Jak Zarabiać na Blogu

zarabiać na blogowaniu

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Dlaczego ktokolwiek miałby chcieć nauczyć się jak zarabiać na blogu? Pomyśl o tym jak dużo czasu spędzasz codziennie w pracy… Jeśli pracujesz podobnie jak większość ludzi oznacza to około 8 godzin. Teraz pomyśl ile czasu zajmuje ci dojeżdżanie do/z pracy… To może oznaczać kolejne 1-2 godziny.

Jeśli pracujesz przez 50 tygodni w roku przez ok 40 lat, a do tego naprawdę nie lubisz tego co robisz, to oznacza niemal 2 000 straconych każdego roku godzin. W czasie twojego życia oznacza to 80 000 straconych godzin. Możesz stracić 80 000 godzin życia będąc nieszczęśliwym w pracy której nie lubisz. Według raportu Instytutu Gallupa, aż  87 % ludzi nie lubi swojej pracy.

zarabiac na blogach

Trudność

czas niski
Niska

Czas

średni wynik
Średni

Dochód

Wynik wysoki
Duży

Jesteś jedną z nich?

Pokażemy ci alternatywę: Zarabianie na blogu, dzięki pisaniu, myśleniu i rozmawianiu o czymś co kochasz na blogu, codziennie. Możesz zacząć blogować w mniej 10 minut i dołączyć do tych, którzy zarabiają ponad 100 000 zł miesięcznie, tylko dzięki własnym stronom podczas, gdy ty uczysz się jak zarabiać na blogu. Najlepszy moment, by zacząć jest teraz i możesz to zrobić!  Kończąc czytać ten artykuł będziesz wiedział wszystko co musisz wiedzieć o tym jak zarabiać na blogu pieniądze i od czego zacząć.

ROZDZIAŁ 1

Czym jest blog?

Blog jest zbiorem postów na dany temat, zebranych na stronie internetowej. Zazwyczaj jest prowadzony przez jedną osobę lub małą grupą ludzi  jest regularnie aktualizowany.  Przykładem bloga może być ZarobkowyNinja: piszemy i publikujemy informacje o tym jak zarabiać pieniądze online.

jak zarobić na blogu 

Większość blogów sprzedaje swoje produkty, takie jak e-booki czy kursy, niektórzy jednak sprzedają nawet ubrania, odżywki i inne. To wszystko zależy od tego kto na danego bloga zagląda i czego oczekuje.

Możesz też po prostu promować innych influencerów, ich firmy i zamieszczać reklamy by zarabiać na blogu!

Tym, jak zarabiać na blogu zajmiemy się za chwilę, przeprowadzimy cię przez nie krok po kroku.

Ale najpierw…

jak zarabiac na blogu 

Dlaczego powinieneś założyć bloga?

Możesz sobie wyobrazić, że dostajesz pieniądze za prowadzenie bloga, za to, że codziennie piszesz, myślisz i rozmawiasz o tym co kochasz?

O to właśnie chodzi w blogowaniu i dlatego powinieneś dowiedzieć się jak i ile można zarobić na blogu: Ty tworzysz wartościowe informacje, budujesz grupę odbiorców, a potem sprzedajesz im produkty które im odpowiadają i które chcą kupić.

Złożenie bloga nie tylko pozwoli ci zajmować się tym, czym lubisz, ale ma i inne korzyści:

Karierę blogera możesz rozpocząć na jakiejkolwiek z poniższych platform:

ROZDZIAŁ 2

Ile można zarobić na blogowaniu?

