Jak Zarabiać na Instagramie... Nawet Jeśli Dopiero Zaczynasz

zarabiać na instagram

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Czy zdarza ci się przewijać swój profil w górę i w dół przez cały dzień, zastanawiając się jednocześnie czy na instagramie można zarobić? Jak to robią te Insta-gwiazdy? Może robisz niesamowite zdjęcia i zastanawiasz się: „Jeśli oni z tego żyją, to dlaczego nie ja”?Instagramowi influencerzy nie tylko zarabiają pieniądze z domu dzięki współpracy z markami i sprzedaży własnych produktów, ale według Forbesa, ci najpopularniejsi są w stanie zarobić nawet 75.000 PLN lub więcej za jeden sponsorowany post z ich konta.

zarabiać pieniądze na blogach

Trudność

Trudność środek
Średni

Czas

średni wynik
Średni

Dochód

Dochód Duży
Duży

Jeśli chcesz podróżować, być sponsorowany przez fajne marki, które kochasz i zarabiać na robieniu zdjęć, które przecież i tak już publikujesz, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć ci, że wszystkie te rzeczy są w twoim zasięgu! Nie potrzebujesz miliona followersów, a w tym artykule udowodnimy, że można dosłownie zacząć od zera i zdobyć rzeszę fanów w mniej niż 2 tygodnie.

Po pierwsze, pokażemy ci dlaczego właśnie teraz jest idealny czas na wejście do Instagramowej gry! Następnie przejdziemy do 4 polecanych metod. Na koniec, przedstawimy kilka pomocnych narzędzi i taktyk, które sprawią, że ludzie pokochają twoje konto. Po przeczytaniu artykułu będziesz więc wiedział jak sie zarabia na instagramie

ROZDZIAŁ 1Instagramowe Historie Sukcesu – Każdy może to zrobić!

Może zastanawiasz się, czy nie musisz być jakimś nieziemsko wysportowanym modelem fitness lub już teraz generować mnóstwo ruchu, aby zarobić na Instagramie. 

Czy musisz być gwiazdą, aby odnieść sukces? Absolutnie nie. Oto 3 historie sukcesu influencerów, którzy zaczynali od zera:

Instagramowe Historie Sukcesu - Każdy może to zrobić!​

Natasha St. Michael – Trener Zdrowotny

Natasha z pomocą swojego konta @theclearskinessentials uczy kobiety, jak poprzez odpowiednie odżywianie, rutynę i dbanie o siebie oczyścić swoją cerę. Zaczęła od małej grupy followersów, nauczyła się obsługi kilku świetnych narzędzi i jej grupa fanów rozrosła się do ponad 14.000 w niecałe 4 miesiące. Od tamtej pory wciąż rośnie i obecnie szacuje się, że co tydzień przybywa jej 1.000 nowych obserwujących. 

Natasha nie jest sławną celebrytką. Teraz jednak zarabia sprzedając swoją własną linię produktów za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, jak również przy pomocy coachingu i e-booków. Jeśli ona mogła to zrobić, to tobie też z całą pewnością może się udać.

Konto Natasha St. Michael na Instagramie

Jack Morris i Lauren Bullen – Podróżnicy na pełny etat

Jack i Lauren to para, która udowadnia do czego można dojść, jeśli dąży się do wyznaczonego celu. Szybko nauczyli się jak zarabiać na Instagramie, a ich przychód urósł do sześciocyfrowych kwot i teraz dostają nawet 30.000PLN za sponsorowany post na swoim koncie.

Jack Morris i Lauren Bullen - Podróżujący w pełnym wymiarze godzin - konto na Instagramie

Pei Ketron – Nauczycielka przekwalifikowana na pełnoetatowego konsultanta Social Media

Pei zaczęła postować na Instagramie w Październiku 2010, praktycznie od razu po premierze tej aplikacji. Pracowała jako nauczyciel na pełny etat co jakiś czas dorabiając jako ślubny fotograf. Jednak kiedy zaczęła publikować posty, firmy zaczęły zatrudniać ją jako influencerkę i szybko przekonała się, jak łatwo można wykorzystać Instagram podczas pracy z domu. Dziś ma około 800.000 followersów.

