Jak Zarabiać na Instagramie... Nawet Jeśli Dopiero Zaczynasz

jak zarabiać na instagramie

Czy zdarza ci się przewijać swój profil w górę i w dół przez cały dzień, zastanawiając się jednocześnie, jak można zarabiać na Instagramie? Jak to robią te Insta-gwiazdy? Może robisz niesamowite zdjęcia i zastanawiasz się: „Jeśli oni z tego żyją, to dlaczego nie ja”? Instagramowi influencerzy nie tylko zarabiają pieniądze z domu dzięki współpracy z markami i sprzedaży własnych produktów, ale według Forbesa, ci najpopularniejsi są w stanie zarobić nawet 75.000 PLN lub więcej za jeden sponsorowany post z ich konta.

Jeśli chcesz podróżować, być sponsorowany przez fajne marki, które kochasz i zarabiać na robieniu zdjęć, które przecież i tak już publikujesz, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć ci, że wszystkie te rzeczy staną się możliwe, gdy tylko nauczysz się, jak zarabiać na Instagramie. Nie potrzebujesz miliona followersów, a w tym artykule udowodnimy, że można dosłownie zacząć od zera i zdobyć rzeszę fanów w mniej niż 2 tygodnie.

Po pierwsze, pokażemy ci dlaczego właśnie teraz jest idealny czas na wejście do Instagramowej gry! Następnie przejdziemy do 4 metod, które polecamy, jeśli interesuje cię zarabianie na Instagramie. Na koniec, przedstawimy kilka pomocnych narzędzi i taktyk, które sprawią, że ludzie pokochają twoje konto. Kończąc czytać ten artykuł, będziesz dokładnie wiedział, jak zarobić na Instagramie.

ROZDZIAŁ 1

Instagramowe Historie Sukcesu - Każdy może to zrobić!

Może zastanawiasz się, czy nie musisz być jakimś nieziemsko wysportowanym modelem fitness lub już generować mnóstwo ruchu, aby nauczyć się, jak zarabiać na Instagramie?

Czy musisz być gwiazdą, aby odnieść sukces na Instagramie? Absolutnie nie. Oto 3 historie sukcesu influencerów, którzy zaczynali od zera:

jak zacząć zarabiać na instagramie

Natasha St. Michael – Trener Zdrowotny

Natasha z pomocą swojego konta Instagram, @theclearskinessentials, uczy kobiety, jak poprzez odpowiednie odżywianie, rutynę i dbanie o siebie oczyścić swoją cerę. Zaczęła od małej grupy followersów, nauczyła się obsługi kilku świetnych narzędzi i jej grupa fanów rozrosła się do ponad 14.000 naśladowców w niecałe 4 miesiące. Od tamtej pory wciąż rośnie i obecnie szacuje się, że co tydzień przybywa jej 1.000 nowych zwolenników. Tak właśnie zarabia się pieniądze na Instagramie!

Natasha nie jest sławną celebrytką. Jednak teraz zarabia sprzedając swoją własną linię produktów za pośrednictwem swojego konta na Instagrame, jak również przy pomocy coachingu i e-booków. Jeśli ona mogła to zrobić, to tobie też z całą pewnością może się udać.

zarabianie na instagramie

Jack Morris i Lauren Bullen – Podróżnicy na pełny etat

Jack i Lauren to para, która udowadnia do czego można dojść, jeśli dąży się do wyznaczonego celu. Szybko nauczyli się, jak zarabiać na Instagramie, a ich przychód urósł do sześciocyfrowych kwot i teraz dostają nawet 30.000PLN za sponsorowany post na swoim koncie.

jak zarabiać na instagramie

Pei Ketron – Nauczycielka przekwalifikowana na pełnoetatowego konsultanta Social Media

Pei zaczęła postować na Instagramie w Październiku 2010, praktycznie od razu po premierze tej aplikacji. Pracowała jako nauczyciel na pełny etat co jakiś czas dorabiając jako ślubny fotograf. Jednak kiedy zaczęła publikować posty na Instagramie, firmy zaczęły zatrudniać ją jako influencerkę i szybko przekonała się jak łatwo można zarabiać na Instagramie podczas pracy z domu. Dziś ma około 800.000 followersów.

jak zarobić na instagramie

Te 3 konta to tylko kilka z niezliczonej ilości przykładów ludzi, którzy nauczyli się, jak zarabiać na Instagramie i zaczęli z tego żyć. Nie byli sławni, dobrze urodzeni, ani nikt nie dał im fory na starcie. Użyli po prostu dostępnych narzędzi i nauczyli się, jak zarabiać na Instagramie! (jednak jeśli interesuje cię ścisła czołówka, możesz przejrzeć nasz raport i zobaczyć, kto ma najwięcej fanów na Instagramie).

ROZDZIAŁ 2

Jak Zarabiać na Instagramie

O ile każdy zaczyna z innego miejsca, pozycji, czy pułapu, istnieją 4 główne sposoby, które polecamy każdemu, kto chce się nauczyć, jak zarabiać na Instagramie. Jeśli chodzi o generowanie przychodu, twoje rezultaty będą uzależnione przede wszystkim od: twojego doświadczenia, ilości fanów i pewności siebie.

zarabianie na instagramie

Możesz:

  • Promować produkty za pomocą strategii afiliacyjnych
  • Sprzedawać zrobione przez siebie zdjęcia
  • Pisać sponsorowane posty dla marek, z którymi współpracujesz
  • Stworzyć swoje własne fizyczne, cyfrowe, czy coachingowe produkty

Możesz użyć wszystkich tych sposób jednocześnie, albo tylko jednego – to zależy od ciebie!

Dość wprowadzenia, czy chcesz dowiedzieć się, jak zarabiać na Instagramie? Oto każda z tych metod rozpisana ze szczegółami:

ROZDZIAŁ 3

4 Metody Zarabiania na Instagramie

zarabiaj na instagramie
praca przez internet

Marketing Afiliacyjny

Marketing afiliacyjny jest jednym z najprostszych sposobów z jakich można skorzystać, gdy zastanawiamy się, jak zarabiać na Instagramie. Po „chłopsku” – marketing afiliacyjny polega na tym, że dostajesz pieniądze, gdy ktoś skorzysta z linku na twojej stronie i kupi produkt firmy, którą promujesz. Najczęściej dostajesz prowizję po udanej sprzedaży, jednak czasami wystarczy samo kliknięcie w link.

Marketing afiliacyjny jest prosty, ponieważ wszystko czego ci potrzeba, to krótka promocja danego produktu przy pomocy recenzji, filmu, czy posta z krótkim opisem i linkiem do niego w twoim Instagramowym bio. Jeszcze lepiej, jeśli masz własną stronę, z której ludzie mogą dowiedzieć się więcej o reklamowanym przez ciebie produkcie.

Pamiętaj, że kiedy coś polecasz, podpisujesz się pod tym własnym imieniem. Twoja reputacja może ucierpieć, jeśli polecane produkty okażą się kiczem. Dlatego zawsze reklamuj tylko te, które lubisz i którym ufasz.

Marketing afiliacyjny jest bardzo szerokim pojęciem, o którym możesz poczytać więcej w naszym Podręczniku Marketingu Afiliacyjnego ZarobkowyNinja. Warto również rzucić okiem na poniższe linki, gdyż znajdują się tam programy afiliacyjne mogące szybko pomóc ci dowiedzieć się, jak zarobić na Instagramie: