Jak kupić Bitcoin: Krok po Kroku

bitcoin jak kupić

„Głównym celem ZarobkowegoNinja jest pomoc naszym czytelnikom w kwestiach finansowych. Współpracujemy z innymi firmami, które dzielą z nami taką właśnie wizję. Niektóre z linków w tym poście mogą pochodzić od naszych partnerów. W ten sposób zarabiamy pieniądze.”

Jeśli jesteś nowy w świecie kryptowalut zapewniamy cię że, proces kupowania bitcoinów jest naprawdę prosty. Istnieją giełdy i kantory na których z łatwością możesz kupić, sprzedać oraz wymienić kryptowaluty. Większość z nich posiada naprawdę przejrzystą platformę oraz jest przyjazna zarówno wobec początkujących jak i bardziej doświadczonych użytkowników. W tym artykule dowiesz się jak kupić bitcoin.

Jak kupić Bitcoin

Bitcoin jest cyfrową walutą, którą można kupić, sprzedać i wymienić tak samo jak gotówkę, którą w tej chwili mamy w swoich w portfelach. Bitcoin jest jednak znacznie inny od tradycyjnych walut, szczególnie pod względem struktury, jako że jest to w pełni zdecentralizowana waluta, która wykorzystuje mechanizm peer-to-peer oraz technologię blockchain.

Tradycyjna waluta jest obsługiwana przez jedną, centralną jednostkę jak skarb państwa, która reguluje transakcje i tworzy pieniądz. Technologia peer-to-peer z kolei pozwala każdemu uczestniczyć w zapewnianiu bezpieczeństwa i potwierdzeniu transakcji. W związku z tym żadna osoba ani organizacja nie ma kontroli nad bitcoinem.

Oto podsumowanie tego jak kupić bitcoin:

kupowanie bezpiecznej ikony bitcoin

Utwórz portfel bitcoin

gdzie kupić bitcoin

Wybierz giełdę, lub kilka, z której chciałbyś skorzystać. Do popularnych opcji należą Coinbase, Bitfinex i Kraken

bitcoin jak zacząć

Wybierz sposób płatności, np. karta debetowa VISA lub PayPal.

jak kupić bitcoin

Wybierz opcję zakupu po cenie rynkowej lub złóż zlecenie z limitem (ang. Limit Order). W przypadku wybrania ceny rynkowej, kupujesz bitcoiny po najlepszej cenie na rynku zaraz po złożeniu zamówienia. Jeśli wybierzesz opcję Limit Order, uzyskasz możliwość zadeklarowania maksymalnej ceny, jaką chcesz zapłacić, a twoje zamówienie nie zostanie sfinalizowane, dopóki oferta nie będzie zgodna z żądaną przez ciebie stawką.

Teraz, gdy już znasz podstawy tego, czym jest bitcoin, a także wiesz jak z grubsza wygląda proces kupowania go, czas na bardziej szczegółowe informacje, z którymi również powinieneś się bardzo dobrze zapoznać, jeśli jesteś zainteresowany tym jak kupić bitcoin:

praca przez internet

Utwórz portfel Bitcoin

gdzie kupić bitcoin

Jeśli chcesz zarabiać pieniądze online wykorzystując do tego bitcoina, potrzebujesz przede wszystkim portfela bitcoin. Co to jest? Portfel, to miejsce w którym przechowujesz kupione bitcoiny i którego jesteś właścicielem, tak samo jak w przypadku zwykłego portfela, który trzymasz w kieszeni lub torebce. Ale zamiast przechowywać papierowe pieniądze, portfel bitcoin przechowuje prywatne klucze autoryzujące transakcje.

Klucze prywatne, to ciągi kodu zgodnego z kluczami publicznymi, które warunkują proces autoryzacji transakcji odbywających się za pomocą posiadanych przez ciebie bitcoinów. Oczywiście twoje prywatne klucze muszą być dobrze chronione, więc posiadanie bezpiecznego portfela bitcoin jest bardzo ważne.