Konto Pei Ketron na Instagramie

Te 3 konta to tylko kilka z niezliczonej ilości przykładów ludzi, którzy zaczęli żyć z Instagrama.. Nie byli sławni, dobrze urodzeni, ani nikt nie dał im fory na starcie. Wykorzystali po prostu dostępne narzędzia (jednak jeśli interesuje cię ścisła czołówka, możesz przejrzeć nasz raport i zobaczyć, kto ma najwięcej fanów na Instagramie).

ROZDZIAŁ 2Jak Zarabiać na Instagramie

O ile każdy zaczyna z innego miejsca, pozycji, czy pułapu, istnieje 7 głównych sposobów, które polecamy każdemu i na które warto zwrócić uwagę. 

Jeśli chodzi o generowanie przychodu, twoje rezultaty będą uzależnione przede wszystkim od doświadczenia, liczbyfanów i pewności siebie.

zarabianie na instagramie

Możesz:

Zastanawiasz się gdzie kupić shoutouty, sprzedać konto albo marzysz o zostaniu influencerem na Instagramie? Zarejestruj się więc na poniższych stronach:
Kupuj shoutouty
Sprzedaj konto na Instagramie
Influencer marketing

Możesz użyć wszystkich tych sposób jednocześnie, albo tylko jednego – to zależy od ciebie!

Oto każda z tych metod rozpisana ze szczegółami:

ROZDZIAŁ 3 Metody Zarabiania na Instagramie

zarabiaj na instagramie

1. Marketing Afiliacyjny​

Marketing afiliacyjny jest jednym z najprostszych sposobów z jakich można skorzystać. Po „chłopsku” – marketing afiliacyjny polega na tym, że dostajesz pieniądze, gdy ktoś skorzysta z linku na twojej stronie i kupi produkt firmy, którą promujesz. Najczęściej dostajesz prowizję po udanej sprzedaży, jednak czasami wystarczy samo kliknięcie w link.

Marketing afiliacyjny jest prosty, ponieważ wszystko czego ci potrzeba, to krótka promocja danego produktu przy pomocy recenzji, filmu, czy posta z krótkim opisem i linkiem do niego w twoim Instagramowym bio. Jeszcze lepiej, jeśli masz własną stronę, z której ludzie mogą dowiedzieć się więcej o reklamowanym przez ciebie produkcie.

Pamiętaj, że kiedy coś polecasz, podpisujesz się pod tym własnym imieniem. Twoja reputacja może ucierpieć, jeśli polecane produkty okażą się kiczem. Dlatego zawsze reklamuj tylko te, które lubisz i którym ufasz.

Marketing afiliacyjny jest bardzo szerokim pojęciem, o którym możesz poczytać więcej w naszym Podręczniku Marketingu Afiliacyjnego ZarobkowyNinja. Warto również rzucić okiem na poniższe linki, gdyż znajdują się tam programy afiliacyjne:

Wspomniane powyżej strony popularne są na całym świecie. W Polsce natomiast szczególną popularnością cieszą się trzy poniższe sieci:

2. Sprzedawaj swoje zdjęcia​​

Wkładasz dużo czasu i wysiłku w znalezienie odpowiedniego miejsca, złapanie światła, dopasowanie wszystkich ustawień… czemu więc nie przekuć tej pracy w duże pieniądze? A jest to naprawdę proste!! Istnieje wiele stron, na których możesz umieszczać i sprzedawać swoje zdjęcia. Oto kilka przykładów:

3. Posty sponsorowane

Posty sponsorowane to kolejny sposób, który można wykorzystać do zarabiania.. Przewiduje się, że do 2019 na Instagramie ukaże się 32.3 miliarda postów sponsorowanych przez różne marki. Warto więc przyłączyć się do tego szaleństwa i szybko podłapać techniki.

