Ile Zarabiają Youtuberzy – Sprawdzamy

ile zarabia youtuber

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

“Chyba śnisz, jeśli wydaje ci się, że zarobisz na Youtubie! Fraza ‘polscy youtuberzy zarobki’ brzmi jak oksymoron”…no tak, tylko że wiele ludzi rzeczywiście zarabia. Mało tego, wielu youtubowych twórców zrezygnowało z etatu i skupia się wyłącznie na tworzeniu przychodu z tworzenia treści na YouTube. Nasuwa się więc pytanie “Ile zarabiają youtuberzy?”. Albo inaczej – ile ty możesz zarobić?

Sprawdźmy najpierw kim są twórcy zarabiający największe pieniądze i o jakich kwotach mówimy. Później z bliska przyjrzymy się każdemu z nich i opowiemy jakie filmy przyniosły im taką popularność. Zarobki youtuberów nie są na szczęście tajemnicą.

Top 10 Gwiazd na YouTube w 2007 r.

Ile zarabiają youtuberzy pod względem ogólnej popularności i zysku? Można się naprawdę zdziwić.

ile zarabiają youtuberzy

63 miliony PLN

Daniel Middleton, znany też jako DanTDM, to profesjonalny gracz i osobowość youtubowa.

ile zarabiają youtuberzy
59 milionów PLN

Evan Fong, znany jako VanossGaming, to komentator gier komputerowych i osobowość youtubowa.

zarobki youtuberów
53 miliony PLN

Dude Perfect to zespół sportowych i rozrywkowych zapaleńców, który tworzą bliźniaki Coby i Cory Cotton, Garrett Hilbert, Cody Jones, oraz Tyler Toney.

ile zarabia youtuber
47.5 miliona PLN

Logan Paul to osobowość youtubowa, którego kariera rozpoczęła się na Vine gdy miał zaledwie 10 lat. Próbował on również szczęścia w boksie, rapie i aktorstwie.

zarobki youtuberów
47.5 miliona PLN

Mark Fischbach to osobowość gamingowa. Znany jest on ze swojego unikalnego stylu komentowania, pełnego krzyku i przekleństw.

ile zarabiają youtuberzy
45.5 miliona PLN

Felix Kjellberg czy też PewDiePie to osobowość youtubowa z dziedziny gamingu, w której działa jako komentator. Znany jest ze swojego głupkowatego i nieco przesadzonego stylu komentowania.

ile zarabia youtuber
44 miliony PLN

Jake Paul karierę rozpoczął na Vine, ale pojawił się również w serialu Bizaadvark na Disney Channel.

zarobki youtuberów
42 miliony PLN

Smosh to komediowy duet, który tworzą Ian Andrew Hecox oraz Daniel Anthony Padilla. Ich oryginalna strona powstała w 2002 roku.

ile zarabiają youtuberzy
42 miliony PLN

Ryan ToysReview to kanał na którym młody chłopiec o imieniu Ryan recenzuje nowe zabawki. Ile zarabia youtuber Ryan? 42 miliony PLN.

ile zarabia youtuber
40 milionów PLN

Lilly Singh to osobowość youtubowa, która znana jest też jako IISuperwomanII. Pochodząca z hinduskiej rodziny dziewczyna wykorzystuje YouTuba do opowiadania o depresji, ale również porusza lżejsze tematy komediowe oraz tworzy satyrę społeczną.

zarabianie przez internet

Ile zarabiają youtuberzy?

Z tego, co wyczytać można na Business Insider, odpowiedź na pytanie ile zarabiają youtuberzy zależy od tego, czy mówimy o nowym kanale, średnio rozwiniętym, czy też już znanym i popularnym. Domyślnie Google wypłaca 68 procent przychodu z AdSense, co jest wysoką kwotą, ponieważ z każdych 100 PLN jakie zarabiasz na YouTube otrzymujesz 68 PLN.

