Zarabiaj pieniądze na Facebooku

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

Trudność środek
Średni

Czas

Czas Niski
Niska

Dochód

Dochód Duży
Duży
„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Świetna i dochodowa metoda zarobkowa według ZarobkowyNinja.pl.

Facebook jest obecnie największym serwisem społecznościowym na świecie. Mając ponad miliard użytkowników jest pięć razy bardziej popularny od kolejnego największego serwisu w zestawieniach.

Większość ludzi mających dostęp do Internetu ma również konto na Facebooku, dzięki temu jest on potencjalnie bardzo dochodowym rynkiem dla wszelkiego rodzaju działalności biznesowej.

Ten przewodnik pokaże Tobie jak zacząć zarabiać na Facebooku.

Jak zarobić na Facebook’u

Najprościej mówiąc chodzi o to, żeby ludzie „polubili” Twoją stronę i klikali w reklamy i banery, które się na niej znajdują.

Najpierw musisz mieć profil. Możesz używać swojego, prywatnego profilu (jeśli taki masz) albo założyć nowy, oddzielny. Następnie wstawiasz posty na swój nowy profil i łączysz je ze swoim profilem prywatnym, aby powiadomić swoich znajomych o istnieniu nowej strony (profilu).
W zależności od celu i metod, dobrym pomysłem może być stworzenie wielu profili. Trzeba mieć jednak na uwadze, że Facebook nie pozwala na posiadanie wielu profili. które używają tego samego adresu internetowego i numeru telefonu.

Następną czynnością jest stworzenie właściwej strony na Facebooku.

Wybierz temat strony oraz przekonujący tytuł w taki sposób, aby ludzie zauważyli go i zechcieli przyjść na Twoją stronę. Polecamy stworzyć stronę tematyczną, która będzie dostarczać wartościowe treści i wcale nie musi być jedyną taką stroną w danej dziedzinie. Tym, o co trzeba jednak zadbać, jest odpowiednia ilość polubień, czyli tzw. „lajków”.

Prawdopodobnie będziesz musiał odrobić lekcje i wybadać, jaka jest Twoja grupa odbiorców i odpowiednio do tego dobrać tytuł.

Może zechcesz mieć stronę, która skierowana będzie do wielbicieli kotów lub do matek z małymi dziećmi.

Dużo łatwiej będzie Tobie dostarczać wartościowych treści jeśli wybierzesz temat zgodny z Twoimi własnymi zainteresowaniami. Będzie to bardziej przyjemność niż praca.

Spójrz na to w ten sposób: jakikolwiek temat wybierzesz istnieje szansa, że są jeszcze inne osoby, które mają podobne zainteresowania.  Otrzymywanie „lajków” od osób podzielających Twoje gusta jest świetnym sposobem na dobry początek, bez względu na to, czy tematem jest wędkarstwo, rozrywka, kultura, filmy czy podróże.

Kiedy strona jest już gotowa musisz skupić się na treści.

Tak samo jak tytuł, także zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle muszą być chwytliwe i mówić coś o Twojej stronie.  Prawdopodobnie zechcesz napisać tekst wprowadzenia na temat tego, co znajdzie się na stronie, aby odwiedzający wiedzieli co „lubią”.

A teraz czas zamieścić artykuły.

Sukces na Facebooku opiera się na dużej ilości wartościowych treści.

Innymi słowy musisz wstawiać użyteczne i interesujące linki, zdjęcia, filmy i artykuły jeśli to możliwe to praktycznie codziennie. Po prostu umieszczaj wartościowe rzeczy, bądź cierpliwy i zaczekaj, aż ludzie Ciebie znajdą.

Na początku skup się na tym, żeby umieszczać ciekawe posty tak, aby ludzie je „lajkowali”, dzielili się nimi na swoich stronach i w ten sposób nawiązywali relację.

Jak zbierać „lajki”

Przede wszystkim zaproś swoich znajomych, oni zaproszą swoich i tak dalej. W ten sposób łatwo zdobędziesz pierwsze „lajki”. Im więcej, tym lepiej. Przypuszczalnie zarobisz więcej pokazując reklamę trzem tysiącom osób niż jedynie pięćdziesięciu – to oczywiste.

Dobrym sposobem na promowanie swojej strony jest umieszczanie swoich postów na innych stronach o podobnej tematyce.

Przypuśćmy, że właśnie uruchomiłeś stronę na Facebooku „Wędkarstwo dla każdego”. Teraz możesz znaleźć strony takie jak „Wędkarstwo”, „Szczęśliwy wędkarz”, „Wędkowanie i natura” itp. i zacząć umieszczać na nich posty.

W ten sposób naturalnie umożliwisz innym poznanie swojej strony.

Warto wziąć też pod uwagę możliwość jaką daje umówienie się z innymi właścicielami stron na wzajemną promocję. Ja umieszczam informację o Twojej stronie u siebie, a Ty odwzajemniasz się tym samym. Na takim układzie korzystacie oboje.