Czym są posty sponsorowane? Cóż, budujesz swoją grupę fanów, popierasz jakiś komunikat lub styl życia, albo specjalizujesz się w konkretnych dziedzinach, jak zdrowie, potrzeby mężczyzn/kobiet, sport, koty, psy, czy cokolwiek innego, co ma szansę trafić do ludzi. Jeśli jakaś marka zauważy twoje wysiłki i doceni je, to będą chcieli się z tobą utożsamić! 

Zapłacą ci nie tylko za to, żebyś o nich wspomniał, lecz często połączą to z linkami afiliacyjnymi, więc dostaniesz też kasę, gdy tylko któryś z twoich gości zdecyduje się coś od nich kupić!

Niektórzy uważają, że znalezienie sponsora i zarabianie pieniędzy to tylko kwestia posiadania milionów followersów, ale to nieprawda. Sponsorzy nie są głupi i wiedzą, że można po prostu kupić „fałszywych followersów”, aby pomnożyć swoje wyniki.
To, czego szukają, to prawdziwi, zaangażowani i ufni obserwujący. Sponsor wolałby raczej mieć 1000 osób gotowych kupić to, co poleca influencer, niż 2 miliony kont, które nic nie znaczą. Chodzi o zaufanie i zaangażowanie.

Ile Można Sobie Policzyć?

Pewnie zastanawiasz się, ile pieniędzy powinieneś pobierać za sponsorowany post. Jeśli nie masz zbyt wiele doświadczenia z pracą na Instagramie i nie możesz się jeszcze nazywać popularnym influencerem, cenę prawdopodobnie ustali zgłaszająca się do ciebie firma.

W ankiecie przeprowadzonej wśród około 5.000 influencerów, około 42% stwierdziło, że nalicza od 600 do 1200 złotych za post. Powinno ci to pomóc wyobrazić sobie, ile poszczególne brandy są skłonne zapłacić i na jakie liczby można się powołać przy negocjacjach.

Jak Znaleźć Sponsorów

Najprostszym sposobem na znalezienie sponsorów jest zbudowanie listy firm lub marek, które ci się podobają i napisanie e-maila opisującego kim jesteś, dlaczego ci się podobają i w jaki sposób promocja za twoim pośrednictwem może pomóc w ich działalności. Oto kilka szablonów wiadomości e-mail, które możesz przejrzeć i wykorzystać.

Innym sposobem jest umieszczenie siebie i swojego konta na rynku influencerów, gdzie brandy mogą „rozejrzeć się” i znaleźć konta, które chciałyby sponsorować lub współpracować z nimi. Oto kilka, które polecamy sprawdzić:

Polscy influencerzy, nie tylko ci działający na instagramie, lecz również w innych mediach społecznościowych, powinni przede wszystkim aktywnie szukać współpracy w tak zwanych sieciach wielokanałowych. Są one portalami, które zawierają oferty firm szukających influencera skorego do promowania ch na przykład poprzez dodawanie postów. 

Ofert takich należy wypatrywać przede wszystkim na poniższych stronach:

Jak uniknąć zostania nazwanym „Sprzedawczykiem”, czyli dlaczego nie powinieneś publikować zbyt wielu sponsorowanych postów

Chociaż kuszącym może być publikowanie samych postów sponsorowanych i chwalenie się znajomym, jak zarabiać na instagramie, trzeba umieć to zrównoważyć. Pamiętaj: twoi fani dołączyli do ciebie ze względu na treść oraz dlatego, że lubili ciebie i to co robisz, a nie dlatego, że chcieli przez cały czas oglądać różnego rodzaju reklamy.

Zalecamy dodanie hashtagu #sponsorowane w celu wskazania sponsorowanych postów. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie dodając jakiekolwiek posty sponsorowane, to nie chcemy cię nastraszyć! 

