Jak zarabiać na YouTube (Od 0 do 1M subskrybujących)

zarabiać pieniądze z youtube

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Popularność YouTube w ostatnich latach EKSPLODOWAŁA i nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym jak zarabiać na YouTube.

Popularni YouTubersi stają się sławnymi celebrytami, ciesząc się traktowaniem jak gwiazdy filmowy i światowej klasy sportowcy. Oznacza to że mają wielbiących ich fanów, umowy sponsorskie z dużymi firmami i OGROMNE zarobki.

zarabiać pieniądze z youtube

Trudność

Trudność środek
Średni

Czas

średni wynik
Średni

Dochód

Dochód Duży
Duży

W 2017 roku, najlepiej zarabiającym YouTuberem był Daniel Middleton (DanTDM), który zarobił w ciągu roku 60,5 milliona złotych.

Może nie zależy ci na traktowaniu jak gwiazda filmowa, ale wyobrażasz sobie zarabianie nawet niewielkiego procenta tej kwoty nagrywając filmy o tym co lubisz?

W mniej niż 5 minut możesz utworzyć kanał na YouTube, pierwsze kroki są proste i przyjemne, i znajdziesz się na drodze do nauczenia się jak zarabiać pieniądze z YouTube.

W tym artykule pokażemy ci różne sposoby zarabiania na YouTube, to jak zacząć i jak sprawić, że twój kanał przejdzie drogę od 0 do 1 miliona subskrybujących

vidIQ
Chciałbyś wiedzieć jak zdobyć więcej wyświetleń na YouTube?

Odwiedź vidIQ i zarejestruj się za darmo!

jak zarabiać na yt
ROZDZIAŁ 4

Jak sprzedawać w swoich filmach… nie wypadając nachalnie

pieniądze z youtube
ROZDZIAŁ 5

Jak sprzedawać w swoich filmach… nie wypadając nachalnie

ROZDZIAŁ 1

Jak założyć kanał na YouTube

Zanim nauczysz się jak zarabiać na YouTube krok po kroku, musisz mieć założony kanał na YouTube. Zacząć jest bardzo łatwo:

zarabianie na youtube

1. Wejdź na YouTube

pieniądze youtube

2. Kliknij “Sign In” w prawym górnym rogu

jak zarabiać na youtube krok po kroku

3. Zarejestruj się lub utwórz konto Google

jak zarabiać na youtube

4. Po zarejestrowaniu się, możesz kliknąć w ikonkę koła zębatego w prawym górnym rogu

pieniądze z youtube

5. Pod informacjami o swoim koncie zobaczysz opcję utworzenia konta

zarabianie na youtube

Kliknij tutaj, by przejść do naszego artykułu, który krok po kroku (z ilustracjami) przeprowadzi cię przez proces zakładania kanału na YouTube, jeśli potrzebujesz więcej pomocy.

ROZDZIAŁ 2

Jak zarabiać na YouTube: 5 podstawowych metod

Zarabiać na YouTube można na 5 głównych sposobów, o których powiemy ci w tym artykule:

jak zarabiać na youtube krok po kroku

Omówmy każdy z nich i dowiedzmy się jak działają, byś wiedział jak zarabiać na YouTube:

praca przez internet

Zostań partnerem YouTube i zarabiaj na reklamach

Zastanawiając się nad tym jak zarabiać na YouTube, najłatwiejszą metodą wydaje się ta przez reklamy: pozwalasz, by YouTube wyświetlało w twoich filmach lub obok nich różne reklamy, a gdy ktoś kliknie w reklamę lub dokona zakupu, otrzymujesz prowizję. To świetny sposób na naukę zarabiania na YouTube.

By zarabiać na reklamach musisz zostać partnerem YouTube. Możesz to zrobić wchodząc w sekcję Creator Studio na swoim koncie i włączając monetyzację. Będziesz musiał też zarejestrować się w sieci Google AdSense. Instrukcje jak to zrobić, przygotowane przez Google znajdziesz klikając tutaj.

Po wgraniu filmów, zobaczysz zielony symbol “$” obok każdego z nich, jeśli jest dla nich włączona opcja monetyzacji. Tutaj znajdziesz opisy ikon google:

Jak widzisz, czasem filmy mogą nie być udostępnione dla monetyzacji. Problem z AdSense polega na tym, że możesz potrzebować DUŻO wyświetleń i kliknięć, by zarabiać znaczące kwoty, a YouTube określiło bardzo rygorystyczne zasady dotyczące tego, które filmy mogą być monetyzowane.