Do wyboru jest kilka rodzajów portfeli, z których można korzystać – online, offline, sprzętowe i papierowe. Każdy z nich wyróżnia się odmiennym poziomem bezpieczeństwa i zależnie od twoich potrzeb, stanowi lepszy bądź gorszy wybór. Te same zasady dotyczące portfela mają zastosowanie również przy zarabianiu pieniędzy na innych kryptowalutach.

Dobrą do przyjęcia zasadą jest dywersyfikacja posiadanych przez siebie środków do różnych portfeli. Jeśli planujesz kupować lub zarabiać dużo bitcoinów, najprawdopodobniej będziesz potrzebować bezpieczniejszego portfela do przechowywania większości swoich zysków oraz kilka portfeli internetowych do regularnego kupowania, sprzedawania oraz wymiany.

Prawie każdy, kto pragnie się dowiedzieć jak kupić bitcoin zaczyna wpierw od portfela online pozwalającego na kupowanie bezpośrednio na giełdach lub w kantorach, i pozyskanie w ten sposób swoich pierwszych Bitcoinów. Później możesz zdecydować już czy chcesz dalej korzystać z portfela online czy wybrać bardziej bezpieczne rozwiązanie.

Podczas tego jak zdobyć bitcoin pamiętaj, że niektóre portfele bitcoinowe mogą działać na twoim komputerze, urządzeniu mobilnym, całkowicie offline na specjalnych dyskach, a nawet w postaci portfela papierowego. W świetle tego, może okazać się że konieczne będzie pobranie oprogramowania lub aplikacji dla twojego portfela. Jednak nie martw się! Większość zaufanych portfeli nie tylko będzie współpracować ze wszystkimi systemami operacyjnymi, ale i jest również bardzo bezpieczna. Upewnij się tylko, że przeprowadzisz szczegółowy rekonesans odnośnie najbardziej odpowiedniego dla ciebie portfela

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego, jaki portfel bitcoin będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni? Sprawdź nasze artykuły o portfelach bitcoin, które dostarczą ci wszystkich niezbędnych informacji w tym zakresie.

zarabianie w internecie

Wybierz kantor lub giełdę

jak kupić bitcoin

Gdy już skonfigurujesz swój portfel bitcoin, kolejnym krokiem będzie wybranie giełdy bitcoin. Dzięki niej możesz kupić bitcoiny za USD, euro lub jakąkolwiek inną, preferowaną walutę. Zaleca się jednak, by kupować bitcoiny za lokalną walutę. Dostępnych jest kilka solidnych i funkcjonujących globalnie platform pozwalających na wymianę bitcoina.

Oto 3 najpopularniejsze giełdy, które stanowią także świetne miejsca do nauki jak zacząć z bitcoin:

jak zdobyć bitcoin
Coinbase
bitcoin jak kupić
Bitfinex
jak kupić bitcoin
Kraken

Istnieje także kilka innych giełd z różnymi, charakterystycznymi i kluczowymi dla nich funkcjami. Należy jednak pamiętać, że żadna giełda z reguły nie obsługuje wszystkich dostępnych na rynku altcoinów (altcoiny to każda inna kryptowaluta niż bitcoin), ponieważ jest ich po prostu zbyt wiele. Te, które trafiają na listę, charakteryzują się zazwyczaj dużą popularnością. Często zdarza się, że posiadamy konta na kilku różnych giełdach kryptowalutowych, zwłaszcza jeśli jesteśmy zainteresowani wymianą bitcoina na mniej spotykane altcoiny o dużym potencjale.

Jeśli chcesz po prostu rozpocząć swoją przygodę z giełdami bitcoinowymi, każda z wymienionych powyżej stron internetowych pozwala użytkownikom kupować bitcoin. Nie ma tutaj wymogu kupowania bitcoina plus innych kryptowalut. Jeśli jednak chcesz znaleźć jedną z najpopularniejszych giełd w twoim kraju, ta strona jest świetnym miejscem by zacząć!