W jednym z raportów około 69% respondentów stwierdziło, że przejrzystość w kwestii sponsoringu nie wpłynęła na to, jak konsumenci postrzegają ich polecane treści. W poniższym przykładzie widać, że użytkownik umieścił jako pierwszy tag #sponsorowane pokazujący, kto dostarczył mu swój strój:

instagram ze sponsorowanym hashtagiem

Instagram posiada również tag „Płatne partnerstwo z”, który identyfikuje sponsorowane posty. Niektóre marki wymagają nawet, abyś go używał. Więcej o tagu można przeczytać tutaj.

Pamiętajmy, że zawsze powinniśmy zacząć od mniejszej liczby postów sponsorowanych. Zacznij od powiedzmy 1 posta na tydzień. Możesz nawet stworzyć ankietę na żywo używając funkcji „Story”, aby zapytać swoich odbiorców, czy odpowiada im ilość postów sponsorowanych, które dodajesz i czy lubią twoje polecenia. 

Zawsze jednak staraj się dodawać posty w odpowiednich proporcjach – więcej własnych treści, mniej sponsorowanych.

baner z najnowszymi wiadomościami

ProfitFarmers pozwolił nam zarobić ponad 8000 zł w zaledwie kilka tygodni.

Chcesz się dowiedzieć jak i ty możesz zarobić na ProfitFarmers?
obraz objaśnienia profitfarmers
ProfitFarmers: Prosty sposób na zarobek w internecie.
Sami przetestowaliśmy ten sposób. Wynik?
Zysk w wysokości ponad 8000 zł. Zajęło nam to niecałe 25 minut dziennie.
Obejrzyj naszą recenzję wideo, aby dowiedzieć się, jak i ty możesz w ten sposóļ zarobić.

4. Twórz własne produkty

Tworzenie własnych produktów to świetny sposób na zarobek, a do tego może być to działalność niesamowicie interesująca i dająca satysfakcję.

Twoje produkty mogą być:

jak zarabiać na instagramie

Fizyczne

jak koszulki i kubki z logo kanału, gra planszowa, którą projektujesz, i inne

zarabianie na instagramie

Cyfrow

e-booki i kursy online

jak zacząć zarabiać na instagramie

Usługi płatne

jak coaching i konsultacje

Omówmy szybko każdy z nich:

Usługi płatne

Wielu użytkowników Instagrama zaczyna od płatnych usług, ponieważ jest to najłatwiejsze. W zasadzie korzystasz z umiejętności, które posiadasz, i pracujesz jako niezależny konsultant, samemu ustalając swoją stawkę! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź nasz przewodnik, jak rozpocząć freelancing.

Produkty cyfrowe

Zaraz po udzielaniu płatnych usług, należy zdecydowanie rozważyć stworzenie czegoś w rodzaju e-booka na swój ulubiony temat i sprzedawanie go na swojej stronie internetowej z pomocą programu „koszyka”.

Produkty online są jednymi z naszych ulubionych, ponieważ wystarczy skonfigurowanie strony internetowej i umieszczenie na niej opcji „dodaj do koszyka”, a nasz „sklep” zostanie całodobowo otwarty. Wtedy nawet śpiąc będziesz otrzymywać dochód generowany przez wykonaną wcześniej pracę!

  Zwrot zainwestowanego czasu może być GIGANTYCZNY!

Aby zacząć, zalecamy zarejestrować się i używać SendOwl jako swojego programu koszyka internetowego do sprzedaży produktów online.

Produkty fizyczne

Następnie można przejść do sprzedaży produktów fizycznych z pomocą serwisów takich jak Shopify, które pomogą ci założyć sklep internetowy.

Produkty fizyczne mogą stanowić wyzwanie, ponieważ musisz się martwić o ich jakość, gdyż są one wytwarzane w fabrykach. Serwisy takie jak Printful i Teelaunch mogą wykonać całą pracę za ciebie, przekształcając twoje obrazy i grafiki w nadruki na koszulki i kubki, a także korzystając z usług rzetelnych fabryk.

