Co to Jest Kryptowaluta i Jak ją Kupić?

kryptowaluta

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Co to jest kryptowaluta i o co chodzi w tym całym pękaniu bańki czy błyskawicznym przyroście na wartości? Kryptowaluta to waluta cyfrowa, która stosowana jest wyłącznie w internecie w transakcjach między jej użytkownikami, którzy cieszą się prywatnością oraz całkowitą wolnością.

Kryptowaluta wzięła się z na pozór prostego pomysłu: a co gdyby pieniądz był zupełnie niezależny i niepowiązany z żadnymi podmiotami takimi jak banki, firmy obsługujące karty kredytowe i inne instytucje?

Całkowitą normalnością jest dla nas to, że pieniądze są “nasze”, choć tak naprawdę waluty fiducjarne zawsze podlegają rządowym regulacjom, a dostęp do nich mamy za pośrednictwem instytucji finansowych.

Decentralizacja kryptowaluty jest jednym z powodów (obok na przykład wysokiej wartości Bitcoina) dla których ludzie chcą w nią inwestować. Nie jest to jednak powód jedyny i właśnie dlatego Bitcoin nie jest już jedynym graczem na scenie.

W tym przewodniku po kryptowalucie omówimy czym jest kryptowaluta, przedstawimy główne kryptowaluty oraz pokażemy jak zarobić na nich w internecie.

kryptowaluta
ROZDZIAŁ 4

Jak Zarobić na Kryptowalucie

waluta wirtualna
ROZDZIAŁ 5

5 Najpopularniejszych Obecnie Kryptowalut

ROZDZIAŁ 1

Co to jest Kryptowaluta?

Kryptowaluta to waluta cyfrowa, co oznacza, że nie posiada ona formy fizycznej, a handluje się nią wyłącznie w internecie. Jest ona więc czymś zupełnie innym od tradycyjnych walut, które oparte są na przykład na złocie.

co to jest kryptowaluta

Podczas gdy waluta fiducjarna generowana jest zgodnie przez rząd lub dostępność surowca, waluta wirtualna tworzona jest poprzez techniki kodowania. Sposób programowania reguluje użytkowanie i emisję danych kryptowaluty.

Techniki kodowania, zgodnie z tym jak dobrze zostały zaprogramowane, są gwarantem wartości oraz uczciwości całego procesu.

Decentralizacja oznacza, że rządy, banki i inne instytucje finansowe nie mogą nawet dotknąć tego rodzaju pieniędzy… no chyba, że dany kraj zupełnie zakaże użytkownikom korzystania z kryptowaluty (więcej na ten temat później).

waluta wirtualna

Nazwa wywodzi się z kryptografii, w której to zwykły tekst zamienia się na zakodowany tekst, co jest procesem konwertowania danych prywatnych w kod, który gwarantuje większe bezpieczeństwo. W podobny sposób konto kryptowalutowe zawiera poufne informacje, które nie są dostępne dla nikogo innego, jak również opiera się na procesie rejestrowania, w którym nie da się dokonać zmian wstecz.

Do czego wykorzystywana jest kryptowaluta?

O ile sprzedawca wie co to jest kryptowaluta i akceptuje ją jako pełnoprawną formę płatności, może być ona wykorzystywana w różny sposób. Poniżej wypisaliśmy kilka sytuacji w których już dziś stosuje się kryptowalutę:

Jeśli chcesz kupić kryptowaluty, polecamy następujące platformy:
kryptowaluta

Kupno i sprzedaż towarów oraz usług online

kryptowaluty kurs

Wymiana waluty cyfrowej na pieniądz fiducjarny

kryptowaluty co to

Długoterminowe inwestycje finansowe

kryptowaluta

Kupno i trading (gra na rynku)

Kryptowaluta może być również stosowana jako bezpośrednia forma płatności między użytkownikami danej kryptowaluty. Jest to szczególnie wygodne dla tych, którzy chcieliby pracować zdalnie.

Coraz więcej freelancerów wybiera kryptowalutę jako preferowaną formę wynagrodzenia – głównie ze względu na decentralizację i wolność, jaką zapewnia.

Od momentu powstania, kryptowaluta jest jednak obiektem wielu kontrowersji. Skąd się one biorą? Korzyści jest tu przecież całe mnóstwo.

