Jak Zarabiać na Kryptowalutach (Bez Doświadczenia)

jak zarabiać pieniądze na kryptowalutach

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Prawdopodobnie słyszałeś o kryptowalutach (lub krypto w formie skróconej), i ciekawi cię, jak zarabiać na kryptowalutach. Krypto jest obecnie jednym z najgorętszych tematów inwestycyjnych, a w mediach znajdziesz mnóstwo informacji dotyczących tego, jak ludzie zostają milionerami poprzez inwestowanie w altcoiny.

ninja trzyma bitcoiny

Trudność

Trudność środek
Średni

Czas

Czas Niski
Niska

Dochód

Dochód Duży
Duży

Być może zrobiłeś swój research na ten temat i uznałeś, że jest to zbyt techniczne i skomplikowane zagadnienie. Uwierz, że nie jest! Każdy może się nauczyć jak zarabiać na kryptowalutach, a po przeczytaniu tego artykułu sam będziesz wiedział jak zacząć. By ci to ułatwić, każdą z metod ocenimy na podstawie trzech poniższych kryteriów:

jak zarabiać na kryptowalutach

Jeśli więc jesteś zainteresowany tematem kryptowaluty i jak zarabiać w internecie, nie odchodź od komputera, a poznasz świetne sposoby jak zarabiać na kryptowalutach

faborek

Najlepsza metoda w 2020 roku:
Robot do transakcji
kryptowalutowych

trofeum-numer-jeden
kurs kryptowaluty score

Zdecydowanie najlepszym sposobem aby zarobić na kryptowalutach takich jak Bitcoin jest robot transakcyjny. Jest on opiera się na bardzo prostej zasadzie: monitoruje on 22 platformy tradingowe jednocześnie, oraz automatycznie kupuje kryptowaluty w niskiej cenie na platformie A, po czym natychmiast sprzedaje na platformie B po wyższej cenie.

W ten sposób możesz łatwo osiągnąć nieduży co prawda zysk (kilka euro lub dolarów), natomiast robot przeprowadza takie transakcje bez przerwy, dzięki czemu w godzinę jest w stanie wykonać ich średnio 20.

divider

– 1 – 

Kup i Trzymaj

zarabianie na kryptowalutach
kryptowaluty zarabianie

Jeśli chodzi o szeroko pojęte inwestowanie i sposoby jak zarabiać na kryptowalutach, to strategia “kup i trzymaj” jest prawdopodobnie tą, którą znasz najlepiej. Polega ona na tym, że kupujesz pewne aktywa (jak na przykład akcje), a następnie trzymasz je przez jakiś czas, pozwalając rosnąć odsetkom, po czym wszystko sprzedajesz.

W przypadku kryptowalut, zasada jest dokładnie ta sama, z tym, że tutaj czekasz na wzrost cen wybranej przez siebie kryptowaluty tak, abyś mógł sprzedać ją za lepszą cenę, niż cena kupna. Jest to jedna z najlepszych i najłatwiejszych strategii, którą stosują ci, którzy wiedzą jak zarabiać na kryptowalutach.

Jeśli chcesz kupić kryptowaluty, polecamy następujące platformy:

Weźmy dla przykładu bitcoin. W roku 2013 był on wart około 45 zł, a już w 2018 osiągnął najwyższą cenę równą niemal 70000 zł. Oznacza to, że gdybyś w 2013 kupił bitcoiny za 700 zł i sprzedał w momencie najwyższej ceny, wyniosłaby ona ponad 1000000 zł! Wartość bitcoina wzrosła więc 1500x, co na rynku akcji jest w zasadzie nieosiągalne w tak krótkim czasie. Fakt ten udowadnia, że warto uczyć się tego, jak zarabiać na kryptowalutach.