Jeśli zamierzasz pójść tą drogą, zalecamy, abyś zawsze poprosił o próbkę gotowego produktu przed złożeniem kompletnego zamówienia. Na pewno nie chcesz się podpisać pod złej jakości produktami

Szukasz niezawodnej i dobrej usługi dropshipping? Spocket pozwala wybrać najlepsze produkty do sprzedaży od tysięcy dostawców dropshipping na całym świecie.

5. Reklamuj własną firmę z innej branży

W zasadzie każda firma, która funkcjonuje na rynku w dzisiejszych czasach powinna mieć swoje własne konto na Instagramie. Jest to jedna z najważniejszych form promocji biznesu w internecie.

Usługi oferowane przez twoją firmę, albo produkty, które sprzedajesz jako firma handlowa mogą być promowane poprzez atrakcyjne wizualnie zdjęcia. Poniżej przedstawiamy pomysły na trzy ciekawe ujęcia:

Zdjęcia zza kulis

ludzie uwielbiają zaglądać za kulisy i podglądać jak wygląda proces produkcji artykułów, które trafiają na sklepowe półki. Udostępnij im taką możliwość. Jeśli zajmujesz się na przykład pieczeniem tortów na zamówienie, można dodać parę fotografii, na których pokażesz kuchnię, albo świeżutkie ciasto, które dopiero co wyszło z pieca.

Fotografie od klientów

Nawet jeśli sam nie jesteś wyjątkowym fotografem i nie wychodzi ci robienie zdjęć, które biją rekordy popularności, wciąż możesz mieć atrakcyjny profil z mnóstwem interesujących zdjęć. Wystarczy, że wykorzystasz fotografie od… swoich własnych klientów. Wartością dodaną jest tworzenie relacji z klientami, jak również nadanie firmie autentyczności. 

Klienci mogą fotografować się z twoimi produktami i oznaczać je specjalnie do tego utworzonym hasztagiem. Wrzucone przez klientów zdjęcia możesz repostować po pobraniu aplikacji “Repost for Instagram”. Przykładem firmy, która wykorzystuje content tworzony przez fanów jest White Castle. Burgerownia stworzyła hasztag #MyCrave, który teraz wykorzystywany jest przez klientów sieci do oznaczania swoich zdjęć.

Burgerownia stworzyła hasztag #MyCrave

Infografiki oraz oferty limitowane

Usługi lub produkty można również promować przy użyciu infografik lub ofert limitowanych. Te pierwsze zawierają zwykle ciekawostki podane w atrakcyjnej wizualnie formie, natomiast oferty limitowane są wyjątkowo atrakcyjne dla obserwujących, ponieważ zwykle nie da się ich znaleźć poza Instagramem. Motywuje ich więc to do obserwowania twojego profilu.

6. Sprzedaj rozwinięte konto

Jeśli Instagram ci się już znudził albo po prostu chciałbyś skupić się na innej formie promocji czy przejść na inne medium społecznościowe, praca którą do tej pory wykonałeś nie musi wcale pójść na marne. Konto można potraktować jak każdy inny produkt i po prostu sprzedać je zainteresowanej firmie lub osobie prywatnej, która chętnie przejmie zgromadzone zasięgi.

Transakcji takiej można dokonać na którejś z poniższych stron:

7. Sprzedawaj shoutouty

shoutcart pulpit przeglądarki

Tak zwane shoutouty to po prostu wspomnienia o danej marce. Możemy zamieszczać je zarówno w postach, jak również opisach czy stories. Polega to w gruncie rzeczy na tym, że dodajemy zdjęcie lub film, które dzięki dodanym shoutoutom przyciągają ludzi na konto firmy, którą w ten sposób promujemy. 