Jeśli chodzi naukę tego, jak zarabiać na blogowaniu, niektórzy myślą że nigdy nie zarobią ani grosza. Ale jesteśmy tu po to, by powiedzieć ci, że znamy WIELE historii zakończonych sukcesem:

jak zarabiac na blogu 

Spójrz na przykład na  raport zarobków Macieja Iwucia z bloga Finanse bardzo osobiste w trzy dni zarobił ponad 85 000 PLN! Całkiem nieźle to wygląda prawda? … i to wszystko to DOCHÓD PASYWNY. Nie siedzi przy komputerach pracując tak, jak robiłby to w zwykłej pracy: to wszystko jest wynikiem pracy, którą wykonał wcześniej pisząc i przygotowując produkty. To przykład osoby, która wie jak zarabiać na blogu:

prowadzenie bloga

Czy możesz sobie wyobrazić, że po prostu siedzisz na kanapie, obserwując wzrost salda na koncie bankowym? Jeśli nauczysz się, jak zarabiać na blogu we właściwy sposób, będzie to możliwe!

Innym przykładem jest profesjonalny bloger Ramit Sethi. Raporty dotyczące jego działalności wykazują, że zarabia miliony na blogowaniu i sprzedaży produktów kosztujących od 18 – 44 215PLN.

Możesz się tam znaleźć natychmiast? Oczywiście, że nie. Ale ruszenie drogą sukcesu nie jest trudne i możesz to zrobić

Słowniczek terminów blogowych

Zanim przejdziemy do szczegółowego omawiania tego jak zarabiać na blogowaniu, chcielibyśmy omówić niektóre terminy dotyczące zakładania bloga, które na pewno usłyszysz w trakcie zajmowania się tym, na wypadek jakbyś nie wszystkie z nich znał. Ale nie martw się! Jeśli masz konto na Facebooku bez problemu założysz też bloga – to proste. Oto lista kilku słów, które będziesz słyszeć co chwila:

Nazwa domeny identyfikuje Twojego bloga i stronę internetową i lokalizuje go w internecie. Na przykład nazwą domeny firmy Google jest www.google.com

Firma hostingowa przechowuje twoją witrynę na swoich serwerach, które łączą się z Internetem. Wyobraź sobie hosting jako twój komputer i twardy dysk, ale z tą różnicą, że płacisz firmie za przechowywanie online, dzięki czemu czytelnicy i klienci z całego świata mogą zobaczyć twoją witrynę. Bez hostingu nigdy nie dowiesz się, jak zarabiać na blogach.

Jest to firma, która zapewnia bezpieczny i ekonomiczny hosting. Możesz od nich również kupić nazwę domeny. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Jest to standardowa platforma hostingowa blogów, dzięki której masz dużo swobody w projektowaniu swojej witryny (a to jest to czego chcesz). Jest bardzo łatwy w użyciu, nawet dla początkujących. Witryna WordPress.com pozwala na prowadzenie bloga za darmo, ale nie możesz wybrać nazwy domeny i to co możesz z blogiem zrobić jest bardzo ograniczone. Zalecamy korzystanie z WordPress.org gdy zaczynasz zarabianie na blogu, to ta sama technologia co w pierwszym przypadku, ale możesz ją zainstalować w wybranej przez siebie domenie. Po otrzymaniu nazwy domeny i hostingu firma przeprowadzi cię przez proces konfiguracji WordPress.

Specjalny link do produktu, który polecasz, a jeśli czytelnik kliknie go i kupi produkt, dostaniesz prowizję. Linki partnerskie i produkty to świetny sposób na zarabianie pieniędzy i omówimy je później w tym artykule.

Zwykle sprzedaje się je w formie dostawy online, takiej jak e-book lub kurs, wielu blogerów zarabia w ten sposób. Gdy już wiesz, kto odwiedza twojego bloga, możesz przeprowadzić badania i dowiedzieć się, czego chcą się od ciebie nauczyć. Opakowujesz to rozwiązanie w ładny format, a następnie sprzedajesz. Możesz także rozważyć tworzenie produktów niezwiązanych z internetem, takich jak odzież, niestandardowe produkty fizyczne (np. kubki do kawy lub wyposażenie) i inne. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie dochodów w procesie, jakim jest zarabianie na blogu.