Z tego powodu w poszukiwaniu sposobów na to jak zarabiać na YouTube zalecamy zapoznanie się z innymi sposobami uzyskiwania dochodu, nie tylko reklamami.

zarabianie w internecie

Współpraca z markami w ramach programu partnerskiego lub sponsorskiego

Wraz z rozwojem twojego kanału i zwiększaniem liczby subskrybujących, możesz spodziewać się zainteresowania ze strony różnych marek, zainteresowanych byś pokazywał ich produkty swojej publiczności. To świetny sposób na to, by zarabiać pieniądze z YouTube, ponieważ wszystko co musisz zrobić, to spędzić minutę lub dwie pokazując w swoich filmach produkty które lubisz.

Sponsorzy zazwyczaj płacą stałą kwotę za reklamę za film, dostajesz też specjalny link, dzięki któremu jeśli ktoś kupi reklamowany produkt, otrzymasz dodatkowo prowizję. To świetny sposób na zarabianie na YouTube.

Na przykład w tym filmie, możesz zobaczyć YouTuberke modową Fashionelkę, mówiącą o produkcie Fujifilm, Instax Mini:

jak zarabiać na youtube krok po kroku

Z tym zagadnieniem związany jest niesponsorowany marketing partnerski (afiliacyjnym). W tym przypadku nie ma potrzeby byś czekał aż ktoś się do ciebie zgłosi, po prostu przedstawiasz produkt lub usługę i dostajesz prowizję jeśli widz kliknie lub dokona zakupu. O marketingu partnerskim możesz dowiedzieć się więcej  tutaj.

Chcesz zarobić dodatkową gotówkę?

Mamy listę najlepszych sposobów na to, by zarobić w internecie.

Wystarczy, że wybierzesz sobie któryś z nich, a jeszcze dziś możesz zacząć zarabiać.

Metoda zarabiania ninjacallout

Przestań walczyć ze swoimi finansami. Odkryj sposób na to, by zarobić jeszcze dzisiaj.

Dołącz do tysięcy innych ludzi, którzy odmienili swoje życie dzięki możliwości zarabiania w internecie…
Ponad 15 różnych metod, z których każda została sprawdzona i każda przynosi zysk.  

ninja spadające pieniądze
praca przez internet

Wykorzystaj platformy pozwalające fanom na wspieranie twojego kanału

Sprawdzając jak zarabiać na YouTube warto zajrzeć na platformy takie jak Patreon albo Patronite. Te platformy pozwalają oglądającym twoje filmy na dokonywanie regularnych wpłat na twoje konto. Ktoś może, na przykład, wpłacać ci co miesiąc 5zł, ktoś inny 100zł, itd. W zamian za to możesz zaoferować swoim patronom prezenty lub inne korzyści, np. rozmowę przez Skype raz w miesiącu, dostęp do nieopublikowanych filmów, itp.

pieniądze z youtube

Popularny twórca wideo na YouTube, vloger i komik internetowy, Krzysztof Gonciarz, zarabia na Patronite ponad 15 000PLN miesięcznie! Z prawej strony ilustracji możesz zobaczyć przykładowy “prezent” jaki dostają jego patroni.

Te platformy są świetne ponieważ pozwalają ci na stworzenie miesięcznej “pensji” dla siebie, dzięki czemu dokładnie wiesz ile zarobisz. Wszystko co musisz zrobić, to stworzyć stronę na Patreon, wysłać na nią swoją widownię, no i dostarczyć ciekawe bonusy za to, że cię wspierają w nauce tego jak zarabiać na YouTube.

praca online

Sprzedaż produktów

Myśląc o tym jak zarabiać na YouTube warto pomyśleć o sprzedaży własnych produktów. YouTubersi zarabiają w ten sposób mnóstwo pieniędzy i dla większości jest to główne źródło dochodów..