A firmy naprawdę godnie płacą za możliwość pojawienia się w relacjach znanych influencerów. Co ciekawe, zarabiać na takiej współpracy można nawet jeśli prowadzisz po prostu konto ze śmiesznymi obrazkami. Aby zacząć zarabiać na shoutoutach, warto wybrać się na stronę Shoutcart. Potencjalne zarobki zależą w tym przypadku od rodzaju i tematyki konta, jak również — co oczywiste — liczby obserwujących

ROZDZIAŁ 4Dlaczego zarabianie na Instagramie
powinno cię zainteresować?​

W czerwcu 2018 roku Instagram zarejestrował aż miliard aktywnych użytkowników w skali jednego miesiąca i co najlepsze – ta liczba ciągle rośnie. Spójrz na zamieszczony poniżej wykres postępu:

monetyzacja na Instagramie

miesięczni aktywni użytkownicy instagram

Co to dla Ciebie oznacza? Miliard szans miesięcznie na zarabianie pieniędzy. Przewiduje się również, że do 2020 roku rynek influencerów na Instagramie będzie wart nawet dwa miliardy dolarów, a średni czas spędzany na Instagramie wynosi 40 minut i ciągle rośnie.

W przeciwieństwie do zarabiania na rzeczach takich, jak płatne ankiety, gdzie potencjalne pieniądze, które można zarobić są dość niskie, w tym przypadku możesz zarabiać właściwie bez ograniczeń! Wszystko zależy od tego, ile pracy wkładasz w rozwój i jak wiele różnych metod stosujesz. 

Przedstawiamy fakty dotyczące potencjału jaki drzemie w tym serwisie, abyś mógł uświadomić sobie jak dynamiczny jest rozwój tej platformy!

divider
Zastanawiasz się gdzie kupić shoutouty, sprzedać konto albo marzysz o zostaniu influencerem na Instagramie? Zarejestruj się więc na poniższych stronach:
Kupuj shoutouty
Sprzedaj konto na Instagramie
Influencer marketing

ROZDZIAŁ 5Ilu potrzeba Followersów by Móc
Zarabiać Pieniądze?​

Na początku możesz czytać ten tekst ze sporym podekscytowaniem, ale potem zapewne zadasz sobie pytanie: „Cóż, to wszystko brzmi super, ale tak właściwie to przecież nie dotyczy mnie. Nie mam tak wielu followersów… Jak mam zarabiać takie pieniądze, jak celebryci, którzy mają ich MILIONY”?

Ilu potrzeba Followersów by Móc Zarabiać Pieniądze?

Prawdą jest, że być może nie zaczynasz od statusu „gwiazdy rocka”, ale tak naprawdę nie potrzebujesz tylu fanów, ilu może ci się z początku wydawać. By zacząć wykorzystywać potencjał platformy i w pełni zastosować wiedzę o tym, jak zarabiać na Instagramie, powinieneś przede wszystkim skupić się na tym, co sprzedajesz, jaka jest twoja grupa docelowa, twoja nisza (kategoria, w której działasz), i inne czynniki. Od tego zaczynaj gromadzenie followersów.

Ważniejsze od tego, czy masz 0 czy milion fanów, jest ich ZAANGAŻOWANIE: Jak już wspomnieliśmy w naszym artykule na temat pozyskania większej liczby followersów na Instagramie, nawet jeśli masz 2 miliony fanów, to nie znaczy wiele, jeśli nie wykazują oni żadnej aktywności – nie sprawdzają, o czym piszesz i nie udzielają się pod twoimi postami. 

Jeśli ci nie ufają, nigdy nie kupią od ciebie niczego.

Lepiej jest mieć tylko 1000 lojalnych followersów, z którymi masz doskonały kontakt, którzy ci ufają i kochają cię. Tacy użytkownicy z pewnością kupią to, co wystawisz i polecisz. Możesz też:

Pomyśl o tym w ten sposób – jeśli tworzysz krótkie artykuły i publikujesz je później w ładnym formacie jako e-book, który twoja publiczność uwielbia, a cena za egzemplarz to 5zł, to przy zakupie tysiąca właśnie zarobiłeś 5000 zł! Pisząc jeden miesięcznie możesz zarobić 60.000 PLN w ciągu roku!