Po wybraniu preferowanych giełd przejdź proces rejestracji. Niektóre będą również wymagały procesu identyfikacji w celach bezpieczeństwa. Ponadto, jeśli taka opcja jest dostępna, zalecamy dodanie dwuczynnikowego uwierzytelniania jako dodatkowe zabezpieczenie.

praca przez internet

Kup bitcoin

jak zdobyć bitcoin

Teraz będziesz musiał kupić bitcoin na giełdzie za pomocą swojej lokalnej waluty. Pamiętaj jednak, że niektóre giełdy pozwolą ci to zrobić dopiero po potwierdzeniu tożsamości dla celów bezpieczeństwa. Po tym znacznie zwiększy się repertuar dostępnych dla ciebie opcji jak kupić bitcoin, jako że można tego dokonać za pomocą przelewu bankowego, kart bankowych, a w niektórych przypadkach nawet systemu PayPal. Wystarczy tylko, że powiążesz swoje konto bankowe z wybraną platformą wymiany bitcoin oraz dokonasz zakupu.

Żeby to zrobić, najpierw zastanów się, ile chcesz zainwestować i porównaj wartość rynkową dla tej inwestycji. Większość najpopularniejszych giełd będzie posiadała szczegółowe wykresy handlu z regularnie aktualizowanymi informacjami.

Teraz masz dwie opcje:

bitcoin jak zacząć

Kup po cenie “Rynkowej”:

W ten sposób kupisz bitcoin po najlepszej cenie rynkowej w danym momencie.

jak kupić bitcoin

Ustalenie “Limitu” zamówienia

Gdzie podajesz cenę, jaką chcesz zapłacić za daną ilość bitcoina i czekasz, aż pojawi się oferta spełniająca postawione przez ciebie warunki – ustalony limit. W zależności od tego, jak wysoko (bądź nisko) postawisz poprzeczkę, może to jednak zająć dość sporo czasu.

Po realizacji zamówienia, kupione przez ciebie bitcoiny zostaną automatycznie przeniesione do twojego portfela internetowego, za pośrednictwem którego możesz sprzedawać, wymieniać lub przechowywać swoje tokeny! O to chodzi! Już wiesz jak zacząć z bitcoin! To bardzo proste – dlatego tyle właśnie mówimy o tym na naszym blogu.

Na marginesie: bitcoiny można też zdobywać na wiele innych sposobów, na przykład wypełniając płatne ankiety. Jeśli nie chcesz się zagłębiać i na poważnie podejść do tego, jak kupić bitcoin, to jest to jak najbardziej godna rozważenia alternatywa

Dlaczego bitcoin jest obecnie “na fali”?

Bitcoin powoduje sporo zamieszania we współczesnym świecie jako nowa i obiecująca metoda wykorzystania kryptowalut w przyszłości. Wiele osób zastanawia się jednak, kto tak naprawdę akceptuje bitcoin? Każdy zainteresowany kupnem bitcoina lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty w którymś momencie również zada sobie to pytanie, a zaraz po tym jak dowie się jak zdobyć bitcoin, będzie chciał dowiedzieć się również nieco więcej o technologii na której to wszystko się opiera.

Przyjrzyjmy się temu skąd wziął się Bitcoin:

Czym jest technologia blockchain?

Tak naprawdę wszystko to, o czym tutaj piszemy, jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki technologii blockchain, która działa jako rejestr publiczny. Oznacza to, że wszystkie transakcje przeprowadzane z użyciem bitcoina są widoczne dla każdego z użytkowników za pośrednictwem kodów, które nie mogą zostać zmodyfikowane ani zmienione. Wykorzystując do tego technologię peer-to-peer, członkowie społeczności współpracują ze sobą i potwierdzają zgodność transakcji na blockchainie, tworząc tym samym naprawdę niepowtarzalny rodzaj bezpieczeństwa, oparty przede wszystkim na zaufaniu.

O ile może nam się wydawać, że w ten sposób system staje się bardziej podatny na ataki hakerskie, to wbrew pozorom jest to naprawdę bezpieczne rozwiązanie. Zdecentralizowany system oznacza, że miliony ludzi na całym świecie współpracuje ze sobą zapewniając bezpieczeństwo blockchainu, którego jakiekolwiek uszkodzenie jest prawie niemożliwe i wymagałoby skoordynowanego oraz niezwykle potężnego ataku.

bitcoin jak zacząć

Jak powstają bitcoiny?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, bezpieczeństwo technologii blockchain jest zapewniane przez zdecentralizowany system zarządzany technologią peer-to-peer. Jak to działa w praktyce? Poprzez proces zwany jako kopanie bitcoinów, w którym przeznaczony do tego komputer (lub kilka) wykorzystywany jest do potwierdzania transakcji. Warto tutaj dodać, że na świecie powstało już wiele miejsc pracy online, których głównym zadaniem jest wydobywanie bitcoinów!