Pytanie brzmi jak wartościowy jest film lub kanał, oraz do jak dużej liczby osób potrafi on dotrzeć. Reklamodawcy są w stanie zapłacić różną cenę za każde wyświetlenie, w zależności od całkowitej liczby wyświetleń i subskrybentów. Zdaniem Influencer Marketing Hub, przeciętny kanał na YouTube zarobi 68 PLN za każde 1000 wyświetleń reklamy, co przekłada się na zarobek 19 PLN za 1000 unikalnych wyświetleń.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem poświęconym temu, jak zarobić pieniądze na YouTube.

Chcesz zarobić dodatkową gotówkę?

Mamy listę najlepszych sposobów na to, by zarobić w internecie.

Wystarczy, że wybierzesz sobie któryś z nich, a jeszcze dziś możesz zacząć zarabiać.

Metoda zarabiania ninjacallout

Przestań walczyć ze swoimi finansami. Odkryj sposób na to, by zarobić jeszcze dzisiaj.

Dołącz do tysięcy innych ludzi, którzy odmienili swoje życie dzięki możliwości zarabiania w internecie…
Ponad 15 różnych metod, z których każda została sprawdzona i każda przynosi zysk.  

ninja spadające pieniądze

Początki Publikowania - Wyprawa na Szczyt

Jeśli kiedykolwiek sprawdzałeś ile zarabiają youtuberzy i porównywałeś to ze swoimi osiągnięciami, łatwo było domyślić się dlaczego na początku zarobki nie są atrakcyjne.

ile zarabia youtuber

Zaczynasz przecież z zaledwie kilkoma wyświetleniami, a nikt cię jeszcze nie subskrybuje. Właśnie dlatego przeciętny youtuber zarabia średnio naprawdę niewielką kwotę, która nie może się równać z wynagrodzeniem za zwykłą pracę na pełen etat.

Najbardziej popularni youtuberzy, ci, którzy zarabiają największe kwoty, mogą bez problemu stać się milionerami i cieszyć się statusem światowej sławy celebrytów! Przykładem może być Logan Paul, który ma ponad 16 milionów subskrybentów, albo chociażby Justin Bieber, który zaczynał na YouTube, a dziś jest jednym z najbardziej znanych celebrytów na świecie, którego na Instagramie obserwują miliony. Naprawdę zdumiewające jest to ile zarabiają youtuberzy w niektórych przypadkach.

Fajnie jest marzyć, myśląc o tym ile zarabiają youtuberzy i wyobrażać sobie własną przyszłość. Zaczynanie od zera jest jednak niezwykle ciężkie i bardzo trudno jest zapracować sobie na pierwszy milion wyświetleń. Konieczne jest zdobycie subskrybentów, którzy zwiększają liczbę wyświetleń i klikają w reklamy. By to osiągnąć, musisz przede wszystkim publikować wysokiej jakości kontent, który pozwoli ci zbudować pozycję na YouTube.

Próbując odkryć ile zarabiają youtuberzy i planując osiągać podobne kwoty, powinieneś stopniowo zacząć tworzyć swoje pierwsze serie filmów. Przypomina to trochę wspinanie się na górę. Kiedy jednak osiągniesz pierwszy milion wyświetleń, będzie już dużo łatwiej, a twoja praca przypominać będzie schodzenie z góry.

Najlepszym sposobem na to, aby zbudować sobie reputację na YouTube jest odpowiedni dobór tematyki filmów. Vlogowanie poświęcone popularnym tematom jest dobrym sposobem, by dotrzeć do ludzi, którzy normalnie by cię nie znaleźli. Do takich tematów należą na przykład filmy typu zrób to sam, celebryci, komentarze dotyczące bieżących wydarzeń, listy tematyczne, “faile” i inne produkcje komediowe, recenzje produktów, zwierzęta domowe oraz różnego rodzaju demonstracje. To, ile zarabiają youtuberzy, w dużej mierze zależy właśnie od tego w jakiej tematyce się obracają.

Wyjaśniając ile zarabiają youtuberzy, należy również omówić fazę przejściową. Nawet kiedy do niej dotrzesz i staniesz się “influencerem średniego kalibru”, pod względem zarabianych pieniędzy nie będziesz jeszcze na wysokim poziomie. Na tym etapie masz zapewne około 20 tysięcy subskrybentów i dość popularne filmy, ale trochę jeszcze brakuje by znaleźć się w top 100 kanałów w danej niszy.