Zależnie od tego, czego dotyczy twój kanał, możesz sprzedawać:

pieniądze youtube
Kursy online
jak zarabiać na youtube krok po kroku
E-booki
zarabianie na youtube
Odzież
jak zarabiać na youtube
Suplementy
pieniądze z youtube
Gry planszowe
jak zarabiać na youtube
Pakiety coachingowe

Wraz z rozwojem twojego kanału zaczniesz zauważać czego oczekuje twoja widownia, a także co sam chciałbyś tworzyć. Możesz wtedy pomyśleć o stworzeniu własnej strony internetowej na której znajdą się twoje produkty, i na która będziesz mógł wysyłać ludzi by je kupowali. Przewodnik po blogowaniu ZarobkowyNinja pomoże ci stworzyć własną stronę.

zarabianie w internecie

Wykorzystanie platform crowdfundingowych do finansowania swojej działalności

Platformy crowdfundingowe to strony internetowe takie jak Kickstarter lub Indiegogo, na których każdy może zamieścić projekt, który chce zrealizować, a ludzie z całego świata mogą “wkupić” się do projektu, by go wesprzeć. Najlepszą rzeczą w tych stronach jest to, że nie musisz nic robić dopóki nie otrzymasz finansowania, a więc ludzie płacą ci, byś mógł zrobić to co chcesz! To tylko niektóre ze stron, które mogą ci pomóc w gdy planujesz jak zarabiać na YouTube.

Linkując do swojego projektu zamieszczonego na takiej platformie na kanale YouTube, możesz skierować ludzi bezpośrednio od filmu do wsparcia dla twojego projektu. Możesz zamieszczać filmy na których pokazujesz jak pracujesz nad tym co tworzysz, próbki itp. dzięki czemu jeszcze więcej osób zainteresuje się twoim kanałem.

Jakie rodzaje projektów nadają się do crowdfundingu?

Wszystko od bezprzewodowych słuchawek po książki, a nawet gry wideo.

jak zarabiac na youtube

Oto przykład kampanii na polakpotrafi.pl: ci studenci nie tylko zebrali całą kwotę, jaka była im potrzebna do zrealizowania ekspedycji, ale i ją PRZEKROCZYLI!

Znalezienie odpowiedzi na pytanie o to, jak zarabiać na YouTube daje ci ogromną swobodę. Żyjemy w niesamowitych czasach, w których możesz uzyskać finansowanie swojej pracy zanim jeszcze zaczniesz ją tworzyć, by mieć pewność, że ludzie będą chcieli ją kupić. Nie ma więc miejsca na zgadywanie. Bardzo polecamy ci zapoznanie się z tymi stronami w ramach nauki o tym jak zarabiać na YouTube.

ROZDZIAŁ 3

Podsumowanie informacji o tym jak zarabiać na YouTube

Oto podsumowanie zalet i wad podstawowych sposobów, które powinieneś rozważyć zastanawiając się jak zarabiać na YouTube:

jak zarabiać na youtube krok po kroku

Zalety

 • Łatwo rozpocząć (rejestracja zajmuje mniej niż 10 minut)
 • Domyślna metoda na YouTube
 • Możesz zacząć zarabiać już na swoim pierwszym filmie

Wady

 • Rygorystyczne algorytmy YouTube mogą cofnąć monetyzację twoich filmów z powodów, nie zawsze będących fair
 • Trudno zarobić naprawdę dużo, jeśli nie masz  WIELU oglądających i subskrybujących

Zalety

 • Łatwo zarobić ponieważ wszystko co musisz zrobić to opowiedzieć o produkcie lub umieścić link w który oglądający będą mogli kliknąć

Wady

 • Zależnie od tego co promujesz, zarobki z prowizji mogą być niewielkie
 • Sponsorzy nie będą specjalnie zainteresowani dopóki nie zdobędziesz popularności na YouTube

Zalety

 • Pozwalają stworzyć przewidywalną “wypłatę”
 • Łączą możliwych widzów twojego kanału YouTube z potencjalnymi kupującymi na platformie Patreon, za pośrednictwem której jesteś finansowany

Wady

 • Musisz mieć naprawdę zaangażowanych i wspierających fanów, którzy kochają to co robisz, by finansowali twój kanał YouTube
 • Musisz mieć atrakcyjne prezenty za pomaganie ci

Zalety

 • Wysokie potencjalne dochody
 • Zarabiasz tworząc to co chcesz

Wady

 • Potrzebujesz bazy lojalnych fanów zanim będziesz mógł zacząć w ten sposób zarabiać lub musisz zainwestować w SEO

Zalety

 • Potencjalnie duży dochód
 • Tworzysz swój własny produkt
 • Łączy oglądających twój kanał na YouTube z potencjalnymi klientami na platformie Kickstarter

Wady

 • Musisz mieć pomysł i włożyć w go choć trochę pracy, by przedstawić co planujesz zrobić
vidIQ
Chciałbyś wiedzieć jak zdobyć więcej wyświetleń na YouTube?