Zbiór plików, które współpracują ze sobą, tworząc interfejs widoczny dla czytelników, którzy odwiedzają Twój blog. Pliki te tworzą instrukcje informujące WordPress o tym, jak powinien wyglądać twój blog.

Zbiór plików i oprogramowania instalowanego na blogu, który może rozszerzyć funkcję witryny. Jedna wtyczka może pomóc ci uzyskać więcej informacji o swoich czytelnikach, a inna pomoże ci pokazać swoje zdjęcia z Instagrama gdzieś w twojej witrynie. Istnieje nieskończona liczba wtyczek i możliwości dostosowywania bloga, a wszystko to pomaga w drodze do zarabiania pieniędzy na blogach.

ROZDZIAŁ 3

Dlaczego powinieneś użyć WordPressa do do stworzenia bloga

Teraz już wiesz, czym jest jest blog i znasz kilka ogólnych terminów dotyczących blogowania, ale zanim przejdziemy do tego jak zarabiać na blogu pieniądze, możesz się zastanawiać, dlaczego zalecamy, aby każdy tworzył blogi za pomocą WordPress.

prowadzenie bloga

WordPress pozwala ci pominąć WIELE kroków, które mogłyby kosztować cię tysiące złotych wydanych na budowanie strony internetowej.

Podsumowując, WordPress to system zarządzania treścią (CMS) dla twojej witryny, który zapewnia ci dużą kontrolę i pozwala zarządzać całą zawartością bloga z jednego miejsca. Oznacza to, że możesz łatwo zarządzać swoimi blogami, tytułami, stronami i innymi informacjami na swoim blogu. To jest dokładnie to, czego chcesz, ponieważ gdy zaczniesz się uczyć, jak zarabiać pieniądze na blogu, będzie ci zależało na tym, by wszystko było tak proste, jak to tylko możliwe. WordPress jest najpopularniejszym systemem CMS, a wiele firm, i małych i dużych, korzysta z niego codziennie.

Oto kilka szybkich punktów, które musisz wiedzieć o WordPressie:

Koszt – Korzystając z WordPressa za hosting i domenę zazwyczaj zapłacisz mniej niż 600PLN rocznie.

Theme/motyw– Możesz założyć swojego bloga i pobrać wiele motywów za darmo. Zazwyczaj jednak zalecamy uaktualnienie do motywu premium, który oznacza jednorazową opłatę od 100 do 300PLN. Motywy premium pozwalają zrobić znacznie więcej niż darmowe i zwykle wyglądają o wiele ładniej. Dzięki temu jest bardziej prawdopodobne, że czytelnicy będą chcieli pozostać na twojej stronie, wrócić i kupić od ciebie. To jest oczywiście to, czego chcesz, jeśli chodzi o prowadzenie bloga.

Możesz też projektować plug-iny, takie jak Elementor oraz Elegant Themes.

Mamy dla ciebie gotowy artykuł opisujący to jak stworzyć stronę internetową i jak wszystko zorganizować, w tym domen, hosting i więcej.

ROZDZIAŁ 4

Jak zarabiać pieniądze na blogowaniu? Oto 3 główne sposoby...

Jeśli chodzi o to jak zarabiać na blogu, wymienić należy 3 podstawowe sposoby:

jak zarabiać na blogu 

Omówiliśmy już produkty i linki afiliacyjne wcześniej, ale jeszcze raz krótko je wspomnijmy:

Reklamowanie i sponsorzy są trzecim sposobem na zarabianie na blogu.

Reklamując, możesz zamieszczać na swojej stronie zdjęcia pokazujące czytelnikom potencjalne produkty, które mogliby kupić od innych firm. Chcesz robić to ostrożnie i nie za często, bo nie chcesz by twoja strona wyglądała jak komis samochodowy, tyle że próbujący zarabiać na blogowaniu.