Chodzi o to, że ze względu na swój prywatny charakter, kryptowaluta może rzeczywiście przyciągać osoby zaangażowane w nielegalną działalność. To jednak oczywiście norma w odniesieniu do każdego rodzaju osiągania zysku, nie wspominając już o pieniądzach w ogólnym ujęciu.

Warto zadać sobie w tym miejscu pytanie jakie intencje mieli twórcy kryptowaluty i co to im w ogóle dało. Z pewnością chodziło tu o sprzeciw wobec silnie scentralizowanym instytucjom finansowym, jak również rządom, które bezpośrednio wpływają na wartość waluty

Według Wikipedii, “waluta niemająca oparcia w dobrach materialnych (jak np. kruszce), której wartość ma źródło z reguły w dekretowanym prawnie monopolu w wykorzystaniu go na danym obszarze jako legalny środek płatniczy oraz na popycie generowanym przez instytucje państwowe, głównie przez pobór podatków. Wartość pieniądza fiducjarnego opiera się na zaufaniu do emitenta. ”

Podobnie jest z wirtualnymi opcjami typu PayPal, Venmo czy Skrill. Z technicznego punktu widzenia jest to również “waluta cyfrowa”, ale ściśle łączy się ona z pieniądzem fiducjarnym. Nie chodzi o to, że masz na przykład 1000 monet PayPal – jeśli mieszkasz w Polsce to masz 1000 złotych.

Wartość jest taka sama i zmienia się razem ze zmianą wartości pieniądza fiducjarnego w twoim kraju. Kryptowaluta natomiast jest czymś niezależnym i nie łączy się z niczym.

ROZDZIAŁ 2

Dlaczego Powinieneś Stosować Kryptowalutę

Jest wiele zalet korzystania z kryptowaluty w stosunku do pieniądza fiducjarnego.

Należą do nich:

waluta wirtualna
co to jest kryptowaluta

1. Wolność zakupu

Co to jest kryptowaluta jeśli nie całkowita wolność finansowa? Kryptowaluta daje ci bowiem wolność od różnego rodzaju warunków i ustaleń na jakie nalegają inni dostawcy walut cyfrowych. Wystarczy poczytać historie osób zmagających się z Paypalem, by przypomnieć sobie z jakim ryzykiem łączy się korzystanie z takich komercyjnych i scentralizowanych serwisów.

Kryptowaluta daje ci natomiast wolność i możliwość wyboru na co przeznaczysz swoje fundusze. W drugą stronę też to działa – ludzie mogą płacić ci w kryptowalucie za oferowane przez ciebie usługi.

kryptowaluta

2. Brak konfliktów związanych z płatnością

Korzystając z decentralizowanej waluty cyfrowej nie musisz się martwić o to, że twój majątek zostanie zamrożony. Wszystkie transakcje są ostateczne. Decentralizacja oznacza również mniejszą szansę na wykonanie nieuczciwych transakcji.

kryptowaluty kurs

3. Anonimowość

Trading w internecie jest bezpieczny i anonimowy. Klucz prywatny stanowi gwarancję tego, że tylko ty masz dostęp do swojego wirtualnego portfela, a transakcje utrzymane są w tajemnicy i nikt ich nie monitoruje.

Prawdą jest, że wiele stron oferujących Portfel wymaga podania danych w momencie rejestracji w związku z tym, że kraje starają się ograniczyć proceder unikania płacenia podatków. Mimo to, wszystkie transakcje w dalszym ciągu są zupełnie anonimowe.

baner z najnowszymi wiadomościami

ProfitFarmers pozwolił nam zarobić ponad 8000 zł w zaledwie kilka tygodni.

Chcesz się dowiedzieć jak i ty możesz zarobić na ProfitFarmers?
obraz objaśnienia profitfarmers
kryptowaluty co to

4. Dostępność na całym świecie

Kryptowaluta dostępna jest na większości światowych giełd, chyba że gdzieś została zakazana. Do dnia dzisiejszego, zaledwie kilka krajów zdecydowało się zupełnie zakazać korzystania z Bitcoina. Kryptowaluta jest szczególnie przydatna w kraju dotkniętym kryzysem rządowym, gdzie przestają funkcjonować giełdy. Możesz wówczas dzięki kryptowalucie handlować bez żadnych limitów czy granic.

