Zarabiaj Pieniądze na Grach Wideo

Zarabiaj pieniądze na grach wideo

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Gry wideo mogą być odprężające i przyjemne, nie wspominając o tym, że są wyzwaniem, jednakże ludzie spędzający dużo czasu na graniu są posądzani o marnowanie czasu na zajęcia, które służą wyłącznie rozrywce. Ludzie sądzą, że graniem w gry wideo nie można zarabiać żadnych pieniędzy.

Ale to nie do końca prawda.

Prawdą jest, że istnieją sposoby dla zapalonych graczy, aby zamienić swoją pasję w dodatkowe pieniądze. Pomimo tego, że dla większości tych, którzy spróbują trudno będzie zarobić z tego na życie lub co lepsze stać się bogatym grając tylko w gry wideo, to niemalże każdy może zarobić dodatkowe pieniądze na pokrycie swoich wydatków, zaoszczędzić na konieczne zakupy lub po prostu na sfinansowanie swojego hobby.

zarabiać pieniądze na freelancingu

Trudność

czas niski
Niska

Czas

Czas-środek
Średni

Dochód

Dochód Duży
Duży

Istnieje pięć głównych sposobów, dzięki którym możesz zarabiać pieniądze grając w gry wideo: blogi o grach wideo, poradniki do gier wideo, filmiki na YouTube, testowanie gier oraz e-sports czyli sporty elektroniczne. Czytaj dalej, aby lepiej zapoznać się z każdym z powyższych pięciu sposobów, a być może zarobisz dodatkowe pieniądze na tym co robić kochasz.

1. Zostań Blogerem Gier Wideo

Jeśli szukasz szybkiego i prostego sposobu, aby zacząć zarabiać pieniądze w Internecie grając w gry wideo, blogowanie jest tutaj rozwiązaniem. Wielu ludzi używa dzisiaj Internetu do szukania informacji oraz wiadomości o grach, tworząc możliwości dla graczy, którzy lubią pisać i potrafią posługiwać się prostymi narzędziami jak WordPress czy Blogger.

Możesz podejść do tematu blogowania o grach wideo z różnych stron. Możesz mieć stronę z recenzjami, na której opisujesz gry, wskazujesz ich wady i zalety oraz klasyfikujesz je w rankingu. Możesz stworzyć stronę, która podaje najświeższe wiadomości o nadchodzących nowych grach, które zostaną wypuszczone na rynek oraz nowych technologiach w branży. Strony w konkretnej niszy też są tutaj dobrym pomysłem. Może chciałbyś pisać o konkretnej serii gier wideo, które kochasz, a może o starych i klasycznych grach, albo nawet na tematy typu portrety kobiece w grach wideo.

Bez względu na to o czym masz zamiar pisać, treści jakie tworzysz muszą być wysokiej jakości. Treść musi spodobać się czytelnikom i sprawić, że ludzie będą chcieli odwiedzać twoją stronę bardziej od innych. Oprócz tworzenia ciekawych i pouczających treści, strona też musi być ładna dla oka i łatwa w nawigacji. Możesz do tego użyć ciekawego i ładnego szablonu.

Gdy już zaczniesz pisać, musisz zacząć promować swojego bloga, aby odnieść sukces. Dzieląc się swoimi artykułami na Facebooku, Twitterze, Instagramie i w innych mediach społecznościowych pozyskasz dodatkowych czytelników. Możesz też publikować artykuły na forach o tematyce gier oraz wypracować porozumienie z innymi blogerami, na podstawie którego udostępnicie swoje prace wzajemnie na swoich blogach.

Aby zarabiać pieniądze ze swojego bloga o grach wideo, będziesz musiał korzystać z Google AdSense lub Yahoo Publisher. Serwisy te wyświetlają reklamy na twoich stronach i płacą ci, kiedy ludzie w nie klikną. Musisz mieć pewność, że niezależnie od tego jaki serwis wybierzesz, reklamy muszą być dopasowane do twoich czytelników. W przeciwnym wypadku nie będziesz miał szans na jakiekolwiek zarobki z kliknięć.

Wiele osób korzysta obecnie z Internetu do wyszukiwania informacji i wiadomości o grach, tworząc możliwości dla graczy gier wideo, którzy lubią pisać i mogą korzystać z prostych narzędzi do blogowania, takich jak WordPress.

WordPress to darmowy i open-source system zarządzania treścią i możemy go bardzo polecić. Możesz rozpocząć tworzenie własnego bloga, klikając poniższy obrazek lub, jeśli już to zrobiłeś, sprawdź motywy WordPress Elementor i ElegantThemes, aby przenieść swoją stronę na wyższy poziom!

Gdy twoja strona będzie zyskiwała na popularności i generowała coraz większy ruch, możesz skontaktować się z producentami gier i zapytać czy chcieliby, abyś zrecenzował ich gry. Może to dla ciebie oznaczać otrzymanie darmowego egzemplarza gry, tak więc nie musząc jej kupować zaoszczędzisz trochę grosza.