Sponsorzy to inny sposób na zarabianie na blogu w którym firmy płacą ci za mówienie o ich produktach i polecanie ich. Możesz zauważyć sporo takich sytuacji w filmach na YouTube lub na zdjęciach na Instagramie: firmy odzieżowe i modowe płacą popularnym blogerom za pokazywanie ich produktów i mówienie że noszą określoną markę.

Tak naprawdę nie będziesz mieć szansy na zdobycie sponsorów, gdy dopiero zaczynasz prowadzenie bloga i naukę tego, jak zarabiać na blogu. Ale gdy się rozwiniesz, mogą znaleźć się sponsorzy, którzy odezwą się do ciebie (lub będziesz mieć więcej możliwości docierania do nich).

jak zarabiać na blogu

ROZDZIAŁ 5

10 kroków na drodze do zarabiania na blogu

Teraz, kiedy masz ogólne pojęcie o tym, z czym wiąże się posiadanie bloga, omówimy 10 kroków procesu jakim jest zarabianie na blogu:

jak zarobić na blogu 
praca przez internet

Wybierz temat lub niszę dla swojego bloga i trzymaj się jej:

Jednym z największych błędów popełnianych przez ludzi, jeśli chodzi o prowadzenie bloga jest rozpoczęcie bloga na przykład o sporcie, a potem nagła zmiana kierunku.

Może zobaczyli, że teraz naprawdę popularne są koty, więc pomyśleli żeby może napisać artykuł o kotach na swoim sportowym blogu.

NIE! Nigdy tego nie rób! Gdy postanowisz o temacie lub niszy dla swojego bloga, trzymaj się tego.

Nie tylko chodzi o to, że twoi czytelnicy oczekują określonych tematów i mogą być zaskoczeni jeśli opublikujesz coś innego, ale wyszukiwarki, takie jak Google umieszczą cię niżej w rankingach i reputacji jeśli twój blog nie skupia się na jednej tematyce. To oczywiście bardzo źle z punktu widzenia celu jakim jest zarabianie na blogu.

Wybierz coś na czym chcesz się skupić, i tego się trzymaj. Jeśli chcesz pisać o czymś innym, zawsze możesz założyć nowego bloga!

Karierę blogera możesz rozpocząć na jakiejkolwiek z poniższych platform:
zarabianie w internecie

Myśl o tych, którzy czytają twojego bloga, NIE o sobie

Zbyt wielu blogerów pisze głównie dla siebie. Mylą bloga z pamiętnikiem.

Pisanie, by wyrazić siebie jest fajne, i tak, częścią twojego bloga będzie wyrażanie siebie… Jednak chodzi o to, by inni chętnie czytali twojego bloga, bo stąd biorą się pieniądze, a więc potrzebujesz treści, które pokochają twoi CZYTELNICY.

Zawsze powinieneś stawiać się w miejscu twojego czytelnika i pytać “Czego on chce?”. Twórz treści opierając się na odpowiedziach na to pytanie, a dowiesz się jak zarabiać na blogu pieniądze.

Nie mówimy tego tylko dlatego, że tylko dlatego że twoi czytelnicy tego oczekują masz pisać o czymś, czego nie lubisz lub w co nie wierzysz. Nie rób nic wbrew sobie i swoim wartościom, ani niczego co uważasz za nieetyczne, ale zawsze miej na uwadze swojego czytelnika.

praca przez internet

Wyznacz cele

Jeśli nie masz celu skąd wiesz, że go osiągnąłeś?

Musisz wyznaczyć swojemu blogowi cele i potraktować je poważnie jeśli chcesz zrealizować to co piszemy o tym jak zarabiać na blogu. Potraktuj to jak każdy inny biznes, który musi zarabiać pieniądze, i potencjalnie zadbać o utrzymanie twojej rodziny przez resztę życia. To  jest możliwe, jeśli nad tym popracujesz!

W perspektywie jednego dnia, jednego miesiąca, 3 miesięcy i jednego roku, powinieneś myśleć o wyznaczaniu dla siebie celów.