kryptowaluta

5. Mniejsze koszty transakcyjne

Jaki jest koszt związany z kryptowalutą w codziennym użytkowaniu? Na szczęście niewielki, ponieważ koszty transakcyjne są bardzo niskie. Nie są one prowizjami opartymi na wartości całkowitej; są po prostu zryczałtowaną opłatą pobieraną przez dostawcę Portfela Bitcoin.

waluta wirtualna

6. Dostępność 24/7

Transakcje kryptowalutowe mogą być wysyłane mailowo lub za pośrednictwem SMS kiedy tylko chcesz. Możesz również przechowywać swój majątek offline, mając pewność, że klucz prywatny nie trafi w niepowołane ręce. Po przesłaniu pieniędzy, nie musisz nawet być online.

ROZDZIAŁ 3

Jak Działa Kryptowaluta?

Ponieważ wiesz już co to jest kryptowaluta, zdajesz sobie pewnie sprawę, że kryptowaluty nie drukuje się jak tradycyjnych pieniędzy, ani nikt też jej nie autoryzuje. Generuje się ją automatycznie zgodnie z zasadami algorytmicznymi. Algorytmy te zależą od konkretnej waluty.

co to jest kryptowaluta

Do przesyłania Bitcoinów wykorzystuje się sieci typu peer-to-peer: jest to bezpośrednie połączenie serwer-serwer bez pośrednictwa centralnego dostawcy. Kryptowalutę tworzy się cyfrowo i również cyfrowo się z niej korzysta. Masz możliwość zakupu waluty, która została już “wykopana” albo możesz sam zająć się jej kopaniem.

Wszystkie transakcje zapisywane są w wielkim wirtualnym rejestrze zwanym “blockchain” (łańcuch blokowy). Ponieważ rejestr ten jest publiczny i dostępny dla każdego, każda “moneta” jest tam dokładnie rozliczona, dzięki czemu w tego rodzaju systemie nie da się oszukiwać. Stale jest on aktualizowany, aby utrzymać swoją wartość.

Jeśli chcesz kupić kryptowaluty, polecamy następujące platformy:

Czym jest Blockchain?

Wielu ludzi, nawet tych, którzy wiedzą co to jest kryptowaluta, nie za bardzo orientuje się w temacie łańcucha blokowego. Bardzo trudno jest tu bowiem udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi.

My jednak spróbujemy.

Czasem zrozumienie łańcucha blokowego (który jest taki sam w każdym rodzaju kryptowaluty) bywa naprawdę problematyczne. Jest to rejestr, ale można mówić o nim jak o sieci, która znajduje się w jakimś konkretnym miejscu? I tak i nie.

Business Insider opisuje blockchain jako technologię służącą do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach, które zawierane są w internecie.

co to jest kryptowaluta

Nie istnieje żadna centralna instytucja lub rząd, który kieruje siecią lub łańcuchem blokowym. Tak naprawdę, blockchain utrzymywany jest poprzez sieć użytkowników, wykorzystując technologię peer-to-peer. Oznacza to, że istnieje on zarówno wszędzie, jak i nigdzie.

Tego rodzaju decentralizacja sprawia, że kryptowaluta jest tak silna i rewolucyjna. Siła pieniądza nigdy wcześniej nie leżała w dłoniach ‘zwykłego’ śmiertelnika bez wsparcia rządu.

To jednak jeszcze nie wszystko.  Istnieje nawet możliwość zrobienia swoich własnych pieniędzy poprzez kopanie kryptowaluty!

Co to jest kryptowaluta i jej kopanie?

Kopanie oznacza po prostu weryfikację ostatniej serii transakcji i dodawanie ich jako bloków do rejestru publicznego. Po ukończeniu serii bloków, blockchain wygeneruje automatycznie nową krypto monetę.

Ze względu jednak na dużą konkurencję wśród górników i zawodowe kodowanie, wielkim wyzwaniem jest wykopanie choćby jednej monety, szczególnie jeśli mówimy o Bitcoinie – najstarszej kryptowalucie. Górnicy muszą najpierw rozwiązać skomplikowany obliczeniowo problem (zwany hashem), do którego niezbędny jest potężny komputer i odpowiednie oprogramowanie.