Niektórzy influencerzy średniego kalibru decydują się skorzystać z pomocy firm marketingowych, podczas gdy inni próbują szczęścia na stronach crowdfundingowych takich jak Patreon lub GoFundMe. Patreon skupia się na pojedynczych youtuberach i proponuje średnią kwotę 27 PLN od wszystkich, którzy chcą się dorzucić. Firma zatrzymuje sobie 5 procent jako prowizję. Możesz prosić o wsparcie nie tylko swoich obserwujących, ale również tych, którzy wspierają Patreona.

Ile Zarabiają Youtuberzy Na Starcie – Strategie Zarabiania Na Wczesnym Etapie

Kiedy zakładasz własny kanał na YouTube, warto już na samym początku skorzystać z marketingu afiliacyjnego. Recenzje produktów, szczególnie tych niszowych, są niezwykle pożądane, dzięki czemu możesz dostać prowizje, jeśli pomożesz w sprzedaży. Działa to w taki sposób, że w opisie filmu wstawiasz link do strony, gdzie można kupić dany produkt. Od każdej sprzedaży dokonanej po kliknięciu w twój link otrzymujesz pewien procent kwoty. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym linkiem.

zarobki youtuberów

Innym sposobem jest założenie konta Google Adsense i włączenie monetyzacji, śledząc jednocześnie słowa kluczowe, które prowadzą do twoich filmów. Umożliwi ci to rozszerzenie kampanii poza YouTube. Nazywa się to offsite marketingiem i generalnie rzecz biorąc jest to olbrzymia pomoc. Jednocześnie pozwala odpowiedzieć na pytanie ile zarabiają youtuberzy oraz jak to robią.

Płatny ruch, który często stosuje się na przykład na Instagramie, nie działa zbyt dobrze w przypadku YouTuba, ponieważ nikt nie chce marnować czasu oglądając filmy, które ani nie są interesujące, ani nie da się ich podciągnąć pod żadną z nisz. Konto na AdSense umożliwiłoby ci zdobycie ruchu poprzez reklamy typu CPC (za kliknięcie) lub CPM (za tysiąc wyświetleń). Trudniej jest wykorzystać pierwszą z metod, ponieważ wiele ludzi nie klika w reklamy, chyba że są naprawdę intrygujące.

CPM jest tańszy, ale aby zarobić poprzez monetyzację, dana osoba musi obejrzeć przynajmniej 30 sekund twojego filmu, albo chociaż połowę reklamy. Pamiętaj, że YouTube także dostaje prowizje z kampanii afiliacyjnych, natomiast AdSense płaci ci dopiero kiedy osiągniesz 380 PLN zysku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do artykułu o tym, jak YouTube zarabia pieniądze.

Kolejnym krokiem w wyjaśnianiu ile zarabiają youtuberzy jest omówienie przejścia z poziomu influencera średniego kalibru do prawdziwego influencera.

Jak Zarabiają Youtuberzy i Jak Zostać Prawdziwym Influenserem

Influenserzy średniego kalibru byliby w stanie zrezygnować z pracy na etat w momencie, gdy przychody z YouTuba będą już na wystarczający poziomie. Aby to osiągnąć muszą stworzyć dużo filmów, co nie jest proste dla kogoś, kto w zasadzie łączy dwie różne prace.

Jak zmienia się życie youtuberów, którzy przekraczają milion wyświetleń? Dochód na pewno robi się bardziej stały. Osoby takie zdobywają też status influensera w swojej kategorii. YouTube zaleca publikowanie przynajmniej jednego albo dwóch nowych filmów w tygodniu. Pomoże to zbudować bazę fanów i utrzymać stałą aktywność na kanale.

Ile zarabiają youtuberzy? Zależy to od jakości i regularności publikowanych filmów.

ile zarabiają youtuberzy

Przyjmuje się, że nie powinno się celować w jeden rewelacyjny film co kilka miesięcy – lepiej jest tworzyć wystarczająco interesujące filmy, ale za to regularnie. Z pewnością pomoże ci to osiągnąć sukces na tej platformie.