Poniżej znajdziesz przykładowe pytania, które powinieneś sobie zadać, by określić niektóre z celów:

Zastanów się nad odpowiedziami na te pytania i zapisz swoje cele. Trzymaj je w miejscu do którego zawsze będziesz mógł zajrzeć, by je przeglądać w trakcie procesu nauki jak zarabiać na blogu.

praca online

Zacznij od jednego kanału społecznościowego i spraw, że będzie działał jak należy zanim zajmiesz się następnym

Nadal zastanawiasz się jak zarabiać na blogu? Media społecznościowe to bardzo skuteczny i DARMOWY sposób na znalezienie czytelników, zdobycie klientów i zarabianie pieniędzy. Przez media społecznościowe rozumiemy Instagram, Youtube, and Facebook.

Błędem, którego nie chcesz popełnić jest próbowanie stworzenia wszystkich tych kanałów na raz i próba sprawienia że odniosą sukces. Tak maleją szanse na zarobienie na blogu. Wybierz jeden kanał, który lubisz najbardziej i zacznij go rozwijać. Jeśli na przykład lubisz robić zdjęcia lub je zamieszczać, wybierz Instagram. Może chcesz robić filmy? Wtedy wybierz YouTube.

W każdym razie wybierz jeden i zacznij regularnie zamieszczać spójne materiały i zdobywać obserwujących. Gdy to zrobisz, a kanał zacznie dobrze działać, możesz zacząć dodawać następne.

Znacznie lepiej będzie, jeśli czytelnicy zaglądając na twojego bloga zobaczą miliony obserwujących na jednym kanale, niż po 1000 na każdym, bo za bardzo rozproszyłeś swoje działania.

zarabianie w internecie

Wybierz 1-2 oferty partnerskie i skup się na nich

Linki i oferty partnerskie są świetnym sposobem nauczenia się jak zarabiać na blogu pieniądze. Ktoś już wykonał całą trudną pracę tworząc produkt, a wszystko co Ty musisz zrobić to polecać go i zarabiać!

Jednak sugerujemy, żebyś ograniczył się do 1-2 ofert i nie nadużywał ich. Używając zbyt wielu  linków partnerskich możesz obniżyć jakość swojego bloga i zaczniesz wyglądać jak zwykły sprzedawca.

Upewnij się też, że wybierasz produkty w które naprawdę wierzysz i które mają znaczenie dla twoich czytelników. Nigdy nie wybieraj ofert bazując wyłącznie na tym ile można zarobić na blogu dzięki nim.

praca online

Skup się na tworzeniu dobrych treści. Jakość jest lepsza niż ilość

Podczas gdy nie możesz po prostu napisać jednego posta i liczyć na to, że twój blog zarobi miliony, nie próbuj też pisać 5 słabych jakościowo postów dziennie.

Lepiej pisać mniej artykułów wysokiej jakości, zamiast wielu słabych..

zarabianie w internecie

Stwórz własny produkt

Większość blogów zarabia DUŻO pieniędzy sprzedając własne produkty. Podczas gdy możesz zarabiać pieniądze na programach partnerskich, może to oznaczać, że zarabiasz 50% tego co kosztuje produkt. Jak zarobić na blogu więcej? Wyobraź sobie, że masz własny produkt o wartości 100 PLN i sprzedasz 50, 100 lub 1000+ sztuk dziennie. To WIELKA różnica.

Gdy już będziesz publikować przez jakiś czas, a prowadzenie bloga będzie dla ciebie proste i stworzysz listę mailingową, możesz zapytać czytających o to jakim produktem byliby zainteresowani. Może ebookiem, może kursem wideo? Jeśli masz bloga o bejsbolu, może chcieliby się dowiedzieć jak lepiej rzucać albo jak mocniej uderzać?

Wszystko co musisz zrobić, by dowiedzieć się jak zarabiać na blogu, to zapytać ich.