Jeśli chcesz rozszerzyć wiedzę dotyczącą tego, jak zarabiać na kryptowalutach wykorzystując strategię “kup i trzymaj”, poniżej znajdziesz kilka artykułów na ten temat!

kryptowalutach
Jak kupić bitcoin
kryptowalutach
Jak kupić litecoin
kryptowalucie
Jak kupić etherum
kryptowalutach
Jak kupić ripple

Chociaż tego typu walut jest bardzo DUŻO, polecalibyśmy trzymanie się wspomnianych czterech. Istnieją już jakiś czas i są najbezpieczniejsze. Jeśli chcesz zainwestować w nową walutę, tanio możesz kupić jej naprawdę dużo, ale jest duża szansa, że waluta po prostu przestanie istnieć. Starsze nie niosą ze sobą takiego ryzyka. 

– 2 – 

Kup i Trzymaj z Dywidendą

jak zarabiać na kryptowalucie
zarabianie na kryptowalutach

Opisana powyżej strategia opłaci się, gdy w końcu sprzedasz walutę po cenie wyższej, niż cena kupna. Są jednak waluty, przy których otrzymasz pieniądze już za sam fakt ich trzymania, co sprawia, że jest to równie ciekawa metoda, którą warto spróbować, gdy chcesz znaleźć swój sposób na to, jak zarabiać na kryptowalutach. W tym przypadku nie kupujesz, ani nie posiadasz waluty… trzymasz ją po prostu w obiegu. 

– 3 –

Staking

jak zarabiać na kryptowalucie
kryptowaluty jak zarabiać

Jest to kombinacja dwóch pierwszych strategii: kupujesz walutę, trzymasz ją, planujesz sprzedać z zyskiem po jakimś czasie, ORAZ otrzymujesz dywidendę za jej przechowywanie. To naprawdę świetny sposób dla tych, którzy szukają sekretu jak zarabiać na kryptowalutach.

Przykładami takich kryptowalut są poniższe:

 – 4 – 

Kopanie

zarabianie na kryptowalutach
jak zarabiać na kryptowalutach

Zastanawiając się nad tym, jak zarabiać na kryptowalutach, do głowy zawsze przychodzi kopanie. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zarobienie przy pomocy altcoinów, gdyż jest on niezwykle pasywny: po prostu inwestujesz w sprzęt, ustawiasz go i pozwalasz mu działać.

Jest w tym tylko jeden problem… inwestycja w sprzęt. Możesz co prawda kopać kryptowalutę bez bardzo zaawansowanego sprzętu, ale im lepszy, tym szybsze działanie i większa szansa na zarobienie pieniędzy. Kopanie polega na tym, że komputery rozwiązują skomplikowanie problemy matematyczne, a gdy to zrobią, ty otrzymujesz kryptowalutę.

Możesz też zacząć kopać kryptowaluty tutaj:

Szkopuł w tym, że im więcej kryptowaluty zostaje wykopanej, tym problemy stają się coraz trudniejsze do rozwiązania. Jeśli więc nie masz dobrego sprzętu, kopanie zajmuje DUŻO czasu. Potrzebować do tego możesz jeszcze zespołu chłodzącego, czy też dodatkowej modernizacji elektryczności. 

Co więcej, WIELU różnych ludzi zajmuje się tymi samymi problemami w tym samym czasie. Jeśli twój komputer jest za wolny, a ktoś inny rozwiąże “twój” problem szybciej, ty nie masz z tego nic. Inwestycja w dobry sprzęt wydaje się więc niezbędna, jeśli zamierzasz wykorzystać kopanie jako sposób na to, jak zarabiać na kryptowalucie. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak zarabiać na kryptowalutach poprzez ich kopanie, zachęcamy do przeczytania artykułu, który szczegółowo opisuje jak to robić..

baner z najnowszymi wiadomościami

ProfitFarmers pozwolił nam zarobić ponad 8000 zł w zaledwie kilka tygodni.

Chcesz się dowiedzieć jak i ty możesz zarobić na ProfitFarmers?
obraz objaśnienia profitfarmers

– 5 –

Granie na giełdzie kryptowalut

jak zarabiać na kryptowalutach
jak zarabiać na kryptowalucie

Metoda ta jest nieco bardziej zaawansowana i każdego dnia wymaga szukania wzorów na wykresach kursów walut. Ponieważ kryptowaluta jest bardzo niestabilna, a jej cena w ciągu dnia może zmienić się drastycznie, ktoś, kto obserwuje cenę przez cały dzień ma szansę na duży zwrot z inwestycji. Wystarczy, że kupi trochę waluty, którą sprzeda po godzinie.

daytrading kryptowalut

Nie polecamy tej metody dla początkujących, ani tych, którzy nie zamierzają śledzić wykresów każdego dnia. W takim przypadku lepiej rozważyć inne sposoby. Jeśli jednak masz doświadczenie w tradingu, lub posiadasz wiedzę dotyczącą kryptowalut i szukasz sposobu na to jak zarabiać na kryptowalutach, to jest to opcja dla ciebie.

