Zarabiaj Pieniądze Jako Artysta

Zarabiaj pieniądze jako artysta

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Jest takie powiedzenie, że praca artysty staje się opłacalna tylko wtedy, kiedy on czy ona umrze i może to być prawdą w odniesieniu do tradycyjnej sztuki tworzonej przez starych mistrzów. Dzisiaj jednak istnieją sposoby dla artystów, aby zarabiać dobre pieniądze i mieć kontrolę nad swoją karierą.

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

czas niski
Niska

Czas

średni wynik
Średni

Dochód

Wynik wysoki
Duży

Ten poradnik przedstawi Ci 10 różnych sposobów zarabiania pieniędzy jako artysta. W większości przypadków, na samym początku wymagane będzie zatrudnienie w innym zawodzie, gdyż może to trochę zająć, zanim będziesz zarabiać na tyle godziwe pieniądze, aby móc pracować jako artysta na pełen etat. Może to być bardzo dobry dodatkowy dochód na start. Będziesz musiał jednak nauczyć się tego i owego o Internecie i marketingu w mediach społecznościowych, aby efektywnie się promować i pozwolić swoim pomysłom na siebie zarabiać.

Przy odrobinie pracy oraz stałym wysiłku, możliwe będzie zarabianie pieniędzy tylko z pracy artysty, korzystając z jednej z poniższych metod lub ich kombinacji:

1. Wypróbuj Strony Dla Freelancerów

Strony dla Freelancerów są miejscem, w którym klienci szukający pomocy artysty mogą zareklamować projekt do wykonania. Artyści mogą przeglądać oferty prac i oferować stawki za wykonanie zadania. Jest bardzo szeroki zakres prac artystycznych ogłaszanych na tych stronach. Wiele z nich to będą projekty krótkoterminowe, ale od czasu do czasu trafi się coś długoterminowego.

Kiedy korzystasz ze stron dla freelancerów, będziesz zmuszony konkurować z innymi artystami, aby otrzymać zlecenie, dlatego ważne jest, aby dawać dobre cenowo oferty i umieć się licytować. Dwie najbardziej popularne tego typu strony to PeoplePerHour.com oraz UpWork.com.

Zobacz ten poradnik o zarabianiu pieniędzy jako freelancer.

2. Sprzedawaj Odbitki Online

W przeszłości bywało tak, że aby sprzedać swoje prace musiałeś się pokazywać na wystawach sztuki oraz rzemiosła na swoim terenie, albo spędzać długie godziny w podróży, aby na takie wydarzenia dotrzeć, ale na szczęście te czasy mamy już za sobą. Obecnie można dobrze zarabiać sprzedając odbitki swoich prac na wielu stronach internetowych. Dzięki stronom takim jak Society6.comInPrnt.com oraz RedBubble.com, możesz publikować prace, które są na sprzedaż. Kiedy klient kupi Twoją odbitkę, właściciele strony ją wyprodukują i prześlą do klienta, za co wezmą sobie mały procent od sprzedaży jako opłatę.

3. Sprzedawaj Tapety Cyfrowe

Nic nie jest bardziej frustrującego niż świadomość, że ludzie ściągają Twoje prace cyfrowe za darmo i używają jako tła na pulpicie swego komputera czy telefonu komórkowego. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli wiesz, że Twoja praca jest atrakcyjna dla ludzi, którzy chcą dostosować swoje komputery i gadżety do swoich potrzeb, możesz na tym zarabiać właśnie poprzez sprzedaż cyfrowych tapet w Internecie. Istnieje wiele stron internetowych, na których będziesz mógł sprzedawać za opłatą swoje cyfrowe tapety o wysokiej rozdzielczości lub możesz sprzedawać je na swoich stronach i zachować cały zysk.

4. Oferuj Korepetycje Przez Internet

Oferowanie zajęć lekcyjnych oraz szkoleń w Internecie jest świetną metodą do zarobienia dodatkowych pieniędzy jako artysta, zwłaszcza jeśli używasz cyfrowych technik, które ludzie mogą naśladować w trakcie zajęć. Możesz założyć stronę i użyć mediów społecznościowych, aby promować swoje warsztaty i pobierać opłaty od ludzi, którzy będą na nich na żywo przez Skype lub konferencję Internetową oraz mających możliwość ściągnięcia czy zobaczenia filmików ze szkoleń w Internecie.

5. Wykonuj Prace Na Zlecenie

Tworzenie niestandardowych prac na zamówienie dla osób prywatnych oraz firm może być świetnym sposobem na zarobienie pieniędzy. Wielu artystów będzie z tego odnosiło wielką korzyść i czuło przyjemną satysfakcję z tworzenia sztuki, dzięki której firma będzie wchodzić w lepszą interakcję z własnymi klientami.

6. Zdobądź Licencje Na Swoje Prace

Jeśli masz już dobre portfolio, możesz zarabiać jako artysta mając koncesje na swoje prace i pozwalając firmom oraz osobom prywatnym używania ich do swoich celów reklamowych, w materiałach promocyjnych, skórkach na Facebooka i wielu innych miejscach. Dobrym pomysłem będzie mieć sporządzoną umowę prawną, które określa granice dotyczące tego jak Twoje prace mogą być używane.

7. Pisz lub Publikuj Recenzje

Programiści oraz firmy dystrybuujące sztukę często zapłacą artystom za zrecenzowanie ich produktu, zrobienie prezentacji wideo, lub napisanie artykułu na blogu czy opublikowanie referencji na swojej stronie. Zwykle, aby robić tego typu rzeczy, potrzebujesz jakiegoś doświadczenia jako artysta i ugruntowanej renomy. Jednakże nowi przybysze w branży również mają szanse na zapewnienie sobie takiej pozycji u producentów.

8. Zostań Partnerem

Marketing afiliacyjny w Internecie jest metodą zarabiania pieniędzy poprzez promowanie różnego rodzaju produktów i zachęcanie ludzi do ich zakupu. Zobacz czy producenci oprogramowania lub dystrybutorzy sztuki, których używasz mają jakieś programy afiliacyjne. Jeśli tak, to zapisz się, aby stać się partnerem. Następnie, możesz stworzyć stronę Internetowąbloga lub serię filmów, która wyjaśni korzyści tych produktów lub zrecenzuje oraz zaprezentuje je. Będziesz mieć link, którzy podeślesz widzom oraz czytelnikom, i jeśli z tego linku wygeneruje się sprzedaż, otrzymasz część ceny.

9. Oferuj Usługi Graficzne

Zarabiaj pieniądze jako artystaGraficy są często rozchwytywani, a artysta mający jakieś doświadczenie w tej dziedzinie często może zarobić dobre pieniądze pracując dla stałych klientów. Możesz postawić stronę i promować swoje usługi w mediach społecznościowych lub korzystając ze stron typu Fiverr.com, które pozwalają Ci oferować wykonanie różnych prac, w tym prac designerskich i zarabianie na tym. Miej na uwadze, że może zająć sporo czasu zbudowanie sobie klienteli, kiedy dopiero zaczynasz jako grafik komputerowy. Jednakże specjalizacja w takiej dziedzinie pozwoli Ci zarobić sporo pieniędzy na długim dystansie.

10. Nauczaj Na Zajęciach Jeden Na Jednego

Rób osobiste lekcje lub szkolenia w Internecie dla ludzi, którzy chcą osiągnąć poziom mistrzowski w technice, której używasz. Możesz pobierać większe opłaty za takie lekcje jeden na jeden niżeli za warsztaty i seminaria, ponieważ całe zajęcia są skupione i poświęcone jednemu studentowi oraz jego indywidualnym potrzebom.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top