Odwiedź vidIQ i zarejestruj się za darmo!

ROZDZIAŁ 4

Jak sprzedawać w swoich filmach… nie wypadając nachalnie

Możesz czuć się niekomfortowo słysząc słowo “sprzedaż”, ale sprzedawanie nie jest niczym złym! Próbujesz dać ludziom coś fajnego… produkty, które tworzysz, produkujesz lub rzeczy które polecasz.

Sprzedawanie to pokazywanie ludziom dlaczego czegoś potrzebują i pomaganie im w osiągnięciu momentu w którym chcą powiedzieć “TAK!”. Jeśli chcesz wiedzieć jak zarabiać na YouTube, musisz też wiedzieć jak sprzedawać i sprawiać, że ludzie będą zainteresowani, podekscytowani i będą chcieli od ciebie kupować.

Są trzy podstawowe rzeczy o których musisz pamiętać sprzedając w swoich filmach:

pieniądze youtube
praca przez internet

Zawsze zachęcaj w swoich filmach do działania

Zawsze powinieneś mówić widzowi, żeby podjął działanie w związku z tym co próbujesz sprzedać. Na przykład: jeśli masz kampanię na Kickstarterze, powinieneś powiedzieć mu żeby kliknął w link towarzyszący filmowi i zajrzał tam. Jeśli masz podcast i chcesz, by go posłuchali, powiedz im żeby weszli na stronę internetową i sprawdzili go.

zarabianie w internecie

Zawsze proś o subskrypcję i włączanie powiadomień

YouTube ostatnio usunęło automatyczną zgodę na otrzymywanie powiadomień o nowych filmach dla osób, które subskrybują kanał.

To DUŻA rzecz i potencjalnie może zrobić dużo zamieszania z punktu widzenia każdego, kto zastanawia się na tym jak zarabiać na YouTube. Bez powiadomień, twoi widzowie mogą nie wiedzieć, że zamieściłeś nowy film i tym samym możesz stracić dużo potencjalnych odsłon i zysków. Co więcej, jeśli ktoś ogląda cię po raz pierwszy, chcesz mieć pewność, że subskrybuje twój kanał i będzie otrzymywać powiadomienia o nowych filmach.

Dlatego zalecamy, byś zawsze w którymś momencie nagrania prosił widzów o subskrybowanie i włączenie powiadomień.

ProfitFarmers: Prosty sposób na zarobek w internecie.
Sami przetestowaliśmy ten sposób. Wynik?
Zysk w wysokości ponad 8000 zł. Zajęło nam to niecałe 25 minut dziennie.
Obejrzyj naszą recenzję wideo, aby dowiedzieć się, jak i ty możesz w ten sposóļ zarobić.
baner z najnowszymi wiadomościami

ProfitFarmers pozwolił nam zarobić ponad 8000 zł w zaledwie kilka tygodni.

Chcesz się dowiedzieć jak i ty możesz zarobić na ProfitFarmers?
obraz objaśnienia profitfarmers
praca przez internet

Wykorzystaj opis filmu do zamieszczenia dodatkowej zachęty do działania i linków

Opis twojego filmu to nie tylko miejsce w którym krótko opiszesz o czym on jest, ale też doskonałym miejscem do zachęcenia oglądających do podjęcia określonych działań, np: sprawdź nasze produkty, zapisz się do naszej listy mailingowej. Wszystkie badania sugerują, że to świetny sposób na zarabianie pieniędzy na YouTube. Na przykład w opisie tego filmu  Marcin Jankowski z Mała Wielka Firma zaprasza do posłuchania podcastu:

jak zarabiać na yt

Uwzględniając dodatkowe zachęty do działania w twoich opisach, zwiększasz szanse na to, że twoi widzowie podejmą kroki jakie chcesz, by podjęli i zaczniesz dzięki temu zarabiać!

ROZDZIAŁ 5

5 wskazówek o tym jak zarabiać na YouTube

Znajdziesz tu 5 dodatkowych wskazówek o tym jak zarabiać na YouTube i osiągać większe zyski:

pieniądze z youtube
praca przez internet

Utrzymuj konsekwentny i ciągle poprawiaj jakość swoich filmów

Jedynym sposobem zdobycia większego zaangażowania, subskrybujacych i fanów jest konsekwentne zamieszanie filmów. To prawdziwy sekret nauki jak zarabiać na YouTube.