ProfitFarmers: Prosty sposób na zarobek w internecie.
Sami przetestowaliśmy ten sposób. Wynik?
Zysk w wysokości ponad 8000 zł. Zajęło nam to niecałe 25 minut dziennie.
Obejrzyj naszą recenzję wideo, aby dowiedzieć się, jak i ty możesz w ten sposóļ zarobić.

– 6 – 

Mikrozadania

kryptowaluty jak zarabiać
zarabianie na kryptowalutach

Jeśli zastanawiasz się, jak zarobić na kryptowalutach, powinieneś rozważyć również mikrozadania. Są to drobne usługi, które wykonujesz dla innych osób, a w zamian dostajesz kryptowalutę. Możesz na przykład wypełnić ankietę online, przetestować aplikację czy też zdebugować stronę internetową.

Cointasker szacuje, że wykonanie pojedynczego mikrozadania przyniesie średnio 0.00001426BTC, co równa się nieco ponad 3 zł (przy kursie z lipca 2018) za 10 minut pracy.  

Przykładami stron internetowych, na których znaleźć możesz mikrozadania i dostać wynagrodzenie w kryptowalucie są poniższe witryny:

Możesz również szukać pracy dla freelancerów na takich stronach jak Upwork i poprosić o zapłatę w kryptowalucie. Zanim jednak to zrobisz, zorientuj się czy pozwala na to regulamin danego portalu.

– 7 – 

Pracuj za kryptowalutę

kryptowaluty zarabianie
jak zarabiać na kryptowalucie

Tak jak wspomnieliśmy w sekcji z mikrozadaniami, wielu pracodawców z chęcią daje wynagrodzenie w kryptowalucie. Jeśli więc pracujesz przez Internet, albo masz pracę, która ci na to pozwala, traktować możesz to jako kolejny pomysł na to, jak zarabiać na kryptowalutach.

Blogi poświęcone kryptowalutom również chętnie płacą nią tym, którzy piszą dla nich teksty.  Poniżej znajdziecie kilka stron, które warto pod tym kątem przeglądnąć:

– 8 –

Kantory walut elektronicznych

kryptowaluty jak zarabiać
kryptowaluty jak zarabiać

Zarabianie na kryptowalutach odbywać się może również poprzez kantor walut elektronicznych. Jest to po prostu platforma internetowa, która po założeniu konta umożliwia kupno, oraz sprzedaż kryptowalut. Cena danej waluty w jednym kantorze może różnić się od ceny w innym, a do tego ceny wszystkich walut również podlegają ciągłym zmianom.

Zysk osiąga się poprzez śledzenie tych różnic: walutę można tanio kupić w jednym kantorze, by następnie sprzedać ją po wyższej cenie w innym. Możliwe jest także kupno jednej waluty, a następnie zainwestowanie jej w inną, z niższą wartością złotówki za kryptowalutę. W ten sposób posiadać będziesz ogólnie więcej kryptowaluty, co daje nadzieję, że da ci to większy zysk niż w przypadku posiadania mniejszej ilości.

– 9 –

Faucety (kraniki)

jak zarobić na kryptowalutach
kryptowaluty zarabianie

Poznając nowe sposoby na to, jak zarabiać na kryptowalutach, powinieneś również usłyszeć o rozmaitych aplikacjach oraz stronach internetowych, które oferują bitcoiny jako nagrodę za wykonanie wyznaczonych zadań. Takie apki i strony znane są jako faucety (kraniki), a w internecie znajdziesz ich tysiące. Problem w tym, że ilość bitcoinów jakie można tam zdobyć jest bardzo mała i waha się między 100 Satoshi (0.000001 BTC) do 10.000 Satoshi (0.0001 BTC).