Możesz też zacząć kopać kryptowaluty tutaj:

Górnicy kopiący kryptowalutę muszą sprawdzić transakcje pod kątem prawidłowości, a następnie dodać informacje do łańcucha blokowego. Za każdą nową monetę, którą wygenerują otrzymują oni zapłatę. W przypadku Bitcoina – najbardziej wartościowej kryptowaluty w 2018 roku – dostają oni 12.5 Bitcoina za ukończenie jednego bloku. Jest to cena Bitcoina pomnożona przez 12.5. Według asicminer.pl, do roku 2020, cena zostanie zmniejszona o połowę i wyniesie 6.25 Bitcoina. Dużo wyjaśnień znajdziemy na stronie Antyweb.

Wynagrodzenie determinowane jest na podstawie tego w jakim stopniu sprzęt i oprogramowanie danego górnika przyczyniło się do rozwiązania równania. Wielu ludzi z całego świata pragnie być pierwszymi, którzy rozwiążą hash. Komputery o potężnej mocy obliczeniowej, które pracują w takiej sieci wymagają specjalnego chipa ASIC, który został zaprojektowany specjalnie do kopania kryptowaluty.

Jak Zadbać o Bezpieczeństwo Twojej Kryptowaluty - Portfel Kryptowalut

kryptowaluta

Nawet jeśli wiesz już co to jest kryptowaluta, to pewnie zastanawiasz się w jaki sposób radzi sobie ona z możliwością kradzieży czy hakerami. Oczywiście nie musisz kopać monet by rozpocząć zarabianie przy pomocy kryptowaluty. Wystarczy ci do tego Portfel Kryptowalut w aplikacji lub na stronie internetowej. Portfele kryptowalut porównać można do zwykłych, fizycznych portfeli, które przechowują prywatne informacje finansowe. W tym przypadku, portfel dodatkowo przelicza wszystkie informacje, ponieważ w każdej chwili możesz zwiększyć lub wyciągnąć z niego fundusze.

Ponieważ monety o których mówimy są cyfrowe, a nie fizyczne, ryzyko kradzieży jest bardzo małe. Bardziej prawdopodobne jest na przykład tradycyjne oszustwo internetowe. Dzięki wielosygnaturowemu kodowaniu, każdy portfel gwarantuje wysoki poziom zabezpieczenia informacji.

kryptowaluty kurs

Istnieją klucze publiczne oraz prywatne i to tych drugich należy pilnować. Klucz prywatny składa się z kodu heksadecymalnego (długie kombinacje cyfr i liter).

Rozsądny poziom ochrony zakłada, że tego typu informację trzymać można online, korzystając jednocześnie z usług firmy, która go odpowiednio zakoduje. Nieco większą ochronę zapewni trzymanie klucza prywatnego przy sobie lub w mieszkaniu, albo w jakimś jeszcze innym miejscu. Jest wiele firm, które oferują przechowywanie klucza prywatnego offline.

Istnieją również portfele desktopowe, portfele online, portfele mobilne, papierowe (z kodami QR) oraz portfele sprzętowe offline. Logowanie się do portfela kryptowalut jest dość proste, a my opisaliśmy to dla was dość szczegółowo w innym artykule.

Nie masz jeszcze portfela kryptowalutowego? Wybierz jeden z poniższych i zacznij przyjmować płatności właśnie w krypto:

Portfel sprzętowy
Portfel typu aplikacja

Przykład transakcji kryptowalutowej

Przypuśćmy, że Jason wie co to jest kryptowaluta i chce kupić pewną usługę od zaufanej firmy online. Akceptuje ona płatności w Ripple i wysłała Jasonowi “adres” albo kod QR.

kryptowaluty co to

Pierwszym krokiem jest otwarcie Aplikacji Portfela

kryptowaluta

John bierze adres/kod podany przez firmę i wpisuje go w aplikacji

co to jest kryptowaluta

Następnie musi on autoryzować zamówienie

waluta wirtualna

John wybiera ilość Ripple jakie zamierza wydać

kryptowaluty co to

Na koniec wystarczy kliknąć przycisk zakończ

Transakcja zostaje wysłana poprzez łańcuch blokowy, sprzedawca dostaje zapłatę, a Jason usługę, którą zamówił. Naprawdę nic skomplikowanego.