2. Pisz Poradniki do Gier Wideo

Jeśli kochasz grać w gry wideo, wiesz jak frustrujące potrafi być to, kiedy dochodzisz do takiego momentu, że nie jesteś już w stanie grać dalej, ponieważ nie wiesz co masz dalej robić lub nie potrafisz ukończyć odpowiednich części gry, by awansować dalej. Kiedy tak się dzieje, z reguły sięgasz do Internetu i szukasz poradników o danej grze.

Mimo, iż istnieją darmowe poradniki do gier, płatne poradniki są często najlepsze dla tych, którzy chcą możliwie najlepszych porad i informacji o grach. Stając się autorem tych poradników masz szansę na godziwy zarobek.

Killerguides.net jest jednym z wiodących źródeł z poradnikami do gier online typu MMO. Poradniki na tej stronie są kupowane w formie e-booka, zwykle mają około 80 stron. Wiele z tych e-booków sprzedaje się za około $30, a ich autorzy otrzymują sporą część z tych pieniędzy od każdej sprzedanej sztuki. Gdy publikujesz e-booka na tej stronie, musisz stale dorzucać aktualizacje do przewodnika tak długo jak długo istnieje gra jeśli chcesz wciąż otrzymywać tantiemy.

Możesz też zwiększyć swoje dochody promując swoje poradniki przy użyciu mediów społecznościowych i for do gier wideo.

Zarabiaj pieniądze na grach wideo

3. Publikuj Filmiki YouTube i Zarabiaj Na Nich

Poradniki do gier nie są jedynym miejscem, gdzie ludzie znajdują informacje o grach, aby przebrnąć przez trudne ich części. Wielu graczy woli obejrzeć treningi i szkolenia w formie wideo i będzie szukało ich na YouTube. Tworząc filmy z akcji w trakcie grania, przesyłając je do YouTube i zarabiając na nich, możesz zapewnić sobie bardzo dobre wpływy.

Istnieją jednak pewne haczyki przy tworzeniu filmików o grach wideo na YouTube i używaniu ich do zarabiania pieniędzy. Przede wszystkim chodzi o to, że filmy te mogłyby stać w sprzeczności z prawami autorskimi. Generalnie jednak prawnicy zgadzają się w tym, że jeśli zapewniasz własny komentarz podczas gry, jesteś chroniony przez prawo i możesz legalnie tworzyć takie filmiki. YouTube zezwoli na zarabianie tylko takim filmom, które mają komentarz.

Aby zarabiać pieniądze na filmikach na YouTube, możesz użyć Google AdSense. Możesz zarejestrować sobie konto, a system doda reklamy, które będą się wyświetlać przed twoimi filmikami. Jeśli ktoś kliknie w reklamę, ty otrzymujesz pieniądze. Aby wypłacić sobie środki z kliknięć w filmiki, musisz zarobić określoną minimalną kwotę dolarów, którą Google często aktualizuje.

Twitch.tv jest kolejnym miejscem, gdzie możesz zarabiać na filmikach o grach wideo. Strona ta jest dedykowana wyłącznie grom wideo, a ilość odwiedzających rośnie z miesiąca na miesiąc. Aby zarabiać pieniądze na tej stronie, musisz wypełnić formularz i stać się partnerem. Później możesz zakwalifikować się do regularnych wypłat w oparciu o dochody uzyskane przez twoje filmiki.

Aby stać się współpracownikiem, musisz spełnić pewne wymogi ustanowione przez Twitch. Musisz dowieść, że stale publikujesz nowe filmiki, a do tego zdobyć pokaźną widownię, która cię regularnie ogląda. Z tego powodu przez pewien czas, będziesz musieć nadawać swoje filmiki za darmo na Twitch i zbudować sobie fanów oraz widownie zanim zaaplikujesz o status partnera.

Jeśli naprawdę chcesz zarobić pieniądze na YouTube lub Twitch, jakość twoich filmików będzie miała duże znaczenie. Podczas, gdy są miliony ludzi oglądające treningi i szkolenia z gier wideo, są też tysiące tworzące te nagrania. W rezultacie tego musisz tworzyć treści, które są unikatowe.

Komentarz, który jest zabawny i bystry, szkolenia pokazujące sekrety i wskazówki, o których mało kto wie oraz kreatywne treści pozwolą ci się odróżnić od innych producentów takich filmików, dzięki czemu będziesz na dobrej drodze do zarabiania pieniędzy na swoich filmikach.

4. Profesjonalnie Testuj Gry Wideo

Zanim gra będzie mogła być dopuszczona do sprzedaży, musi być przetestowana, aby mieć pewność, że jest wolna od błędów i usterek, które przeszkadzają w graniu. Ponieważ może to zająć tysiące godzin, producenci gier wideo zatrudniają profesjonalnych testerów, aby grali w ich gry dla nich.