Jeśli chodzi o media społecznościowe, warte uwagi są także inne media, takie jak Twitter, Instagram czy Tumblr; one także świetnie sobie radzą jako społeczności fanów.

Być może śledzisz już kogoś, kto posiada dużą ilość zwolenników, jeśli nie, znajdź taką osobę i dowiedz się, co robi w celu posiadania takich wyników.

Wielu właścicieli stron ogłasza konkursy. Zachęcają swoich zwolenników aby „polubili” i dzielili się informacją o konkursie, dzięki czemu wszyscy ich znajomi dowiadują się o tym wydarzeniu i o stronie, na której się ono odbywa.

Najważniejsze żeby zadbać o to, by strona była warta odwiedzenia. Oznacza to wysokiej jakości wpisy i zaangażowanie fanów. Kiedy zaczniesz na swojej stronie umieszczać reklamy musisz utrzymać wysoki standard tak, aby zminimalizować szanse na to, że ktoś przestanie „lubić” Twoją stronę.

Chcesz zarobić dodatkową gotówkę?

Mamy listę najlepszych sposobów na to, by zarobić w internecie.

Wystarczy, że wybierzesz sobie któryś z nich, a jeszcze dziś możesz zacząć zarabiać.

Metoda zarabiania ninjacallout

Przestań walczyć ze swoimi finansami. Odkryj sposób na to, by zarobić jeszcze dzisiaj.

Dołącz do tysięcy innych ludzi, którzy odmienili swoje życie dzięki możliwości zarabiania w internecie…
Ponad 15 różnych metod, z których każda została sprawdzona i każda przynosi zysk.  

ninja spadające pieniądze

Zdobywanie reklam – zostań afiliacyjnym marketerem

Kiedy już zdobędziesz „lojalnych” fanów swojej strony możesz zacząć myśleć o zarabianiu.

Najłatwiej zrobić to zapisując się jako partner do programów afiliacyjnych takich jak:

W ten sposób masz dostęp do wielu różnych rodzajów reklam. Wpisanie kilku typowych informacji do formularza wybranej sieci afiliacyjnej zajmuje tylko parę minut i już możesz zaczynać.

Zostanie partnerem sieci afiliacyjnej jest bezpłatne. Możesz nawet zapisać się do kilku aby mieć większy wybór pośród oferowanych reklam. To całkiem dobry pomysł, który otwiera wiele możliwości.

Ważne jest, abyś przeczytał zasady i warunki korzystania ze strony afiliacyjnej. Niektóre programy mają bardzo niewielkie wymagania. Musisz zalogować się, a następnie od czasu do czasu otrzymasz maila dla sprawdzenia, czy Twoje konto jest nadal aktywne. Bądź pewny, że jest ono aktywne, bo w przeciwnym razie obniżysz swój dochód.

Kiedy przystąpisz do programu afiliacyjnego otrzymasz własny i niepowtarzalny numer, który pozwoli Tobie na śledzenie i rozpoznanie Twoich sprzedaży, jak i również dostęp do materiałów marketingowych, takich jak banery reklamowe czy reklamy w postaci tekstów.

Jako że otrzymujesz prowizję od każdej sprzedaży czy osoby skierowanej na stronę, jedyną kwestią jest znalezienie wartościowej sieci afiliacyjnej – i już – możesz zarabiać.

Jeśli chcesz zacząć od bardziej znanych marek, jedną z nich jest Amazon, który ma doskonały program afiliacyjny.  Otrzymujesz prowizję za każdą sprzedaż zarejestrowaną z Twojej strony, nawet jeśli nie reklamowałeś określonego produktu czy usługi.

Nie ma górnej granicy ilości stron, które możesz posiadać, przez co możesz mieć więcej niż jedną.W tym przypadku nie musisz umieszczać wszystkich możliwych reklam na wszystkich stronach. Raczej dostosuj rodzaj reklamy do tematu strony, w ten sposób zwiększysz szansę na to, że ktoś będzie zainteresowany daną reklamą i coś kupi bądź zapisze się w formularzu.

Pamiętaj, że jeśli masz więcej niż jedną stronę musisz często umieszczać wpisy na każdej z nich tak, aby osoby, które już Ciebie „lubią” były zadowolone.

Zarabiasz za każdym razem, gdy ktoś kliknie w Twój post/reklamę i kupi coś od jednego z Twoich partnerów afiliacyjnych.

Dowiedz się więcej o marketingu afiliacyjnym z naszego przewodnika: „Marketing afiliacyjny”

Jak wstawiać reklamy na swoja stronę?

Najpierw musisz zdecydować się, jakie reklamy mają pojawiać się na Twojej stronie.

Następnie ze strony sieci afiliacyjnej wybierasz te, które Tobie odpowiadają. Zauważ, że nie wszystkie reklamy mogą być wyświetlane na Facebooku. Musisz odrzucić te, które są niedozwolone.