Kiedy już zdobędziesz pewną reputację i wiele ludzi będzie cię obserwować, warto zainteresować się współpracą z markami. Dzięki temu dochód nie będzie ograniczać się do kwot uzbieranych z YouTuba. Znane marki płacą duże pieniądze za wsparcie influenserów, tzw. product placement czy też treści sponsorowane. Właśnie dlatego też ciężko stwierdzić ile zarabiają youtuberzy. Ze względu na złożoność zagadnienia, każdy przypadek należy rozpatrywać oddzielnie. Pomóc może ci również artykuł o tym jak zdobyć subskrybentów na YouTube.

Pamiętaj tylko, że nawet jeśli zdobyłeś już milion wyświetleń i teoretycznie masz ‘z górki’, w dalszym ciągu rywalizujesz z ponad dwoma tysiącami kanałów. Można jednak też z nimi współpracować (szczególnie jeśli filmy oferują podobne treści), co pozwoli na dotarcie do jeszcze większej liczby widzów.

Innymi słowy, jeśli masz już wiele, to zdobędziesz jeszcze więcej (bogaci się bogacą).

Jak Obliczyć Przychód z YouTuba

Jeśli chciałbyś pobawić się w matematyka, warto skorzystać z przelicznika – kalkulatora przychodów z Youtuba, takiego, jaki oferowany jest na przykład przez Social Blade. Próbując obliczyć ile zarabia youtuber, przelicznik może pomóc w określeniu kwoty. Da ci to pewne pojęcie odnośnie tego, ile możesz zarobić w zależności od zakresu CPM oraz dziennych wyświetleń. Może nie będzie to bardzo dokładne, ale pomoże stworzyć cele dla twojego kanału.

ile zarabiają youtuberzy

Zastanawiając się ile zarabiają youtuberzy najlepiej jest rozważyć konkretny przypadek.

Na przykład jeśli dany kanał oglądany jest milion razy dziennie, przekłada się to na kwotę 950 PLN – 15000 PLN dziennie. W najlepszym przypadku, roczny dochód wynieść może nawet 5,7 miliona PLN rocznie – jesteś już wówczas Youtubowym milionerem!

Planeta.fm przygotowała małą analizę zarobków na YouTube. Może ci to pomóc odpowiedzieć na pytanie ile zarabiają youtuberzy. Jeśli wyświetlenie 30-sekundowej reklamy kosztuje reklamodawcę 70 groszy, twórca kontentu dostaje pieniądze tylko wtedy, gdy reklama wyświetlona zostaje w całości. Pominięte reklamy nie generują pieniędzy, więc ważne jest, aby youtuber stworzył pewną relację zarówno ze sponsorami, jak również widzami, których warto w subtelny sposób zachęcać do oglądania reklam i wspierania reklamodawców.

Zakładając, że reklamę obejrzy zaledwie 15 procent widzów, z tysiąca wyświetleń filmu wychodzi 150 reklam za które dostaniesz pieniądze. Reklamodawca płaci za taką reklamę 70 groszy, więc łączna kwota to ok. 102 PLN, z czego twój 68-procentowy zysk wyniesie niecałe 70 PLN.

Innym czynnikiem, który trzeba rozważyć z punktu widzenia reklamodawcy jest to, że cena tylko częściowo zależy od wyświetleń. Popularni youtuberzy z tysiącami subskrybentów potrafią bowiem osiągać kwoty rzędu 38.000 PLN za 100.000 wyświetleń.

zarabianie przez internet

Podsumowując, ile zarabiają youtuberzy? Zupełnie jak w przypadku telewizji czy kina, wszystko zależy od tego jakie relacje zbudujesz sobie ze swoimi widzami. Nie zawsze da się przewidzieć olbrzymi sukces. Wiedząc jednak, jak inni youtuberzy zbudowali sobie bazę fanów i wykorzystując niektóre z ich technik, jesteś w stanie wskoczyć na wyższy poziom i zdobyć uwagę milionów ludzi.

Teraz już tylko pozostaje zmienić przypadkowych widzów w regularnych subskrybentów. Ile zarabiają youtuberzy? Zwykle tyle, ile ciężkiej pracy, wytrwałości i kreatywności włożyli w swoją działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry