Zarabiaj Pieniądze na Tłumaczeniach

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

Trudność środek
Średni

Czas

Czas Niski
Niska

Dochód

Dochód środek
Średni
„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Stabilna metoda zarobkowa według ZarobkowyNinja.pl.

Mimo, że spędzamy w Internecie coraz więcej czasu i większość z nas jest ciągle online, biegli tłumacze nadal są poszukiwani.

Programy do automatycznego tłumaczenia wciąż jeszcze są kiepskiej jakości, więc jeśli jesteś świetnym tłumaczem możesz zaoferować swoje usługi. Tłumaczenia to świetny sposób do zarabiania na freelancingu, a w tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Język angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków w Internecie.  Wielu go zna ale nie każdy czuje się pewnie mówiąc w obcym języku i tu również otwiera się pole możliwości dla osób, które tłumaczą z (tutaj wstaw swój język) na język angielski i vice versa.

Poszukiwani są także tłumacze z języka niemieckiego czy hiszpańskiego. W rzeczywistości każdy język, którym sprawnie się posługujesz, może być dla Ciebie źródłem dochodu.  Bez względu na to, czy będzie to jeden z języków europejskich, japoński czy chiński.

Strony takie jak Tenbux.com, Gigbucks.com czy Zeerk.com wszystkie opierają się na pomyśle podobnym do Fiverr.

Na tych stronach możesz sprzedawać ‘gigi’ w cenie zaczynającej się od 5$ i każda z nich ma dział ‘pisanie tekstów i komunikacja’, gdzie ludzie proponują prace takie jak sprawdzanie tekstu czy tłumaczenie. Można również zamówić tekst na dowolny temat.

Fiverr pozwala na założenie konta w 5 minut i natychmiastowe zarabianie w sieci. Dzięki Fiverr i temu podobnym stronom możesz zarabiać na tłumaczeniu przez Internet.

Jak zacząć?

Najpierw musisz założyć konto na Fiverr.com albo innej stronie, gdzie możesz proponować odpowiadające Tobie usługi.

Sposób rejestracji jest typowy i podobny na każdej ze stron. Po prostu naciskasz „zapisz się” i wpisujesz konieczne informacje. Żadna sztuka.

Kiedy już się zarejestrujesz, możesz zaczynać. Na początku stwórz ‘gig’ w dziale „writing and translation” (na stronie Gigbucks nazywa się to ‘translation services’ a na Tenbucks po prostu ‘Writing’).

W opisie ‘giga’ zaznacz z jakich języków tłumaczysz i ustal cenę. Zwykle jest to 5$ za około 500 słów.

Kiedy Twój ‘gig’ zostanie przyjęty przez system, klienci będą mogli się do Ciebie zgłaszać. Możesz również skorzystać z funkcji „zaproponuj ‘giga’”.

Co przyciągnie Tobie klientów?

Niestety nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie. Zależy to od wielu rzeczy: od liczby sprzedających, którzy proponują to samo co Ty, od tego, jak popularny jest język, którym się posługujesz oraz innych czynników, takich jak jakość tekstu czy wideo, który opisuje Twoje usługi.

ProfitFarmers: Prosty sposób na zarobek w internecie.
Sami przetestowaliśmy ten sposób. Wynik?
Zysk w wysokości ponad 8000 zł. Zajęło nam to niecałe 25 minut dziennie.
Obejrzyj naszą recenzję wideo, aby dowiedzieć się, jak i ty możesz w ten sposóļ zarobić.
baner z najnowszymi wiadomościami

ProfitFarmers pozwolił nam zarobić ponad 8000 zł w zaledwie kilka tygodni.

Chcesz się dowiedzieć jak i ty możesz zarobić na ProfitFarmers?
obraz objaśnienia profitfarmers

Ile mogę zarobić?

To zależy od ilości klientów, którzy zamówią Twoje usługi oraz ilości czasu i wysiłku, który poświęcisz na pracę. Jeśli jesteś biegłym tłumaczem takich języków jak angielski czy niemiecki i potrafisz szybko pisać możesz zarobić całkiem niezłe pieniądze.

Jeśli jednak marzysz zostać milionerem to Fiverr nie jest odpowiednim dla Ciebie miejscem.  Z drugiej strony jeśli kochasz pisać i tłumaczyć i robisz to tak czy inaczej w swoim czasie wolnym to czemu na tym trochę nie zarobić?

Koszt podstawowego ‘giga’ to 5$. Rejestracja na Fiverr jest darmowa, ale strona pobiera 20% od każdej zarobionej przez Ciebie kwoty. Oznacza to, że z każdych zarobionych 5$ zatrzymasz 4$.

Fiverr umożliwia pobieranie dodatkowych opłat za większe tłumaczenia albo za dostarczenie tłumaczenia w ciągu jednego dnia. Jeśli jeden ‘gig’ to tłumaczenie 500 słów (5$) to możesz zaproponować tłumaczenie 1100 słów za 10$, dzięki czemu będziesz miał zadowolonego klienta, który otrzymał 100 słów za darmo.

Czasami klientom zależy na czasie i są wstanie zapłacić dodatkowo za natychmiastowe tłumaczenie – wtedy możesz zarobić 5$ czy 10$ więcej na jednym ‘gigu’.

Żeby otrzymać swoje pieniądze musisz posiadać konto PayPal. PayPal jest darmowym i bezpiecznym systemem płatności online. Umożliwia przesyłanie pieniędzy z Fiverr na Twoje konto bankowe.

Jeśli odpowiada Tobie taki sposób zarabiania, dobrym pomysłem może być nawiązanie kontaktu z klientami przez Skype lub e-mail.  W ten sposób możesz mieć lepszy kontakt z kupującymi i zaoszczędzić 20% prowizji pobieranej przez Fiverr. Jeśli chcesz poznać bardziej zaawansowane metody na zdobycie zleceń niż platformy freelancerskie, możesz zapoznać się z naszym artykułem o szukaniu pracy online. Powodzenia!

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top