Kiedy wybrałeś już reklamę i zdecydowałeś, jaką wielkość ma mieć baner, po prostu skopiuj tekst z pola o nazwie „kod banera” – ważne jest, aby skopiować kod w całości.

Teraz przechodzisz na swoją stronę na Facebooku i w polu wyszukiwania wpisujesz ‘iframe’. Pojawi się lista aplikacji, z której musisz wybrać jedną, która pozwoli Tobie umieścić kod HTML na Twojej stronie na Facebooku.  Teraz wpisujesz kod banera, który otrzymałeś od swojego partnera afiliacyjnego.

Kiedy reklama została już poprawnie umieszczona na Twojej stronie, możesz zacząć namawiać swoich fanów, aby klikali w reklamę i w zależności od rodzaju reklamy otrzymasz prowizję za kliknięcie, sprzedaż, rejestrację lub jakąkolwiek inną czynność, na którą umówiłeś się przystępując do programu afiliacyjnego.

Zarabianie przez promocję firm

Mając dobrą stronę na Facebooku z mnóstwem zwolenników nie musisz ograniczać się tylko do zarabiania poprzez marketing afiliacyjny.

Mnóstwo firm z całego świata interesuje się stronami na Facebooku, które mają dużą ilość polubień i świetne relacje z użytkownikami. Nie jest niczym niezwykłym promowanie określonych produktów danej firmy i otrzymywanie za to wynagrodzenia, czy to w formie gotówki czy produktów, zwykle bardzo kosztownych.

Reklama na Facebooku może mieć dla firm dużą wartość. Zanim jednak firma zapłaci za to, że ktoś umieści o niej wpis na swojej stronie, musi określić jej potencjał. Robi to stosując pewne kryteria.

Ile „lajków” ma strona? – Jest to ważne, bo mówi, jak duża jest przypuszczalna grupa odbiorców.

Jak wiele osób podejmuje działania na stronie? (na przykład klika w „lubię to”) – Ma to znaczenie, bo Twój wpis pokaże się również znajomym osób, które go polubiły.

Firmy mają świadomość tego że bycie obecnym na określonych stronach na Facebooku ma nieocenioną wartość, dlatego skłonne są za to wiele zapłacić.  Wiedzą, że umieszczając wpis na właściwej stronie mogą dotrzeć do dużej grupy potencjalnych klientów i same na tym dużo zarobić.

Nie wystarczy jednak mieć dużo „lajków”, nasi „znajomi” muszą być grupą przypuszczalnych klientów bądź przynajmniej zainteresowanych.

Ten sposób zarabiania pieniędzy jest stosunkowo prosty ale wymaga posiadania otwartej osobowości by nawiązywać relacje z firmami, klientami itp.

Możesz skontaktować się z przedstawicielami firm prowadzącymi podobną działalność jak Ty i opowiedzieć im o swoich usługach oraz o tym, co możesz im zaoferować.

Możesz zrobić film, który będzie ich promował.  Możesz umieścić zdjęcie ich produktu albo coś o nim napisać.

Zwykle będą mieli jakieś pomysły na to jak możesz ich promować. Cena będzie zależna od ilości „znajomych”, ilości działań na stronie, dopasowania grupy odbiorców itp.

Umieszczenie wartościowego wpisu na porządnej stronie z około 50 000 aktywnych członków dla odpowiedniej firmy może być warte 800 – 1000$.

Ile mogę zarobić?

Jeśli poważnie myślisz o zarabianiu na Facebooku musisz poświęcić temu czas i wysiłek.

Musisz dbać o swoich odbiorców, a wymaga to czasu (wiele godzin).  Jeśli nawet zbudujesz wiele stron afiliacyjnych, a potem nie będziesz ich doglądać, nie uczyni Ciebie to drugim Donaldem Trump’em.

Dopóki będziesz miał przyzwoitą ilość lojalnych „znajomych” zawsze wśród nich znajdą się potencjalni klienci.

Wskazówka:

Na początku lepiej nie nie skupiać się tak bardzo na zarabianiu. Zamiast tego lepiej jest zwrócić uwagę na umieszczanie wartościowych wpisów, które polubią Twoi „znajomi”, a wtedy przyjdą do Ciebie również pieniądze.

Jedynym „kosztem” marketingu na Facebooku jest czas, co oznacza, że tylko od Ciebie zależy jak wiele chcesz go zainwestować.

Możesz również stworzyć własną markę internetową i wysłać swoich fanów na  twój kanał na YouTube by zarobić więcej pieniędzy albo zmonetyzować bloga. Możliwości są naprawdę nieskończone!

Jedynym sposobem na zarobek jest stała, uporczywa praca. Jak w każdej pracy ważne jest, żeby określić ramy czasowe i ściśle ich przestrzegać.

Organizowanie swojego czasu, planowanie z wyprzedzeniem tego co i kiedy umieszczać, coraz większa ilość promocji i stron sprawi, że z biegiem czasu praca ta będzie się stawać coraz łatwiejsza.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top