Nie tylko sprawi to, że będziesz więcej zarabiać, ale i staniesz się lepszy, będziesz się czuć przed kamerą bardziej komfortowo i będziesz przekonujący, a twoi widzowie będą chętniej kupować!

Gdy już zaczniesz tworzyć – nie przestawaj, a zobaczysz że z dnia na dzień stajesz się lepszy w tym co robisz.

zarabianie w internecie

Unowocześniaj swój sprzęt

Jakie filmy wolisz oglądać na YouTube? Trzęsące się filmiki robione słabą kamerą w telefonie, czy stabilne filmy nagrywane wysokiej jakości kamerą?

Gdy zaczynasz naukę tego jak zarabiać na YouTube spokojnie możesz nagrywać smartfonem. Ale z czasem, wraz z rozwojem twojego kanału, polecamy rozważenie zainwestowania w lepszy sprzęt. Tutaj znajdziesz artykuł o tym jak wybrać najlepszą kamerę do YouTube, jeśli już jesteś na to gotowy.

praca przez internet

Twój treści wysokiej jakości i słuchaj swoich widzów

Wiesz jaki jest błąd #1 popełniany przez większość kreatywnych osób tworzących sztukę?

Robią to TYLKO dla SIEBIE, a nie dla SWOJEJ WIDOWNI.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zarabiać na YouTube, zawsze umieszczaj swoją widownię na pierwszym miejscu, myśl o nich i pytaj co chcą zobaczyć.

Nie oznacza to, że masz robić coś, czego nie chcesz, tylko dlatego, że twoi widzowie tego oczekują. Powinieneś robić to co chcesz i czego chcą twoi widzowie. Wtedy masz szansę na to, że pojawi się magia (i pieniądze).

praca online

Rozważ rozwój w kierunki innych kanałów i stworzenie własnej strony internetowej

Największy sukces odnoszą YouTuberzy posiadający własne strony internetowe na których sprzedają różne produkty. Mają oni też zazwyczaj poboczne kanały i konta, na przykład podcasty, Instagram, Twitter i inne.

Kontynuując rozwój swojej działalności powinieneś pomyśleć o rozszerzeniu zasięgu i stworzeniu innych kanałów, tak byś mógł dotrzeć do większej ilości ludzi. Jeśli chciałbyś zacząć to robić, tutaj znajdziesz artykuły, które przygotowaliśmy dla ciebie o tym jak zarabiać na Instagramie.

vidIQ
Chciałbyś wiedzieć jak zdobyć więcej wyświetleń na YouTube?

Odwiedź vidIQ i zarejestruj się za darmo!

zarabianie w internecie

Zadbaj o dobrze napisane nagłówki i porządne miniatury

Zaczynając zarabiać pieniądze z YouTube musisz nabrać wprawy w tworzeniu dobrych nagłówków (lub tytułów) dla swoich filmów. Na YouTube znajdują się MILIONY filmów, i dobre tytuły są tym, co sprawia że ludzie w niektóre z nich klikają, oglądają je, i w którymś momencie płacą.

Wyszukaliśmy przykładowo “jak wydać książkę” na YouTube i oto kilka wyników:

Nie wszystkie tytuły przyciągają uwagę tak samo, prawda? Niektóre przyciągają uwagę, a inne niespecjalnie zachęcają do oglądania filmu. Być może te filmy są ciekawe, ale jeśli szukasz konkretnych informacji, raczej klikniesz na inne.

O tym jak tworzyć dobre nagłówki możesz poczytać tutaj.

Możesz też zauważyć, że miniatura filmu jest również bardzo istotna jeśli chodzi o pierwsze wrażenie i zachęcenie do kliknięcia w twój film, a co za tym idzie, zapłacenia ci! Różni influencerzy powiedzą ci różne rzeczy na temat tego, co najlepiej działa, na przykład że lepiej postawić na prostotę, albo że dobrze jak jest kolorowo.

Zalecamy wypróbowanie różnych stylów i sprawdzenie co najbardziej podoba się twoim widzom. Jednym ze świetnych, darmowych narzędzi do obróbki grafiki jest Canva. Znajdziesz w niej również przewodnik z pomysłami na świetne miniatury.

Twój plan zarabiania na YouTube

Korzystając z tego przewodnika możesz nauczyć się jak zarabiać na YouTube. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, obierz kurs na YouTube i stwórz swój kanał, byś mógł wgrać swój pierwszy film i zacząć zarabiać pieniądze!

jak zarabiać na youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top