Najczęstsze zadania, jakie musisz tam wykonać polegają na klikaniu w reklamy, oglądaniu filmików czy też wypełnianiu ankiet. Tutaj znajdziesz listę kraników, które warto odwiedzić.

– 10 – 

Marketing afiliacyjny

jak zarabiać na kryptowalutach
jak zarobić na kryptowalutach

Jeśli masz własną stronę internetową, albo prowadzisz działalność, może być to jeden z pomysłów na to, jak zarabiać na kryptowalutach. W prostych słowach, marketing afiliacyjny polega na tym, że gdy ktoś kliknie na umieszczony na twojej stronie link prowadzący na witrynę innej firmy i kupi tam jakiś produkt, ty otrzymujesz za to prowizję. Zamiast otrzymywać ją w tradycyjnej walucie, możesz poprosić o prowizję w krypto. 

Marketing afiliacyjny to obszerny temat, który już omówiliśmy. Więcej szczegółów dotyczących tego, jak zacząć znajdziesz tutaj.

– 11 –

Bot do tradingu kryptowaluty

zarabianie na kryptowalutach
zarabianie na kryptowalutach

W przypadku strategii takich jak granie na giełdzie kryptowalutowej, zmuszony jesteś do nieustannego obserwowania wykresów, oraz ręcznego kupna i sprzedaży waluty wtedy, gdy uważasz, że nadszedł na to dobry czas. Wymaga to dużego wysiłku intelektualnego, który niezbędny jest przy analizie danych… do tego jeszcze wpatrywanie się przez długie godziny na skomplikowane wykresy finansowe. Jeśli rozważasz tę metodę jako jeden z pomysłów na to, jak zarabiać na kryptowalutach, pamiętaj, że jest to niezwykle żmudna i wyczerpująca robota.  

W dzisiejszym świecie większość procesów się jednak automatyzuje, a ten nie jest wyjątkiem. Komputery potrafią wykonać tysiące obliczeń znacznie szybciej niż ty czy ja, a do tego wykorzystują algorytmy oraz data science do przewidywania ceny kryptowaluty.

Inwestycja w bota do tradingu kryptowalut pozwoli ci na automatyczne kupno, oraz sprzedaż waluty w odpowiednim czasie, co poparte będzie analizą tysięcy punktów danych. Zamiast więc siedzieć przed ekranem 24 godziny na dobę i próbować przewidzieć kiedy kupić lub sprzedać, bot zrobić to może za ciebie.

Szukając więc sposobu na to, jak zarabiać na kryptowalutach, proponujemy zapoznanie się z trzema poniższymi botami:

baner z najnowszymi wiadomościami

ProfitFarmers pozwolił nam zarobić ponad 8000 zł w zaledwie kilka tygodni.

Chcesz się dowiedzieć jak i ty możesz zarobić na ProfitFarmers?
obraz objaśnienia profitfarmers

– 12 – 

Jako przedsiębiorca, handlarz lub freelancer, akceptuj kryptowalutę jako środek płatniczy

jak zarobić na kryptowalutach
zarabianie na kryptowalutach

kryptowaluta biznesowa

Tak samo jak szukać możesz pracodawców, którzy gotowi są płacić w kryptowalucie, możliwe jest również akceptowanie jej, gdy na przykład sprzedajesz produkty w sklepie internetowym. Wiele platform internetowych umożliwia już dodanie informacji dotyczących twojego portfela kryptowalutowego, na który następnie wysyłana jest zapłata.

Jeśli jeszcze nie wiesz czym jest taki portfel, mamy dla ciebie obszerny przewodnik, który znajdziesz w sekcji “zasoby” na końcu artykułu. Pozwoli ci on na pogłębienie wiedzy dotyczącej tego, jak zarabiać na kryptowalutach.