Co mógłbyś zrobić z dodatkowymi 60 tysiącami w kieszeni? Teraz wyobraź sobie, że udaje ci się wydać jeden tygodniowo – 240.000 złotych rocznie! A co, jeśli tworzysz droższe kursy za 200 złotych każdy? Chyba rozumiesz, o co nam chodzi 🙂

Polecamy przeczytać artykuł 1000 Prawdziwych Fanów autorstwa Kevina Kelly’ego, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Skoncentruj się na tworzeniu świetnej jakości treści i posiadaniu lojalnych fanów, a pieniądze same do ciebie przyjdą. Jeśli chcesz działać szybciej, możesz poczynić znaczne postępy czytając nasz przewodnik po tym, jak kupować (legalnie i bezpiecznie) lajki.

ROZDZIAŁ 6Bonus: 8 pomocnych wskazówek pokazujących, jak zarobić na Instagramie

Oto kilka ostatnich wskazówek dotyczących tego, jak zarabiać na Instagramie, które pomogą ci bez względu na to, jakie metody wybierzesz:

pomocnych wskazówek pokazujących, jak zarobić na Instagramie

1. Traktuj Instagram jak biznes​

Jeśli zamierzasz zacząć zarabiać na Instagramie, powinieneś traktować swoje konto jak firmę, która zarabia pieniądze.

Czy wiesz, że możesz założyć specjalne konto dla firmy i zyskać dostęp do mnóstwa dodatkowych narzędzi, które pomogą ci dowiedzieć się, kto odwiedza twoją stronę?  Mamy przygotowany artykuł poświęcony Instagramowi dla biznesu, z którego będziesz mógł dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne.

2. Dołącz call to-action (CTA) i fajną ofertę do swojego Bio​

Twoje bio (opis konta) jest miejscem, które powinno zawierać CTA odsyłające twoją publiczność do miejsca, gdzie dostaną całkowicie za darmo lub przynajmniej bardzo tanio coś wartościowego specjalnie od ciebie. Wiele osób właśnie z tego miejsca zaczyna budowanie listy maili swoich odbiorców, aby mogli łatwo do nich później dotrzeć. Jest to świetny sposób na start.

Powinieneś również używać emoji, aby skierować oko czytelnika bezpośrednio do twojego CTA, tak, by byli bardziej skłonni w nie kliknąć. By zobaczyć, co mamy na myśli, sprawdź to bio z magazynu Foundr:

Opis konta Instagram FOUNDR z emoji

3. Należy trzymać się zalecanych długości podpisów i liczby hashtagów​

Według Sprout Social, idealna długość opisów na Instagramie wynosi od 138 do 150 znaków. Podkreślają również, że optymalna liczba hashtagów wynosi od 5 do 10. Nawet jeśli ustawienie ponad 20 jest możliwe, nie jest to jednak zalecane.

Jeśli zaczniesz używać wielu hashtagów, Instagram może nałożyć na twoje konto tzw. „shadow ban”, co znaczy, że przestaną się one wyświetlać pod konkretnymi hashtagami.

4. Użyj popularnych filtrów, aby twoje zdjęcia zyskały TONY lajków i udostępnień​

Canva przeprowadziła badania dotyczące ulubionych filtrów używanych na Instagramie w Stanach. Są to (na podstawie rangi): Clarendon, Juno, Valencia i Lark. Najpopularniejsze na świecie są filtry: Clarendon, Juno, Valencia, Gingham i Lark.

Zaleca się korzystanie właśnie z tych filtrów, aby wasi odbiorcy częściej lubili i udostępniali wasze posty.

5. Dowiedz się, jak stworzyć wspaniały profil​

Możesz być najbardziej popularną osobą na świecie, ale musisz pamiętać także o przekazie! Bez niego nie odniesiesz sukcesu.

