Zarabiaj na testowaniu produktów

Poziom trudności:

Zarabianie przez internet

Zaangażowanie czasu:

Zarabianie przez internet

Potencjał zarobkowy:

Zarabianie przez internet

Cogodzinny

PLN

Wynik ZarobkowyNinja:

Wyobraź sobie pracę, w której firmy przysyłają Tobie za darmo produkty i dostajesz pieniądze za ich testowanie. Czy nie jest to praca marzeń? Pewnie, że jest! Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak może stać się Twoja.

Pusta kieszeń to częsty problem, szczególnie jeśli jesteś studentem. Nie jest łatwo pogodzić naukę i pracę, na którą zwykle nie starcza już siły. Na szczęście istnieją sposoby, aby łatwiej było związać koniec z końcem, a nawet dorobić się małej fortuny. Wiele firm jest skłonnych zapłacić za testowanie swoich produktów. Czytaj dalej i dowiedz się jakie to firmy

Wprowadzenie do tego jak zarabiać na testowaniu produktów

 Informacje co możesz otrzymać w zamian za swoje usługi

 Adresy stron i nazwy firm proponujących testy swoich towarów

 Trochę porad i wskazówek

Wprowadzenie

Firmy chętnie zapłacą za testowanie i pisanie opinii o swoich wyrobach. W zamian za opinię dostajesz za darmo ich produkty (możesz je potem sprzedać w Internecie) albo płacą Tobie w gotówce. Czasami chcą, aby recenzować ich towary w mediach społecznościowych i jest to też sposób na zarabianie na FacebookuInstagramie czy Twitterze.

Na stronie ZarobkowyNinja.pl znajdziesz wiele poradników, w jaki sposób zarobić dodatkowe pieniądze, a w tym miejscu opiszemy wszystko, co warto wiedzieć o testowaniu produktów.

Co możesz otrzymać?

Nie jest zapewniana Tobie gwarancja, że dostaniesz zapłatę w gotówce, właściwie jest to najrzadsza forma wynagrodzenia. Pojawia się więc pytanie, „czy warto?” a najprostsza odpowiedź brzmi: „tak!”. Praca jest prosta i zawsze w zamian otrzymasz coś wartościowego. Na przykład:

  • Kupony do sklepów stacjonarnych lub internetowych
  • Gadżety (Apple, Samsung, itp.)
  • Jedzenie i napoje (czasami z limitowanych serii)
  • Kosmetyki i produkty drogeryjne
  • Książki i czasopisma
  • Ubrania i buty
  • Gotówka

Warto wspomnieć, że nie zawsze masz gwarancję otrzymania produktów tylko dlatego, że się zarejestrowałeś. Istnieje tysiące „testerów” i firma nie wyśle produktu każdemu. Ale jeśli nie spróbujesz to na pewno nic nie dostaniesz.

Adresy stron

Żeby zostać testerem musisz się zarejestrować na stronach, które pośredniczą między Tobą a producentami. Jest ich wiele i ciągle powstają nowe. My opiszemy pięć najbardziej godnych zaufania.

Prawdopodobnie najlepsze miejsce skąd można otrzymać produkty do testowania. Po prostu tworzysz profil i już możesz testować albo wypełniać ankiety. Tak, uk.Toluna.com jest też dobrym wyborem jeśli chcesz zarabiać na wypełnianiu ankiet.

Jak zacząć?: Rejestrujesz się. Przechodzisz do działu „testy”, wybierasz jeden z wielu produktów, który chcesz oceniać. Jeśli firma zdecyduje się na Twoje usługi, wyśle go Tobie do domu. Jedyne, co będziesz musiał wtedy zrobić, to wypróbować produkt i wypełnić ankietę na jego temat. W zamian możesz zatrzymać produkt.

Przykładowe produkty:  Asortyment stale się zmienia, ale zwykle są to żele pod prysznic, pasty do zębów i kosmetyki.

Szanse zostania testerem: Najczęściej potrzebnych jest 200-500 osób, które zostają wybierane losowo.

Świetne miejsce, w którym możesz zarobić na ocenianiu stron internetowych. Nie badasz fizycznych produktów tylko testujesz strony.  Wiele z nich jest naprawdę ciekawych, a testowanie ich możesz traktować jako rozrywkę.

Jak zacząć?: Po rejestracji i założeniu profilu zostaniesz poproszony o zrobienie przykładowego testu. Jeśli wypadnie on dobrze to od czasu do czasu otrzymasz dostęp do strony, którą będziesz musiał ocenić.