Nie masz jeszcze portfela kryptowalutowego? Wybierz jeden z poniższych i zacznij przyjmować płatności właśnie w krypto:

Portfel sprzętowy
Portfel typu aplikacja

– 13 –

Platformy pożyczkowe

zarabianie na kryptowalutach
kryptowaluty zarabianie

Jeśli kupujesz i trzymasz trochę waluty, mamy dla ciebie jeszcze jeden pomysł na to, jak zarabiać na kryptowalutach. Korzystając z kilku sieci peer-to-peer, możesz swoją walutę pożyczać innym osobom, co pozwoli ci na zwrot powyżej 10% z inwestycji.

Jak jednak wiesz, kryptowaluta nie jest regulowana przez żaden rząd, ani oficjalne instytucje. Tyczy się to również platform pożyczkowych, w związku z czym musisz być niezwykle ostrożny komu pożyczasz i jak to robisz. Przykładem platformy pożyczkowej może być Bitbond.

– 14 –

Masternode

kryptowaluty zarabianie
jak zarabiać na kryptowalutach

Masternode brzmi trochę jak coś z filmu typu science fiction, ale tak naprawdę jest to po prostu komputer, który zachowuje pełną kopię blockchain danej kryptowaluty w czasie rzeczywistym. Blockchain to cyfrowy rejestr w którym każda transakcja (kupna i/lub sprzedaży) jest cyfrowo zapisywana w porządku chronologicznym i udostępniana do publicznego wglądu.

Szukając sposobu na to, jak zarabiać na kryptowalutach, masternode to naprawdę świetne rozwiązanie. W zależności od sieci, otrzymujesz od niej określoną liczbę jednostek kryptowaluty. Zanim jednak będziesz mógł założyć masternoda, posiadać musisz minimalną liczbę coinów, która waha się między 1000, a 25000 (zależy to od wybranej waluty).

Odpowiednie prowadzenie masternoda wymaga jednak pewnej wiedzy technicznej dotyczącej tego, jak postawić serwer. W związku z tym, sposób ten poleca się bardziej zaawansowanym osobom. Kliknij tutaj jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak założyć masternoda

masternode kryptowaluty

Jak Zarabiać na Kryptowalutach: Dodatkowe Zasoby na Dobry Początek

Kryptowaluty i zarabianie to bardzo dobrze połączenie. Zanim wprowadzisz w życie wiedzę dotyczącą tego, jak zarabiać na kryptowalutach, polecamy jeszcze zapoznanie się z kilkoma poradnikami, które dadzą mocne podstawy w tej dziedzinie:

kryptowaluty jak zarabiać
jak zarobić na kryptowalutach

Kupno kryptowaluty to najbardziej podstawowa czynność, jaką wykonują ci, którzy wiedzą już jak zarabiać na kryptowalutach. Nawet jeśli nie planujesz jej kupować, to i tak warto zapoznać się z artykułem, ponieważ dostarcza on dużo informacji na temat funkcjonowania świata kryptowalut.

jak zarabiać na kryptowalutach

Kiedy już kupisz kryptowalutę, po głowie mogą latać ci różne pytania: Jakich strategii użyć? Czy muszę rozliczać się z fiskusem? Jak bezpiecznie przechowywać walutę? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i podobne pytania.

zarabianie na kryptowalutach

Kryptowaluta jest walutą cyfrową, więc nie przechowuje się jej w tradycyjnym banku. Zamiast tego, wykorzystuje się tak zwany portfel – może to być folder na twoim komputerze, pendrive a nawet kod kreskowy wydrukowany na papierze. Za pomocą portfela przeprowadzasz również transakcje wysyłania oraz odbierania kryptowalut, więc warto dowiedzieć się więcej czytając ten tekst.

Przedstawiliśmy tu kilka bardziej zaawansowanych metod dotyczących tego, jak zarabiać na kryptowalutach. Początki wcale nie muszą być jednak trudne, a pierwsze kroki postawić możesz nawet dzisiaj. Zacząć możesz od małej ilości jednostek kryptowaluty, po czym zwiększać je, wykorzystując coraz więcej strategii.

Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć jak zarabiać na kryptowalutach. Wskocz więc na falę inwestycji i sam zacznij zarabiać, bo – jak widzisz –  zarabianie na kryptowalutach jest naprawdę proste! Po więcej szczegółów odsyłamy do naszego przewodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top