Jak zarabiać na YouTube (Od 0 do 1M subskrybujących)

Popularność YouTube w ostatnich latach EKSPLODOWAŁA i nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym jak zarabiać na YouTube.

Popularni YouTubersi stają się sławnymi celebrytami, ciesząc się traktowaniem jak gwiazdy filmowy i światowej klasy sportowcy. Oznacza to że mają wielbiących ich fanów, umowy sponsorskie z dużymi firmami i OGROMNE zarobki.

W 2017 roku, najlepiej zarabiającym YouTuberem był Daniel Middleton (DanTDM), który zarobił w ciągu roku 60,5 milliona złotych.

Może nie zależy ci na traktowaniu jak gwiazda filmowa, ale wyobrażasz sobie zarabianie nawet niewielkiego procenta tej kwoty nagrywając filmy o tym co lubisz?

pieniądze z youtube

W mniej niż 5 minut możesz utworzyć kanał na YouTube, pierwsze kroki są proste i przyjemne, i znajdziesz się na drodze do nauczenia się jak zarabiać pieniądze z YouTube.

W tym artykule pokażemy ci różne sposoby zarabiania na YouTube, to jak zacząć i jak sprawić, że twój kanał przejdzie drogę od 0 do 1 miliona subskrybujących

jak zarabiać na yt
ROZDZIAŁ 4

Jak sprzedawać w swoich filmach… nie wypadając nachalnie

pieniądze z youtube
ROZDZIAŁ 5

Jak sprzedawać w swoich filmach… nie wypadając nachalnie

ROZDZIAŁ 1

Jak założyć kanał na YouTube

Zanim nauczysz się jak zarabiać na YouTube krok po kroku, musisz mieć założony kanał na YouTube. Zacząć jest bardzo łatwo:

zarabianie na youtube

1. Wejdź na YouTube

pieniądze youtube

2. Kliknij “Sign In” w prawym górnym rogu

jak zarabiać na youtube krok po kroku

3. Zarejestruj się lub utwórz konto Google

jak zarabiać na youtube

4. Po zarejestrowaniu się, możesz kliknąć w ikonkę koła zębatego w prawym górnym rogu

pieniądze z youtube

5. Pod informacjami o swoim koncie zobaczysz opcję utworzenia konta

zarabianie na youtube

Kliknij tutaj, by przejść do naszego artykułu, który krok po kroku (z ilustracjami) przeprowadzi cię przez proces zakładania kanału na YouTube, jeśli potrzebujesz więcej pomocy.

ROZDZIAŁ 2

Jak zarabiać na YouTube: 5 podstawowych metod

Zarabiać na YouTube można na 5 głównych sposobów, o których powiemy ci w tym artykule:

jak zarabiać na youtube krok po kroku
  • Zostanie partnerem YouTube i zarabianie na wyświetlaniu reklam
  • Współpraca z markami w programach partnerskich lub zdobycie sponsora
  • Wykorzystanie platform przez które fani mogą wesprzeć twój kanał
  • Sprzedaż produktów i towarów
  • Wykorzystanie platform crowdfundingowych do finansowania działalności

Omówmy każdy z nich i dowiedzmy się jak działają, byś wiedział jak zarabiać na YouTube:

praca przez internet

Zostań partnerem YouTube i zarabiaj na reklamach

Zastanawiając się nad tym jak zarabiać na YouTube, najłatwiejszą metodą wydaje się ta przez reklamy: pozwalasz, by YouTube wyświetlało w twoich filmach lub obok nich różne reklamy, a gdy ktoś kliknie w reklamę lub dokona zakupu, otrzymujesz prowizję. To świetny sposób na naukę zarabiania na YouTube.

By zarabiać na reklamach musisz zostać partnerem YouTube. Możesz to zrobić wchodząc w sekcję Creator Studio na swoim koncie i włączając monetyzację. Będziesz musiał też zarejestrować się w sieci Google AdSense. Instrukcje jak to zrobić, przygotowane przez Google znajdziesz klikając tutaj.

Po wgraniu filmów, zobaczysz zielony symbol “$” obok każdego z nich, jeśli jest dla nich włączona opcja monetyzacji. Tutaj znajdziesz opisy ikon google:

Jak widzisz, czasem filmy mogą nie być udostępnione dla monetyzacji. Problem z AdSense polega na tym, że możesz potrzebować DUŻO wyświetleń i kliknięć, by zarabiać znaczące kwoty, a YouTube określiło bardzo rygorystyczne zasady dotyczące tego, które filmy mogą być monetyzowane.

Z tego powodu w poszukiwaniu sposobów na to jak zarabiać na YouTube zalecamy zapoznanie się z innymi sposobami uzyskiwania dochodu, nie tylko reklamami.