ROZDZIAŁ 4

Jak Zarobić na Kryptowalucie

Jeśli chodzi o kryptowalutę, istnieje wiele metod i sposobów na to, by zdobyć monety. Nic dziwnego zatem, że powstało wiele opłacalnych specjalności, które wykorzystują potencjał kryptowaluty, jej innowacyjność i możliwości zysku.

co to jest kryptowaluta

Poniżej znajdziecie pięć przykładowych obszarów:

kryptowaluta

1. Kupno i sprzedaż

Prosta metoda kupowania kryptowaluty, gdy jej cena jest niska, a następnie sprzedaż po znacznie wyższej cenie. W identyczny sposób inwestuje się na giełdzie. Kryptowaluty takie jak Bitcoin bez przerwy zmieniają swoją wartość i są nieco zbyt drogie by od samego początku je kupować. Są jednak tańsze monety, np. Ripple, który kosztuje mniej niż 2 zł, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na kupno.

Jeśli chcesz kupić kryptowaluty, polecamy następujące platformy:
kryptowaluty kurs

2. Kup i trzymaj pod dywidendę

Strategia podobna do kupna i sprzedaży, ale skupia się na przetrzymywaniu monet. Nie sprzedajesz więc ich od razu, lecz utrzymujesz w obiegu.

kryptowaluty co to

3. Staking

Kombinacja kupna, sprzedaży oraz trzymania. Strategia polega na kupnie waluty, przetrzymaniu jej, a następnie sprzedaży z zyskiem, otrzymując jednocześnie dywidendę.

kryptowaluta

4. Kopanie

Jak już wspomnieliśmy, kopanie nie jest ani proste, ani tanie, a na dodatek wymaga poważnego planowania inwestycyjnego, szczególnie jeśli chodzi o kupno sprzętu. Mimo to, zdecydowanie istnieje związek między inwestycją, a osiągniętym zyskiem.

Możesz też zacząć kopać kryptowaluty tutaj:
waluta wirtualna

5. Day trading

Nieco bardziej skomplikowana strategia, która polega na codziennej – w odróżnieniu od miesięcznej lub rocznej – analizie wykresów. Sama wiedza co to jest kryptowaluta może tu nie wystarczyć. Zmienność jest niezwykle widoczna w ciągu dnia, ale jeśli nauczysz się pewnych wzorów, możesz osiągnąć naprawdę duży zwrot na inwestycji.

baner z najnowszymi wiadomościami

ProfitFarmers pozwolił nam zarobić ponad 8000 zł w zaledwie kilka tygodni.

Chcesz się dowiedzieć jak i ty możesz zarobić na ProfitFarmers?
obraz objaśnienia profitfarmers

ROZDZIAŁ 5

5 Najpopularniejszych Obecnie Kryptowalut

Czas omówić konkretne waluty cyfrowe i zalety każdej z nich. Bitcoin należy do drogich inwestycji, ale inne kryptowaluty są tanie i mogą być dobrym rozwiązaniem na początek.

co to jest kryptowaluta

Wiesz już co to jest kryptowaluta i które są najpopularniejsze? Przedstawiamy listę nazw, które warto rozważyć:

kryptowaluta
Bitcoin
kryptowaluty kurs
Ethereum
kryptowaluty co to
Litecoin
kryptowaluta
Ripple
waluta wirtualna
Monero

Co to jest Bitcoin?

Pierwsza kryptowaluta, która powstała w roku 2009. Jej początki są nieco tajemnicze, ale stale utrzymuje swoją wartość dzięki odpowiednim metodom szyfrowania, umożliwiającym zaplanowany w czasie proces tworzenia nowych Bitcoinów. Można je wymieniać na walutę fiducjarną, jak również kupować nią produkty i usługi w sklepach internetowych.

Jest to obecnie najpopularniejszy system, z którego korzysta niemal sześć milionów osób.

Co to jest Ethereum?

Ethereum to powstała w 2013 roku kryptowaluta, która generowana jest na własnej platformie zwanej Ethereum Virtual Machine. Ethereum można kupić i przesyłać między użytkownikami z różnych krajów. Jej twórcą jest Vitalik Buterin, a na początku wykopanych zostało 72 miliony sztuk tej waluty.