Skoro o tym mowa…

praca przez internet

Buduj listę mailingową od pierwszego dnia i zbieraj adresy email na tyle sposobów jak to możliwe

Do rzeczy, o których  profesjonalni blogerzy z którymi rozmawialiśmy o tym jak zarabiać na blogu mówią najczęściej należy  “Żałuję, że nie zacząłem budować listy mailingowej wcześniej”

Lista mailingowa to miejsce w którym wykorzystujesz formularz online do zbierania adresów email (czasem również imion i nazwisk) osób zainteresowanych twoim blogiem.

Lista mailingowa jest doskonałym sposobem budowania drogi do zarabiania na blogu, jest też jak drukarka pieniędzy: Gdy będziesz już mieć nowy produkt, możesz wysłać ofertę do gotowej listy ludzi, którzy wyrazili swoje zainteresowanie tym o czym mówisz i co sprzedajesz. Dużo bardziej prawdopodobne, że te konkretne osoby dokonają zakupu, a nie przypadkowa osoba, która znalazła twój blog w Google.

Do rozwijania listy mailingowej polecamy używać ActiveCampaign: To oprogramowanie łatwe w konfiguracji i użytkowaniu, które może rosnąć wraz z twoim blogiem. Sprawdź ten przewodnik o tym jak budować listę mailingową – to niezbędna wiedza, która uzupełni to, czego już się dowiedziałeś o tym, jak zarabiać na blogu.

Różne sposoby zbierania adresów e-mail na twoim blogu

Istnieje kilka różnych sposobów i miejsc, w których możesz zbierać e-maile na swoim blogu. Zwróć uwagę, że poniżej, kiedy mówimy „opt-in”, mamy na myśli tylko pole formularza, w którym użytkownicy mogą wpisać swój adres e-mail i zostać dodani do listy mailingowej.

Oto sposoby, które proponujemy rozważyć, gdy myślisz o tym, jak zarabiać na blogu:

praca przez internet

Opcja opt-in (zapisz się) na górze menu

Większość blogerów ma specjalny element menu na górze strony, oferujący bezpłatny przewodnik lub coś, co zachęca czytelników do kliknięcia. Po kliknięciu zostają przeniesieni na stronę z bezpłatną ofertą, którą otrzymają, jeśli podadzą swój adres e-mail i zarejestrują się na liście.

praca online

Plugin/wtyczka Hello Bar w WordPressie

Wtyczka Hello Bar umieszcza pozioma belkę na górze twojej strony, czytający mogą w nią kliknąć i przejść do strony z bezpłatną ofertą lub bezpośrednio podać swój e-mail w polu, które pokazuje się na tej belce. Wygląda to tak:

zarabianie na blogu 

To prosty sposób na przyciągnięcie uwagi czytelnika, ponieważ pojawia się na samej górze strony. Więcej o Hello Bar dowiesz się klikając tutaj, zobaczysz też jak wpisuje się to w proces jakim jest zarabianie na blogu.

praca online

Okienko Opt-in na końcu każdego artykułu w WordPress

Gdy czytelnik czyta świetny wpis na blogu, który mu się spodobał lub w którym otrzymali świetne informacje, jest gotowy na więcej. Posiadanie okienka na końcu artykułu jest najlepszym sposobem, aby z tego skorzystać. Najłatwiej to zrobić, instalując wtyczkę Magic Action Box.

Pozwala ona łatwo zaprojektować okienko zapisu, który zostanie automatycznie wstawiony na końcu każdego opublikowanego na blogu artykułu .

zarabianie w internecie

Okienko Opt-in z boku każdego artykułu w WordPress

Możesz też użyć Magic Action Box do zaprojektowania czegoś, co będzie pojawiało się z boku każdego publikowanego przez ciebie na blogu artykułu, dzięki czemu czytelnicy będą mogli się zapisać na listę.

praca przez internet

Wyskakujące okienka, tzw. pop-upy

Pop-upy to jeden z najlepszych sposobów „konwersji” czytelników w procesie zarabiania pieniędzy na blogach. Rozumiemy przez to, że prawdopodobieństwo, że ktoś się zarejestruje, gdy pojawi się wyskakujące okienko, jest bardzo wysokie w porównaniu z innymi metodami. Jednak niektórzy ludzie uważają okienka pop-up za irytujące, na pewno sam już kilka widziałeś. To zależy od ciebie, czy chcesz go użyć w swojej witrynie.