Ponieważ nad porównywaniem i zatwierdzaniem transakcji pracuje wielu górników bitcoina, jest to tak naprawdę wyścig o to, kto pierwszy zatwierdzi transakcję. Pierwsza osoba, która potwierdzi transakcję, stworzy w ten sposób nowy “blok”, który następnie zostanie dodany do łańcucha blockchain, przez co na skutek wygenerowany zostanie kod nagradzający wydobywającego nowym bitcoinem.

Jeśli jesteś zainteresowany wydobywaniem bitcoinów, tym jak to działa, albo chociaż rozważasz ich kopanie, stworzyliśmy dla ciebie obszerny przewodnik o tym jak wydobywać bitcoiny.

Kilka słów o bitcoinie, kryptowalutach i rządach

Mimo, że bitcoin i inne kryptowaluty są zdecentralizowanym systemem bez centralnego nadzoru ze strony rządów, nie oznacza to, że nie podlegają żadnym regulacjom. Z różnych przyczyn coraz więcej państw wprowadza pewne regulacje dotyczące bitcoina i kryptowalut lub nawet zakazuje ich całkowicie.

Nie traktuj tego jako coś dobrego czy złego.

Wraz z rosnącą popularnością bitcoina i innych kryptowalut wiąże się duże ryzyko, szczególnie dla osób wskakujących w kryptowaluty bez zastanowienia i choćby podstawowego przygotowania. Ważne jest, aby nie szaleć i nie dać się ponieść emocjom licząc na szybki zarobek, i inwestując wszystko co się posiada. Tak naprawdę, wszystkie te nowe zasady nakładane przez rząd, mogą przynieść więcej pożytku niż szkody oraz przyczynić się do ochrony swoich obywateli przed ewentualnymi oszustwami związanymi z wykorzystaniem kryptowalut. Może to być także sposób na uregulowanie systemu, który to w tej chwili nie podlega praktycznie żadnym regulacjom.

Niezależnie jednak od celu rządów, powinieneś przede wszystkim sprawdzić jak wygląda sytuacja odnośnie regulacji bitcoina i kryptowalut w twoim kraju, by upewnić się, że zdobytą u nas wiedzę o tym jak inwestować w bitcoin wykorzystasz bez narażenia się na jakiekolwiek niemiłe konsekwencje.

Omówiliśmy już podstawowe informacje dotyczące bitcoin, przyjrzyjmy się więc również temu jak kupić Bitcoin!

Ostrzeżenie

jak kupić bitcoin

Jedno słowo ostrzeżenia odnośnie tego, jak kupić bitcoin – zawsze obserwuj rynek. Wartość bitcoina w stosunku do walut tradycyjnych ogromnie się zmieniała w ciągu ostatniego roku, sprawiając że niektórzy potrafili stać się w ciągu jednej nocy milionerami, a inni zupełnymi bankrutami. Oczywiście, założeniem jest zarabianie pieniędzy dzięki inwestowaniu w bitcoin, jednak to wymaga szczególnej uwagi oraz dokładnej analizy rynku i uważnej obserwacji wartości bitcoina.

Cena bitcoina jest bardzo wysoka i większość osób może sobie pozwolić zaledwie na zakup jego małej części, chyba że dysponujemy kilkunastoma tysiącami złotych, które jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup jednego, całego bitcoina. Jeśli jednak cena by jutro nagle spadła, to stratę odczujemy przede wszystkim w swojej tradycyjnej walucie. Naucz się więc jak kupić bitcoin z rozwagą i uwzględnieniem fluktuacji rynku.

Jeśli skonfigurowałeś już swój portfel bitcoin oraz wybrałeś odpowiednią giełdę, to najtrudniejsze masz już za sobą i niezależnie od wybranych sposobów na to jak zdobyć bitcoin, cały proces będzie bardzo prosty. Podczas korzystania z giełd należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie i kilku innych, równie istotnych elementach.