Ethereum podzieliło się ostatnio na dwa oddzielne łańcuchy blokowe: Ethereum oraz Ethereum Classic. Wartość tej waluty coraz bardziej zbliża się do Bitcoina, w pewnym momencie osiągając nawet 5000 zł za ether. Pod koniec 2018 r cena wynosiła niecałe 700 zł za ether.

Co to jest Litecoin?

Litecoin przypomina Bitcoin, a nawet uznaje się go za jego powstały w 2011 roku spin-off. Różni się on głównie pod względem szybkości przetwarzania transakcji, która jest tu na korzyść Litecoina (2,5 minut w porównaniu do 10). Inny jest też algorytm sprawdzania pracy. Kurs kryptowalutowy też jest niższy niż w przypadku Bitcoina. Pod koniec 2018 roku wynosił on mniej niż 200 zł

Co to jest Ripple?

Ripple to nie tylko założony w 2012 roku system, ale również sieć oraz firma, która dostarcza cyfrową walutę. Ripple, podobnie jak inne systemy, posiada publiczny rejestr oraz oferuje globalne transakcje finansowe. Oczywiście można go również kopać. Co prawda w przypadku Ripple istnieje centralna firma, ale sieć funkcjonuje również bez bezpośredniego zaangażowania firmy, dzięki czemu w dalszym ciągu mówimy o zdecentralizowanej kryptowalucie.

Ze względu na transparentność Ripple, niektóre banki i firmy wolą korzystać z tej właśnie kryptowaluty, a nie na przykład Bitcoina. Pod koniec 2018 roku cena Ripple wynosiła niecałe 2 zł.

Co to jest Monero?

Monero to również zdecentralizowana kryptowaluta, ale wszystkie transakcje, jak również kopanie oraz wymieniane ilości, nie są upubliczniane. Prywatność oraz decentralizacja przypomina Bitcoina, a ze względu na ukryte salda, jest nawet nieco większa.

Cena pod koniec roku 2018 wynosiła niecałe 350 zł.

Inne Altcoiny

kryptowaluty kurs

Jak wygląda konkurencja poza pięcioma głównymi kryptowalutami? Jest wiele innych altcoinów dostępnych w internecie, zdaniem Encyklopedii Zarządzania nawet ponad 1000. Pięć wspomnianych cieszy się największą popularnością ze względu na ich wyższą wartość oraz rozpoznawalność. Reputacja kryptowaluty jest równie ważna co metody jej szyfrowania, ponieważ jej wartość może spadać i wzrastać za sprawą tego, jak postrzega ją opinia publiczna.

Większość osób uważa, że praca z mniejszymi altcoinami niesie za sobą duże ryzyko, ponieważ nie ma wtedy żadnego wsparcia społeczności.

Przyszłość Kryptowaluty

Co przyniesie przyszłość? Na to pytanie nie jest tak łatwo odpowiedzieć, jak na pytanie co to są kryptowaluty. Naprawdę ciężko jest przewidzieć przyszłość kryptowaluty, głównie ze względu na to, że większość komentatorów uważa, iż jej wartość jest niewidzialna. Twierdzi tak na przykład Bill Gates czy Warren Buffet. Jest to bez wątpienia powód do zmartwień, podobnie jak zmienność Bitcoina, który nie osiągnął jeszcze stałego poziomu.

Każdy, kto jednak wie co to jest kryptowaluta i chce nauczyć się jak na tym zarobić, może to oczywiście zrobić.

kryptowaluta

Niektóre waluty, takie jak na przykład Ripple, są nieco bardziej scentralizowane: mają one za sobą transparentną firmę, oprogramowanie i twórcę. Być może to jest właśnie przyszłość: większy stopień centralizacji z bankami i pożyczkodawcami, oraz mniejsza niezależność. Mimo wszystko, wciąż tylko Bitcoin osiągnął wartość, którą wyraża się czterema cyframi.

Znamy odpowiedź na pytanie co to jest kryptowaluta, ale chyba nie jesteśmy póki co w stanie przewidzieć jej przyszłości. Zależy ona bowiem od zmian na rynkach światowych. W międzyczasie warto jednak dywersyfikować inwestycje handlując kryptowalutami i próbować osiągnąć przy tym dobre wyniki. Na pewno nie raz zaskoczy cię to, jak łatwo jest kupować w ten sposób produkty i usługi oraz utrzymywać wartość waluty w długim okresie czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top