Na szczęście, stworzyliśmy przewodnik krok po kroku, jak stworzyć doskonały profil na Instagramie, który nie tylko umożliwi nam zarabianie pieniędzy, ale także pozwoli pozostać wiernym naszym przekonaniom i temu, kim jesteśmy.

Zastanawiasz się gdzie kupić shoutouty, sprzedać konto albo marzysz o zostaniu influencerem na Instagramie? Zarejestruj się więc na poniższych stronach:
Kupuj shoutouty
Sprzedaj konto na Instagramie
Influencer marketing

6. Udzielaj się na innych platformach​

Chociaż nie zalecamy zbytniego rozpraszania swoich działań, kiedy twój Instagram już śmiga, warto zastanowić się nad przejściem także na inne platformy. Oto, czym warto się zainteresować: streaming, tworzenie filmów, tworzenie własnej strony internetowej i nie tylko.

Dwie inne platformy, które polecamy zaraz po Instagramie do zarabiania pieniędzy, to YouTube i posiadanie własnego bloga. Możesz przeczytać więcej o tym, jak na nich zacząć w tych przewodnikach:

7. Zbudować silną i lojalną społeczność​

Jak wspomnieliśmy wcześniej, posiadanie milionów obserwatorów nie znaczy nic, jeśli nie są lojalni lub nie zwracają na ciebie uwagi. Lepiej jest zbudować silną rzeszę oddanych fanów, którzy uwielbiają cię słuchać. Jest to odpowiednia droga do tego, jak zarabiać na Instagramie.

Ale jak szybko zbudować wierną społeczność? A jak dbamy o to, by mieć doskonałe relacje z naszymi przyjaciółmi i rodziną? Spędzając z nimi czas! Rozmawiając o tym, co dzieje się w ich życiu i słuchając ich! Instagram działa DOKŁADNIE na tej samej zasadzie!

Jest to aplikacja z rodzaju mediów społecznościowych, a więc dokładnie tak ją traktujmy – budując społeczność i systematycznie się w niej udzielając.

Oczywiście twoje kontakty na Instagramie nie będą takie same jak z rodziną, ale chodzi o to, aby myśleć o nich jak o przyjaciołach podczas procesu komunikacji!

8. Dodawaj posty często i we właściwym czasie

W analizie ponad 100.000 postów na Instagramie (dodanych w okresie 3 miesięcy) Tailwind stwierdził, że wyższa częstotliwość dodawania pokrywa się ze wzrostem zaangażowania:

zarabianie na instagramie

jak zarabiac na instagramie

To ma sens: nie można budować relacji z kimś, jeśli rozmawia się z nim tylko raz w roku. Im więcej ze sobą obcujecie, tym głębsza jest między wami więź. Sekretem jest częste i regularne publikowane, ale oczywiście nie kosztem jakości.

Według CoSchedule, zaleca się publikować od 1 do 2 razy dziennie, aby Twoi followersi nie czuli się przytłoczeni i abyś miał czas na tworzenie wysokiej jakości postów.

Analiza przeprowadzona w innym badaniu wykonanym przez Sprout Social, wykazała, że najlepszy czas na dodawanie postów to:

najlepszy czas na publikowanie na Instagramie

Jak widzisz, najlepsze dni do publikowania to poniedziałek i czwartek, odpowiednio o godzinie 17:00 i 2:00. Nie musisz jednak siedzieć przy komputerze czekając na taką godzinę. Omówiliśmy listę najlepszych narzędzi Instagramowych, które pomogą ci w takich sprawach jak ta

Podsumowując

Zarabianie na Instagramie jest naprawdę łatwe i możesz zacząć to robić już dziś. Nie bój się eksperymentować z różnymi metodami, dopóki nie znajdziesz takiej, która najbardziej ci się spodoba, i przede wszystkim – nie zapomnij się przy tym dobrze bawić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top