Zostanie jednym z takich testerów może zapewnić ci bardzo dobre pieniądze, jednakże praca ta może okazać się bardzo trudna. Musisz być osobą zorientowaną na detale, spostrzegawczą i prowadzić dokładny dziennik błędów i wad, które znajdziesz. Większość czasu testerzy muszą pracować pod dużą presją wiążących terminów, a ponadto muszą znaleźć pewną minimalną ilość błędów i wad w grze.

Testerzy gier wideo zarabiają średnio od $17,000 do $25,000 rocznie. Testerzy, którzy są bardzo dobrzy w tym co robią i mają spore doświadczenie mogą zarobić nawet do $42,000 rocznie. Z reguły nie musisz posiadać żadnego wykształcenia lub innej formy doświadczenia, aby aplikować o taką pracę, jednakże ludzie mający doświadczenie w programowaniu komputerowym, tworzeniu gier, grafik komputerowych i w innych obszarach związanych z tworzeniem gier wideo mogą być wybierani na wolne wakaty przed innymi.

Świat testowania gier wideo może być bardzo konkurencyjny, jako że dla wielu perspektywa bycia wynagradzanym za testowanie gry brzmi bardzo kusząco.

Zanim aplikujesz o pracę jako tester gier, ważne jest, aby pamiętać o pewnych minusach takiej pracy. Płaca za godzinę jest stosunkowo niska, kiedy weźmiesz pod uwagę jak wiele pracy zabiera znalezienie wymaganej ilości błędów do otrzymania zapłaty.

Ponieważ praca może być bardzo czasochłonna, testerzy gier mogą nie być w stanie pracować na pełny etat nigdzie indziej. W branży tej jest też mało bezpieczeństwa w kwestii utrzymania posady i możesz przechodzić przez okresy, w których bardzo trudno będzie ci w ogóle znaleźć pracę w tym zakresie. Oznacza to, że testowanie gier wideo zwykle nie jest realną opcją jako jedyne źródło dochodów.

Wyraźnym plusem dla którego powinieneś zarabiać pieniądze jako tester gier jest fakt, że praca może być w całości wykonywana z domu. Nie ma żadnych wymagań co do tego, gdzie się znajdujesz na świecie i właśnie to czyni tę pracę bardzo atrakcyjną.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces jako tester gier wideo, musisz wejść w tę pracę z perspektywy poszukiwacza błędów zamiast typowej rozrywki. Prawdopodobnie w takim przypadku sama gra nie będzie cię tak cieszyła jak te, które sam kupiłeś.

Oprócz pracy jako tester gier wideo, istnieją strony, które pozwalają zarobić niewielkie kwoty pieniędzy za granie w daną grę przez krótki okres. Możesz do tego celu wypróbować stron typu PlayerResearch.com, która płaci stałą kwotę za granie u nich w grę przez 45 minut i odpowiadanie później na pytania lub zostawianie opinii zwrotnej na temat swoich doświadczeń płynących z danej gry.

5. Zostań Zawodnikiem Sportów Elektronicznych

Zarabiaj pieniądze na grach wideoJeśli wyróżniasz się w grach wideo, sporty elektroniczne mogą być czymś dla ciebie. W zawodach sportów internetowych, czołowi gracze walczą o nagrody pieniężne samodzielnie lub z zespołami. Mimo, iż mistrzowie w sportach elektronicznych nie zarabiają tak wiele jak profesjonalni sportowcy, to ci najlepsi wciąż mogą zarabiać bardzo duże kwoty pieniędzy.

Weźmy za przykład Jae Dong Lee, najlepszy gracz do dnia dzisiejszego, który zarobił ponad $500,000 w zawodach lub Marc Mangiacapra z UK, który zarobił prawie $65,000.

Aby wejść w świat sportów elektronicznych, najlepiej jest zacząć w lokalnych zawodach. Możesz w tym celu przeszukać Internet i znaleźć zawody, które odbywają się blisko twego miejsca zamieszkania. Zawody te mogą mieć bardzo małe nagrody, ale dzięki nim zobaczysz jak wygląda świat konkurowania w grach wideo na pieniądze. Niektóre zawody mogą pozwolić ci się zakwalifikować do zawodów z większymi wygranymi, a im więcej będziesz rywalizować, tym bardziej pewny siebie się staniesz i lepiej przygotowany na zawody o większym stopniu trudności.

Bycie zawodnikiem w sportach elektronicznych może też dać ci pewien autorytet w kontekście blogowania na temat gier wideo, prowadzenia kanału YouTube lub Twitch, pozwalając ci na zarobienie większej ilości pieniędzy za sprawą innych źródeł dochodów w trakcie polepszania swoich umiejętności w danych grach wideo.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top