Możesz ustawić licznik czasu określający, jak długo ktoś jest na twojej stronie, a po, powiedzmy, 10 sekundach, pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że może zarejestrować się w celu otrzymania bezpłatnego prezentu, zniżki itp.

Zalecamy wtyczkę OptinMonster, aby rozpocząć korzystanie z okienek pop-up na twoim blogu.

zarabianie w internecie

Oferta na wyjściu

Wtyczki takie jak OptinMonster umożliwiają również tworzenie automatycznych okienek pop-up, które pojawiają się tylko wtedy, gdy ktoś zamierza opuścić lub zamknąć twoją witrynę.

Czasami jest to ostatnia szansa na ich konwersję, więc świetna oferta na w wyjściu może naprawdę pomóc zbudować twoją listę.

praca przez internet

Kontynuuj zdobywanie wiedzy o blogowaniu

Aby nauczyć się jak wygląda zarabianie na blogu, musisz zawsze rozwijać się i uczyć – jak pisać lepiej, pozycjonować lepiej w wyszukiwarkach, ulepszać produkty i nie tylko.

Możliwości nauki są nieograniczone, ale nie ma też ograniczeń co do tego, ile możesz zarobić!

praca online

Pozostań wierny wizji swojego bloga

I wreszcie, zawsze pamiętaj, dlaczego zacząłeś prowadzenie bloga i o co grasz, gdy gdy chodzi o prowadzenie bloga. Nie pozwól nikomu zmienić tematu, strategii ani tego, co robisz, jeśli naprawdę w to wierzysz!

Twoi czytelnicy przyjdą i kupią od ciebie, kiedy będą wiedzieć, że mogą ci zaufać. A jedynym sposobem, aby to zrobić, jest być autentycznym.

Karierę blogera możesz rozpocząć na jakiejkolwiek z poniższych platform:

ROZDZIAŁ 6

Jak zacząć zarabiać na blogu

Czytając ten artykuł zdobywasz wiedzę o tym jak zarabiać na blogu, i jeśli będziesz postępować zgodnie z tym, napisanym dla ciebie przewodnikiem, oraz innymi informacjami, które zamieściliśmy dla ciebie na tej stronie. Wystarczy mniej niż 10 minut, aby uruchomić własną stronę!

zarabianie na blogu 

Pamiętaj: możesz dalej robić coś, co niespecjalnie cię w życiu cieszy, lub możesz zacząć blogować o tym, co kochasz i zarabiać na tym.

Możesz to zrobić! Widzieliśmy WIELU członków naszej społeczności przechodzących przez ten przewodnik i osiągających sukces, chcemy tego również dla ciebie.

Oto podsumowanie tego jak zacząć:

lista de números 1Wykup domenę

lista de números 2Załóż konto hostingowe

lista de números 3Zainstaluj WordPressa zgodnie z instrukcjami twojego konta hostingowego

lista de números 4Zainstaluj wybrane projekty stron premium na WordPressie (theme)

lista de números 5Zainstaluj OptinMonster oraz Hello Bar jeśli chcesz

lista de números 6Przeczytaj pozostałe informacje na naszej stronie dotyczące tego jak zarabiać na blogu

lista de números 7Zacznij pisać swój pierwszy post!

Z tym przewodnikiem, wiesz już na czym polega prowadzenie bloga i  jak zarabiać na blogu pieniądze, i to od ciebie zależy kiedy zaczniesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top