domu, a co za tym idzie ważne jest, aby jasno to uświadomić wszystkim, którzy mogą próbować przeszkadzać Tobie podczas pracy w domu.

Praca dodatkowa w domu lub po prostu praca w domu czyni Ciebie nieco wyizolowanym, w związku z czym nie masz tych samych kontaktów z innymi ludźmi, jak gdybyś pracował w sklepie bądź w biurze z resztą. Ciężko jest wówczas utrzymywać przyjaźnie ze znajomymi; ni stąd, ni zowąd jadasz obiad  samemu, a na piwo po pracy też już nie wychodzisz.

Odkąd nie masz już szefa, który patrzy Tobie cały czas na ręce ani sztywnego harmonogramu pracy na dany dzień, będziesz zmuszony samodzielnie zorganizować godziny swojej pracy w domu. To od Ciebie zależy czy i ewentualnie jak bardzo będziesz produktywny oraz skupiony podczas pracy w domu, a musisz mieć świadomość, że jedyne co przynosi Tobie pieniądze to zadania, które ukończysz. Pamiętaj zatem, aby mocno się skupić i ustal sobie intensywny harmonogram dnia pracy w domu.

To jest ten jeden szczególny punkt, który jest prawdziwą zmorą dotyczącą pracy w domu. Kiedy decydujesz się pracować w domu trudniej jest oddzielać pracę od wypoczynku. Zanim rozpocząłeś pracę w domu nie byłeś na stanowisku pracy do czasu odbicia karty zegarowej, a po wybiciu danej godziny byłeś od razu wolny. Niestety, praca w domu wygląda trochę inaczej, a granice między pracą w domu, a czasem wolnym w domu są bardzo rozmyte.

Możesz doświadczyć sytuacji, w której będzie się Tobie wydawać, że pracujesz na 100%, podczas gdy tak naprawdę marnowałeś czas na oglądanie “szkoleń” w Internecie, które przecież wydawały się produktywnie spędzonym czasem. Dlatego raz jeszcze powtarzamy, iż niezwykle ważne jest zorganizowanie swojej pracy w domu i wyznaczenie sobie konkretnego harmonogramu, który oddzieli Twoją pracę od rozrywki i wypoczynku.

Istnieje ryzyko, że poczujesz się zbyt komfortowo i staniesz się aż nadto rozluźniony podczas pracy w domu. Będąc w domu czujesz się jak ryba w wodzie, wszak jesteś w swoim komfortowym środowisku, Twoje łóżko jest bliziutko, łatwo jest też rozsiąść się na kanapie i oglądać telewizję. Po raz kolejny zatem podkreślimy jak ważne jest posiadanie swojego stanowiska pracy, swoistego biura lub pokoju, dedykowanego tylko do pracy w domu.

zarabianie przez internet

Ostatnia Rzecz o Pracy w Domu

Bez względu na to, czy już pracujesz w domu, dopiero rozważasz taką ewentualność lub wiesz, że zaczniesz za chwilę, mamy nadzieję, że ten ‘Niezbędny przewodnik do pracy w domu’ pomógł Tobie w jakiś sposób.  Jeśli jednak wciąż nie jesteś pewien jak lub gdzie zacząć swoją przygodę z pracą w domu, jak pracować w domu najbardziej efektywnie, to będzie nam niezmiernie miło, jeśli tutaj do nas napiszesz lub zostawisz nam wiadomość na naszej stronie na Facebooku.

Jeśli masz swoje przemyślenia, uwagi bądź porady odnośnie pracy w domu prosimy, aby się nimi z nami podzielić w komentarzach poniżej.

Życzymy Tobie powodzenia i samych sukcesów w swojej przygodzie z pracą w domu!