Ucząc się jak kupić bitcoin, powinieneś pamiętać o następujących sprawach:

Kilka rzeczy o których trzeba pamiętać zaczynając swoją przygodę z bitcoinem

gdzie kupić bitcoin

Zwróć uwagę na pobierane przez giełdę opłaty

Podczas nauki tego, jak zdobyć bitcoin i sprawdzaania z której z giełd bitcoinowych przede wszystkim jest warto skorzystać, pamiętaj, że niemal zawsze wystąpi tutaj jakaś opłata. Upewnij się, że pobierana przez wybraną przez ciebie giełdę prowizja nie jest przesadzona. W końcu, kto chciałby zapłacić np. 100 dolarów za zakup bitcoinów o wartości 400 dolarów? Zazwyczaj pobierane przy transakcjach opłaty są wyrażone w bitcoinach (BTC), dlatego musimy sami dokonać kalkulacji i sprawdzić, czy pobierana przez platformę opłata jest uczciwa.

Dodatkowo upewnij się, że wiesz o wszystkich opłatach z jakimi wiąże się twoje testowanie różnych sposobów na to jak zdobyć bitcoin. Mogą się wśród nich znaleźć opłaty transakcyjne, opłaty za przelew i wiele innych różnego rodzaju prowizji. Jeśli platforma na której planujesz dokonać zakupu nie podaje jasno tych wszystkich informacji, to powinna zapalić ci się czerwona lampka – być może to nie jest giełda, której można zaufać.

jak zdobyć bitcoin

Poszukaj jasnej informacji dot. audytu

Zastanawiając się jak kupić bitcoin oraz gdzie kupić bitcoin, a więc szukając platformy, której możesz zaufać, dobrze jest sprawdzić na ile są one transparentne jeśli chodzi o przeprowadzane na nich wymiany. Na przykład, jeśli platforma zamieszcza informacje potwierdzające posiadaną ilość bitcoinów w rezerwie, to jest ona jak najbardziej godna zaufania. Udowadnia w ten sposób, że jest autentyczna i tym samym wiarygodna, przez co idealnie się sprawdzi dla nas do zakupu bitcoinów

bitcoin jak kupić

Pomyśl o bezpieczeństwie

Nie ważne jednak, ile giełda zainwestuje w zapewnienie bezpieczeństwa dokonywanych na platformie transakcji, zawsze istnieje ryzyko, że zostanie ona zhakowana – chociażby z tego względu, że jest to firma operująca za pośrednictwem Internetu. Takie bezpieczeństwo giełdy jest niezwykle istotnym aspektem również dla nas, bo w końcu uczymy się jak kupić bitcoin oraz podajemy na giełdzie informacje dotyczące swojego portfela i dość szczegółowe dane odnośnie naszej bankowości, aby móc zakupić bitcoin za pomocą walut fiat.

Bądź więc ostrożny i zwracaj uwagę na to, jakie informacje finansowe podajesz w swoich portfelach bitcoin oraz na platformach do wymiany walut. Regularnie zmieniaj hasła i stosuj dwustopniowe logowanie. Posiadaj też portfel bitcoin offline oraz regularnie rób backup.

Poznawanie świata bitcoin i uczenie się tego jak zdobyć bitcoin to nowa, ekscytująca przygoda. Świat pędzi do przodu i zdobyta dzisiaj wiedza o tym jak kupić bitcoin może stać się w przyszłości częścią twojej codzienności! Zarówno założenie portfela bitcoinowego oraz kupowanie bitcoinów za pośrednictwem giełdy, to bardzo proste procesy. Wymagają jedynie odrobiny wiedzy oraz znalezienia odpowiednich informacji.

Teraz gdy już wiesz jak kupić bitcoin, rozpocznij swoją przygodę oraz wyrusz w niezapomnianą i pełną niespodzianek podróż ze świeżo odkrytą przez siebie kryptowalutą! Zalecamy dalszą naukę tego, jak generować dochód za pomocą Bitcoina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top