Za każdą przetestowaną stronę otrzymasz 10$ które zostanie wpłacone na twoje konto PayPal. (Zrobienie recenzji zajmuje około 10 minut)

Przykładowe produkty: Strony internetowe, których oczywiście nie będziesz mógł zatrzymać:)

Szanse zostania testerem: Żeby zakwalifikować się musisz zrobić przykładowy test, jednak tylko 1% osób zostaje odrzuconych.

Zaufana i jedna z najbardziej opłacalnych stron. Niestety zaproszenia do testów są dość rzadkie.

Jak zacząć?

Po prostu załóż profil. Zaraz potem możesz wypełniać ankiety i testować produkty.

Przykładowe produkty: Kosmetyki, jedzenie, napoje itp.

Szanse zostania testerem: Ilość produktów przeznaczonych do testowania jest nieco mniejsza niż na innych stronach, ale z drugiej strony jest też mniej testerów, z którymi trzeba konkurować.

Jedna z wiodących firm w dziedzinie badania rynku. Bardzo chętnie zapłaci za Twoje opinie.

Jak zacząć?: Wypełniasz ankiety dotyczące różnych produktów albo swoich zwyczajów związanych z zakupami. Czasami otrzymasz fizyczne produkty żeby opisać je w ankietach.

Przykładowe produkty: ?

Szanse zostania testerem: Rzadko otrzymasz produkty do testowania ale stawki za wypełnianie samych ankiet są warte poświęconego czasu.

Strona ta oferuje szeroki wybór produktów, od gadżetów przez kosmetyki po weekendowe wycieczki.

Jak zacząć?: ?

Przykładowe produkty: iPhone-y, iPad-y, telewizory, kosmetyki, wycieczki itp

Szanse zostania testerem: Podobnie jak na innych stronach liczba potrzebnych osób do testowania jest ograniczona i wybierane są one losowo.

Dobrze wiedzieć

Bądź świadom swoich szans

Byłoby świetnie gdyby każdy produkt, który wybraliśmy do testowania, lądował u nas w domu, co pozwoliłoby nam zbić majątek na ich testowaniu. Niestety firmy mają ograniczone budżety. Jako że chętnych do wzięcia udziału w testach jest bardzo wielu to nie za każdym razem zostaniesz wybrany.

Starannie wybieraj produkty do testowania

Łatwo dać się ponieść i ubiegać o wszelkie możliwe produkty, ale zastanów się chwilę, czy akurat dana rzecz naprawdę Ciebie interesuje. Jeśli tak nie jest, nie trać czasu i znajdź bardziej odpowiednią.

Zawsze rób testy do których się zobowiązałeś

W rzeczywistości nikt Ciebie nie sprawdzi, czy zrobiłeś test produktu, który otrzymałeś, ale jeśli chcesz otrzymywać więcej rzeczy do testowania to zawsze odsyłaj swoje opinie.  Jako że jest wielu chętnych do bycia testerem nie możesz sobie pozwolić na nierzetelność.

Nie zapominaj o stronie, na której się zarejestrowałeś

Jeśli utworzysz profil, a potem już nigdy nie pojawisz się na stronie, najprawdopodobniej nie dostaniesz żadnej propozycji. Zamiast tego odwiedzaj stronę regularnie i sprawdzaj nowości. Jeśli Twój profil pełen będzie zrealizowanych zadań udowodnisz, że jesteś wiarygodny. Dzięki temu będziesz miał większą szansę zostania wybranym do kolejnych testów.

Stwórz sobie oddzielny adres e-mail

Ucząc się jak zarabiać na testowaniu produktów, uczysz się jednocześnie jak aplikować o pracę w charakterze freelancera i zarabiać dodatkowe pieniądze! Ważne jest aby wszystko sobie zapisywać i dokładnie kontrolować, aby nie zamykać sobie możliwości. Jeśli chcesz uniknąć sytuacji, że propozycje testów ze stron będą wpadać do kosza ze spamem, utwórz nowe konto e-mail wyłącznie do kontaktu z tymi stronami. Takie konto jest też użyteczne w przypadku, gdy chcesz wypróbować nowe strony, ale nie wiesz, czy są wiarygodne.

Praca testera jako źródło dochodu może wydawać się zbyt piękna, żeby mogła być prawdziwa, jednak podane tu strony działają naprawdę i jeśli okażesz się godny zaufania, firmy chętnie będą wysyłać Tobie produkty i płacić za Twoje opinie.